Skocz do zawartości

Grandia II


Rekomendowane odpowiedzi

To pewnie dlatego, że nie jestem żadnym rpgowym wymiataczem. W sumie z jrpgów przeszedłem tylko FFVII i FFIX(z czego żałuje przejścia tego pierwszego - hype, hype i jeszcze raz hype. Tymczasem ix to ideał i jak dla mnie mistrzostwo w kategorii "gra wideo", nawet pomimo tego, że od połowy trzeciej płyty gra robi się troszkę nijaka). Grandia powoli staje się co raz ciekawsza, stawiam ją dużo ponad ff7 i troszkę poniżej 9. Nie jest to jeszcze ostateczna opinia, zawsze wszystko mogą jeszcze zepsuć(lub w drugą stronę, fabuła może się jeszcze bardziej rozkręcić).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najlepsza część w tej serii to część pierwsza i pozostałe mogą sie generalnie przy niej schować ;) Dwójka jest niezła ale fabularnie gorsza od części pierwszej która miała świetną fabułe a i bohaterow duzo lepszych. W trójce fabuła była poprostu słaba tak samo jak i postacie natomiast w Grandii Xtreme fabuły praktycznie nie ma ale jest niezły wybór postaci (mozna sobie stworzyć ulubioną ekipe wybierając z bodajże 8 bohaterów). Jeśli chodzi o czas gry to z każda kolejną częścią gra jest coraz krótsza tzn. Grandia ok60h - G2 ok 40h - G3 - ok25h - GX - czas nieokreslony bo mozna ją przechodzic kilka razy.

Jeśli nie graliście w pierwszą część to warto ją sprawdzić moim zdaniem to jeden z najlepszych RPG jakie kiedykolwiek sie ukazały i jeśli o mnie chodzi lepszy od FF7...

Aha no i podpisuje sie pod tym co wczesniej napisał Yuki najlepszy RPG na DC to Record of Lodoss War ma on jednak jedna wade żeby dobrze zrozumieć fabułe i to kim jest postac którą gramy trzeba najpierw obejzeć anime.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
To pewnie dlatego, że nie jestem żadnym rpgowym wymiataczem. W sumie z jrpgów przeszedłem tylko FFVII i FFIX(z czego żałuje przejścia tego pierwszego - hype, hype i jeszcze raz hype. Tymczasem ix to ideał i jak dla mnie mistrzostwo w kategorii "gra wideo", nawet pomimo tego, że od połowy trzeciej płyty gra robi się troszkę nijaka). Grandia powoli staje się co raz ciekawsza, stawiam ją dużo ponad ff7 i troszkę poniżej 9. Nie jest to jeszcze ostateczna opinia, zawsze wszystko mogą jeszcze zepsuć(lub w drugą stronę, fabuła może się jeszcze bardziej rozkręcić).

 

 

 

Przepraszam za offtopic ale gdy czytam coś takiego że ff 7 jest przehajpowany to dostaje histerycznego śmiechu i drgawek ^_^ może nie zrozumiałeś fabuły albo coś , ff IX nawet nie podjeżdża do VII bo VII to mistrzostwo i wzór jak powinno się robić gry rgp ;p

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po dłuższej przerwie powróciłem do grandii no i ją wczoraj ukończyłem. A fajna gra, fajna. No to mogę dopisać do swojej krótkiej listy ukończonych jrpgów :D Mogę tylko powiedzieć, że zupełnie nie podobało mi się etapy w jakichś kanałach, tunelach itp. Tam trzeba po prostu chodzić i rozwalać co staje się dość nużące. Ale gierka stanowczo na +. I w sumie żadna późniejsza walka nie była tak trudna. Tylko tą jedną powtarzałem kilka razy(i na bank nie będę do niej podchodził ponownie :D ). Reszta to w sumie za pierwszym lub za drugim razem.

 

@up: co do mojej opinii o FF7 to nie musisz się z nią zgadzać. Tak, wszystko co było trzeba rozumiałem, nie mam z angielskim problemów. Moim zdaniem ta gierka z wybitnością raczej nie ma nic wspólnego. Ale powtarzam, jest to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

News o podrasowanej Grandii II stary ale wrzucę go bo widocznie mało kto zagląda do tematu "rpgi na pc":

 

Grandia II coming to Steam
posted on 05.11.15 at 08:07 PM EDT by Sal Romano (@salromano)
Steam release getting visual upgrade.

image: http://gematsu.com/wp-content/uploads/2015/05/Grandia-2-Coming-Steam-280x209.jpg

Grandia-2-Coming-Steam-280x209.jpg

Grandia II, which originally launched for Dreamcast in 2000, and PS2 and PC in 2002, is coming to Steam, publisher GungHo Online Entertainment announced.

The Steam version, which is being launched in response to “enthusiastic feedback” collected from an April survey, will feature high-definition visuals, mouse and keyboard support, and support for Steam achievements and trading cards.

“With the rise of digital downloads, it is especially important that classic games continue to remain available to play in some form,” GungHo America president Jun Iwasaki told GameSpot. “Grandia II was chosen for a PC re-release because it represents both a hallmark of the Grandia series and an example of how great JRPGs can be.”

 

Read more at http://gematsu.com/2...kmA1YX8Hkdfk.99
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...