Skocz do zawartości

MMA


Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię, aby walka z Ali vs. Santos nie doszła do skutku. Dana White może i nie za bardzo przepada za Alistairem ale raczej powinien zostawić go w federacji. Zapewne coś wymyślą, aby uspokoić sytuację z wynikami badań, choć podobno i tal ledwo go do walki z Lesnarem dopuścili.

 

Choćby przez pryzmat zysków z walk z udziałem Reema.

Odnośnik do komentarza

JUŻ DZISIAJ !!

 

Walka wieczoru:

 

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej

205 lbs.: Jon Jones (15-1) vs. Rashad Evans (17-1-1)

 

Główna karta:

 

170 lbs.: Rory MacDonald (12-1) vs. Che Mills (14-4)

265 lbs.: Ben Rothwell (31-8) vs. Brendan Schaub (8-2)

145 lbs.: Mark Hominick (20-10) vs. Eddie Yagin (15-5-1)

135 lbs.: Miguel Torres (40-4) vs. Michael McDonald (14-1)

155 lbs.: Mark Bocek (10-4) vs. John Alessio (34-14)*

 

Pozostałe:

 

265 lbs.: Travis Browne (12-0-1) vs. Chad Griggs (11-1)

170 lbs.: Matt Brown (13-11) vs. Stephen Thompson (6-0)

155 lbs.: Anthony Njokuani (14-6) vs. John Makdessi (9-1)

155 lbs.: Mac Danzig (20-9) vs. Efrain Escudero (18-4)

170 lbs.: Chris Clements (10-4) vs. Keith Wisniewski (28-13-1)

145 lbs.: Maximo Blanco (8-3) vs. Marcus Brimage (4-1)

Odnośnik do komentarza

Drugi (chyba go nie wrzucałem) i trzeci odcinek Primetime

 

http://www.youtube.com/watch?v=bjNe4ONncPY

 

http://www.youtube.com/watch?v=tsB7k2sEjVk

 

No w końcu doczekaliśmy się tej walki.

Wg mnie, w dniu dzisiejszym, Jones stanie naprzeciwko jedynego zawodnika w półciężkiej, który ma realne szanse odebrać mu pas. Składa się na to kilka aspektów:

1) Evans trenował i sparował z Jonesem. Wiadomo, że Jon jest lepszym zawodnikiem niż był wtedy, ale mimo wszystko sam fakt możliwości wcześniejszego obcowania z Bonesem wydaje się tu najistotniejszy. Ogromnym atutem Jonesa jest fakt, że jest on jedyny w swoim rodzaju. Oczywiście można znaleźć sparingpartnera o jego warunkach fizycznych, ale już o zbliżonych umiejętnościach i mentalności - nie. Natomiast Rashad miał już okazję zmierzyć się z tym wszystkim.

2) Evans to obecnie drugi, po Jonesie, najlepszy zawodnik w półciężkiej.

3) Zauważyłem, że w trakcie przygotowań Evansa do tej walki przewinęły się naprawdę ciekawe postacie. Wystarczy wymienić chociażby takie nazwiska jak Rob Kaman, Braulio Estima, Roy Jones Jr. czy Tyrone Spong. Rashad to mądry zawodnik MMA, który stara się dużo czerpać z różnych stylów, więc zakładam, że z każdego spotkania z wymienionymi wyżej osobami coś wyciągnął (nawet jeżeli był to tylko jeden trening).

 

Poza tym warto jeszcze wspomnieć o walce z Davisem. Część twierdziła, że po tej walce Rashad nawet nie ma co startować do Jonesa, a wg mnie wręcz przeciwnie. Niektórzy chyba zapomnieli jak atletycznym i silnym zawodnikiem jest Davis, porównywalnym pod tym względem z Bonesem, a jak w tych aspektach zdominował go Rashad. Zresztą Davis ma ponad dwumetrowy zasięg, czyli nie aż taki jak Jones (215 cm), ale też większy niż reszta zawodników półciężkiej (185-190 cm) Evans wygrał w tej walce każdą rundę walcząc na pełnym dystansie (5 rund). Postawa Rashada zrobiła wrażenie.

 

Oczywiście nie zmienia to faktu, że Jones jest faworytem. Wg mnie: Jones 60%, Evans 40%, przy czym coś tak czuję, że Evans jest w stanie chycić ten pas.

 

I podsumowując.

Jeżeli Bones pokona Rashada, to może od razu iść do ciężkiej. Poważnie. Nie widzę wówczas jakiegokolwiek sensu jego dalszego przebywania w tej dywizji. Niektórzy coś tam przebąkują o Hendo, jakoby ten miał szanse pokonać Jonesa, ale szanse to on ma takie jak Rampage, czyli nikłe.

Z kolei jeżeli to Rashad pokona Jonesa, to kuuuurde wydaje mi się, że Jones będzie miał problemy z pozbieraniem się po tej porażce. W moim odczuciu np. Rashad czy Bisping są przykładami zawodników dla których porażki (odpowiednio - z Machidą i Hendo) okazały się wręcz zbawienne. Dzięki temu stali się nie tylko jeszcze lepszymi zawodnikami, ale wręcz lepszymi ludźmi. Zostali po prostu posadzeni na du.pie (dosłownie i w przenośni) i ich mentalność uległa pewnej zmianie, stali się bardziej dojrzali. Natomiast Jones, z tego co słyszę w wywiadach, ma naprawdę poukładaną filozofię jego zabawy w MMA, która go napędza, a która w przypadku porażki z Evansem (czy właściwie z kimkolwiek w półciężkiej) spowoduje, iż legnie ona w gruzach. Tak na marginesie, to on już wydaje się być myślami w wadze ciężkiej. Oczywiście porażka nie spowoduje, że nie usłyszymy więcej o Jonesie, ale myślę, że już nigdy nie zobaczymy tego samego Jonesa.

 

http://www.youtube.com/watch?v=twhQUOa8Sbw

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

Mir zastępuje Overeema w walce z JDS.

 

White chyba nigdy nie polubi Overeema. Nie lubił go już wtedy, gdy walczył w Strikeforce. Nie czekał do wtorku, gdy Reem miał stanąć przed komisją w Nevadzie w celu wyjaśnienia sprawy. Szkoda, bo liczyłem na świetną walkę.

 

Ciekawe czy Overeem w ogóle pozostanie w UFC.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Dankę i Overeema to po zwycięstwie nad Lesnarem White zmienił o nim zdanie. Nie dziwie się że Ali został odsunięty od walki o pas, w końcu jakaś kara za to całe zamieszanie musi być. Jeśli się wybroni przed komisją to być może zestawią go z Cainem bo został bez przeciwnika. Nie wiem jak wygląda kwestia jego licencji (do walki z Lesnarem dostał ją warunkowo), więc nie wiem czy mogą go zawiesić. Jednak wciąż mam nadzieje że Ali ma jakiegoś asa w rękawie przed komisją i znajdzie się na tej gali.

Odnośnik do komentarza

Małe przetasowania w rozpisce UFC 146. Aktualnie wygląda to tak:

 

 

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze ciężkiej

Junior Dos Santos (14-1) vs. Frank Mir (16-5)

 

Cain Velasquez (9-1) vs. Antonio Silva (16-3)

 

Roy Nelson (16-7) vs. Gabriel Gonzaga (13-6)

 

Tym razem to Shane del Rosario (11-0) został jak na razie bez rywala. Pierwotnie miał się pojedynkować z Napao.

 

A to reszta rozpiski:

 

 

Mark Hunt (8-7) vs. Stefan Struve (23-5)

 

UC:

 

Diego Brandao (14-7) vs. Darren Elkins (13-2)

Edson Barboza (10-0) vs. Evan Dunham (13-2)

Jason Miller (23-8) vs. C.B. Dollaway (11-4)

Jacob Volkmann (14-2) vs. Paul Sass (12-0)

Dan Hardy (23-10) vs. Duane Ludwig (21-12)

Glover Teixeira (17-2) vs. Kyle Kingsbury (11-3)

Mike Brown (25-8) vs. Daniel Pineda (17-7)

Odnośnik do komentarza

Wcześniej walczył chyba w Bellatorze, c'nie? Bellatora nigdy nie oglądałem ale słyszałem co nieco o tym gościu. Nie przegrał od dawna żadnego pojedynku. Cholera, rok bez walki Reema, szkoda...

 

Dopiero po 27 grudnia może ubiegać się o licencję. Jeśli szef UFC wyrzuci go z federacji to oznacza to, że Overeem nie będzie mógł walczyć nigdzie indziej? Bo nie wiem czy zawiesili go w UFC czy w ogóle jako zawodnika MMA.

Odnośnik do komentarza

Tak poza tematem dyskwalifikacji Overeema.

Juz w piątek mamy MMAtack , na stronie głównej mmarocks jest rozpisaka kolejności walk.

 

 

Walka wieczoru:

Walka 10: Open.: Damian Grabowski (14-1) vs. Eddie Sanchez (13-5)

Główna karta:

Walka 9: Open.: Marcin Najman (0-2) vs. Robert Burneika (0-0)

Walka 8: 93 kg.: Michał Fijałka (8-2) vs. Hans Stringer (18-5-2)

Walka 7: 66 kg.: Sebastian Grabarek (5-2-1) vs. Paul Reed (19-9-1)

Walka 6: 77 kg.: Peter Sobotta (8-4-1) vs. Juan Manuel Suarez (12-1)

Walka 5: 84 kg.: Piotr Strus (7-0) vs. Wendres Carlos (9-5)

Walka 4: 77 kg.: Krzysztof Jotko (9-0) vs. Damir Hadzovic (4-1)

Pozostałe:

Walka 3: 70 kg.: Rafał Raczyński (3-3) vs. Arbi Shamaev (1-1)

Walka 2: 77 kg.: Arkadiusz Żaba (4-2) vs. Remigiusz Gros (3-2)

Walka 1: 84 kg.: Livio Victoriano (0-1) vs. Robert Bryczek (1-0)

Zastanawiam sie jaką taktykę na walkę ma Robert. Pewnie ten pajac Najman wyleci na niego z ''wiatrakiem'' , tak jak to robił podczas dwóch walk z Saletą. Z Wypowiedzi samego Koksa wnioskuję , że nie poszedł po rozum do głowy i nie zrzucił tych kilku kilogramów dla lepszej kondycji i szybkości. Lepiej aby go nawalił w ciagu pierwszej minuty , bo później może być z Koksem cięzko.

Edytowane przez masaKRATOS
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...