Skocz do zawartości

MMA


Rekomendowane odpowiedzi

Świetna walka Zombie, druga runda - czysta zaj.ebioza, te sweepy, przejścia, dawno już się tak nie emocjonowałem oglądając walkę MMA. Pojedynek Cerrone vs Stephens też niczego sobie, totalna dominacja kowboja.Jestem ciekawy jak teraz wygląda noga Dżeremiego, pewnie taki sam arbuz jak u Fabera - klik~!. Szkoda tylko że Madonaldo przegrał na punkty bo bardzo mu kibicowałem, lubię jego styl, coś jak bracia Diaz.

 

No teraz tylko przeczekać te 10 dni, UFC 146 to będzie prawdziwy kosior.

Odnośnik do komentarza

Pewnie Zombie dostanie TS, ale jak dla mnie i tak jeszcze nie jest gotowy na takiego mistrza Aldo.

Jose w sumie nie ma za bardzo godnego przeciwnika, ale ja Koreańczyka najchętniej bym zobaczył z Hiokim.

 

A UFC 146 czuję, że zaserwuje prawdziwy rozpierre'dol. 5 walk HW robi wrażenie. Jedynie szkoda, że nie będzie to początkowo planowana rozpiska, choć i tak jest moc.

 

No i jeszcze na dniach szykuje się bardzo ciekawa gala SF z finałem turnieju HW. Również będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Federacja UFC jest zainteresowana podpisaniem kontraktu z Mamedem Khalidovem i wysłała już wstępną ofertę do jego menedżerów - dowiedziała się "Wirtualna Polska". Teraz z warunkami ma się zapoznać sam zawodnik. Jest to jednak dopiero początek drogi i niewykluczone, że czekają nas kilkutygodniowe negocjacje.

 

Przypomnijmy, że chęć spróbowania sił w najsilniejszej federacji na świecie Khalidov zdradził jeszcze przed walką z Rodneyem Wallacem na gali KSW 19. Po efektownym nokaucie ogłosił swoją decyzję przed tysiącami widzów w Atlas Arenie i milionami zasiadającymi przed telewizorami. Sprawą zajęli się Martin Lewandowski i Maciej Kawulski, właściciele Federacji KSW i jednocześnie menedżerowie Khalidova.

 

Pierwsze kroki zostały już poczynione. - Faktycznie, jestem już po rozmowie z Joe Silvą, "matchmakerem" UFC. To była bardzo wnikliwa dyskusja. Rozmawialiśmy na temat długości kontraktu dla Khalidova, ilości walk w roku, kwestii sponsorskich i marketingowych. Poruszyliśmy po prostu wszystkie kwestie związane z walką w Federacji UFC - zdradza nam Lewandowski.

 

Odpowiadający za kontraktowanie nowych zawodników do UFC Silva oczywiście zna Mameda Khalidova z walk na ringach Federacji KSW. - Ucięliśmy sobie bardzo przyjemną pogawędkę na temat Mameda Khalidova. Joe zna Mameda bardzo dobrze. Wie, z kim walczył, wie, w jaki sposób walczył i jest zainteresowany jego obecnością na gali UFC. To nie ulega najmniejszej wątpliwości - przekonuje Lewandowski.

 

Rozmowa zaowocowała ofertą dla Khalidova, ale nie jest to finał całego przedsięwzięcia pod tytułem "Mamed Khalidov w UFC". Teraz ofertę oceni sam zainteresowany, czyli Khalidov, a później może dojść do ewentualnych negocjacji

 

- Po rozmowie Joe przesłał mailem wstępną propozycję, z którą teraz zapozna się Mamed. Cała korespondencja pomiędzy mną a Silvą została już przesłana na skrzynkę Khalidova. Nie wiemy, jak ją oceni, ale naszym zdaniem, pod względem finansowym, nie jest ona satysfakcjonująca. Na galach KSW Mamed może liczyć na dużo większe pieniądze. Sprawa nie jest jednak zamknięta. Moim zadaniem będzie wynegocjowanie u UFC lepszych warunków dla Khalidova. Jest gwiazdą, najlepszym zawodnikiem w Europie i dlatego uważamy, że zasługuje na więcej - kończy Lewandowski.

 

Coraz ciekawiej sie robi :)

Odnośnik do komentarza

Chyba raczej coraz mniej.

 

Później ukazał się krótki wywiad z Mamedem.

 

Artur Mazur: Czy przeglądałeś już wstępną ofertę, jaką przesłała do ciebie Federacja UFC?

 

Mamed Khalidov: Tak, przeglądałem już tę ofertę.

rozmowa.gif

Jak ją ocenisz?

 

Muszę powiedzieć, że jestem rozczarowany. To, co dostałem od UFC jest trochę śmieszne.

 

rozmowa.gif

Co zatem zamierzasz?

 

Nie wiem, czym sugeruje się UFC, ale jeśli tak mają wyglądać warunki za pierwszą i kolejne walki, to są one nie do zaakceptowania. Jeśli będą godne warunki, to wtedy je przyjmę. Nie mówię, że jestem nie wiadomo kim, ale nie jestem anonimowy. Taki Michael Bisping za jedną walkę dostaje około 500 tysięcy dolarów, a jest ode mnie niżej w rankingach. Ja rozumiem, że on jest tam gwiazdą i nie oczekuję aż takich pieniędzy. Z drugiej strony nie mogę się zgodzić na upokarzające warunki.

 

rozmowa.gif

Czy nie boisz się, że w USA będziesz musiał coś udowodnić, żeby liczyć na godne pieniądze? W rankingach jesteś wysoko, ale musisz się jeszcze na nowo "narodzić" w świadomości tamtejszych kibiców.

 

UFC oczekuje widowiskowych walk. Takie walki ich pociągają. Szczerze mówiąc, już udowadniałem walkami w EliteXC w USA, w Japonii, że potrafię tak walczyć i chyba nie muszę tego udowadniać po raz kolejny. Nie chodzi o to, że teraz chcę się wywyższać, tylko mam powoli dość udowadniania. Wiadomo, że chodzi o biznes. Jeśli oni nie widzą we mnie zawodnika wartego dużych pieniędzy, to nie ma sensu się tam bić.

 

rozmowa.gif

Rozumiem, że swoją ostateczną decyzję uzależniasz od dalszych negocjacji.

 

Tak. Czekam na dalszy rozwój negocjacji, ale początek jest słaby.

 

http://sport.wp.pl/k...,wiadomosc.html

 

Skoro Mamed tak mówi to musi być słabo.

Generalnie większość zakładała (w tym Lewy), że UFC wyskoczy z czymś pokroju 20 tys. $ + 20 tys. $ i zakładam, że Mamed był psychicznie przygotowany na taką ofertę, a nie na jakieś mliony. No ale po jego slowach wygląda to tak jakby dostał propozycję 10 tys. $ + 10 tys. $ i jeszcze na starcie walkę w undercardzie (a tu Mamed wyraźnie zaznaczył, że interesuje go tylko maincard, żadne undercardy).

Oczywiście to oferta wstępna, ale należy pamiętać, że to nie UFC jest w pozycji proszącej, tylko Mamed. Tym bardziej, że Khalidov, to żadne nazwisko za oceanem i, przynajmniej na starcie, nie będzie nabijał im PPV.

No i nie bez znaczenia pozostaje fakt, że to Kawul z Lewym negocjują ten kontrakt (czy może nawet sam Lewy). W kontekście faktu, że Mamed zrobił ostatnio większą oglądalność niż Pudzian, a KSW chce już na nastąpnej gali (a najdalej na KSW 21) wyjechać z PPV, to kur.wa - no już widzę jak właściciele federacji (będący jednocześnie menadżerami Mameda) walczą jak lwy, żeby pozbyć się swojej największej gwiazdy, którą kojarzy już pani Wiesia z warzywniaka.

 

Reasumując - powiało (pipi).zką, ale mimo wszystko bądźmy dobrej myśli.

Uważam, że Mamed i tak powinien ostatecznie brać co mu daje UFC (zakładam, że nie jest to 5 tys. $ + 5 tys. $), bo perspektywa dalszych zarobków powinna być ogromnie kusząca dla zawodnika jego pokroju. Już wygląda to tak, że KSW będzie w stanie przebić początkową ofertę UFC, ale w ostatecznym rozrachunku wyjazd do USA może okazać się dla niego żyłą złota. Jeżeli będzie w stanie ogarnąć pierwsze 2 walki w swoim stylu, czyli w sposób widowiskowy (co jest do zrobienia, bo wygląda to tak, że jakiś kotów na starcie nie dostanie) i od razu będzie miał inne pole do renegecjowania kontraktu. Swoim stylem od razu zwróci uwagę publiki i na pewno pojawią się sponsorzy z amerykańskiego rynku, w dalszej perspektywie opcja procentu z PPV. No i czowyiście są bonusy za nokaut, poddanie itp. rzędu 60-70 tys. $, które może zgarnąć już na starcie.

Kto nie ryzykuje ten nie ma. No i nie chce mi się wierzyć, że nie chodzi mmu po glowie, gdy tak sobie to kalkuluje pod względem finansowym - "kur.wa będę żałował za 10 lat jak nie spórbuję".

Odnośnik do komentarza

Wyniki ważenia:

 

 

Walka wieczoru:

 

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze ciężkiej

265 lbs.: Junior Dos Santos (239 lbs) vs. Frank Mir (261 lbs)

 

Główna karta:

 

265 lbs.: Cain Velasquez (240 lbs) vs. Antonio Silva (264 lbs)

265 lbs.: Roy Nelson (254 lbs) vs. Dave Herman (233 lbs)

265 lbs.: Shane del Rosario (246 lbs) vs. Stipe Miocic (245 lbs)

265 lbs.: Lavar Johnson (248 lbs) vs. Stefan Struve (255 lbs)

 

Walki w FX:

 

145 lbs.: Diego Brandao (145 lbs) vs. Darren Elkins (145 lbs)

155 lbs.: Edson Barboza (155 lbs) vs. Jamie Varner (156 lbs)

185 lbs.: Jason Miller (185 lbs) vs. C.B. Dollaway (186 lbs)

170 lbs.: Dan Hardy (170 lbs) vs. Duane Ludwig (171 lbs)

 

Walki na facebooku:

 

155 lbs.: Jacob Volkmann (155 lbs) vs. Paul Sass (156 lbs)

205 lbs.: Glover Teixeira (204 lbs) vs. Kyle Kingsbury (205 lbs)

145 lbs.: Mike Brown (145 lbs) vs. Daniel Pineda (146 lbs)

Odnośnik do komentarza

jeżeli chcesz obejrzeć całą galę, to zaczyna się o 1 w nocy na Facebooku. Potem streamy i jeżeli masz Orange sport to przesiadasz się na tv i oglądasz główną kartę od 4.

 

Schab - tak, to on :)

 

Mike Thomas Brown vs. Daniel Pineda SUB 2r

Kyle Kingsbury vs. Glover Teixeira DEC

 

Jacob Volkmann vs. Paul Sass SUB 2r

 

Dan Hardy vs. Duane Ludwig KO/TKO 3r

 

Jason Miller vs. C.B. Dollaway DEC

 

Edson Barboza vs. Jamie Varner KO/TKO 2r

Diego Brandao vs. Darren Elkins DEC

Stefan Struve vs. Lavar Johnson SUB 2r

 

Stipe Miocic vs. Shane del Rosario KO/TKO 3r

 

Roy Nelson vs. Dave Herman DEC

Cain Velasquez vs. Antonio Silva KO/TKO 1r

 

Junior dos Santos vs. Frank Mir KO/TKO 2r

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...