Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

w ekspedycjach pojawiają sie wrogowie których normalnie zabiłeś w czasie fabuły. w moim lesie randomowo pojawiają sie już prawie wszyscy z normala, łącznie z gore magalą czy graviosem. po kliknięciu na mapce na ekspedycje widzisz kto sie pojawi (chociaż czasem pojawia sie też ktoś inny). na początku rzeczywiście głównie bedzie to kuku i gndrom

Odnośnik do komentarza

widziałem w spisie zbroi co z evade i evade up, ale nie pamietam co, chyba narga ale to pod koniec i wymaga wymiany z zinogry (min plate), narga zawsze miała evade więc pewnie tu też ma

 

ale coś jeszcze innego widziałem z wczesniejszych, ale nie sprawdzałem czy daje +10 czy mniej

 

 

co do gunnera to osobiście nie spotkałem wroga którego nie dało sie bić z bliska wiec narazie olewam strzelanie, ale kiedyś napewno warto bedzie zrobić

Odnośnik do komentarza

ale niektóre ataki są długie w 4, np wielokrotne wybuchy, może to po to

 

w ogole w 4U dodali większe poziomy skilli, keidyś było tylko 10 a potem 15 punktów, teraz niektóre skille mają 20 a nawet 25

 

ja z kolei jeszcze bardziej sie zakochałem w lancy i counterze, mam guard+1 i większość ataków moge blokować bez odrzutu a to oznacza że większość moge counterować, a to pozwala nieprzerwanie atakować blokując jednoczesnie ciosy, tylko trzeba albo mieć mega reflex i wyczucie albo troszke na farta odpalać countery co chwile tak żeby akurat trafiały w ciosy wroga. ale naprawde całkiem nieźle to wychodzi i tylko czasem popełniam błędy.

tylko serio guard+1 albo +2 to przydatna rzecz, bo bez niego wiele mocnych ataków odpycha postac i przez to countera już sie nie zrobi, jedynie zablokuje cios i odepchnie

Odnośnik do komentarza

jest nowy skill właśnie awaken - to skill który wybudza w broniach ukrytą moc elementu. w 3U ta moc była serio ukryta i niewidoczna w grze, a w 4 jest widoczna właśnie na szaro. ten dmg elementarny widoczny na szaro stanie sie aktywny jeśli mamy w zbroi skill awaken.

 

większość lepszych broni bez elementu mają jakiś ukryty element (tylko najsłabsze bronie nie mają nic)

 

problem w tym że ten skill bardzo trudno zdobyć, nie wiem jak w 4 ale w U3 prawie żadna zbroja go niemiała a dopchanie kamykami było strasznie trudne.

jeden kamyk na 2 sloty dodawał tylko 1 punkt, gdy normalnie 1 slot 1 punkt, a 2 sloty 3 punkty itp.

Odnośnik do komentarza

O, znalazłem zbroję z tym skillem: http://monsterhunter.wikia.com/wiki/Hero%27s_Armor_%28Blademaster%29_%28MH4%29

Ciekawe z czego może triforce dropnąć...

tą zbroje pewnie dopiero na granku zrobisz (albo pod koniec high ranka)

 

a triforce to dopiero zdobędziesz jak sie pojawi quest DLC z możliwością jego zdobycia

 

wszystkie nietypowe zbroje i bronie jak własnie zbroja z zeldy są dostępne poprzez questy DLC, może to wyjść dopiero za pół roku na przykład, nie wiadomo.

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy Guild Questy to te pobrane czy jakieś odblokowywane przez ekspedycje, nie jestem pewien, niemniej są dodatkowe i nie wpływają na odblokowywanie się questów wymaganych na wyższe Hunter's Ranki. Poprawcie mnie jakby co.

Hunters for Hire- duchy osób z którymi grałeś i dostałeś guild card od nich, możesz je wysyłać na questy jakieś pomniejsze za opłatą.

 

A co do robaka- po questach możesz dostać soczek dla niego. U kowala karmisz go nimi, co dodaje mu do statystyk, widać je w czasie upgradeu. Z reguły jeden sok dodaje do czegoś, a odejmuje od czegoś innego punkt lub dwa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1. O co chodzi w gulid questach? Czym się różnią od tych w g. hall?

2. O co chodzi w hunters for Hire?

 

1 jak zabijesz kogoś w expedycji to on albo inny potwór dochodzi do guild questa, masz go w menu i możesz danego questa przypisać do guild hallu i go zrobić. te questy odbywają sie w randomowym lesie i mozna po niech dostać randomowe bronie. w dodatku po każdym zrobieniu danego questa staje sie on trudniejszy co jest nowością. im więcej go robisz i im trudniejszy jest tym większa szansa na lepsze nagrody

a randomowe bronie potrafią być naprawde kozackie

 

2 tak jak pisze ghghsdgh - albo przez street pas (w polsce lol) albo przez spotkanych online ludzi - wymieniasz sie guild cart, i jak jesteś offline to możesz w guild hallu spotkać własnie duchy ludzi których zdobyłeś karty. możesz ich wysyłać na proste questy w clu zdobycia itemków

 

co chodzi z tym upgradem insekta

 

dosyć trudna sprawa z rozwojem laski, wg mnie przesadzili

 

no ale - na questach dostajesz soczki dla robaków

żeby ulepszyć laske musisz najpierw nakarmić robaka soczkami żeby zwiększyć mu statsy, jak dostanie nowy lvl to potem możesz ulepszyć też laske. oprócz tego robaki mogą evoluować w lepsze wersje - rodzaj ewolucji zależy od tego jakim sokiem karmiłeś (chyba) np jak dajesz sok na speed to bedziesz mogl ewoluować w szybkiego robaka, jak dajesz na atak to w wersję silną. itp, trzeba spełnić wymogi ilości punktów np zaczynasz z 60 na atak, stamina i speed, jak chcesz mieć szybką ewolucje musisz podbić speed np do 78 (tak to rozumiem, sam nie ewoluowałem żadnego robaka) i po ewolucji możesz też ulepszyć kijek.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...