Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

no z tym analogiem jest kiepsko, raz gram kilka godizn i nic sie nie dzieje, a innym razem co kilka sekund odwraca mi postac do tyłu i ciągnie w dół, co zwykle powoduje śmierć

teraz na psp nie gralem juz ze 2 miesiace przez to ;p

 

teoretycznie moglbym zagrac ale przyznam ze szansa jest niezbyt duza, pewnie sie powiekszy jak sie zbliży premiera P3 bo bede chcial sie troche rozruszać, i zrobie cos w skoncu z tym analogiem

Odnośnik do komentarza

artisan zwieksza ostrość - długość paska, przy słabych broniach nadal zostaje ten sam kolor, ale rpzy lepszych broniach dochodzi nowy , np z niebieskiego biały, wraz z nowym kolorem zwieksza sie dmg

pisze z głowy ale

poniżej żółtego nie ma co mówić

żółty = 1

zielony = 1.125

niebieski = 1.25

biały = 1.3

rózowy = 1.5!!!!

 

wiec strasznie sie opłaca , w dodatku im wieksza ostrosc tym sie broń mniej odbija

 

 

z czego najlatwiej onslaughta? nie rozumiem , robisz go z tego co trzeba xD

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Co prawda gram w MH Tri, ale to pewnie jest w kazdej czesci. Jestem poczatkujacy wiec nie smiac sie :rolleyes: Mianowicie kiedy jestem w swoim domku w wiosce i podchodze do takiej skrzyni to moge wrzucic smieci to item box ( czyli skrzynia ) ale rowniez do gunner pouch - i powiedzcie mi co to jest ten pouch i czym sie rozni od tego ze wrzuce to tu a nie do skrzyni? Druga sprawa, to hunter info. Otwiera sie taki dziennik i mozna tam prawdopodobnie zamieszczac informacje odnosnie potworow. Ale jak to sie robi?

 

Ps. wypasna gra, chyba odnalazlem "ta jedyna" gre :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

nie gralem w tri wiec nie wiem co to dokladnie jest gunner pouch (ale to pewnie jakas osobna torba na amunnicje i składniki dla gunnera), ale ogolnie nie mow "smieci" w mh itemy sa wazne i czesto jakis badziew okazuje sie rpzydatny, wiec wszystko zbieraj i trzymaj na wszelki wyapdek

 

 

a co do dziennika to z tego co widzialem na gameplayach na wii mozna celownikiem wiilota najeżdzac na wrogów i "łapać" kursorem info z nich, nie wiem jak na emu

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie co do MHF 2 . Jestem na HR 5 i nadal biegam w setcie Rathalos Soul (ze zwykłego azure). Jako bron Great Nova (bo ma sloty, a OH nie ;p Ma tez element). Cały z jewelami daje mi Earpluga +1 , Reckless Abandon +1 (+15 % affinity), i Attack Up Large . Myślę nad odpowiednikiem z S-ki i U-jki . Jakieś pomysły?

 

Na razie poluje na HR-owego shoguna, bo zestaw da mi Artisana, Sharpa i Reckless Abandona. Tylko Attack Up braknie :(

Odnośnik do komentarza

bierz shoguna jak najbardziej to jeden z lepszych setów jesli nie najlepszy na tą partie gry, artisan zapewni zwiekszenie DMG wiec mimo braku attak up nadal bedziesz wymiatał i nie bedziesz potrzebował slotów w broni

tylko musisz zrobić szoguna SSUSS (czyli rekawice U, reszta S) dzieki tej kombinacji najwiecej skilli wepchniesz

Odnośnik do komentarza

artisan daje roznie , tzn kilka milimetrów paska, ale przy kazdej broni inny efekt jest, czasem poprostu pojawia sie dluzszy zielony pasek, a czasem dodaje sie nowy do zielonego niebieski a do niebieskiego biały, i great nova dostaje kawalek bialego, chociaz mały

 

a elemnt moze i jest dobry ale w F2 i unite przy młotach wazniejszy jest normalny dmg, uwierz mi, element liczy sie przy szybkich borniach jak ds, sns, lanca

 

nie movie ze nova jest zła, ale onslaught jest lepszy, a majac zbroje z kraba SSUSS z tego co pamietam nie potrzbujesz 2 slotów w broni

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

A jak element ma się do LS? Bo kusi mnie Scythe of Menace, albo Wyvern Blood “Marble” . Do kosy trzeba 10 union ore, ale wrraz z RA +1 te ujemne aff nie będzie problemem.

 

Jestem nonkonformistą, pier.dykam OH ;p Hm, ale te dalsze gałęzie nie są złe (jest młotek z większym raw od OH). Z Black Blosa też da się zrobić coś miłego, a z kota ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza

Duży element i zadawany status ma największe znaczenie w dual swords, bo nim najczęściej zadajesz dużo ataków (czasami po 10 w jednej serii) i i wrzucasz tym samym więcej elementu/statusa. W młotach i great swordach najważniejszy jest raw damage (zwykłe obrażenia), bo uderzasz znacznie rzadziej i tych uderzeń jest mniej, przez co dodatkowy współczynnik nie jest już tak istotny. A LS jest gdzieś pomiędzy, warto mieć jak najwyższy raw, jak również wysoki element (odpalając np. z biegu trójkąt, kółko i full spirit charge combo chlaśniesz w stosunkowo krótkim czasie 9 szlagów). Zdecydowanie bierz Marble, niezły raw i ogromny poison (chyba ze 400), poisonujewsz tym jak dziki , ciąłem tym Kushala Daora (bo przy poison traci aurę) i na początku Lunastre/Teostre, najlepszy LS z poison , Schyte of Manace się nie umywa (mniejszy poison, słaba ostrość i ujemne aff - szkoda slota), łatwiej go co prawda zrobić, bo Marble potrzebuje chyba cholernego Rathian Plate.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

w F2 młotek z blak diablosa jest najlepszy w grze , warto w niego zainwestowac, chociaz dosyc trudno sie go robi, ogolnie onslaught wcale nie jest jakis wielce silny ale jest najlatwiejszy do zrobienia z silnych broni, potem oczywiscie mozna znalesc lepsze (chociazby z diablosa)

 

tak jak mowi kazub - LS sa mniejwiecej na srodku pomiedzy GS a DS, czyli srednio szybkie, wiec element jest srednio przydatny (przy ds bardzo, a przy GS prktycznie wcale) , moze byc poprostu

juz to tlumaczylem ale dlatego element jest przydatny przy szybkich broniach bo każdy cios zadaje tyle samo elementu, natomiast RAW jest zależny od siły ciosu - np jeden cios gsem zadaje 45% siły broni, a 1 cios dualami zadaje 5% , tylko ze dualami zadasz w tym samym czasie kilka ciosów i RAW wyjdzie podobny do GSa , a element bedzie o wiele lepszy bo w tym samym czasie GS zada 1 cios z elementem a DS np 5 ale bez dzielnika jak w przypadku RAW

(co prawda DSy akurat maja nieco sołabiony element ale i tak sie opłaca)

 

dragonwood LS nie jest zbyt dobry na singlu, na multi paralziuje i pozwala innym zrobic masakre ale ma sredni dmg a 1-2 paraliże na 20 min walki to nie jest wielka pomoc

 

 

rare scaraby sa w forest and hills, czyli tej mapie z jedynki, w lokacji pierwszej po wyjsciu z obozu (obok rzeki), i w ostatniej tam gdzie koty maja miasteczko (za drzewem), sa rzadkie i czasem trzeba kilka razy isc żeby znalesc jednego (oczywiscie tylko na highranku)

Odnośnik do komentarza
Pomyliło Ci się z Verde. Ten od Rathalosa wymaga ruby, a ja mam 2 jego plate'y.

W każdym bądź razie chodziło mi o LS z Rathiana (nie Rathalosa) z dużym poison, mniejsza o nazwy. Warto go ukuć, ja miałem porobione LS-y na każdą okazję bo grałem głównie nimi. Ten LS z Rathalosa ma dobry fire, ale późniejsza jego ewolucja, Silver gubi chyba element, ja trochę poczekałem i zrobiłem Lion Dance Sabre z Lunastry/Teostry - prawie 500 fire miał na końcu i niszczył Chameleosa w 15 min.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ok pytanie troche z dupy, ale dopiero zaczalem z ta bajeczna gre swoja skromna przygode. Pytanie dotyczy MH Tri:

W moim domu przy stole stoi sobie kot pomocnik. Na poczatku dostalem od niego lampe, teraz jednak nie mam z niego wiekszego pozytku. Czy to sie zmieni?

Pytanie drugie: Czy i gdzie mozna werbowac te koty i czy one pozniej beda z nami w teamie?

3: Future Alfa Female cos mi wspomniala o konkursie na to kto przyniesie jej i jej bratu zlota rybke. Pozniej mialem takiego questa z Gildi. Czy to bylo ze soba powiazane?

4: W jaskiniach mozna znalesc wioske kotow... moge tam cos zrobic?

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza

w grach na psp koty to pomocnicy ktorych możesz brać na questa żeby walczyły z toba,

w tri na wii koty to tylko albo "robotnicy" róznego typu w wiosce, albo przeszkadzajki na questach (dzikie koty)

do pomocny można mieć chache , dziwnego stworka , nie wiem jak sie go zdobywa, nie gralem na wii

 

inne pytania też zbyt precyzyjne jak na kogoś kto nie grał na wii wiec nie odpowiem

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

unite to jest dopasiona wersja freedom2, najlepsza wersja jaka wyszła poza japonie wiec bierz unite

w ogole unite ma największą ilośc contentu ze wszystkich MH dostpenych u nas (jedynie może go pokonac fontier ktory jest na PC i tylko w azji)

 

unite to jest coś w stylu "freedom 2 GOTY super UBER edition" , ma około 100 godizn gameplayu więcej niż F2

ma sporo nowych potworów, nowe bronie oczywiscie, ale co najważniejsze nowy poziom trudności, normalnie monstety mają 2 poziomy - normalny i hard, poziomy nie są jak "new game+" tylko jako ciągłośc jako jedna rozgrywka, zdobywając odpowiedni poziom i wuykonując odpowiednie finałowe quest dostajesz dostęp do poziomu hard gdzie są nowe sprzety , wrogowie są o wiele silniejsi i mają nowe ataki. Unite dodaje 3 poziom trudności dostepny po przejsciu dwóch pierwszych, ten ostatni poziom jest naprawde uber trudny, i juz pierwsza walka w nim którą siłą rzeczy trzeba wykonać w sprzęcie zdobytym poziom niżej potrafi napsuć krwi, oczywiscie na tym najwyzszym poziomie jest masa nowego sprzętu, nowi wrogowie ktorzy mają tez nowe ataki. ogolnie fajna zabawa ;)

i sam ten trzeci poziom trudności potrafi dostarczyc okolo 100 godizn gameplayu taki jest trudny (mniejwiecej tyle właśnie nabiłem rpzechodząc go pierwszy raz gdy przeniosłem postać ktora miała już wszystko zrobione na hard w F2)

 

zresztą w ogole MH to gierka ktora spokojnie zabiera 200-300 godizn, a unite najwiecej ma rzeczy do zrobienia

 

EDIT

ale trzeba sie wkręcić , gra już na poczatku potrafi zniechęcic nowicjusza dużym poziomem trudnosci i długą rozgrywką (walka z jednym bossem moze trwac i 40 minut)

wiec albo pokochasz albo szybko sie zniechęcisz

jesli pokochasz to jestem do dyspozycji jesli chodzi o porady ;) (sporo porad jest już w temacie o F2/unite, szukaj moich długaśnych postów :D)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...