Skocz do zawartości

Real Drum Kit


Rekomendowane odpowiedzi

Coz w sumie i czas zalozyc taki temat.Ogolnie po tym jak sprzedalem RB i ixa wraz z tym calym sietem postanowilem sobie ze nim kupie je na nowo zaopatrze sie w prawdziwy sprzet.

Ofcoz marzeniem bylo by miec akustyczna perke ale warunki nie pozwalaja wiec wybor padl na elektroniczny zestaw.Najpierw chodzil mi po glowie Roland:

roland_td6kv.jpg

 

 

 

 

Koniec koncow badajac opinie, liczac koszty zdecydowalem sie na :

dg2.jpg

 

Do tego najprawdopodobniej modul z Rolanda ,Alesis lub Yamahy co sie jeszcze zobaczy.

Planowamy zakup to pazdiernik wiec jeszcze troszke czasu mam.

Z czego wiem Serge sie tez bawil w normalne granie ale moze okaze sie ze jest wiecej osob ktore tez beda chcialy sprobowac :)

Odnośnik do komentarza

Mnie tez bierze ochota na real drumy jednak elektroniczna perka w ogole nie wchodzi w rachube. Tylko akustyczna.

Jednak problem zaczyna sie u mnie z miejscem gdzie tak naprawde nie mialbym wsadzic ani akustycznej ani elektronicznej. Myslalem jeszcze nad piwnica ale musialbym tam naprawde niezle ogarnac i nie wiem czy przypadkiem ludzie z parteru nie skarzyliby sie.

 

a potem to juz z gorki, perkusista iron maidena itp ;p

Odnośnik do komentarza

Jak masz miejsce na IONa to nie powinienes miec chyba problemu z eletronicznym kitem ktory jesli nie jest jakis mega uber elo nie zajmuje sporo miejsca.Ja tez bardzo chcialem akustyka, ale no nie ma opcji.W sumie elektronik nie jest taki zly koniec koncow.Tak do pogrania z pewnoscia bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Loco, powiedz mi, ile sobie tamten kolo woła za zestaw DG2? Jeśli już bym brał, to:

- werbel 12"

- tomy: 2 po 12" i 2 po 10"

 

Takie rozmiary są wiadomo do dogadania się, ale narazie interesuje mnie cena za zestaw standardowy. Ewentualnie napisz ile ty dałeś za swój i co on zawiera.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie dalem bo od niedawna mam prace dopiero i proces skladania kasy jeszcze sie w sumie dobrze nie zaczal, ale do grudnia max mysle juz grac.

Zestaw o ktorym mowisz kosztuje 2.500 .Do tego modul + pedal basu ( ja mam zamiar od razu w twina inwestowac ).Jest juz pedal kontroli hit hatu no i gary co nie :)

Ogolnie mam zamiar zmiescic sie w cenie okolo 4,000-4,500 PLN.

Odnośnik do komentarza

...hmm...to sporo wzrasta cena wzgledem DG 1, ktore na Allegro wystawione jest za mniej-wiecej 1600,- . Chybaze taki wzrost jest wynikiem zmiany przekatnej tomow ze standardowej, ale watpie, bo to wciaz kolo tysiaka wiecej.

 

Ten bas, ktory montuja w standardzie nadaje sie do podwojnej stopy..? Na fotkach wyglada na to, ze tak.

 

...pozostaje kwestia modulu. Zastanawiam sie, gdybym poprosil, to czy maja jakies na stanie i czy nie byloby upustu z powodu kupna go razem z perka. Inna sprawa, to, ze jesli maja, to jakie. Koszta na necie mnie zabily, ale z drugiej strony to element, na ktorym nie ma co oszczedzac. Ten podlaczany do kompa jest tanszy, ale dochodza koszty dobrej karty muzycznej oraz specyfikacji samego kompa, ktory przeliczalby wszystkie sygnaly bez opoznien.

 

 

...sporo musze sobie jeszcze poszukac i poczytac na ten temat :)

 

 

...btw, wcale nie obazilbym sie na taki zestawik ;)

 

http://www.thomann.de/gb/roland_td_20kx_mds_20_v_drum_set.htm

Edytowane przez Siara_iwj
Odnośnik do komentarza

Hehe tez bym sie nie obrazil.

Ten bas, ktory montuja w standardzie nadaje sie do podwojnej stopy..? Na fotkach wyglada na to, ze tak.

Bez problemu sobie poradzi.Jest na tyle spory ze nie ma obaw.

...pozostaje kwestia modulu. Zastanawiam sie, gdybym poprosil, to czy maja jakies na stanie i czy nie byloby upustu z powodu kupna go razem z perka. Inna sprawa, to, ze jesli maja, to jakie. Koszta na necie mnie zabily, ale z drugiej strony to element, na ktorym nie ma co oszczedzac. Ten podlaczany do kompa jest tanszy, ale dochodza koszty dobrej karty muzycznej oraz specyfikacji samego kompa, ktory przeliczalby wszystkie sygnaly bez opoznien.

Nie ma Onych jest ON , Pan Kazimierz :)

Jeden koles sie tym zajmuje i on nie sprzedaje modulow, ale moze ci polecic lub doradzic.Ogolnie koles otacza swoj sprzet wrecz "ojcowska" opieka.Pomaga ze wszystkim i nie uchyla sie od odpowiedzialnosci.Jak juz nawiazesz z nim kontakt to sam zobaczysz o czym mowie.

Mi polecal wlasnie moduly Rolanda lub Alesisa.Na ebayu widzialem takie jakie by mnie interesowaly max po 250=300 funtow.Jeszcze mam czas myslec bo moze kupie zewnetrzna karte muzyczna do lapka z midi i innymi potrzebnymi bajerami to wtedy nie potzrebowalbym modulu.Tak jak jednak mowie.Mysle wciaz.Gorzej jak przy kupnie auta hehe.

Odnośnik do komentarza

Hm ciężko znaleźć coś konkretnego, nie wiem mimo wszystko ja bym się trzymał Rolandów, np. TD4 to już całkiem przyzwoity sprzęt, już nie mówiąc o TD8/9 :) tyle, że te ostatnie nie spadają poniżej 6k czy nawet 7, TD4, myślę jest bardziej osiągalna. Więc może warto potrzymać troche kase, dozbierać i wziąć TD4 :).

Odnośnik do komentarza

Napewno nie daj się skusić perkami typu Fame, HD-1000, czy Milennium. Są to perki "no-name" klepane w Chinach, często sklepy muzyczne kupują je hurtowo i robią z nich swoją własną linię "budget" (np. Milennium to marka sklepu Thomann). Syf niesamowity, omijaj z daleka.

 

 

Do 2 tys ciężko będzie ci znaleźć cokolwiek niezłego, zwłaszcza z podwójną stopą. Rozbudować możesz właściwie każdy zestaw, na tyle, na ile pozwoli na to moduł.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Miałem okazję spróbować Dig Drum, jeśli ktoś śmigał na ION do tej pory to trzeba się trochę przestawić, ponieważ charakterystyka odbicia jest zupełnie inna, ogólnie wykonanie i doradztwo na szkolne 6. BTW wiecie, że wszelkie Rolandy Dig Drumy podłączyć do Rock Banda :>

Edytowane przez ar2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Muah..! Trzy tysiaki zaoszczędzone leżą spokojnie na koncie. Jeszcze jakiś tydzień i zamawiam Dig Druma :D

Pozostaje sprawa stopy. Kupuję podwójną, ale ze względu na fakt, że będę miał elektryka nie interesują mnie bajery zwiększające atak (brzmienia mi to i tak nie zmieni, a jedynie rozdupcy wcześniej naciągi). Jedynym kryterium będzie pomoc stopy w uzyskaniu jak największej szybkości - do grania dla szatana ;>

 

Jakieś sugestie co do tego twina, enyłan..?

 

...tylko bez Axisów, coś do 7 stów szukam.

Edytowane przez Siara_iwj
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Odświeżę :)

Już od jakiegoś czasu mogę się cieszyć Rolandem TD-4 KX2, a w sumie to mogłem. Teraz zamieniłem starą czwórkę na nowy TD-11. Do tego monitor aktywny , twin plus kilka gadżetów, do grania z podkładami itp.

Wrażenia? Mega bania dla mnie. Ofcoz, real nie jest tak prosty jak spadające kafelki, ale radochy o wiele więcej. Nie ukrywam jednak że duuużo pracy trzeba wkładać by coś zaczęło wychodzić, ale satysfakcja gwarantowana!

A tak się to prezentuje teraz u mnie:

3VLaE.jpg

 

Teraz został mi tylko do kupienia jeszcze jeden crash i siedzisko lepsze, bo te co mam obecnie to lipa : (

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...