September 10, 200916 yr Dzisiaj rano nie miałem co robić, wiec pozdejmowałem z szafki konsole i zacząłem polerować je zewnątrz oto wyniki PSP - używane kupiłem jakiś czas temu, nie było zbyt zadbane lepiej już po wyczyszczeniu Wszystko ładnie się błyszczy.....wystarczy na jakiś czas wy tez takie akcje robicie co jakiś czas czy zostawiacie to żeby kurz zrobił ochraniał? hehe Edited September 24, 200916 yr by Labtec
September 10, 200916 yr Ja regularnie czyszczę sprzęt, zdjęć nie będzie bo nie ma to dla mnie sensu. Najbardziej lubię obierać paczkę od jakiejś flei z allegro gdzie sprzęt zazwyczaj jest u(pipi)y w jakimś gównie, straszną radochę sprawia mi przywracanie starym maszynkom stanu jak w czasach świetności.
September 10, 200916 yr Ciekawe jak bardzo upier.dolone wróci moje PS3 z serwisu. Już mi kurier od którego capiło na 3 metry odbierał, więc się ciekawa podróż zaczyna czarnucha. Ja tam czyszczę zwykłą ściereczką. Tylko PS3 leży na wierzchu, reszta pochowana, więc dużo roboty nie ma. Nienawidzę wycierać kurzy.
September 10, 200916 yr Oj tak, najgorsze jest kupowanie sprzętu od kogoś. Ja nie wiem, co ludzie robią, że to wszystko jest tak brudne. Rąk nie myją? Sprzętu od nowości nie czyszczą? Jak tylko przychodzi do mnie nowy zakup to siadam i bawię się w czyszczenie, to samo zresztą regularnie z tym, co już u mnie leży. Np. pady wymagają częstego czyszczenia, jeśli grywam na konsoli ze znajomymi - wiele rąk, szybko się brudzi. Wykałaczki, patyczki do uszu, różne płyny i wystarczy Jakich płynów, czy past używacie do czyszczenia tych wszelkich rodzajów plastików? Edited September 10, 200916 yr by Linek
September 10, 200916 yr Plastik etc przejeżdżam spirytusem. Zeschnięty pot usuwam wykałaczką. Muszę zaopatrzyć się w rozmaite śrubokręty. Wtedy po prostu będę rozbierał sprzęt i urządzał kąpiele z gąbką. Pisałem to w wielu miejscach - nie wiem jak te fleje z allegro ale ja bym się wstydził wysyłając upier.dolony czekoladą czy innym ścierwem sprzęt do obcych ludzi.
September 10, 200916 yr No jak chcesz co miesiąc rozbierać pady żeby je myć na morko, to powodzenia z Dualem.
September 10, 200916 yr Author Masz racje ping, total make over konsoli daje dobre uczucie, dwa używane systemy dostaje w następnym tygodniu i będzie trzeba porządnie wyczyścić do plastiku radze używać produktów samochodowych do czyszczenia konsol/plastiku, dlatego dałem zdjęcie, widać taki "tłusty" "świecący" ładny wygląd i kurz tak szybko nie siada na ps3 to microfiber ściereczka żeby jak najmniej rysować i zwykły płyn do szyb wystarczy Edited September 10, 200916 yr by Labtec
September 11, 200916 yr czym pozbyc sie rys z ps3? mam miliony malych rysek i kilka wiekszych ktore bardziej wygadaja jak otarcia... :<
September 11, 200916 yr Author na te male by napewno to zadzialalo http://www.all4auto.pl/meguiars-plastx-czysci-poleruje-usuwa-rysy-plastikow-p-68.html (uzylem na psp monitor) no ale te otarcia to juz nie sadze...moze ci taniej ta obudowa plastikowa wyjdzie
September 11, 200916 yr Do czyszczenia polecam ściereczke z mikrofibry. Ja używam zestawu 4World, pierw czyszcze pędzlem, następnie psikam płynem i przecieram parę razy, konsola jest jak nowa, zero rys.
September 11, 200916 yr Nie jest to może pytanie o czyszczenie, ale związane jest z porządkiem i odpowiednim użytkowaniem sprzętu, więc nie zakładam nowego tematu, otóż - jak sobie radzicie z przechowywaniem całego sprzętu? Pytanie skierowane raczej do osób posiadających kilka starszych konsol, chodzi mi głównie o plątaniny kabli od padów (kilkanaście padów i nie wiadomo, co robić) a przecież nie będę kabla owijał wokół pada. U mnie póki co wygląda to tak, że pady leżą na regale, a kabel jest wypuszczony luzem za regał, tylko, że miejsca brak już na to (5 padów do ps2, 6 do psx'a, jakieś 5 do pc, kilka od innych konsol, robi się chaos), przydałoby się je przechować normalnie, w szafce.
September 11, 200916 yr No jak chcesz co miesiąc rozbierać pady żeby je myć na morko, to powodzenia z Dualem. Bardziej mi chodziło o czyszczenie padów które przychodzą do mnie od różnych ludzi. Potem i tak lądują w szafie jako zamienniki. Te pady z których korzystam na co dzień mogę sobie czyścić starymi metodami - swojego potu się nie brzydzę, cudzego owszem (cierpię na nerwice natręctw). @Labtec Myślałem że tak lśnią bo fotki na mokro robiłeś W takim razie muszę spróbować z takim specyfikiem. @Linek Po prostu na każdą konsolę w moim mieszkaniu przypada jeden, góra dwa pady z których korzystam. Zamienniki czyszczę, zwijam kabel (nie dookoła pada bo wtedy kable się łamią). Kabelek przytrzymuje plastikowym zaciskiem żeby się nie rozwijał i zazwyczaj wrzucam pada do jakiejś folii żeby się nie kurzył. Podobnie z konsolami. W najgorszym wypadku leżą sobie w szafach choć tam też kurz się dostaje. Nie widzę sensu żeby mieć porozplątywane wszystkie pady i wyciągnięte wszystkie konsole. Jak nie używam jakiegoś sprzętu dłużej niż miesiąc, ląduje w szafeczce.
September 12, 200916 yr A myślałem, że tylko ja mam fioła na tym punkcie Czyszczenie moje sprzętu (heh) uspokaja mnie i sprawia niezłą frajdę. Ostatnio zakupiłem używanego NDS'a - brudny jak cholera, po 15 min pucowania (śrubokręt, wykałaczki, patyczki, mikrofibra included) konsola wyglądała jak nowiutka - satysfakcja gwarantowana (fakt, faktem zdechła po 7 dniach ale to już inna kwestia ). Jako, że wszystkie moje gry z PS3 to używki z Allegro/PT/Goozex (wyjątek Demon's Souls) od razu po otrzymaniu przesyłki, biorę się za gruntowne czyszczenie, dopiero po tej procedurze gra ląduje w czytniku konsoli a pudełko na stojaku Edited September 12, 200916 yr by stoodio
September 13, 200916 yr Jak na miesiąc dmuchnę na PS2, a z PS3 przetrę kurz ręką jak nie widzę już loga. Wystarczy, sprzęt ma działać, a nie wyglądać
September 15, 200916 yr No nie wiem. Potem masa kurzu dostaje się do wnętrza konsoli. Zresztą jak widzę pada ciemniejącego od zaschniętego potu to sorry ale tłumaczenie że ma działać a nie wyglądać nie zdaje tu egzaminu . Chociaż może po prostu jestem zboczonym estetą i nie lubię życia w syfie.
September 15, 200916 yr Jak na miesiąc dmuchnę na PS2, a z PS3 przetrę kurz ręką jak nie widzę już loga. Wystarczy, sprzęt ma działać, a nie wyglądać Lubię takie podejście do sprawy dzięki ludziom takim jak ty coraz więcej kieszonsolek trafia do mnie czy to celem naprawy, czyszczenia czy też remontu generalnego xD
September 16, 200916 yr No wiadomo. Trza pomagać biednym serwisantom A tak btw to "Tylko głupcy dbają o porządek, geniusze kontrolują chaos". I tego się trzymajmy ;]
September 16, 200916 yr Tak sobie to tłumacz Ja nie potrafiłbym patrzeć, jak moja konsola pokrywa się kurzem, bo wiem, że po pewnym czasie wyglądałaby znacznie gorzej, niż na początku użytkowania, przez zarysowania, czy inne rzeczy powstałe w wyniku takiego podejścia. Poza tym, jak już wspomniano, znacznie zmniejsza to jej żywotność. Kiedyś (z 4 lata temu) dostałem od znajomego ps2, bo już mu niezbyt działało, płytki odpalało rzadko, a jak już się udało, to po krótkim czasie pojawiały się błędy itd. Przedmuchałem porządnie, wyczyściłem i okazało się, że konsola działa całkiem dobrze A kurzu wyleciało więcej, niż niejeden z Was ma w kompie Edited September 16, 200916 yr by Linek
September 23, 200916 yr Double-post, ale w konkretnym odstępie czasowym, więc chyba można Pytanie: Jak zmywacie ślad po cenie z folijki od gry (wiadomo, jak się kupuje w komisie, to często są z nalepkami z ceną, a jesli gra tam chwilę postała, to klej robi się nieznośny i niezbyt chce schodzić)? Ja zazwyczaj męczę się wilgotną szmatką, ale to zajmuje sporo czasu, zanim doprowadzę takie pudełko do porządnego stanu, więc może istnieją szybsze sposoby.
September 24, 200916 yr Author ooo tez właśnie czyszczę używki ze sklepów bo nie lubię tych naklejek ja jak zwykle wyciągam jakiś produkt samochodowy i do tej zabawy używam Auto Glym Tar Remover, usuwa klej,wosk itp,itd......raz-dwa przejadę po zdrapanej naklejce i czysto spiritus tez powinien działać Edited September 24, 200916 yr by Labtec
September 25, 200916 yr ja na takie cos stosuje combo: suszarka do wlosow + spirytus na wypadek gdyby zostaly ślady kleju
October 13, 200916 yr Krótkie pytanko. Jak wyczyścić / poradzić sobie z zacinającymi się analogami, czy to naturalny stan zużycia , czy też można temu zaradzić ? Krótkie pytanko. Jak wyczyścić / poradzić sobie z zacinającymi się analogami, czy to naturalny stan zużycia , czy też można temu zaradzić ?
October 13, 200916 yr ja na takie cos stosuje combo: suszarka do wlosow + spirytus na wypadek gdyby zostaly ślady kleju Stare posty, ale odpowiem ;] Meczycie sie. Najlepsza jest tasma. Przyklejacie i odklejacie kilka razy na 'stara cene' i wszystko odchodzi i jest czysto. po tych waszych wynalazkach, na pewno slady zostaja.
October 13, 200916 yr Sam tak robię jednak z własnego doświadczenia wiem że nie zawsze skutkuje . Powinni robić naklejki takie jak ceny w media markcie.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.