Skocz do zawartości

HALO Legends


barth

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu ogłoszono, że uniwersum HALO powiększy się o 7-mio odcinkową serię anime. Każdy odcinek będzie osobną historią (6 z nich będzie zaliczać się do kanonu HALO, siódmy - noszący tytuł "SPARTAN 1337" - będzie swego rodzaju żartem), tworzoną przez inne sławne firmy zajmujące się tworzeniem tego typu animacji. Zapowiedziane studia biorące udział w tym projekcie to: Bones, Casio Entertainment, Production I.G., Studio4 C oraz Toei Animation. Na razie odnośnie daty wydania wiadomo tylko, że animacje będą pojawiać się kolejno na HALO Waypoint (dziale na XBOX LIVE/portalu HALO tworzonym przez Microsoft), który wystartuje 5-ego listopada. Potem planowane jest też wydanie całej kolekcji na DVD. Reszta informacji będzie uzupełniana w tym temacie na bieżąco, a chwilowo zapraszam do obejrzenia trailera:

 

Edytowane przez barth
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Jestem na 5 odcinku, strasznie mi się podoba to anime, fajne rozwiązanie z różnymi metodami animacji dodaje takiego artystycznego wydzwięku całej serii zwłaszcza podoba mi się 1 odcinek i 3, pozornie prosta animacja w 1szym ale jest nawiązaniem do artworków bungie które pamiętam z czasów Halo 1 a 3 odcinek z Elitami ma bardzo ciekawy efekt który z początku wydawał mi się irytujący ale po chwili po prostu nie mogłem się na to napatrzeć! Jak dla mnie hit, nie spodziewałem się, że mi się aż tak spodoba!

Edytowane przez Flaha
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

IMO przedstawienie Elite w konwencji orientalnych wartosci, to porazka...

No tak ale jak sobie wyobrażałeś tą rasę żyjącą na swojej rodowitej planecie? Myślisz, że oni popierdzielali cały czas w tych zbrojach i rozmnażali się wkładając sobie energy swordy w tyłek? Po tym jako poznaliśmy arbitra w Halo nie wydawał się on też prymitywną formą życia. Jakoś też nie umiem sobie ich wyobrazić jako biegających po biurach biznesmenach z telefonami komórkowymi? Weź też pod uwagę to, że te anime były robione przez Japończyków i raczej nie do uniknięcia były ich wpływy na serie. IMO Jest to może trochę wadzący motyw ale na pewno nie jest beznadziejny.

Edytowane przez Flaha
Odnośnik do komentarza

Według mnie 2ep(Duel) to całkowita porażka, nie dość że tragicznie to wygląda to jeszcze ci Elite-samuraje i Elite-gejsza :sick:

Resztę odcinków nawet da się oglądnąć, choć jedyny który naprawdę mi się spodobał to Origins.

Mi sie podobal ten duel juz bardziej niz odcinek nr 4.

Edytowane przez Flaha
Odnośnik do komentarza

Duel to byl odc 3 :P.

 

Odc 1-2 = Masakra, strasznie mi sie podobaly

3 - ujdzie

4 - Kolejny odcinek taki jakich powinno byc wiecej (swietnie to przedstawil) tylko zakonczenie przykre, ale coz... tak juz musialo byc.

5 - Porazka... -.-

 

Pie****e Halo: Dragon Ball. Z beznadziejnym humorem i dosc pusty odcinek. Wiem, ze mial to byc "luzny", ale to to jest ku.rwa nie wiem co...

 

6 - Naspteny trzymajacy poziom odcinek, bardzo spoko.

7 - <3

8 - Bardzo fajne wykonanie, ale za duzo ktos sie nagral w Soul Calibura :P.

 

Ogolnie cala seria mi sie bardzo podobala i raczej trzymala poziom, owszem sa miejsca gdzie ewidentnie pokrecili (zbroje np.) czy zrobili ze Spartan porcelanowych zolnierzykow, albo Neo z Matrixa. Jednak mimo takich niedociagniec/przesadzania z przyjemnoscia obejrzalem cala serie z usmiechem :).

 

Co do elite jako samurai imho pasuje jak najbardziej do nich.

Odnośnik do komentarza

Flaha po prostu nie widza mi sie Elite w tej konwencji. Owszem moga miec swoj kodeks wojownika i honoru, ale sposob przedstawienia a'la kodeks bushido do mnie nie trafia.

 

i

 

Oprocz 2 pierwszych odcinkow to slabo. Zastanawia mnie dlaczego forerunnerzy nie odtworzyli tez swojej rasy?

Odnośnik do komentarza

akurat tu nie ma spojnosci... poza tym to rowniez nie ma sensu. Zapewnili przetrwanie wszystkim ale nie sobie.

 

Tutaj kłaniają się terminale z H3. Forerunnerzy czuli się obrońcami galaktyki, więc o swoje bezpieczeństwo zadbali dopiero na końcu (tak, mieli aż tak nawalone), ale niestety nie spodziewali się jednego - zdrady ich najpotężniejszego SI stworzonego do walki z Flood'em - Medicant Bias'a.

Medicant odwalił im numer, przez co nie zdążyli dotrzeć na Shield Worldy i na Arkę.

Dlatego Guilty Spark mówi Chiefowi, że poprzednio też go pytał o trudną decyzję Halo - Forerunner, który odpalał pierścienie wiedział, że robiąc to zabija całą swoją rasę.

Podobno powstaje trylogia książek o Forerunnerach, która ma opowiedzieć tę historię dokładniej

Odnośnik do komentarza

w tym roku ma sie pojawic pierwsza czesc, chyba na jesien byla mowa w wywiadzie z majorem nelsonem.

 

Anyway, musze przyznac ze zapomnialem o terminalach na smierc, mialem kiedys do nich wrocic i nigdy nie wrocilem. Dla mnie i tak to naciagane, i jezeli encyklopedia halo nie klamie to forerunnerzy przezyli i opuscili galaktyke, co by bylo bardziej logiczne niz wymarcie.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Zakupiłem wersję DVD i obejrzałem. Na początku byłem zachwycony, ale potem już tylko gorzej. Nie wiem w jakiej kolejności one wychodziły więc posłuże się tytułami

 

Origins I i II - świetne, ładne, spójne, nie widać tutaj zbyt dużo anime, dobrze dobrana muzyka nadaję epicki klimat, oba te odcinki można polecić każdemu kto chciałby w jakiś pobieżny sposób poznać uniwersum

 

The Duel - WTF ja się pytam? Ok, nie wymagam by Elici na swojej planecie naginali w zbrojach, ale przedstawienie ich jako dokładną kalkę średniowiecznych samurajów żyjących według bushido nie potrafiłem strawić, przeciwnik Arbitera wyglądał identycznie jak samuraj z wikipedii, a jego żonka to jawna kopia tej smerfetki z Avatara. Hunter 4 razy większe od elitów to też kpina. Blurowata animacja też mi nie pasowała.

 

Homecoming - może być, chociaż trochę mnie zdziwiło że Daisy padła od jednej serii z Needlera.

 

Odd One Out - niestety humor ala Dragon Ball i wybuchy o mocy atomówki padające raz za razem przestały mnie bawić gdzieś z 10 lat temu, dno

 

Prototype - podobał mi się, ale prototyp IMO zbyt duże niszczenie siał

 

Babysitter - bardzo dobre, przyczepić mógłbym się do końcówki i dysproporcji - Spartan (na dodatek kobieta) wyglądała jakby była wielkoludem o wzroście 250cm, Brute Chieftain podobnie.

 

Package - świetna animacja podchodząca pod CGI, zbyt efekciarska (Spartanie rozkur.wiający wszystko na swojej drodze, a 2 filmiki wcześniej inny Spartan, konkretnie Daisy, kitrała się za każdym murkiem przed Needlerami, pff) ale można wybaczyć, podobały mi się wstawki ala FPS, a z Halsey zrobili super dupę :good:

 

Gdyby zamiast The Duel i Odd One Out dali coś bliższego uniwersum Halo a nie japońskim durnym bajkom byłoby super, a tak jest tylko dobrze. Mam tylko nadzieję że to taki jednorazowy wybryk ze strony 343 industries, taka ciekawostka która poza Origins nie powinna być w ogóle brana pod uwagę w uniwersum.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...