Skocz do zawartości

gramofon- pomoc kompletnemu laikowi


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

na pierwszy rzut ok nie widzę na ramieniu żadnego odważnika do regulacji.

 

Po zobaczeniu skojarzył mi się gramofon z tandetnym plastkiem. Ramię plastikowe czy jakiś metal? Jeśli nie długo nie wróżę. Jedno mocniejsze położenie igły na płycie i po ...

Odnośnik do komentarza

ramie plastikowe... bede chyba sprzedawał ten szit i kupie jakis porządny oldskulowy gramofon, bo z tego to chyba juz nic będzie prawda?

 

szczerze to zrobiłeś błąd kupując elte. Nie wiem kasy ci było szkoda, czy potrzebowałeś na gwałt. Oddaj lub sprzedaj Zainwestuj w coś numark

 

lub moje gemini tt-01 za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza

Ej no sorry, ale Numark to się pewnie do grania typu didżej nadaje, ale jako sprzęt wyłącznie odsłuchowy to jest to zły wybór. Za mniejszą kwotę można mieć świetnego Duala z serii 7xx (tutaj) albo przyzwoitego Technicsa (O tu). Są to sprzęty używane, ale ze złotego okresu gramofonu, kiedy to za projekt odpowiadali inżynierowie a nie dział marketingu. Nie trudno jest trafić na sprzęt sprawny i zadbany. Do samego słuchania to tylko tak, a gramofony dj-skie radzę sobie odpuścić. No chyba, że chce się na nich grać.

Odnośnik do komentarza

Ej no sorry, ale Numark to się pewnie do grania typu didżej nadaje, ale jako sprzęt wyłącznie odsłuchowy to jest to zły wybór. Za mniejszą kwotę można mieć świetnego Duala z serii 7xx (tutaj) albo przyzwoitego Technicsa (O tu). Są to sprzęty używane, ale ze złotego okresu gramofonu, kiedy to za projekt odpowiadali inżynierowie a nie dział marketingu. Nie trudno jest trafić na sprzęt sprawny i zadbany. Do samego słuchania to tylko tak, a gramofony dj-skie radzę sobie odpuścić. No chyba, że chce się na nich grać.

 

jak kto woli. Ale uważam że jakość pomiędzy nimi (typowy a dj`ski) w odtwarzaniu będzie taka sama. O ile typowy będzie z tych które powyżej pokazałeś. Czasem można coś pomiksowac, może ktoś coś w sobie odkryje. heh.

Odnośnik do komentarza

No, o takie były:

2vio2vo.jpg2d2hspl.jpg

Ten jest z alledrogo, niestety uszkodzony. Oldskul :] Jest też jakiś Numark przenośny za 450 zł.

 

 

Hubi, najlepiej znajdź sobie chwilkę i przejrzyj po kolei co tutaj mają, wypatrując czegoś z głośnikami. Ważne będzie by gramofon był jak najcięższy, zwłaszcza z wbudowanymi głośnikami, bo są one dodatkowym źródłem drgań (a każde, nawet niepożądane drgania są czytane przez wkładkę). Masa pozwoli to wytłumić. Dlatego dobrze było by unikać plastików i innych wytłoczek z materiałów sztucznych.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Śmiech i tyle.

Idea gramofonu? bardzo dobra jakość dźwięku, więc skoro mamy już winyl, słuchajmy go tak jak brzmi.

 

Tutaj polecam odkupić od jakiegoś DJ'a na allegro Technics MK3 bądź cokolwiek do 800-1000PLN, byle w dobrym stanie.

Odradzam numarki, tylko Technics. Sam posiadam 2x MK3 ( grałem sobie tu i ówdzie ) sądząc że jakość/cena nie ma lepszego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...