Skocz do zawartości

paragon na ps2 poszukiwany


Grampel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś tydzień temu udało mi się sprzedać na Allegro używaną konsolę PS2 + 6 gier. Wysłałem paczkę kurierem DHL, ale następnego dnia okazało się, że do klienta doszła wieża stereo. Podejrzewam że kurier przypadkowo podmienił moją paczkę z paczką kogoś innego, i moje PS2 pojechało w jedną stronę, a czyjaś wieża w drugą. Po kilkukrotnym kontakcie z CallCenter mogę powiedzieć jedynie tyle, że wieża wróciła do ich terminala, a moja paczka do tej pory się nie odnalazła.

 

Pani z obsługi klienta poinformowała mnie, jakie reklamacje mogę złożyć i jakich kwot żądać w przypadku gdyby paczka się nie odnalazła, a raczej się już nie odnajdzie. Powiedziała, że zwrócą koszt przedmiotu, po okazaniu paragonu zakupu lub faktury potwierdzającej wartość przedmiotu. Przesyłka była ubezpieczona.

 

I tu moje pytania.

 

1. Czy ktoś może mi poradzić co jeszcze mogę w tej sytuacji zrobić?

 

2. Czy ktoś byłby tak dobry i przesłałby skan paragonu zakupu konsoli PS2? Ja mam paragon z Media Markt, z tym że nic już na nim nie widać.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie sadzilem ze do takiego czegos moze w ogole dojsc,dla mnie nie pojete.Kurier pewnie pozegna sie z praca

 

MIalem Ci oferowac paragon od xbox 360 z media marktu z zeszlego roku ale...otwieram pudelko,patrze a na nim juz NIC nie widac no co jest (pipi),3 roczny paragon z ultimy wyglada swietnie a te z media makrtu poznikaly,jakis wiekszy spisek?

Odnośnik do komentarza

sprawa wygląda tak że firma kurierska nie wypłaci tobie żadnego odszkodowania, bo to nie jest ich sprawa tylko firmy ubezpieczeniowej. a ta już na pewno na ciebie coś znajdzie. pewnie na paczce brakuje adnotacji co jest zawartością przesyłki, może też być tak że nie byłą ubezpieczona.

 

rachunek po zawyżonej cenie też nie pomoże bo ubezpieczyciel nie jest głupi, z pewnością skorzysta z opinii eksperta a ten poda rzeczywistą wartość przedmiotu. trudna sprawa i raczej przegrana.

Odnośnik do komentarza

Nie jest przegrana. Połowa kraju to już nie jest Azja z dzikimi hordami hunów grabiących wioski.A z tego cop widzę, kolega miał szczęście urodzić się po tej lepszej stronie ;)

Załatw sobie skan paragonu i przesyłaj. I co ekspert zrobi? ZNAJDZIE mu tę konsolę i sprawdzi ile jest warta? Raczej 2k za nią nie dostanie, ale imho wartość nowej ps2 już tak.

Odnośnik do komentarza

 Kurna, ja też dopiero zobaczyłem, że mam fakturę imienną. A skoro kurier zgubił Twoją własność to trudno - uj.eb go paragonem z droższej konsoli właśnie, źle na tym nie wyjdziesz. 

Edytowane przez Bzdurski
Odnośnik do komentarza

Nie sadzilem ze do takiego czegos moze w ogole dojsc,dla mnie nie pojete.Kurier pewnie pozegna sie z praca

Niepojęte, ale się zdarzają takie kwiatki u nas w Strzelcach. U mnie też miała podobna sytuacja jak ta opisana powyżej ( kurier GLS ). Zamówiłem Guitar Hero 3, a kurier wydał mi paczkę od kogoś innego. GH3 warte było ok. 3 stówek podczas gdy znalazł się u mnie sprzęt grający wartości ponad 1,2 kafla. Sprawę szybko zgłosiłem do centrali po czym kurier przyjechał i zamieniliśmy się na paczki.

Pewnie centrala ma adres od gościa do którego poszła PS2, więc nie powinno być tak, że konsola przepadła nie wiadomo gdzie.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Nie sadzilem ze do takiego czegos moze w ogole dojsc,dla mnie nie pojete.Kurier pewnie pozegna sie z praca

 

MIalem Ci oferowac paragon od xbox 360 z media marktu z zeszlego roku ale...otwieram pudelko,patrze a na nim juz NIC nie widac no co jest (pipi),3 roczny paragon z ultimy wyglada swietnie a te z media makrtu poznikaly,jakis wiekszy spisek?

 

miałem okazję rok temu pracować dokładnie 3 dni w polskie firmie kurierskiej, 3 dni bo 1ego złożyłem dwudniowe wypowiedzenie. :potter:

Jaki burdel jest w takiej firmie to głowa mała...rzucanie paczkami, przechodzenie po paczkach na skróty to norma...i co do ginięcia paczek dodam że np: byłem nowy i drugiego dnia dali 2 nowych kolesi i przy rozdzielaniu paczek na konkretne regiony polski nawet nie sprawdzali czy idą one na Śląsk czy do Słupska i rzucali chłopaki jak leci...dlatego paczki giną :teehee: burdel, syf, burdel

 

A na co ci paragon?? skoro paczka jest ubezpieczona to po chu ci on? dostaniesz tyle kasy na ile ubezpieczyłeś paczkę wartość 50zł = 1zł ubezpieczenia czyli jak ubezpieczyłeś paczkę za 10zł to dostaniesz 500zł, żadne kombinowanie na 2tys nie przejdzie

 

EDIT: oczywiście chyba wartośc 50zł to 2zł na poczcie polskiej a w DHL nie wiem

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

No więc tak...

 

Przed chwilą wreszcie udało mi się porozmawiać z jakąś kompetentną osobą na ich infolinii, a konkretnie z babką która zajmowała się moją sprawą. Babka wytłumaczyła, że udało jej się ustalić do kogo moja paczka pojechała, a nawet udało jej się skontaktować z tą osobą. Tylko że ta osoba już nie jest w posiadaniu tego sprzętu (w końcu to Polska... Z drugiej strony ciekawe jak się gościowi udało tak szybko tego pozbyć). Babka powiedziała, że bardzo mnie przeprasza za zaistniałą sytuację.i że mam napisać list reklamacyjny, a w załączniku wysłać skan listu przewozowego i skan paragonu lub faktury przedstawiającej wartość przedmiotu, żeby mogli zwrócić pieniądze.

 

Dodam, że kiedy kilka dni wcześniej pytała się mnie co jest w paczce zawsze mówiłem, że "konsola i 6 gier". Tak więc nie mają informacji czy jest to PS2 czy PS3... :diablo:

 

 

I właśnie dlatego potrzebna mi jest faktura lub paragon. I właśnie dlatego proszę was o pomoc i o skan paragonu lub faktury za zakup PS2, albo PS3...

 

 

Jakby co to jest mój mail: grampel@o2.pl

Edytowane przez Grampel
Odnośnik do komentarza

kazję rok temu pracować dokładnie 3 dni w polskie firmie kurierskiej, 3 dni bo 1ego złożyłem dwudniowe wypowiedzenie. :potter:

Jaki burdel jest w takiej firmie to głowa mała...rzucanie paczkami, przechodzenie po paczkach na skróty to norma...i co do ginięcia paczek dodam że np: byłem nowy i drugiego dnia dali 2 nowych kolesi i przy rozdzielaniu paczek na konkretne regiony polski nawet nie sprawdzali czy idą one na Śląsk czy do Słupska i rzucali chłopaki jak leci...dlatego paczki giną :teehee: burdel, syf, burdel

 

 

 

Ja w te wakacje odbywałem MIESIĘCZNE praktyki w jednej z największych międzynarodowych firm transportowych i taka sytuacja jaką przedstawiłeś jest tam w ogóle nie do pomyślenia. Wszystko zależy od firmy ;)

Odnośnik do komentarza

cfaniaczki zobaczymy co na to Ubezpieczyciel tej firmy kurierskiej. bo sama firma czyli DHL ma w tej sprawie gó.wno do powiedzenia. w takich firmach pracują specjaliści od wyciągania szmalu i wymijania sie od wypłacania odszkodowań. na tym ten biznes polega bo co to za firma ubezpieczeniowa co każdemu będzie wypłacać odszkodowania, nikt na tym nie zarobi a szmal z powietrza sie nie bierze, tylko ze składek. im mniej wypłat tym więcej szmalu w firmie ubezpieczeniowej a żeby było więcej szmalu trzeba zatrudnić specjalistów / orzeczników adwokatów.

 

tak więc ja czekam na zakończenie sprawy, tylko napisz prawdę jak sie zakończyło.

Odnośnik do komentarza

Tak, ubezpieczyłem paczkę. Napisałem to już wcześniej. Kosztowało mnie to 2.50 zl i nie podawałem żadnej kwoty.

 

poiuytr - może i masz rację, ale co wg Ciebie powinienem zrobić? Paragon z PS2 to widmo, o grach nie wspomnę. I na pewno nie mam zamiaru dać za wygraną, skoro płacę 56 zł za wysyłkę kurierem a oni tak po prostu gubią moja paczkę. A poza tym to co ubezpieczyciel ma wycenić skoro oni sami nie wiedzą co jest w paczce? To mogłoby zadziałać gdyby uszkodzili przedmiot, wtedy wycenili by to i wypłacili. Ale mojej paczki nigdy nie widzieli.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...