Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

A kontakty i SMSy to nie można Titanium Backupem?

 

Więc tak: 

Jest CyanogenMod do Galaxy Mini 2. Postanowiłem sprawdzić, zrobiłem backupa przez CWM na wszelki wypadek i Titanium, żeby appki itp. przenieść.

- Zainstalowałem CM, spoko.

- Przywróciłem appki, też OK.

- "Przywróciłem" kontakty, ustawienia itp. i... nic. Zrestartowałem telefon i... zaczęły wyskakiwać powiadomienia, ze aplikacja telefonu (chyba) musiała zostać zamknięta.

 

Przywróciłem backupa z CWM i teraz mam pytanie - o co chodzi? Appka nie umie robić backupu rzeczy innych niż appki? Zrobiła backup appek od telefonu i innych i próbowało przywrócić je w miejsce tych z Jelly Beana? Ustawienia z dwóch różnych wersji są niekompatybilne "na czysto", żeby wymusić trzymanie ich w chmurze? 

Da się w ogóle zrobić backup tego wszystkiego bez dzielenia się tym z Google? Chmura to u mnie ostateczność.

Odnośnik do komentarza

Można ale TT wymaga roota a ten program który podałem - nie - plus eksportuje kontakty do VCF czy tak jak się nazywa format wizytówek, smsy do XMLa więc nawet jak coś zgubimy czy zmieniamy zupełnie telefon z andka na coś innego to zawsze mamy czytelną formę. Można od razu też sobie mailem wysłać żeby się nie bawić w przenoszenie itp, itd. Kontakty można np importować w Outlooku sobie. Więc wolę kontakty robić tym właśnie.

 

Jeśli o appki chodzi to przyznam szczerze, że miewam sam problemy z TB (pewnie mnie tu ludzie zjedzą). Przy zmianach telefonów miałem jakieś dziwne problemy, czasem save'y z gier nie chodziły itp, itd. Także nie wiem czy to najlepiej backupować. Słyszałem że Helium Clockwork'a jest dobre ale nie testowałem jeszcze. Jeśli Apki ci działają to zrób SMSy, Kontakty i Kalendarz i Zakładki tym programem który podałem a do tego i przywróć.

 

Pamiętaj też, że TELEFON, aplikacja do SMSów itp to są aplikacje które są ZUPEŁNIE inne na CM i na stockowym samsungu. Więc lepiej je przywrócić czymś to jest zaimportuje a nie przerzuci dane aplikacji bo to się może psuć.

 

Zastanawiam się jak rozwiązuje to koleś, który zrobił switch (dualboot) do HTC One który dzieli dane między stockiem i Google Play Edition Rom. Ale... zebrał kasę i ma zrobić to samo do Galaxy S4 więc się dowiem niedługo mam nadzieję :-) Ja prawie nie korzystam z niczego Samsungowego - postawiłem sobie kiedyś taki cel żeby nie mieć skrupułów i móc porzucić Sasmunga w każdej chwili. Jedyne co to SMSy i TELEFON + Kontakty, to jest Samsungowe. A tak to inny kalendarz, Launcher, filmy, muza, wszystko na innych programach. Ma to minus w postaci braku możliwości wysłania np muzy po DLNA (najlepszy player do muzy jaki znam, czyli PowerAMP nie ma takiej opcji :/ Jedyny minus) czy filmów (MX Player taki sam zarzut).

Odnośnik do komentarza

Z nudów postanowiłem sprawdzić CyanogenMod. Ostatnia moja próba wgrania romu skończyła się strasznie, ale jako że jestem uparty, to postanowiłem spróbować jeszcze raz. I tutaj rodzi się moje pytanie:

 

Czyli tak, ściągam najnowszy plilk z tej strony:

 

http://get.cm/?device=n7100

 

oraz to

 

http://goo.im/gapps

 

No i właśnie, nie wiem co ściągnąć z 2 linka xd. Na telefonie mam niby 4.2.1, ale teoretycznie miałbym ściągać CM 10.1, czyli dla 4.2.2. No i teraz nie wiem, którą paczkę z aplikacjami googla brać. Pomocy.

Odnośnik do komentarza

Uff, działa. Na razie jestem bardzo zadowolony. Z większych zalet:

 

-pozbycie się obrzydliwego interfejsu Samsunga

-telefon jest jeszcze szybszy

-ustawienia temperatury kolorów są o wiele lepsze niż w TouchWizie - wreszcie mam śliczne kolorki jak w iPhonie

-o wiele lepszy pasek notyfikacji

 

Wszystko działa, na razie żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, mam S4 i generalnie jest ciepły :-) I raz miałem jakiegoś battery leaka, pół dnia 80% i zużyte prawie wszystko przez lokalizację, ale to RAZ się tak zdarzyło. Na S3 nie testowałem leaków ale ludzie pisali, że rzeczywiście jest cieplejszy i gorzej z baterią.

Odnośnik do komentarza

No jest gorzej z bateria. Trzeba czekac na JustArchi i wieska zeby sie wzieli za swoje archidroid i wiechorom, niech ogarna wyciek androida 4.3 i zrobia jakies cuda. :D Pomaga w stweaks ustawienie czestotliwosci na 1400 mhz ale wciaz sie grzeje za bardzo IMO.

Odnośnik do komentarza

Tez bym sie mogl sklaniac ale na chwile obecna mocno uzytkujac s3 za cholere nie widze sensu. 1 gb ramu idzie rade poskromic nie uzytkujac stockowych romow a brand to juz w ogole smiech. Zreszta fajniej sie telefon flashuje 800 mb romem a nie 2 gb. Czekam na galaxy V i zobacze jak sie sytuacja bedzie rozwijala.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...