Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

@wujek

android od 4.0 pokazuje Ci zużycie RAM na dwa sposoby - poprzez listę wywoływaną przez przytrzymanie home albo przez ustawienia>aplikacje. Te dwie wartości różnią się pomiędzy sobą zależnie od tego ile rzeczy lata Ci w tle. Menu wywołane przez home pokazuje wartość dla wszystkich procesów, łącznie z tymi, które nie są mocno powiązane z systemem a mimo to pracują i nie da się ich ubić z tego okna (np. poweramp zawsze ma odpalonego demona, tak samo klawiatura, dsp i mapy, jeśli ustawiłeś sobie anonimowe lokalizowanie). W ustawieniach, w zakładce apps masz kolumnę "running" gdzie znajdziesz te "niesystemowe procesy" - zauważ, że tutaj zużycie RAM jest niższe niż w menu wywołanym przez home. Dzieje się tak, bo w tym miejscu system rozgranicza zużycie na siebie samego (wartość z paska) oraz pracujące demony (dodaj wartości z listy do wartości z paska a uzyskasz wartość pokazywaną przez tasker odpalany przez home).

 

przykładowo - wywołałem aplikację przez home, zabiłem wszystkie pracujące w tle programy i mam 431MB w użyciu. Wchodzę w ustawienia>apps i tutaj mam 358MB w użyciu plus lista programów (80MB) co łącznie daje 438MB, czyli tyle co pokazuje tasker (plus granica błędu).

 

Jeśli chcesz zwolnić trochę ramu to nie korzystaj z taskera tylko wejdź w ustawienia i przestudiuj ile zjada Ci czysty system (pasek) oraz jakie programy latają Ci w tle, a których tasker nie usuwa. Jeśli wartość z paska jest w granicach normy dla tego modelu (ile to nie wiem, musisz sprawdzić jakie jest średnie zużycie dla czystego systemu dla S3) to zabierz się za czyszczenie tej listy (najpewniej jest tam klient jakiegoś programu, którego nie używasz na codzień).

 

 

 

@ragus

Android i tak te ważniejsze aplikacje zostawia sobie na później. Zamykasz tylko te z niskim priorytetem (głównie GUI podczas gdy demon i tak chodzi w tle). Z tego też powodu mocno niewskazane jest używanie taskerów, bo te powstały z myślą o GB i ubijają wszystko jak leci a system zamiast pracować szybciej w rzeczywistości traci czas na ponowne odpalanie.

Najlepiej ręcznie zamykać aplikacje po jakiejś dłuższej sesji - po wymagającej grze, po skończeniu pracy z office etc. Ubijanie procesów po wysłaniu sms i sprawdzeniu poczty nie ma sensu.

 

Ja takiego menu pokazującego zużycie ramu nie ma w moim SGS3. Przy przytrzymaniu HOME mam listę ostatnio otwieranych aplikacji. Przytrzymanie Menu pokazuje mi Search albo Google Now. Także nie wiem o jakim Menu piszesz. Doprecyzuj proszę.

 

Sprawdziłem na CM10.1 właśnie i też nie mam takiego Menu.

Odnośnik do komentarza

Mnie mocno dziwią te problemy z RAMem, bo nigdy ich na SGS3 nie doświadczyłem. Mam praktycznie non-stop uruchomione Spotify, do tego Chrome z kilkoma zakładkami i Facebook + Messenger. Do tego okazyjnie jakieś inne rzeczy + śmieci działające w tle i nigdy nic mi się nie wyłączyło.

 

No widzisz, u mnie PowerAmp i SmartAudiobook player potrafią się wyłączyć. A korzystam z Opery która sporo żre ramu ale jako jedyna (teraz to Opera Classic) otwiera dobrze kilka stron (np goowniane PPE.PL które na wszystkim innym nie otwiera mi się poprawnie). Crap :/ Nie wiem co jest, przeżucam się chyba na CM bo oficjalnymi softami jest z wersji na wersje coraz gorzej :/ .

Odnośnik do komentarza

Adblocki sporo używają mocy, lepszy jest Adfree który edytuje plik HOSTS i po prostu urządzenie nie łączy się z serwerami z reklamami + działa to WSZĘDZIE czyli nawet w aplikacjach. Przy czym: wymaga to roota oraz nie ma go w sklepie (bo zabiera pieniądze googla z reklam). Poszukajcie a znajdziecie.

Odnośnik do komentarza

O panie, to coś jest nie tak albo z nim, albo z softem albo z kartą. Mam 2 tablety i 2 telefony z andkiem i NIGDZIE nie mam takiej niedogodności - każdy ma kartę. Miałem problemy z kartą w LG Swift Black gdzie miałem komunikat że karta została wyjęta tak z 10x w ciągu dnia bez przyczyny zupełnie.

 

Co to jest za tablet?

 

Overmax OV-TB-08B, Android w wersji 4.0.4.

 

@Di - pełny format karty (nie szybki) na fat32 klaster 64kb

 

Zrobię na dniach i dam znać, czy pomogło. Dzięki :).

Odnośnik do komentarza

Macie tak, że jak piszecie posty z telefonu na tym forum, to zawsze po kilku słowach/zrobieniu odstępu między wierszami, nagle kursor przeskakuje gdzieś na początek wypowiedzi i wstawia wyraz z końca na początek?

 

Jak mnie to wkur.wia. Tak samo mam na przeglądarce stockowej, Chromie i Dolphinie. Testowałem to też na kliku klawiaturach i zawsze to samo.

Odnośnik do komentarza

dobra - dzisiaj dopiero moja Xperia S dostala aktualizacje do Jelly Bean. Problem, ze tlo w smsach i książce zamienia z automatu na biale. W menu nie ma mozliwosci zmiany fabrycznej - czy ktoś zatem zna jakas aplikacje, ktora zamienia jedynie kolor tla ?

Odnośnik do komentarza

No kolor tła i czcionki bo jak będziesz miał np na czarnym tle czarne napisy to sobie nie poczytasz :-)

 

Mam to samo pytanie w sumie - mam kilka aplikacji na CM10.1 które mają białe tło i czarne napisy i chciałbym to zmienić - GMAIL, EMAIL i OSOBY (kontakty). Na SGS3 lepiej to wygląda i mniej zużywa baterii. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza

Testuje wlasnie yank555 kernel na s3 i jestem pozytywnie zaskoczony. Instalator aroma do instalacji kernela to dla mnie szok, mnogosc ustawien po prostu powalila mnie na kolana. Dla bardziej obcykanych w linuksie to bedzie spelnienie marzen. Polecam wam sprawdzic, wygooglujcie sobie yank555 i zarejestrujcie sie, jak dostaniecie mail z potwierdzeniem rejestracji to napiszcie mail do site admina zeby was dodal - pojdzie szybciej. Jak ktos ogarnie niech napisze wrazenia.

 

Jest wersja pod CM i JB ale nie pod 4.2.2!!!

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...