Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

rinzen: a czymś to się różni od tego co ja podałem?

Praktycznie niczym ale zawsze zostawiasz sobie opcjonalne wykorzystanie przycisku power jako emergency locka (bez tego musisz dodawać funkcję "lock" do drop menu, bo manualnie nie zablokujesz telefonu).

Oba sposoby to tak czy inaczej półśrodki, bo wystarczy nacisnąć w kieszeni Home i telefon zaczyna szaleć. Z drugiej strony nawet przy właściwej blokadzie mogą być niespodzianki. Stockowy slide to niewypał (zwłaszcza w przypadku takiego delikatesa jak S4, którego nadwrażliwość zamiast być przydatna tylko dodaje problemów) - ja na swoim musiałem założyć wzorzeć tylko dlatego, że któregoś dnia, podczas noszenia w kieszeni, system sam się odblokował, wykonał dwa głuche telefony, wysłał SMSa, zrobił zdjęcie i odpalił kilkanaście aplikacji.

 

 

Wychodzi na to, że to jabłkowe skanowanie palca to jednak nie taki głupi pomysł, bo jak kilkanaście razy dziennie muszę mazać skomplikowany wzorzec tylko dlatego, że nie mam sensownej alternatywy (nie, nie będę machał łapą nad telefonem i nie będę robił sobie głupich zdjęć 20 razy dziennie) to aż mi się odechciewa.

Odnośnik do komentarza

A, już rozumiem różnicę. Dzięki.

 

Tu się zgodzę, mnie też do szału doprowadza to, że przy zainstalowanym certyfikacie w telefonie MUSZĘ mieć jakiś wzór lub kod PIN. A na przypadkowe odblokowywanie mam rozwiązanie: etui wsuwka. Jeszcze nigdy mi się nie odblokowało przypadkiem.

Odnośnik do komentarza

A ja sobie ustawiłem, że muszę 2 razy puknąć palcem w ekran, żeby się włączył, a potem przejechać palcem po ekranie żeby się odblokował. Tyle, że zabezpieczenie przed złodziejem z tego żadne.

 

Ale mi chodziło głównie o to, żeby ograniczyć używanie fizycznego przycisku do blokady jedynie do włączania/wyłączania telefonu.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

 

Normalny launcher. Uzywałeś kiedyś Nova albo innego Apexa? Zwykła nakładka która zastąpi środkowego launchera. W każdej chwili możesz go wyłączyć i używać zwykłego samsungowego. Nic się nie zepsuje, nic się nie skazuje więc.śmiało można testować. Odinstalowanie=powrót do stanu przed instalacją.

nic nie zmienialem.mam 2 lata ten telefon 0 roota0 zmian launcherówjedyna zmiana softu to oficjalny update ;)

Ja tam mam nova jako glowny launcher, touchwiz zamrozony w titanium backup.

Odnośnik do komentarza

Nemo: obczaj ten Handcent SMS

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&hl=pl

Programik p;osiada blokadę, gdzie musisz mazać po ekranie jakieś kreski, by odblokować.

 

Normalnie masz to wyłączone, a gdy chowasz telefon do kieszeni (i boisz się że coś się samo włączy), klikasz ikonę smsa i od razu pojawia się ta blokada.

Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się ten program, moja dziewczyna go używa, mi się nie podoba :/ Mi generalnie dialer i aplikacja do SMSów Samsunga odpowiada. Launcher jest zamulony więc mam NOVA ze skróconymi animacjami i tak jadę chyba z pół roku w tej chwili. To taka pierdoła której nie umiem jeszcze zaradzić ale pewnie jest na to sposób jakiś :-)

Odnośnik do komentarza

Temat "Android", Napisany przez Keymaker, 07 lis 2009 :)

 

Słuchajta, zebrały mi się zaległe odcinki Breaking Bad, wcześniej pliki mkv 720p/1080p odpalałem na pleju, dzięki multiAVCHD, ale ostatnio coś nie działały napisy.

Pomyślałem że skoro mam kabel "telefon na TV", to i uda mi się bez żadnej konwersji, raz dwa obejrzeć ulubiony serial.

Pytam zatem o coś do plików mkv i srt do odpalenia na Androidzie?

Oglądał ktoś tą metodą? Rozdzielczość się nie zmienia? Napisy mają polskie fonty?

Odnośnik do komentarza

Zwalil mi sie nexus. Wiesza sie wylacza resetuje :-( jak mi sie w końcu udalo go włączyć. Zrobilem reset fabryczny i jest lepiej ale i tak nie za dobrze;-) wszedlem w recovery mode i tam jedyne co moglem zrobić to wykacowac cache i jeszcze jeden reset zrobic. Dla mnie to wyglada jakby soft mi padl. Jestem za granica i nie mam dostępu do kompa jedynie sluzbowy poblokowany:-[ ratujcie

Odnośnik do komentarza

Czasem sie odpali :(

znowu zrobilem reset z recovery i doszedlem do poczatkowej konfiguracji. Konto google data godzina i zwiecha.

Nie chce sie uruchomic teraz nawet. Takze co soft?

Jeszcze mam opcje w recevery update from ADB, co to jest? jakis plik chce.

Odnośnik do komentarza

Czyli coś podchodzące pod soft bricka - telefon się odpala, ale wiesza się przed odpaleniem systemu. Jeżeli masz roota i kopię zapasową softu, to bez problemu odzyskasz system za pomocą opcji w recovery, ewentualnie można wgrać rom'a przez sideload.

 

Ale strzelam, że roota nie masz?

Odnośnik do komentarza

Softa byś mógł wrzucić bez łaski, ale tylko jakbyś miał wgrane inne recovery, niż te domyślne.

 

A do tego potrzebny jest root.

 

Nie wiem, poszukaj na googlach, może google (xd) zrobiło na pecety jakiegoś menedżera, który przywraca soft w ich urządzeniach.

 

http://forums.androidcentral.com/google-nexus-10-tablet/281803-cant-get-past-wifi-setup-screen.html

 

Tutaj się Nexus też komuś wieszał podczas setupu, ale wystarczyło być podłączonym do WiFi.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No robisz spod cwm czyszczenie telefonu do cna i instalujesz uprzednio wrzucony nowy soft z memory card. Chyba, ze michu nie ma dostepu do sd zeby plik z nowym softem wrzucic to kanal. A nexus nie ma extsd? To juz w ogole kondon.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Zewnętrznej karty ni ma, ale nic nie stałoby na przeszkodzie, żeby se wgrał soft przez sideload (jak tak ostatnio zrobiłem, gdy 30 minut po wyjęciu mojego htc z pudełka upier.doliłem go na amen i potem pół dnia siedziałem i go naprawiałem). Tylko właśnie nie wiem, czy zainstaluje roma, skoro nie ma roota.

 

Co miałem stresu to moje, ale trochę sie podszkoliłem chociaż.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...