Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

ODIN - narzędzie DO SAMSUNGA, więc odpada

KARTA - NEXUS NIE MA WEJŚCIA

Na 99% jest narzędzie do przywracania tzw factory image w trybie DOWNLOAD który ma 99% telefonów z Androidem.

 

Nie wiem jak stoisz z angielskim - ja stoję dobrze dlatego nie znam polskich forum ani poradników - tu masz WSZYSTKO co jest potrzebne:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010312

 

a czyste obrazy:

 

https://developers.google.com/android/nexus/images

 

Obrazy oficjalne, podpisane przez producenta nie mają roota i nie wymagają (nie powinny) zmian w bootromie itp. Dodatkowo np. w Samsungu nie nabijają liczników flashowań firmware'ów.

 

Generalnie takie coś odratowuje z 90% "uwaleń" przeróżnych urządzeń z Androidem. Jak z angolem dobrze stoisz to XDA jest najlepszym źródłem informacji na ziemi ;-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No, czyli musi zrobić sideloada, czyli wsadzić obraz z romem na telefon poprzez cmd w windzie. To samo z One robiłem. Michaelis, jak zakończysz operację sukcesem, to się będziesz czuł jak haker xd.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Nie wiem prawdę mówiąc. 

 

Największy problem to BRAK karty ale powinien być tryb DOWNLOAD w którym wysyłasz obraz z PC. Nie powinno być od ciebie wymagane, abyś go wrzucił na telefon przez ADB itp bo do tego potrzebujesz sprawnego w pewnych stopniu telefonu a tryb download działa na jeszcze niższym poziomie urządzenie. Nie żaden SIDELOAD, zwykłe NAND FLASH. Oczywiście stracisz absolutnie wszystko co na nim było.

 

Możesz odblokować bootloader i zablokować go po flashowaniu. Ale nie jet też powiedziane, że się uda w ogóle, nie wiadomo co padło.

Odnośnik do komentarza

No nie zawsze. Jak nandy są zwalone to recovery nie wystarczy czasem, przerabiałem to. Flashowanie w trybie nadpisu nandów potrafi unieszkodliwić bad blocki i wtedy telefon potrafi wstać. Ale... twój przypadek baaaaaaardzo przypomina mój z SGS3. Tzn, zawiesił się, zacinał, potem restartował się i po kilku godzinach wisiał na logu SAMSUNG i koniec. Recovery NIE DZIAŁAŁO, tylko download. A i download nie wykrywał modelu telefonu (powinien pokazać w trybie ODINA model na górze), było tylko puste miejsce. Serwis, przepychanki i werdykt - NANDy padł całkowicie, została 1 sprawna kość z której działa download, to malutka kość starszej generacji ale osobna i sprawdzona, mało awaryjna. No i wymianka płyty. Nie życzę Ci tego ale wygląda to podobnie. 

 

Jak się nie włączą to w twoim przypadku gwarancja, nie masz nawet jak baterii wyjąć żeby być pewnym że go resetujesz.

 

Może tryb POWER+VOL UP się włącza? Czy nic?

Odnośnik do komentarza

Nie zgadzaj się na naprawę gwarancyjną. Do 10 dni możesz zwrócić towar (10 dni to okres na złożenie oświadczenia, nie na wysłanie towaru zatem mail z potwierdzeniem odbioru powinien wystarczyć albo możesz poprosić małżonkę aby wysłała odpowiednie pismo z Polski), po okresie 10 dni masz niezgodność towaru z umową, która działa przez pierwsze 6 miesięcy (masz domniemanie istnienia usterki od nowości zarem nikt nie moze Ci wmówić, że sam zepsułeś) i dopiero po tym okresie trzeba bawić się w klasyczną gwarancję.

W tym przypadku nie powinno być problemów i sklep nie powinien stawać okoniem - tablet nie jest ruszany, nie ma odblokowanego bootloadera, nie ma nawet roota, więc nie ma się do czego przyczepić (chociaż nawet jakby miał odblokowane jedno i drugie to i tak nie mają prawa odmówić naprawy gwarancyjnej, bo zabrania tego jedna z dyrektyw unijnych).

 

Co do samego sprzętu - nie ma co grzebać. Android nie jest idealnym systemem ale szansa, że sam z siebie posypie się po kilku dniach użytkowania jest niespotykana. Wina leży po stronie hardware.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko czy to 10 dni nie dotyczy 'nienaruszonego stanu'. Wydaje mi sie ze zepsutego nie mozna oddac od tak i zwracaja kase. Kupilem przez net ale z odbiorem osobistym musialbym sie zaglebic w regulamin sklepu, czy nie maja kruczkow typu euro.com.pl. Facet z proline powiedzal mi ze tylko kurierem mialbym 10 dni a jak wzialem osobiscie to nie.

Czyli co lepiej rzucic im pismo o niezgodnosci i chciec wymiane nie? Tylko ze z miech poczekam sobie.

Odnośnik do komentarza

Czyli co lepiej rzucic im pismo o niezgodnosci i chciec wymiane nie? Tylko ze z miech poczekam sobie.

Tak i jako konsument to Ty wybierasz formę tj. czy chcesz naprawę czy wymianę. Czekasz na to 14 dni kalendarzowych i jeśli w tym czasie sprzedawca (nie producent) nie ustosunkuje się do roszczeń, to te zostają automatycznie uznane za pozytywnie rozpatrzone.

Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione.

Art. 8 ust. 3 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz.U. Nr 141, poz. 1176 ze zm.)
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html#post258216 <<< punkt II. Towar niezgodny z umową
Odnośnik do komentarza

mam problem z Galaxy S3, podłączam pod USB i chwile telefon jest wykryty i nagle znika :/ nawet w trakcie kopiowania.

Zmien kabel usb bo ten co uzywasz pewnie pochodzi z zestawu z s3? Jesli to nie to przetestuj czy u kogos innego twoj telefon widzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...