Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Wy w ogole jak siedzicie na pudelkowej baterii to jak najpredzej bierzcie 3000 mah. Na cyjanie inne menu, interface i brak bajerow od samsunga. Sprawdzic z pewnoscia warto. Z opinii na forach 4.3 na s3 dziala jak nalezy, jest zauwazalna poprawa w stosunku z 4.1.2. Nie wypowiem sie zanim sam nie sprobuje. A rusze to na dniach jak archi skonczy nowy soft, pisalem do niego i takie info dostalem.

Odnośnik do komentarza

Żadnych problemów z baterią, pudełkowa, nic nie zmieniałem. Telefon odpinam rano od ładowarki i zwykle wieczorem mam jeszcze około 20%. Rzadko, bo rzadko, ale jak używam telefonu mniej to potrafi i 2 dni wytrzymać.

Swoją drogą widzę, że da się zrobić aktualizację do CM 10.2 z menu :D Dobra, instaluję, niech się dzieje co chce :D

Odnośnik do komentarza

No to już sam nie wiem, na razie ten wyciek 4.3 testuję i jest bardzo w porządeczku, wszelkie przewijanie np. bardzo płynne. Czuć tylko to o czym NemoKOF mówi - brak RAM-u. Te Samsungowe programy trochę się rozpychają, a na 1 GB miejsca nie ma za wiele. Pobawię się chyba i tak, bo jak ja dawno CyanogenMod nie widziałem :>.

Odnośnik do komentarza

Nie no to bloatware wywalasz za pomoca titaniuma, jak uzywasz nova to touchwiza zamrazamy i greenify na dokladke. Najlepiej czekasz na nowy archidroid 1.7 stable badz testujesz experimentala. ;) Ja mam mniej czasu na zabawe z romami czekam na finalne release.

Odnośnik do komentarza

a ja dzis(wlasciwie wczoraj) mialem przykra sytuacje, zwyczajnie mi sie cyanogenmod wysypal, musialem calkowicei wyczyscic kome i od nowa zainstalowac :/ Ale jest plus, po ostatnium updacie cyano na sgs+ dzialaja mi aplikacje ktore wczesniej mi nie dzialaly (chociaz na oryginalnym 2.3.5 chodzily) :potter: wiec nie jest tak zle, tylko musialem milion rzeczy zainstalowac, naucze sie na przyszlosc robic backupa 

Odnośnik do komentarza

Wiesz, świat dzieli się na tych co robią backupy i na tych którzy będą robić backupy ;-)

 

Za to jeśli chodzi o AOSP i inne tego typu romy to wróżę im rychłą śmierć ze względu na brak wsparcia. Już w tej chwili AOSP Browser jest nieźle za murzynami i na prawie każdym MTK się wysypuje.

 

http://arstechnica.com/gadgets/2013/10/googles-iron-grip-on-android-controlling-open-source-by-any-means-necessary/

 

Polecam artykuł. Po co zostawiać wszystko jako Open-Source jak jest się największym graczem? Poza tym OS nie służy standaryzacji bo nie ma kto za twarz wszystich trzymać i potem mamy 1001 dystrybucji z każda jest najlepsza. Jeśli wielkie Gie nie będzie robić przeszkód w instalowaniu GApps to ok (czyli tak jak jest teraz) ale pytanie, czy tak będzie zawsze?

 

W ogóle liczby powalają ;-)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj do mnie doszedł Nexus 5, jest mega cudny na swojego ip5 juz sie patrzeć nie mogę:) dużo lepiej, pewniej leży w dłoni, wyświetlacz jest super, nie ma sie wrażenia ze kolory sa wyprane jak to miało miejsce z poprzednikiem no i szybko wszystko chodzi,

jakości rozmów jeszcze nie mialem okazji sprawdzić bo N5 używa micro sim, a jak wiadomo apple i "jego zachcianki" to ip5 jest na karte nano

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Krótkie pytanko, bo nie udało mi się znaleźć nic takiego - od paru dni intensywnie testuje współpracę Note 2 z Samsungowym Smart TV serii 6 - AllShare itp. Czy ktoś znalazł/jest w stanie polecić jakąś aplikację która pozwoliła by stremować widok z przeglądarki internetowej (bazowa/chorm/whatever) telefonu na TV?

Odnośnik do komentarza

Samsung miał wypuścić aktualizację która pozwoli na to, ale w tej chwili chyba jeszcze tego nie ma.

 

Pokazane to było ponad rok temu: http://www.youtube.com/watch?v=dk5stWQQDu4

 

Nie do końca to o co mi chodziło ale też ciekawa opcja. Tyle że jak nie wypuścili tego od ponad roku to projekt pewnie zdechł :/ Wiem że taki przesył można prościej osiągnąć po kablu, ale raz że liczyłem na coś bezprzewodowego, dwa że aż tak mi na tym nie zależy żeby kupować specjalnego druta ;-) Trudno się mówi, może kiedyś... :)

Odnośnik do komentarza

Bez kabla ciężko. Chromecast ma oferować takie coś ale to jeszcze chwila + nie jest on przecież wbudowany w twój TV. Szkoda, że Samsung próbuje się oddzielić od czystego Andka i zrobić coś nie wspierającego standardy, przy tym Allshare Cast potrafi się rozłączać coś jak nie leci z urządzeń Samsunga itd. Szkoda :/ Bardzo mnie ta firma tym denerwuje. Wychodzę z założenia że lepiej tańszy nieco TV bez bajerów a bajery po HDMI, przynajmniej nie jest człowiek uwiązany do jednej firmy. Nie lubię zagrywek vide Apple czy Samsung.

Odnośnik do komentarza

Czy ten Nexus ma port do ładowania HML? Poszukaj jak to wyglada, ja zakupilem taki adapter HML - HDMI i wszystko śmiga w moim telefonie, mimo braku HDMI. Tylko lipa, bo bo urządzenie wymaga podłączenia USB, co by działało.Kosztuje jakieś siedem dych, ale wygoda jest;).

Przykład, pobierasz uTorrenta, na nim Walking Dead w HD, napi-projekt, ssasz napisy, przychodzisz do domu i podlaczasz telefon pod tv i Masz serial do obiadu;)

Albo odpalasz epsxe, wlaczasz przygody Crasha Bandicoota, łączysz Dual Shocka bezprzewodowo i grasz na kanapie drapiac się po du.pie.

Kiedyś nawet o takich rzeczach nie marzyłem.

Odnośnik do komentarza

No to jedna rzecz, czyli MHL który w obudowe micro-usb mieści i USB i HDMI tylko wymaga przejściówek, zasilania i nie każda firma robi takie same wersje (cześć Samsung ;-) )

 

Druga opcja to puszczanie filmików po DLNA/UPNP. Teoretycznie, to otwarty protokół i teoretycznie, Allshare to NIBY to samo (tak to nazywa Samsung) ale... bywa różnie. Niestety nie wiem czy opcja na puszczanie z Nexusa z defaultowego playera działa tobie, bo nie mam Nexusa i nie mam czystego Androida (mam Samsunga więc pewnie by działało).

 

Możesz spróbować pobawić się programikiem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp&hl=pl

 

Mi to działało ale wysyłałem na XBMC - leciał filmik ze smartfonu dobrze. NIE MA TEGO W MXPLAYER jakby ktoś pytał.  Sam szukałem jakiegoś tego typu rozwiązania i to było sprawne w miarę w porównaniu z innymi które testowałem, dodatkowo, jak wybierałem w YT dziel i wybierałem ten program wcześniej go konfigurując to działało też :-)

 

Na pewno musisz sprawdzić, czy twój TV jest zgodny z DLNA i urządzenia muszą być w tej samej sieci/podsieci LAN. Wtedy powinny się widzieć. 

 

To jedna z niewielu rzeczy którą ukradł bym Apple - AirPlay i to, że DZIAŁA ;-)

 

AAAA i z ciekawostek - Dalvik powoli będzie pewnie wypierany: http://www.androidauthority.com/kitkat-art-runtime-314808/

 

 

Czy ten Nexus ma port do ładowania HML? Poszukaj jak to wyglada, ja zakupilem taki adapter HML - HDMI i wszystko śmiga w moim telefonie, mimo braku HDMI. Tylko lipa, bo bo urządzenie wymaga podłączenia USB, co by działało.Kosztuje jakieś siedem dych, ale wygoda jest;).
Przykład, pobierasz uTorrenta, na nim Walking Dead w HD, napi-projekt, ssasz napisy, przychodzisz do domu i podlaczasz telefon pod tv i Masz serial do obiadu;)
Albo odpalasz epsxe, wlaczasz przygody Crasha Bandicoota, łączysz Dual Shocka bezprzewodowo i grasz na kanapie drapiac się po du.pie.
Kiedyś nawet o takich rzeczach nie marzyłem.

 

Mam lepszą opcję - mały komputer na atomie przy TV, chodzi sobie, ściąga się Walking dead, jest podpięty pod TV i ma XBMC - przychodzisz, odpalasz serial nawet go nie wypakowując a dzięki temu, że chodzi komp jesteś w stanie utrzymać ratio 1.0 lub wyższe na dziwnych stronach.

 

Ale oczywiście, potem idziesz i kupujesz jak sezon wyjdzie na BD albo DVD żeby być w porządku. Może być? Nie lepiej tak niż masakrować fona? PC małe teraz tańsze jest niż dobry telefon.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Daj znać jak bateria. Słyszałem że nie jest z tym najlepiej więc czekamy niecierpliwie na twoje testy :-)

Póki co bateria jest ok, po 22h53h od ostatniego ładowania miałem 7% , transmisja danych, wifi włączone cały czas, lokalizacja w aplikacjach poprzez gps ustawiona na high accuracy, grałem w sumie ok 1h i dość sporo na internecie, jutro pozmieniam opcje wyłączę nfc, high accuracy zmienię na battery saving i wyłączę komendę głosową okay google do uruchomienia google now

 

W sumie wszystko wyjdzie z czasem tak jak z N4, na początku bateria super, a po 2 miesiącach standardowo w ciagu dnia trzeba podłączyć pod ładowarke, zakładam ze z N5 bedzie to samo

 

Miałem obawy ze tel bedzie dla mnie za duży, ale jak to bywa z gadżetami 30min i jest wszystko super

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Nic nie trzeszczy, przycisk power nie jest luźny wszystko jest tip top, na xda dużo osób wylewa swoje żale i czasem zastanawiam sie czy to nie jest po prostu trolling ( praktycznie po każdej premierze smartphona jest płacz na xda )

 

Przed zakupem nexusa myślałem o kupnie bumper case, ale imo telefon jest na tyle dobrze wykonany że nie jest to konieczne. tył tel. jest lekko hmm w dotyku gumiasty ( poliwęglan ) wiec przez to solidnie leży w dłoni jak i na stole:)

 

Podejrzewam że z czasem wyłapie wiecej wad, ale jak narazie jest to przynajmniej dla mnie urządzenie praktycznie idealne

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Kto bawil sie dluzej andkiem 4.3 na i9300 wie zapewne, ze bywaly problemy. Wielu osobom rom wcale nie "ukladal sie" po kilku dniach dzialania i drenaz baterii potrafil byc kosmiczny. JustArchi - developer, ktorego zachwalam - wypuscil swoj ArchiDroid w wersji 1.7 Stable i rowniez bywaly klopoty. Cale szczescie developer magik yank555 powrocil i dostarczyl kernel, ktory pozamiatal wszystkich. :D Polecam z giuthuba ogarnac archidroid 1.7.1 w wersji experimental lub czekac na wersje stable. Rom ma juz kernel "Janka" wgrany wiec jest niezle. Zabieram sie za dalsze testowanie. :) A wy jakie romy ciekawe znalezliscie na 4.3 oparte? Lucjan cisniesz dalej na cyjanie? Jak wrazenia? :)

Odnośnik do komentarza

Rewelacja, tak na oko jest jeszcze szybszy niż poprzednia wersja (szczególnie aparat). Jedyne problemy jakie zauważyłem to te z GApps, ale instalacja nowszej wersji pomogła, tak jak pisałem wyżej i to, że jeden widget zegarka mi znikał z pulpitu, nie wiem w sumie czemu :D Poza tym żadnych wtop nie zauważyłem, bateria jak starczała na 1-1,5 (max 2 przy naprawdę małym użytkowaniu) dni tak nadal starcza, nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza

A jak z kompatybilnoscia gier? Wszystko smiga jak nalezy?

 

Ej, probowaliscie w ogole dead effect na androida? Naprawde grywalny fpp shooter z zombiakami, a grafika potrafi zrobic dobrze. Dead Rising 2 na andka na zmodowanych ustawieniach (chyba, ze ultra high juz dodali do nowej wersji) tez bardzo ladne choc bola znikajace ciala i mala interakcja z otoczeniem. Marza mi sie projectile fruwajace przed oczami, hehe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...