Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z plotkami z Sammobile powinno to nastąpić jakoś na dniach, przyszły tydzień pewnie:

http://www.sammobile.com/2013/11/09/android-4-3-for-galaxy-note-ii-available-in-service-centers-over-the-air-rollout-to-commence-soon/

 

Ale... biorąc pod uwagę jakieś problemy z S3 który jest w sumie mniejszym NOTEm (podobne bebechy) może się pewnie nieco spóźnić. Pamiętaj, że nowy soft dodaje KNOXa i jak zrootujesz telefon będziesz miał na stałe na ekranie w trybie download KNOX WARANTY STATU: 0x1 VOID i teoretycznie Samsung może odmówić naprawy gwarancyjnej. Jak ci na tym NIE ZALEŻY albo masz po gwarancji to w sumie nie ma to znaczenia. Jak masz na gwarancji to warto przemyśleć sprawę albo poczekać na Custom Rom oparty na Samsungowym sofcie który będzie miał usuniętego KNOXa i pozostawi stary bootloader.

 

Dało się tak zrobić na S4 więc na S3 i N2 pewnie też będzie taka możliwość ale trzeba poczekać aż wyjdzie sam soft + źródła (do miesiąca po premierze z reguły są).

Odnośnik do komentarza

Z tym Knoxem nie wiem, czy do końca masz rację. W S4/N3 Knox naznacza fizycznie telefony (wypala specjalną ścieżkę w procku), starsze zabawki Samsunga nic takiego nie mają. Zostaje jedynie jakaś softowa modyfikacja, byś może jakaś zaszyfrowana partycja czy coś takiego, ale to wciąż są zera i jedynki, które można nadpisywać, a do tego mamy dostęp do pełnych nandroid backupów i obecnego systemu plików, co już przy powrocie z /efs v1 na /efs v2 pomaga. Tak więc cokolwiek tam softowo wymyślą, to magicy z XDA zapewne będą w stanie odkręcić.

Odnośnik do komentarza

No to czemu magicy nie umieli softowego sprawdzania softów kluczami z Apple ogarnąć i podpisu softów? Jak masz szyfrowanie 1-no stronne to to nie jest takie proste. Do dziś nie zainstalujesz softu po iOS5 bez podpisu na telefonie od IP3 New Bootrom w górę. Skąd masz informację zę "wypala fizycznie ścieżkę" w procku? Podaj jakieś źródło.

 

EDIT: Z tego co czytam, to DALEJ telefon DZIAŁA, bootrom się nie lockuje, można wgrywać soft dalej. Kupa ludzi ma ten Knox Void, nie da się tego na razie odkręcić na SGS4 ale... działa telefon, romy, Custom Recovery.

 

EDIT2: Ja mam SGS4 i mam 4.2.2 gdzie KNOXa nie ma. Pojawia się po updacie do 4.3 wraz z nowym bootloaderem. To program bardzo niskiego poziomi ale PROGRAM. Nic sprzętowo nie dodali raczej podczas aktualizacji prawda :-) ?

 

EDIT3: Pamiętajmy, że procesorów w SGS4 9505 nie robi Samsung tylko Qualcomm.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Ja nigdzie nie twierdzę, że telefon się psuje, a że zostaje naznaczony, to co innego :). Z szyfrowaniem masz rację, ale tak jak mówię: mamy dostęp do pełnego obrazu 1:1 systemu bez tego. Jeśli nawet Samsung gdzieś sobie wpisze to 0x1 i to zaszyfruje, to my możemy po prostu przywrócić obraz. Tak przynajmniej mi się wydaje, to są dość skomplikowane sprawy na takie rozkminy między kanapką a wykładem :P.

 

Ajfonów nie cofniesz, bo tak od początku były projektowane, by się nie dało. Taka zmiana w juz istniejącym i poznanym urządzeniu ma dużo większe szanse na to, że będzie mogła być cofnięta.

 

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Może to o czym pisałeś to eFuse? To mechanizm "bezpiecznika" w procesorze (dowolnym układzie) który można zmienić przez soft, ale RAZ ;-) ALE... nie ma pewności (nie udało się tego potwierdzić) że takie coś jest zaimplementowane w telefonach Samsunga, dodatkowo jak pisałem są w nich różne komponenty.

 

Dodatkowo - pojawiły się informacje o błędnym przypisaniu KNOX WARRANTY STATUS 0x1 VOID z Azji (Note3). Kolesie wypisują, że mają oficjalny soft, ODINa, telefon, WSZYSTKO do siebie pasuje i nie powinno być tego wyzwalacza, bez roota, wszystko stockowe, zgadzają się podpisy cyfrowe, sumy kontrolne a po flashu jest status 0x1 :-) Masakra. Tak jak napisałem - to jest info dla Samsunga - dla nas dalej urządzenie jest sprawne, chodzą modowane softy itp.

 

Ja zostaje na razie na starym sofice 4.2.2 i czekam na KitKata Google Edition z i9505G. Jak wyjdzie to pewnie po 2-3 dniach pojawi się rom dla i9505 i wtedy taki sobie wgram. Mam gdzieś te ich eksperymenty.

 

EDIT: A ty Raven co masz? SGS3?

 

EDIT2: Widzieli MOTO G? Taki Nexusik w dobrej cenie w EUROPIE: http://www.androidcentral.com/motorola-officially-announces-moto-g

W Anglii ok 900 zł brutto nówka 16gb. Nie ma niestety slotu na kartę SD, nie ma też super aparatu, ale jest Quad od Qualcomma, trochę mało ramu bo 1gb ale jest nieźle zoptymalizowany soft (Moto przecież jest googla ;) ) do tego w miarę czysty i lekki + JUŻ zapowiedziany update do KitKata (start jest z 4.3). Może być ciekawy dla "niegrzebaczy" ;-) Do Samsunga się powoli uprzedzam.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Tak, dalej SGS3. Teraz na CM10.2, ale tak zżera baterię i... się zacina*, że cały czas mam w planach powrót do 10.1, tylko nie miałem w tygodniu za bardzo czasu. Albo wrócę na 4.1.2 od Samsunga, przynajmniej solidny. Z tym Knoxem 0x1 to masakra, na Twitterze też czytałem o błędnej fladze.

 

Ogólnie system jest szybciutki, ale przewijanie jest całkowicie zwalone, w takiej przeglądarce to co druga strona ma czkawkę jakby G1 z prockiem na 412 MHz używał :/. Na 10.1 nie kojarzę czegoś takiego. I mam jakieś crashe aplikacji Google, bo przy update'cie z 10.1 na 10.2 jedną rzecz źle zrobiłem.

Odnośnik do komentarza

Uj :confused: Lipeks. Ja jak robię update'y to ZAWSZE robię full-wipe z formatowanie partycji. Tylko wtedy mam jakąś w miarę gwarancję, że się psuć nie będzie. A CM 10.1 u mnie (ale jeszcze nie stable) też się psuł na SGS3 - ten Exynos - a raczej kody źródłowe od Samsunga są do doopy, tak czytam. Teraz najlepszym producentem (komponentów) pod względem supportu open-source jest Qualcomm. Może tak jak kiedyś na PC, będzie nim też Intel ale Intel też się podobno popsuł w tej kwestii.

 

Mnie wkurza brak kart SD u konkurencji. Jak bez karty to minimum 32gb telefon dla mnie (albo 64gb ;-) ). Trzaskam masę zdjęć i mam masę muzy, mniejszy mnie nie satysfakcjonuje.

 

Może jakaś nowa Motorolka? Albo może Nexus jakiś (ale nie 5). Ten i9505 jest ok, ma dobre komponenty, jakościowo może być, jest bateryjka wyjmowana, jest karta SD, jest niezły support środowiska, jest CM stable, jest Google Edition rom, jest TouchWiz. Generalnie - jest dużo możliwości. Telefon mam na gwarancji dlatego nie chcę tego knoxa opdalić - w SGS3 padła mi płyta g(ł)ówna i szkoda by było stracić kupę siana na naprawy czy wymiany, mam lepsze plany na wydawanie pieniędzy :-)

 

Zobacz jak ci działa CHROME na CM. Powinno być lepiej.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Chrome nie cierpię :P. A wipe'a to też zazwyczaj robię (już z zamkniętymi oczami konfiguruję wszystkie swoje aplikacje do ulubionych ustawień ;D), teraz wyjątkowo mi się nie chciało i trochę błędnie założyłem, że CM to CM i będzie dobrze. No nic, pobawię się jutro znowu. A nad nowym telefonem myślę, ale wymyślić nic nie mogę. Chyba najbardziej HTC One by mi pasował, ale on drogi jest :<.

Odnośnik do komentarza

Że jak? Nie rozumiem - co to jest czerwona tube'a ;-)

 

Ten program ode mnie jest chyba tylko do YT, a REDTUBE ;-) można oszukać np. Dolphin Browserem ustawiając User-Agent na PC. Tylko MUSISZ wtedy mieć Flasha, bo tak będą się filmiki odpalać.

 

Generalnie, na Andku można dużo jak się wie co zmienić ;-)

 

EDYTA: Czytam i czytam i oczom nie wierzę. Kto ma SGS3 na Stockowym 4.3? Niech się wypowie. Krążą opinię o sporych problemach z tym updatem i telefonem:

http://www.sammobile.com/2013/11/13/android-4-3-update-for-galaxy-s-iii-causing-major-issues-might-have-been-put-on-hold/ - po angolsku.

No wycofali aktualizacje do 4.3. Juz przy leaku szly faki do samsunga. W wersji oficjalnej za wiele nie poprawiono. Chwala developerom customow - jade na 4.3 i IMO lepszy niz 4.1.2.

Odnośnik do komentarza

To 4.3 było tragiczne, na podobnej konfiguracji na której 4.1.2 wytrzymywał mi 3 dni umiarkowanego użytkowania tutaj mi potrafiło zjechać 80% baterii przez noc. Do tego dodajcie tragicznie długie wybudzanie się telefonu, kilka innych pomniejszych problemów i mamy obraz katastrofy.

Odnośnik do komentarza

To 4.3 było tragiczne, na podobnej konfiguracji na której 4.1.2 wytrzymywał mi 3 dni umiarkowanego użytkowania tutaj mi potrafiło zjechać 80% baterii przez noc. Do tego dodajcie tragicznie długie wybudzanie się telefonu, kilka innych pomniejszych problemów i mamy obraz katastrofy.

Nie instaluje sie leakow ani full wersji od samsunga. 1 zasada userow telefonow od sammiego. :D Serio pisze bez sciemy - instaluj nowe cwm od philza, clean to install new rom i archidroid 1.7 z kernelem od yank555. Tego developera samsung powinien wziac do siebie zeby ich soft poprawial. Jak ci bedzie brakowac bloatware to sobie powrzucasz. Android 4.3 jest super na s3, bateria sprawuje sie super, procesy zoptymalizowano i drain jest na porownywalnym poziomie co w 4.1.2 z roznica max imo 20%.

Odnośnik do komentarza

 

To 4.3 było tragiczne, na podobnej konfiguracji na której 4.1.2 wytrzymywał mi 3 dni umiarkowanego użytkowania tutaj mi potrafiło zjechać 80% baterii przez noc. Do tego dodajcie tragicznie długie wybudzanie się telefonu, kilka innych pomniejszych problemów i mamy obraz katastrofy.

Nie instaluje sie leakow ani full wersji od samsunga. 1 zasada userow telefonow od sammiego. :D Serio pisze bez sciemy - instaluj nowe cwm od philza, clean to install new rom i archidroid 1.7 z kernelem od yank555. Tego developera samsung powinien wziac do siebie zeby ich soft poprawial. Jak ci bedzie brakowac bloatware to sobie powrzucasz. Android 4.3 jest super na s3, bateria sprawuje sie super, procesy zoptymalizowano i drain jest na porownywalnym poziomie co w 4.1.2 z roznica max imo 20%.

 

Wujku, ale czy jest jakaś wersja z niezmienionym density? Nie cierpię kiedy ktoś przy tym grzebie, bo nigdy w 100% nie wygląda to dobrze, zawsze znajdzie się jakaś aplikacja, która współpracuje z tym gorzej niż normalnie :(.

 

Chociaż i tak spróbuję chyba. Nie wiem, nic ostatnio mi się nie podoba. Nexusa 4 bym przytulił gdyby nie to, że ekran w S3 ma tak dużo ładniejsze kolory. Nexus 7 mnie denerwuje ponad miarę już od dawna, ale wciąż nie mam ochoty go sprzedać ze względu na niską cenę i właściwie brak alternatywy, bo co? Może najwyżej Nexus 7 2013 by mi się podobał, na pewno nie iPady z paskudnym iOS7. Może jakiś windowsowy tablet? Sam nie wiem.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Masz w takim razie domyślną systemową ustawioną jako... domyślną :P. Wejdź w ustawienia, tam Aplikacje, znajdź swoją przeglądarkę i w jej ustawieniach kliknij "Wyczyść domyślne". Po tym następne kliknięcie w link w aplikacji mailowej pokaże Ci pytanie o to, w jakiej aplikacji zakończyć akcję i czy ma być to domyślna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@raven - density to dpi? Nie znam sie. W aromie masz mnogosc ustawien. Ja mam 220 czy 240 dpi, sprawuje sie super a jakby cos sie krzaczylo to w app settings zmieniam rozdziale pod konlretna appke. Nie mowie juz nawet o kustomizacji wygladu chocby paska z godzina itp. - wanam xposed i pozamiatane. Sprawdz jak chcesz. :P

Odnośnik do komentarza

Aha, da się pod konkretne appki O_o. To zapomnij o całej sprawie, nie ma problemu :D. Bo o ile lubię zmniejszone elementy systemowe, to jak widzę appki otwierające się w czarnej ramce na środku ekranu jak np. SpeedTest.net to mnie krew zalewała. Telefon się naładuje do 100% to wjeżdża ArchiDroid z Yankiem :twisted:.

Odnośnik do komentarza

Tylko pamietaj o full wipe i cache spod cwm. Paczke z archidroid 1.7.1 (sam 1.7 jest marny i sie wiesza, sa bootloopy) na internal sd i instalka spod cwm przez install zip. Pozniej w aroma installer wybieraj co chcesz. Ja mam z kernelem od yanka i 240 dpi. Specjalnie w aromie tez nie wydziwialem instalujac co autor romu wybral domyslnie. I tak od siebie - instalun ze stockowa boot animacja. Daj pozniej znac i jak cos daj romowi ze 2 dni zeby sie ulozyl. ;)

Odnośnik do komentarza

Raven, serio masz jakieś problemy z tym 10.2? oO to nie wiem od czego to zależy, ale ja serio nadal żadnych specjalnych wtop nie zauważyłem :D

Naprawdę, wgrałem teraz sobie na powrót 10.1 i jest o niebo lepiej, dokładnie te same strony przewijają się teraz płynnie. Nie wiem, czy to moja wina była, bo wgrywałem bez wipe'a, czy to jakieś pechowe nightly, no ale naprawdę było gorzej :D.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...