Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Mi bardziej Swype pasuje od swifta, ale wielkich roznic nie ma. W sumie teraz nawet klawierka od google daje rade bo tez ma podobne opcje itd.

 

Mam pytanie jednak innej natury. Zaauktalizowalo mi telefon do 4.4 (Z1). Nie widze jakis wielkich zmian. czy to dlatego ze uzywam novy launchera? W sumie jedyna jakas widoczna roznica to pasek powiadomien u gory. Slabo jakos. Gdzies czytalem ze bedzie mozna wybudzac telefon jak w G2 czyli dwoma puknieciami w ekran i inne rzeczy, ale jakos nie widze.

Odnośnik do komentarza

Swiftkey poważnie taki za(pipi)iaszczy jest? Muzy z telefonu nie słucham bo bateria to i tak padaka we wszystkich obecnych smartfonach. Są jakieś "gamingowe" albo konsolowe apki? 

 

Dla przykładu jak miałem kiedyś 200sx to bawiłem się aplikacją mierzącą przyspieszenia itd 

tak jest. Oryginał od samsunga jest słaby. Odtwarzacz mp3  pobiera jakieś znikome ilości energii więc możesz słuchać bez obaw. Jakość jest genialna.  Dlaczego baterie w smarfonach to padaka? Mój Note 3 spokojnie hula 3 dni po jednym ładowaniu :D

Mi bardziej Swype pasuje od swifta, ale wielkich roznic nie ma. W sumie teraz nawet klawierka od google daje rade bo tez ma podobne opcje itd.

 

Mam pytanie jednak innej natury. Zaauktalizowalo mi telefon do 4.4 (Z1). Nie widze jakis wielkich zmian. czy to dlatego ze uzywam novy launchera? W sumie jedyna jakas widoczna roznica to pasek powiadomien u gory. Slabo jakos. Gdzies czytalem ze bedzie mozna wybudzac telefon jak w G2 czyli dwoma puknieciami w ekran i inne rzeczy, ale jakos nie widze.

ja już kiedyś pisałem, że gdyby ktoś mi w nocy zaktualizował z 4.3 na 4.4. to ni uja bym nie zauważył :P 

Odnośnik do komentarza

Mi bardziej Swype pasuje od swifta, ale wielkich roznic nie ma. W sumie teraz nawet klawierka od google daje rade bo tez ma podobne opcje itd.

 

Mam pytanie jednak innej natury. Zaauktalizowalo mi telefon do 4.4 (Z1). Nie widze jakis wielkich zmian. czy to dlatego ze uzywam novy launchera? W sumie jedyna jakas widoczna roznica to pasek powiadomien u gory. Slabo jakos. Gdzies czytalem ze bedzie mozna wybudzac telefon jak w G2 czyli dwoma puknieciami w ekran i inne rzeczy, ale jakos nie widze.

 

Knock-Knock dają custom kernele, nie kojarzę oprócz Nokii żeby to miał inny telefon. W wyglądzie jak jedziesz na kompletnych stocku to się nieco zmienia, bo zmienia się Launcher na Google Launcher ale jak masz NOVA to co ma się zmienić? :-) Generlanie doszedł tryb immersive czy możliwość ściagania górnego paska ZAWSZE, nawet jak aplikacja jest w trybie FullScreen czego oficjalnie w Andku nie było (miał to Samsung). Do tego przezroczystości belek i tła przycisków ekranowych i takie tam pierdoły. No i sporo bugów ;-) I zmian. Domyślnie nie da się nic zapisać na zewnętrznej karcie SD, nie mruga dioda jak nie odbierzesz połaczenia mimo że mruga na KAŻDYM wcześniejszym andku ;-) Jak masz kilka dialerów i chcesz otworzyć z paska nieodebrane połączenie to ZAWSZE pyta którym dialerem ;-) pomimo zaznaczenia którym chcesz. Przynajniej tak jest na czystym/AOSP/GooglePlay andku, pewnie niektórzy producenci to mają poprawione. Nie ma się specjalnie co przejmować.

 

http://www.android.com/versions/kit-kat-4-4/ - tu jest pobierzna lista.

 

Jeśli chodzi o muzykę go generalnie przy słuchaniu dobrym programem muzy bez netu (czyli nie streamując ale mając MP3 na urzadzeniu) to czasy na baterii są bardzo dobre. Mi zjada mało słuchanie muzyki, ekran jest wyłączony, taktowanie obniżone. Myślę, że w Sony czy innych topowych smartfonach jest to samo. Ja codziennie ładuję telefon w nocy, odłączam przed 8mą i ok 3 godzinki słucha spotify (w większości przez LTE), ze 1.5 godzinki czytam coś na sieci i sprawdzam maile (sumarycznie, czas włączonego ekranu) i to pozwala przeżyć komórce do ok 24 (mam jeszcze jakiś zapas) kiedy podłączam go ponownie. Oczywiście oglądanie filmów czy gry zużywają więcej soków ale raczej nie mam kiedy tego robić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Swiftkey poważnie taki za(pipi)iaszczy jest? Muzy z telefonu nie słucham bo bateria to i tak padaka we wszystkich obecnych smartfonach. Są jakieś "gamingowe" albo konsolowe apki? 

 

Mozesz smialo nazwac tego, co ci glupot naopowiadal klamca. Pamietaj o tym.

Odnośnik do komentarza

Mam galaxy s3 z powiekszona bateria, na wlaczonym ekranie z dobra jasnoscia na wifi spokojnie 6 h wyciagam, sadze, ze z wygaszonym ekranie podwoilbym wynik jesli nie potroil. O jakim zlej zywotnosci baterii mowisz? 4 rdzeniowy telefon z pieknym wyswietlaczem amoled - czego sie spodziewales? Smiesza mnie takie opinie i tyle. I gdzie uciazliwe jest sluchanie muzyki z telefonu? Powiedz, co cie meczy - powiem jak rozwiazac. Chyba, ze jestes urodzonym malkontentem to wtedy nie mamy o czym gadac. :P

Odnośnik do komentarza

Gdzie tu kłamstwo? Nikt mi nie wmówi że w dzisiejszych smartfonach baterie wykazują się taką samą żywotnością jak w czasach gdy najpopularniejszym systemem operacyjnym był symbian, poza tym od słuchania muzyki mam inne urządzenia, z telefonu to po prostu uciążliwe.

inne urządzenie ? :D uciążliwe? wspaniała jakość dzwięku, mnogość ustawieć pod dany gatunek czy własne preferencje, katalogownie pod własne widzimisie artystami/ gatunkami/ nastrojem... okładki ściągają sie w locie itd itd.  Dawniej litr benzyny kosztował 2 zł. Niestety czasy i wymagania się zmieniają. Jeśli w smartfonie wyłączysz neta, wi fi, włączysz tryb oszczędzania i będziesz używał go do pisania smsów i dzwonienia jak w czasach kiedy "fantastyczna"  Nokia była coś warta, wtedy też będzie na jednym ładowaniu pracował kilka dni ;)  Pytanie tylko po co?  To tak jakby właściciel super auta z silnikiem V8 trzymał go cały rok w garażu bo niby super auto, ładne, szybkie ale  pali w (pipi) :D

Odnośnik do komentarza

Otóż już mówię, dużo generalnie rozmawiam przez telefon więc bardzo irytuje mnie ciągłe przerywanie słuchania bo ktoś dzwoni, wygodniej mi po prostu wyciągnąć jedną słuchawkę z ucha i odebrać telefon. Poza tym mp3'ke ładuję raz na tydzień a telefon widocznie szybciej się wyczerpuje i najczęściej w najmniej odpowiednim momencie.

 

Nad jakąś większą baterią muszę się zastanowić ale to dopłacanie do już gotowego produktu więc średnio mi się uśmiecha.

Odnośnik do komentarza

Jednym nie przeszkadza zawalanie obu kieszeni sprzętami. Mi przeszkadza. Jeśli mogę mieć 1 urządzenie które robi wszystko i ładuje je raz dziennie to mi wystarcza. Nie rozumiem lamentów na lądowanie raz dziennie. Idę spać, niech się ładuje. Jak się nie ładuje to leży i co robi? Nic. Nie pracuje jako ochroniarz żeby musiał m telefon działać w nocy. Albo lekarzem na dyżurze. No ale spoko, co kto lubi. Uważam, że jak urządzenie wytrzymuje 16 godzin to wystarcza. Mniej to porażka. Ale 5 dni nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza

No to niewiele mam pomysłów na poprawę sytuacji. Jest rzeczywiście różnica w czasie działania na baterii czy po prostu pokazuje w Baterii w ustawieniach że zużywa dużo %? Bo jeśli to drugie ale czas się nie zmienić to po prostu skopana jest aplikacja do mierzenia. Generalnie - ile masz tego S4? Masz już Knoxowy soft? Bo jak nie to da się to ominąć i wgrać customa z oficjalnego softu NIE UPGRADE'ując bootloadera, czyli nie pojawia się KNOX WARRANTY VOID na starcie.

Odnośnik do komentarza

s4 mam od grudnia, generalnie w sobote i niedziele mi padł zaskakująco szybko przed końcem dnia, nie miałem tak nigdy, wyłączyłem lokalizacje i synchronizację teraz jest ok tylko dziwne jest to że wcześniej były włączone i nie padał. Zastanawiają mnie te usługi google. Co więcej wyłącza tryb oszczędzania baterii?

Odnośnik do komentarza

Cos jednak jest nie tak, Mam s4 od grudnia od jakiefos tygodnia mam problem bateria nagle pada. Przykladowo wczoraj naladowana wieczorem przdd chwila miala 51% i doslownie umarl telefon w rekach wylacza sie i restartuje i tak w kolko. Po wyjeciu baterii odczekaniu 5 minut wlaczylem go ponownie i bateria ma juz 28%. Ostatnio mialem to samo tylko miala 2%. W czym problem? Bateria czy telefon. :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...