Skocz do zawartości

Techniki jedzenia


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma inne.

 

Np jedzenie owoców... ja kroję takiego grapefruit'a na pół i łyżeczką wyjadam wnętrzności. Podobnie jak z kiwi.

Jajko gotowane zawsze muszę mieć w kieliszku lub innym trzymadle , obieram do połowy i wyżeram.

Podczas jedzenia obiadu nie popijam , dopiero gdy zjem już wszystko . Co innego jeśli jem chleb z czymśtam to bez herbaty się nie obędę ( no ale tak to już pewnie wszyscy mają).

 

 

A jak Ty jesz?

Odnośnik do komentarza

*cytrusy [grapefruit, mandarynki, pomarancze, etc] zawsze obieram i dziele na mniejsze czesci bez kombinowania z lyzeczką ;]

*widelec i lyzke trzymam w lewej rece, noz w prawej

*platki sniadaniowe zalewam cieplym mlekiem i jem mala lyzeczka od herbaty

*ciastka jem malym widelczykiem, a nie jak reszta spoleczenstwa lyzeczka

*nie lubie gdy na talerzu wszystko sie łączy i jest zalane tlustym sosem :/

*obiad czesto popijam wodą

*kolacje jem kiedy mi sie przypomni [reszta posilkow raczej w znormalizowanych porach]

Odnośnik do komentarza

-owoce typu mandarynki pomarańcze: obieram ze skórki i odrywam kawałeczki

-gdy widzę, że w mięsie jest biały tłuszcz odkrajam go (na sam widok jak on glutowato wygląda robi mi sie nie dobrze)

-płatki na śniadanie zalewam średnio ciepłym mlekiem(żeby nie było kożucha) i wcinam wielką łychą

-obiad: gdy skończę spożywać posiłek dopiero wtedy popijam jakimś tam napojem

-jajko gotowane (oczywiście musi być na twardo) całe obłupuje ze skorupki, przekrajam na pół nożem i dopiero nakładam na jajko majonez lub sos czosnkowy i jem małą łyżeczką.

Odnośnik do komentarza

Ja nigdy sie tym nie przejmuje. Jajka gryze razem ze skorupką, usta wycieram w ramie ubrania, badz rekaw - zazwyczaj prawy. Zdarza sie, ze troche sie ubabrze potem majonezem, ale z uwagi na to, ze nosze w wiekszosci ciemne ciuchy, to rzadko widac slady. Jablka, gruszki, kiwi i inne owoce to zalezy. Jak mi sie nudzi to potrafie je pokroic na setki malych kawaleczkow, albo zrobic pure i wciagnac nosem, ze slomka lub bez. Lubilem sie tez kiedys bawic w sondy, ale od kiedy raz zakrztusilem sie tak, ze az prawie zszedlem - na szczescie pies mnie odratowal wylizujac mi wyzygana, no odkrztuszona! - zawartosc z nozdrzy, to przestalem to robic. Lezalem potem na intensywnej terapii - grozilo mi niedotlenienie mozgu, ale podawali mi dobre leki dozylnie - to wprost uwielbiam!! Metoda (sonda) w zasadzie swietna, mozna zjesc ile sie chce wogle sie przy tym nie meczac - chyba kazdy wie jak to jest zuc jakiegos kotleta, kiedy zaczyna on smakowac jak tektura, a brzuch nadal zasysa. No wiec polecam sondy. Lyzek uzywam rzadko - glownie do mieszania w kakale. Zupe jem widelcem, a reszte wypijam przechylajac talerz. Przy tym wogle jestem nieczuly na wrzatek. Zalejesz mi herbate, a ja ja moge wypic, zanim sie calkowicie zaparzy. Z napojami to mam roznie, czasami mam takie dni, ze nic nie zjem, bo mnie suszy, wiec tylko pije i pije i nic nie moge zjesc. Potem mam takie serie, ze wpier.dalam suche krakersy, wafle bez zapijania i tak moge tygodniami. Lubie ostre przyprawy i nie jadam regularnie, wyprozniam sie rzadko. Pare razy mialem zatwardzenie.

Odnośnik do komentarza

Ja nigdy sie tym nie przejmuje. Jajka gryze razem ze skorupką, usta wycieram w ramie ubrania, badz rekaw - zazwyczaj prawy. Zdarza sie, ze troche sie ubabrze potem majonezem, ale z uwagi na to, ze nosze w wiekszosci ciemne ciuchy, to rzadko widac slady. Jablka, gruszki, kiwi i inne owoce to zalezy. Jak mi sie nudzi to potrafie je pokroic na setki malych kawaleczkow, albo zrobic pure i wciagnac nosem, ze slomka lub bez. Lubilem sie tez kiedys bawic w sondy, ale od kiedy raz zakrztusilem sie tak, ze az prawie zszedlem - na szczescie pies mnie odratowal wylizujac mi wyzygana, no odkrztuszona! - zawartosc z nozdrzy, to przestalem to robic. Lezalem potem na intensywnej terapii - grozilo mi niedotlenienie mozgu, ale podawali mi dobre leki dozylnie - to wprost uwielbiam!! Metoda (sonda) w zasadzie swietna, mozna zjesc ile sie chce wogle sie przy tym nie meczac - chyba kazdy wie jak to jest zuc jakiegos kotleta, kiedy zaczyna on smakowac jak tektura, a brzuch nadal zasysa. No wiec polecam sondy. Lyzek uzywam rzadko - glownie do mieszania w kakale. Zupe jem widelcem, a reszte wypijam przechylajac talerz. Przy tym wogle jestem nieczuly na wrzatek. Zalejesz mi herbate, a ja ja moge wypic, zanim sie calkowicie zaparzy. Z napojami to mam roznie, czasami mam takie dni, ze nic nie zjem, bo mnie suszy, wiec tylko pije i pije i nic nie moge zjesc. Potem mam takie serie, ze wpier.dalam suche krakersy, wafle bez zapijania i tak moge tygodniami. Lubie ostre przyprawy i nie jadam regularnie, wyprozniam sie rzadko. Pare razy mialem zatwardzenie.

 

 

Na czym polega ta metoda?

Odnośnik do komentarza

kold miał nadzieję na epic post , ale mu nie wyszło.

Nie, po prostu sie wczulem. Temat jest moim zdaniem tak bezwartosciowy, ze tylko tyle moglem napisac. Czysta fantazje.

Bo jak jem to jem, a nie mysle i analizuje swoje ruchy i gesty.

n/o

Mialem przynajmniej zabawe to piszac :).

 

A metoda na sonde to jest taka, ze se wtykasz rurke plastikowa przez nos do zoladka i se wlewasz jedzenie ;D.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.