Skocz do zawartości

PSX Extreme jako głos w dyskusji "Konsole vs. PC" na Onecie


Rekomendowane odpowiedzi

Ściera mi kazał, no to dodaję (on sam się bał konsekwencji ;)) . Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą parę dni temu pojawił się cokolwiek hmm... nieobiektywny artykuł na Onecie na temat konsol (a konkretnie tutaj: http://gry.onet.pl/28061,1587140,artykul.html). Trochę nas przeraziła niewiedza narodu na temat naszych ulubionych maszynek, więc postanowiliśmy zareagować i sprostować kilka rzeczy, co za tym idzie dziś pojawiła się odpowiedź mojego autorstwa na tamten artykuł (którą z kolei znajdziecie tu: http://gry.onet.pl/28061,1588714,artykul.html). Wprawdzie Onet standardowo zatytułował tekst konfrontacyjnie (tj. na głównej "Konsole jednak lepsze od PC", a sam tekst "Obalamy mity na temat PC", pomimo że o żadne obalanie mitów dot. PC tam nie chodziło, tylko o sprostowanie tego, co napisał redaktor Onetu, ale już mniejsza). W każdym razie jeśli macie ochotę również wyrazić swoją opinię na ten temat, to jak najbardziej zapraszamy. Tym bardziej, że ludzie chyba naprawdę wciąż nie zdają sobie sprawy, że konsole dawno przestały być sprzętem "dla dzieci" (standardowy tam argument w dyskusji) i że oferują coś więcej, niż same bijatyki (które zresztą są przecież na konsolach doskonałe).

Odnośnik do komentarza

Artykul fajny. Tylko po co sie wysilac, skoro na onecie w wiekszosc grasuja dzieci-neo,fatantycy konsol\piecy,prowokatorzy i nieliczna grupa normalnych graczy. Jak dla mnie to onet.gry ma bardzo niski poziom i szkoda by mi bylo czasu by tam pisac...

Dokładnie. Najlepsze jest to, że niektórzy pisza jak to na konsolach nie ma jakiejś gry, która jest totalnym crapem i nie jest warta 5 minut z życiorysu. Pewnie jakaś kolejna prowokacja, co by podbić popularność serwisu...

Odnośnik do komentarza

Artykuł pana Woźniaka czytałem wczoraj- nie warto komentować nawet- masa nieprofesjonalnych(szczególnie spodobał mi się X0 Core, nieoprodukowany od bodaj 2lat) bzdur pisanych przez fanatyka który prawdopodobnie na słowo "obiektywizm" reaguje takim samym wzruszeniem ramion jakby słyszał jakieś słowo po hebrajsku- po prostu człowiek nie wie o co chodzi...

Dobrze że powstała odpowiedź, przeczytałem i gratuluję autorowi- solidny, konkretny tekst, punktujący błędy 'przedmówcy'. Choć ja w sumie olałbym sprawę- zdanie fanatykow siedzenia ze zgiętymi plecami 30cm przed 14calowym monitorem, grających w Simsy, bądź 17546 klon Dooma i młodocianych pionków z sianem w głowie(90%komentujących rzeczony artykuł) ma dla mnie wartość pierdnięcia... IMO od czasu śmierci przygodówek p&c PC jako maszyna do gry właściwie nie istnieje, ale niech każdy gra jak chce...

Odnośnik do komentarza

Za jakiś czas, o ile nie już, powstanie pewnie artykuł - odpowiedź na wywody Urala. Pytanie czy jakakolwiek próba prostowania bzdur na Onecie ma jakikolwiek sens? Patrząc na jakość merytorycznej dyskusji, którą można poczytać w komentarzach, nie ma to większego znaczenia czy autor ma 14 lat i w życiu nic innego jak PC nie widział, czy 28 wraz z darem plecenia słów w długie i bardzo sensowne zdania. Na znalezienie konsensusu pomiędzy pierwszym artykułem i odpowiedzią na niego pewnie też nie ma szans. Ale jak to w World of Trollcraft bywa, ciekaw jestem odpowiedzi Krzysia W. Może zrobimy wątek z najśmieszniejszymi wywodami trolli z Onetu? :teehee:

Odnośnik do komentarza

Olanie przez IW MW2 na PC gdzie ta seria sie urodzila pokazuje w "PC vs Konsole" co wygrywa od kilku latek a nawet wczesniej.

 

Wymagania gier PC? Potezny komputer reszta jest darmowa i do pobrania bez wiekszego wysilku. Odpowiednie pytanie google, 12h pozniej juz gramy. A sprzedaz gier? Ona nie istnieje, gry na PC sa robione by podtrzymac Windowsa - inaczej brak gier to na co komus system za 300zl gdzie korzysta tylko z Firefoxa, GG, Worda?

Odnośnik do komentarza

Pytanie czy jakakolwiek próba prostowania bzdur na Onecie ma jakikolwiek sens? Patrząc na jakość merytorycznej dyskusji, którą można poczytać w komentarzach, nie ma to większego znaczenia czy autor ma 14 lat i w życiu nic innego jak PC nie widział, czy 28 wraz z darem plecenia słów w długie i bardzo sensowne zdania. Na znalezienie konsensusu pomiędzy pierwszym artykułem i odpowiedzią na niego pewnie też nie ma szans. Ale jak to w World of Trollcraft bywa, ciekaw jestem odpowiedzi Krzysia W. Może zrobimy wątek z najśmieszniejszymi wywodami trolli z Onetu? :teehee:

 

Masz oczywiście rację i sam sobie zadałem pytanie, czy jest sens. Stwierdziłem jednak, że tak. Wprawdzie Onet często zbliża się niebezpiecznie poziomem do brukowców typu "Fakt", ale jakby nie było portal ten jest czytany przez miliony internautów. Myślę, że tekst red. Woźniaka przeczytało spokojnie kilkadziesiąt tysięcy osób. A że masa z nich nie ma zielonego pojęcia czym w ogóle jest konsola, to gotowi jeszcze w te wypisywane tam brednie uwierzyć. Stąd moja polemika, bo nawet jeśli 2 osoby na 100 zdadzą sobie sprawę, że tamten artykuł był totalnie stronniczy i przede wszystkim kłamliwy (w wielu kwestiach), to było warto. Zresztą postępu i zmiany trendów się nie powstrzyma - konsole i tak będą górą, zresztą o czym my mówimy? Już są, tyle że jeszcze nie w Polsce. Ale i na nasz kraj przyjdzie pora :).

Odnośnik do komentarza

Jeden ze śmieszniejszych komentarzy, ale jakby nie patrzeć ubrany w próbę sprostowania tekstu Urala: http://gry.onet.pl/1,6,8,63538018,168431248,7619546,0,forum.html Argumenty autora są po prostu bezsprzeczne. Halo 3 na silniku Unreal Engine jest tego przykładem! PC gurom! :lol:

"Uncharted 2" na PCta się nie pojawia bo też by się źle sprzedawał. Dlaczego?? Dlatego, że PCciarze nie chętnie kupują tak głupawe gry. PCciarze lubią coś bardziej innowacyjnego i bardziej dopracowanego, czegoś bardziej rewolucyjnego i bardziej wciągającego, bo dla PCciarza takie "Uncharted 2" jest jak kolejny nudny "Tomb Raider" tylko, że z chłopem w roli głównej co jest nawet jeszcze mniej ciekawe. PCciarza na to nie nabierzesz i musisz mu zaoferować coś bardziej innowacynego i coś bogatszego, by się sprzedawało. PCtowcy mają większe wymagania od gier i dlatego gra która dobrze się sprzedaje dla niemowląt od konsol nie wzbudza zainteresowań PCtowych weteranów od gier. Jeśli chodzi o "Modern Warfare 2" to dla PCtowca jest to cieńka gra. Stary obcykany engine, i niski realizm. To świetna gra dla dzieciaków bawiących się konsolami, ale weteran posiadający PCta chce odrobinę realizmu -realnych rakietnic, pól bitw mających większą powierzchnię niż stadion, realistycznych sytuacji gdzie do czołgu strzelasz z odległości 600m lub 1km a nie z odległości 150m jak w "Modern Warfare 2". PCtowiec chce dymu unoszącego się na km lub 2km a nie na 15m. PCtowiec chce ponieść śmierć w grze po 1 dostaniu w głowę, a nie po wdepnięciu na 10 minę przeciwczołgową. Dlatego "Modern Warfare 2" nie sprzedaje się dobrze na PCty bo to gra arcadowa na konsole, a nie realistyczna symulacja pola bitwy dla PCtwoca. PCty to zupełnie inny rynek. To rynek weteranów gier, którzy wymagają klasy i jakości, a rynek konsol to dziecinada.

Master.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

Przeciez jest taki sim jak Americian Army, Flashpoing 1 czy Arma. Ta ostatnia ma tak potrzezne wymagania przez co pewnie dlatego tak malo osob w nia gra :>

 

Gametracker

AA - 50 serwerow x 10 stron

Arma - 50x8

Flasha - brak na tej stronce

 

Dla porownania:

COD4 - 50x192

CSS - 50x220

 

No tak gracze PCtowi potrzebuja realistycznych gier, ze zniszczalna cala mapa swiata, 1 kulka to smierc na 1h rzeczywista,itp. Gry realistyczne aka simy nigdy nie beda popularne ani dobrze sie sprzedawaly - aby taka gra byla realistyczna potrzebny jest sprzet ktory urzeczywistni to, bo granie klawiatura + mysza dalej nic nie zmieni, by grac w Forze (1mln sprzedanych) potrzebna jest kierownica, ten kontroler sprawia ze gra nabiera realizmu a nie sterowanie WSAD na klawiaturce sterujac zolnierzem, nie mowiac juz o wszelkich symulatorow lotow gdzie granie na klawiaturze mija sie z celem...

 

Chcesz realistycznej gry pctowcu? Idz do wojska.

Odnośnik do komentarza

Ten artykuł na onecie widziałem już jakieś 3-4 dni temu. Nie czytałem całego, bo po kilkunastu zdaniach autora wiedziałem że to jakieś bzdury pisane przez fanatycznego PC-towca którego boli prawda, więc takie herezje tam starał się wypisywać.

No i nie przejąłem się również tym bo to Onet-gry, strona stricte nastawiona na piracki rynek PC w Polsce skupiająca dzieci i trolle internetowe. Więc czym tu się przejmować?

Ale i tak gratki dla Urala że mu się chciało... większość ten "artykuł" po prostu olała.

 

Ogólnie wojny PC-konsole już dawno nie ma, a 90% zatwardziałych blacharzy których znam już od jakiegoś czasu mają konsole i sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza

Gratuluje zaciecia Ural.Ja onet przegladam regularnie w poszukiwaniu rodzynow, ale noze sie otwieraja w kieszeni na widok poniektorych tekstow.Juz chyba sie tym tak nie przejmuje, ale niewiedza tych poczciwych owieczek nie zna granic.Powiedzialbym wrecz ze debil debila, debilem pogania.Stad tez juz dawno odpuscilem sobie komentarze na tym portalu.Naciskam maly znak iksa w narozniku przegladarki, biore dwa glebsze oddechy i zyje dalej.

Odnośnik do komentarza

Rozbrajają dwa fragmenty textu:

 

1 ten o tym, jakoby PC nie cierpiał z powodu opóźnionych premier (względem konsol) czy też z faktu, że sporo gier na PC nie wychodzi (tych topowych).

 

 

A faktem jest to, że w najmocniejszym exclusivem na PC jest POLSKI WIEDŹMIN! WoW pomijam, nie moja bajka, "Krajzisa" uważam za przeciętną strzelaninę.

 

 

2 fragment, w którym autor rzuca liczbami opisującymi sprzedaż gier na polskim rynku. Podaje liczbę 10 tyś (nie pamietam o jaką pecetową grę mu chodziło) i dodaje, że "parę razy tyle rozeszło się...w postaci gier ściągniętych z torentów". Ha!

Odnośnik do komentarza

No w końcu ktoś wziął sprawy w swoje ręce i wyjaśnił co i jak. Artykuł Woźniaka zdenerwował mnie , dawno takich głupot nie czytałem. Po co takiego dupka taki onet zatrudnia, zresztą chyba wszyscy którzy tam piszą dla kącika growego tacy są (bez urazy Michał) Fajnie że opisałeś pięknie , zrozumiale i fachowo. Ale na litość boską uciekaj stamtąd, pisz więcej ale nie dla onet.

 

Jeszcze raz bravo za artykuł.

 

Pewnie przewinie się fala fanatyków pc, chociaz jak sami widzą prawda jest napisana.

Odnośnik do komentarza

Może nie do końca na temat, no ale skoro już jesteśmy w temacie onetowym... :wink:

http://gry.onet.pl/2092512,,Krotka_zywotno%C5%9B%C4%87_kontrolera_do_PS3,wiadomosc.html

 

dajcie link bezpośrednio do przeglądarki, bo na forum jest rozdzielony.

Nie wiem kogo oni tam zatrudniają i nawet nie chcę się domyslać, ale teraz mam pewność że 99% z tego forum byłoby bardziej rozgarniętymi/kompetentnymi osobami na stanowisko redaktora.

Odnośnik do komentarza

Może nie do końca na temat, no ale skoro już jesteśmy w temacie onetowym... :wink:

http://gry.onet.pl/2092512,,Krotka_zywotno%C5%9B%C4%87_kontrolera_do_PS3,wiadomosc.html

 

dajcie link bezpośrednio do przeglądarki, bo na forum jest rozdzielony.

Nie wiem kogo oni tam zatrudniają i nawet nie chcę się domyslać, ale teraz mam pewność że 99% z tego forum byłoby bardziej rozgarniętymi/kompetentnymi osobami na stanowisko redaktora.

 

oh my god :sick:

 

może petycja do redakcji onet.pl

 

MR i Wożniak Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...