Skocz do zawartości

KOMIKSY W "PSX EXTREME"


Rekomendowane odpowiedzi

Komentarz odnośnie do komiksów z obecnego numeru? Żenada

Kiedyś komiksy w PE były prostackie, głupawe ale często śmieszne, teraz dwie pierwsze cechy się umocniły a trzecia jakby wyparowała. Te autorstwa Cysia jeszcze jakoś dają radę, ale Kleju naprawdę powinien dać sobie spokój- szczerze, to czułem zażenowanie czytając jego komiksy zarówno 10lat temu jako nastolatek jak i teraz- takie rynsztokowe klimaty może i korespondowały ze starą extreme'ową atmosferą, ale teraz jest to totalne dno, które zupełnie nie współgra z resztą pisma :confused:

 

Zgadzam się.

 

To znaczy ten "Cysiowy komiks" jest ok, nawet zaśmiałem się. Natomiast te dwa Luny i Kleja w tym numerze i nie tylko) to dno do kwadratu ;/, autentycznie wstydziłem się sam przed sobą. Już lepiej darować sobie wrzucanie czegoś takiego lub dać jedną/dwie fotkę więcej HC roomów czy grających dam...

 

Kto w ogóle odpowiada za segregacje komiksów do Extrema? ;]

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Chciałbym wtrącic swoje trzy grosze odnośnie komiksów.Otóż wszystkie komiksy uważam za świetne pod względem kreski jak i opowiedzanej historii.Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ciężko jest stworzyć w paru okienkach historyjkę która ma być za razem śmieszna, przemawiać do pewnej grupy odbiorców (w tym przypadku graczy) oraz związana tematycznie z jakąś grą, pismem czy aktualnymi wydarzeniami w branży.Co się tyczy stylu kreski autorów każdego z komiksów jestem pod wrażeniem i gratuluję talentu.Wiem jak cholernie ciężko wyrobić sobie swój własny styl rysowania,sam kiedyś sporo rysowałem to wiem na własnej skórze ile to pracy kosztuje.Niestety z biegiem lat mój zapał jak i talen lekko zanikł lecz od czasu do czasu dla własnej satysfakcji coś sobie skrobnę :D Odwalacie kawał dobrej roboty.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Zna ktoś osobnika, któremu po przeczytaniu/obejrzeniu komiksu KMC zdrżałyby chociaż kąciki ust lub w jakikolwiek inny sposób okazał aprobatę dla tej twórczości?

 

Edit. tylko bez trolowania

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jakieś opinie n.t. komiksów w numerze 163? :whistling:

 

Prosze uprzejmie.

 

Strona 95 - tragedia i ramka z osiagnieciem to dramat autentycznie. ;/

 

94 - no trafiliscie z puenta. Lol. Ukryta tesknota za "Turokiem" czy nie mozna bylo niczego innego wymyslic jako mieso armatnie + co by smieszylo?

 

92 - usmiechnalem sie, niezle.

 

93 - nie wypada bluzgac wiec powiem jedynie - SLABO!

 

81 - nie no, Kleju kreske ma dobra, fajnie zapelniane kadry ale pomysly mierne i najczesciej anty-smiesznie.

 

Niestety tendencja - najlepsze obrazki w PSX-E to te z hostessami badz japonkami od Lokiego.

Odnośnik do komentarza

Według mnie niestety wszystkie komiksy w tym numerze słabiutkie. No powiedzmy po za LBP2. W call of zombie faktyko ciekawsza końcówka mogła wiele zmienić, a w mass effect brakuje chyba kilku okienek pomiędzy drugim a trzecim obrazkiem.. Szkoda że do magazynu nie rysuje nic Cysio, bo jego komiksy z postaciami w stylu Toriyamy mi się najbardziej podobały.

Odnośnik do komentarza

Strona 35 (Killzone) - komiks nic by nie stracił gdyby zostawić tylko ostatni kadr, strona zmarnowana, ale końcówka coś w sobie ma.

Strona 92 (LBP) - pomysł dobry, ale mam wrażenie że można to było lepiej przedstawić.

Strony 93, 94, 95 - no to już słabizna niesamowita, w niektórych to nawet nie wiem o co chodzi (ME2).

 

Do mnie przemawiają w PE jedynie komiksy Cysia, choćby ostatni z klasycznym już Heńkiem - potrafią zabić samym sposobem przedstawienia emocji rysowanych postaci :) Prostota może być piękna. Ktomaczas to niestety żenada, a poprzedni ich autorstwa komiks z Billem Gatesem był zwyczajnie niesmaczny.

Edytowane przez Pajac
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do najnowszych komiksów z 163 numeru to zarządziły nie komiksy Kleja,a rysunki Łukasza Wdowiaka ,jakby przywrócił na chwile oldscholowy styl PE(rysunki proste a zabawne).Komiks Killzone -realizacja super ale fabuła bez rewelacji.Zaś komiksy Kleja..Słabizna.. Ogolnie rysunki we wszystkich komiksach są na wysokim poziomie ale kuleje "scenariusz". Lepsze są stare komiksy bez tego "scenariusza". Komiks Grające damy ...hmmm czytałem to dzieło z 20 razy, a komiks dalej jest dla mnie nie zrozumiały,no dziewczyny grają i cóż z tego? ,wole oglądać zgredów (lub gołe babyxD) w komiksie niż jakieś osoby których nie znam. Luna a któż to("scenarzystka"?)?jakaś blondi - a któż to(jakaś autoreklama?)? Ja chcem Ściere,Hiva,Butchera itp.!! Drugi komiks Little big planet ,no ten mi się podobał. Życie to gra fajny ale gdzie są zgredzi, (pisałem już gdzie gołe baby xD?)?Call of Zombie może być,komiks Mass Effect- wgl nie wiem o co w nim chodzi,czytałem go pare razy.

 

PS. A gdzie Cysio i mordy Heńka i jego szajki????

Edytowane przez Wolny
Odnośnik do komentarza

Luna to chyba partnerka Kleja. Poruszyles istotna kwestie - artysci rysujacy do PSX-E maja dobra kreske i stosowny warsztat ale strefa scenariusza zwyczajnie lezy i robi pod siebie. Z 1 strony fajnie, ze redakcja zareagowala na odzew czytelnikow dotyczacych malej ilosci artworkow ale z 2 strony jak te komiksy maja miec TAKA jakosc to ja oczekuje zwrotu moich kilku stron gdzie wolalbym dobra publicystyke czy historie "piractwa komputerowego"...

Odnośnik do komentarza

Jak na produkt KMC, to bym napisał, że stworzyliście swoje opus magnum , tzn. nie tak źle jak zawsze. Teksty w dymkach to już standardowo dno i badziew, ale jak ich się pozbywacie, to przynajmniej mi krew z nosa nie cieknie. Jak już musicie coś tam pisać, to może warto iść w absurd, a nie tanie aluzje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Komiks o Kratosie jest tragiczny(usilnie zabawny, a w konsekwencji bez sensu) i do tego na całą stronę. Komiks z Tobą nawet, nawet (klasyczny dow(pipi) przerabiany setki razy, ale dzięki temu unikneliście tradycyjnej z(pipi)ki za denny scenariusz). Uśmiechnąłem się przy komiksie KILLFRANKI. Tłumaczę, moją niecodzienną reakcję. Puenta jest poprzedzona wydarzeniami do niej prowadzącymi, a nie oderwanymi z tyłka wielbłąda. Puenta jest celna. Doskonale stopniuje napięcie(początek, rozwinięcie, zakończenie). Moim zdaniem komiks udany i autor umiał znaleźć się w konwencji. Komiks Scary Birds brak pomysłu na cios wykańczający.

Odnośnik do komentarza

Komiks z Kratosem wygląda świetnie ale moim zdaniem w Psx Extreme nie sprawdzają się takie długie komiksy,3-4 kadry i styka. Komiks Kleja nawet śmieszny,pomysł prosty,a kreska nabrała ostrości,co zaliczam na plus.

 

PS. Komiksy Kleja zawsze mi się kojarzyły z wszechobecną juchą,bluzgami,zgredziolami i gołymi babeczkami. Z tego słynął KTOMACZAS,żadnych farmazonów czy filozofowania, tylko konkret ;]

 

 

Mam nadzieje że Cysio też coś narysuje od czsu do czasu (oby jak najczęściej;]) ,perypetie Heńka i ekipy mile widziane ;) Może powrót Hivmana?

Edytowane przez Wolny
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...