Skocz do zawartości

O.S.T.R. - Tylko dla dorosłych


Rekomendowane odpowiedzi

Za Reiko.Widać z wypowiedzi ,ze niewielu forumowiczów mało oryginał w ręku.Cała ceremonia odpakowywania ,czytania komiksu i w końcu ukryta płyta pod podwójnym dnem to genialny prezent od Adama.Z resztą już teraz nie do dostania(na razie) wszystkie egzemplarze sprzedane.Sprawdzone w kilku empikach w łodzi i prywatnych sklepach,podobno nakład wyczerpany.

ps. Fajnie to widać na innych forach jak ludzie jarają się ta płytką po kometach w stylu..."Siema! Czy ktoś z was ukrytą płytę miał włożoną po prostu na końcu pod ulotką asfalt, a nie pod tym kartonikiem, który tworzy drugie dno? Ja po prostu nie miałem tego kartonika."

Albo.... "podobno jest to numer do biura detektywistycznego, które jest otwarte od godziny 16 - tak słyszałam, ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia"..... Hehe

 

I jeszcze zagadka: która płyta jest prawdziwym "Tylko dla dorosłych"?

Edytowane przez kasper
Odnośnik do komentarza

Z reguły nie udzielam sie na tym forum ale po przeczytaniu tego tematu obłaskawie was swoim zdaniem :P

 

Ludzi można podzielić na tych, którzy ukradli tę płytę z netu bądź przesłuchgali losowe kawałki na YT oraz na tych, którzy podeszli do całej sprawy poważnie, kupili CD i poświęcili 3h na przesłuchanie całego materiału (Podział zresztą ewidentnie widać w tym temacie). Płytka jest tylko dla dorosłych słuchaczy co nie oznacza bynajmniej, ze trzeba być pełnoletnim lecz porostu dojrzałym i docenić całość tego przedsięwzięcia jakim nie wątpliwie jest najnowszy ostr.

 

Nie napisałem w sumie nic nowego ale to jest mój post na + dla TDD

Odnośnik do komentarza

Może Wam się nie podobać ,ale genialnego konceptu płycie odmówić nie można .Spójna i zagadkowa historia opowiedziana w fenomenalny sposób .Metaforyczne znaczenie całej płyty i do tego ukryty album zamykający wszystko w całość .Poziom polskiego Rapu wszedł teraz na nowy poziom ,poziom "dla dorosłych" słuchaczy i wątpie ,żeby prędko pojawił się kolejny genialny umysł ,który to pobije nie "reprezentując biedy" przy tym .

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie napisać swoje spostrzeżenia co do tej płytki. Wbiłem sobie w środę do Łodzi żeby ją kupić, wcześniej nie słuchałem w necie kawałków z niej, nie chciałem psuć sobie niespodzianki. Otwarcie wieczka, na wierzchu komiks, po którego sięgam bez namysłu i obczajam jego zawartość - zbyt dużo się z niego nie dowiedziałem ale skoro płyta miała opowiadać historię zawartą w komiksie to czym prędzej sięgam po płytkę. Przy wyciąganiu wypadła także ta 'ukryta' płytka, z pozoru wyglądająca na zwykłą, czystą płytkę. Taki gratis? Wtedy jeszcze nie wiedziałem że to będzie ta właściwa... więc zabieram się do słuchania pierwszej płytki. Wita mnie znajomy głos Pana prowadzącego program 997. Zaskoczył mnie głos Adasia - stary, zachrypnięty, zmęczony, bez wigoru. Widać po nim, że artysta się już trochę zestarzał w porównaniu do starszych produkcji. Druga sprawa - bity. Każdy ma inny gust, mnie się akurat spodobały i wpadły w ucho. Z każdym kawałkiem wiedziałem coraz bardziej o co biega w tym komiksie. Historia z ukrytym krążkiem bardzo oryginalna, według mnie świetny pomysł. Przyszła pora na drugi krążek. Klimat trochę inny - kawałki takie raczej spokojne z lekko zamulonym bitem, znowu kłaniają się gusta - ja osobiście uwielbiam takie lekkie zamułki więc druga, właściwa płyta, przypadła mi do gustu. Ogółem płyta dobra, pomysł ukrytego krążka jak dla mnie mistrzowski. I teraz pora na podtekst jaki według mnie jest ukryty w tym drugim krążku. Chodzi tutaj o piractwo... Wiele osób zassało płytkę z neta. Zapewne niektórzy sobie nagrają ją na płytkę. I czym sie będzie taka zwykła płytka różnić od oryginału? Prawie niczym. Oryginał stylizowany na zwykłą płytkę, w zwykłym papierku zamiast plastikowego pudełka. Kupując oryginał chcielibyśmy mieć płytkę z ładnym nadrukiem, w plastikowym pudełku i ładną okładką, która by się dumnie prezentowała na półce pośród innych oryginalnych płyt. Ale Ostry ma dość. Skoro jest okradany i krzywdzony przez ludzi ściągających płyty to się na nas odgrywa wydając taką zwykłą płytkę, bez okładki, z trackami 'no name'. Bo po co sie wysilać skoro wszyscy ściągną z neta. Według mnie ta płyta (oraz historia z 1 płytki) jest formą buntu artysty przeciwko piractwu. "Jest? pierwszym artystą który w tak obrazowy sposób pokazał jak boli, kiedy ktoś ściąga mp3 zamiast kupować płyty i nadawać sens pracy Artysty, żaden program TV, audycja czy wypowiedź kogokolwiek nigdy tego tak nie pokazała ! to mistrzostwo - cała płyta - która ma prosty sens - NIE OKRADAJ MNIE ! TWORZĘ DLA CIEBIE DOCEŃ TO; Druga płyta właściwa - wygląda jak pirat, jest to właściwy materiał ! OSTR chciał żebyśmy poczuli się tak jak on kiedy widzi że ktoś ściaga z neta płytę 1 000? 000 a on sprzedaje 16 - 18 tys. płyt w kraju 40 mln obywateli, - płyta bez okładki to pytanie - czy naprawdę chcemy żeby tak to wyglądało ? czy jednak wolimy oryginał !"

Dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza

No ja jednak obstawiam, że ta płyta która wykradł nikodem była zapisana danymi a wiadomo, że jak chcemy zapisać dane to nie tłoczymy płyty razem z okładkami. Może jest tak jak napisałeś ale imo chodzi też o dopełnienie historii. Że to TDD nie jest do końca skończone bo nikodem je ukradł.

 

To, że nie można piracić to już udowodnił samą historią. Osoby które ściągnęły obie płytki z neta po prostu straciły tę magię odkrywania historii, która poprzez numer, i ukrytą zawartość jakby odbija się na nas.

To nie jest zwykła opowieść o bałuckim kryminaliście bo historia fizycznie dotyka nas ;]

 

;D Ile ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza

Aha czyli przez pierwszą płytę jest antypirackie pier.dolenie, a na drugiej parę normalnych traków? Łe to nie ściągam.

Nie. Piractwo to taki ukryty sens płytki i tego jak została wydana, ogólnie to są normalne piosenki jak na każdym innym jego albumie. Zresztą ściągając z neta pewnie nawet nie zauważysz poruszonego problemu...

Odnośnik do komentarza

Aha czyli przez pierwszą płytę jest antypirackie pier.dolenie, a na drugiej parę normalnych traków? Łe to nie ściągam.

Nie. Piractwo to taki ukryty sens płytki i tego jak została wydana, ogólnie to są normalne piosenki jak na każdym innym jego albumie. Zresztą ściągając z neta pewnie nawet nie zauważysz poruszonego problemu...

 

Pier.dolisz trzy po trzy. Za przeproszeniem.

Odnośnik do komentarza

Tja, bez przesady, nie szukajmy trzeciego dna tam, gdzie go nie ma. Ostry praktycznie na każdej płycie wciśnie fragment, gdzie jęczy i ubolewa nad piractwem, ale na TdD nie zauważyłem jakiegoś większego natężenia antypirackich wątków. Dorosły chłop, może sie wreszcie pogodził z realiami i zamiast płakać na płycie, próbuje ugryźć problem z innej strony. Wygląda na to, że skutecznie.

Ale już skończcie pier'dolić, że "nie doceni ten, który nie kupi płyty, tylko ją ściągnie", bo nieco to oklepane, a i tak prawdopodobnie nikogo nie zmobilizuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...