Skocz do zawartości

Filmowe Mortal Kombat raz jeszcze?


edgorek

Rekomendowane odpowiedzi

Bloody Disgusting powołując się na swoje źródła, informuje, że Warner Bros. zainteresowane jest nakręceniem remake'u pierwszej części filmowego Mortal Kombat. Zważywszy na fakt, że w zeszłym roku firma kupiła Midway i tym samym zyskała prawa do smoczej serii, wydaje się to całkiem możliwe.

 

O ile film z 1995 r. dziś wywołuje raczej uśmiech politowania, to kiedy oglądałem go jako młody chłopiec w kinie byłem pod dużym wrażeniem. Gorzej raczej nie będzie, bo scenariuszem ma zająć się niejaki Oren Uziel. Jego skrypt "Shimmer Lake" trafił w 2009 r. na tzw. hollywoodzką czarną listę. Wbrew temu jak to brzmi, to pozytywne wyróżnienie. Lista zawiera najlepsze scenariusze, które nie doczekały się realizacji.

 

źródło: www.polygamia.pl

Odnośnik do komentarza

Głupoty opowiadasz co do tej jedynej dobrej ekranizacji gry. Bo to, że MK1 to kult, to nie ma wątpliwości.

No był jeszcze Silent Hill i Resident. Można obejrzeć, filmy dobre/średnie, ale jako ekranizaje gry jest kiepsko. Jeszcze silent miał coś wspolnego z grą, a RE chyba tylko motyw korporacji i zombiaki.

Odnośnik do komentarza

Mortal Kombat był świetny i jedyne z czym nie do końca sobie poradził, to pokazanie brutalności. Poza tym przedstawienie turnieju wyszło naprawdę ok. Miejscówki również były klimatyczne i pasowały idealnie. O muzie wspomnę tylko tyle, że dla mnie to najlepszy soundtrack do filmu w historii.

 

No zobaczymy jak to wyjdzie i czy w ogóle powstanie taki remake. Raczej sukcesu mu nie wróżę, bo w tych czasach mało komu kolejny "kopany" film by się spodobał.

Odnośnik do komentarza

No był jeszcze Silent Hill i Resident. Można obejrzeć, filmy dobre/średnie, ale jako ekranizaje gry jest kiepsko. Jeszcze silent miał coś wspolnego z grą, a RE chyba tylko motyw korporacji i zombiaki.

Bullshit za przeproszeniem. Jeżeli już, to z tej dwójki właśnie Res jest lepszy, gdyż nie żyłuje wyłącznie na chamskiej zżynie z growego odpowiednika, jak właśnie Silent, który jest zwyczajnym miksem jedynki i dwójki, z tymi samymi lokacjami, postaciami i głównym zarysem fabularnym (jakby ktoś nie pamiętał bardzo zbliżonej historii Harry'ego). Resident daje przynajmniej coś od siebie, jako film na podstawie gry zaskakuje (nowa fabuła i postacie, ostra muza, klaustrofobiczne lokacje), a jako horror straszy (przynajmniej trochę, w odróżnieniu od filmowego SH). Żeby nie było, Sajlenta również uważam za udaną ekranizację, jeno za bardzo zbliżoną do swojego growego wzorca (- klimat). Dla Ciebie to może być plus, jednak dla mnie wręcz przeciwnie. Z kolei chyba wszyscy jesteśmi zgodni co do syfizmu dwóch kolejnych odsłon RE.

Edytowane przez Kazuo
Odnośnik do komentarza
Resident daje przynajmniej coś od siebie

 

Plastikowego nemessisa skaczącego po samochodach na przykład...

 

Dla Ciebie to może być plus, jednak dla mnie wręcz przeciwnie. Z kolei chyba wszyscy jesteśmi zgodni co do syfizmu dwóch kolejnych odsłon RE.

 

Mowiłem o o RE jako całości. Czesc pierwsza faktycznie była udana, pozostałe mniej. Silent też był okej, ale i RE i Silent wymiekają przy MK. No bo czy dało się wyciągnąć coś więcej z 2wymiarowej klepanki z 3ema ciosami? Dla mnie film kultowy:)I nawet nie ma co zestawiać z całą resztą.

 

Aaa, najgorszy syf na podstawie gry to DOA i Legendy CunLi. To dopiero żal

Odnośnik do komentarza

O muzie wspomnę tylko tyle, że dla mnie to najlepszy soundtrack do filmu w historii.

Tu moim zdaniem, z lekka sie zagalopowales...

 

Że niby gdzie się zagalopowałem? Kluczowe słowa, jeszcze specjalnie podkreśliłem.

 

Przy okazji o ile film nie każdemu się podobał, tak co do muzy nie spotkałem się jeszcze z negatywnymi opiniami. Była po prostu kapitalnie dobrana i odwalono w tym aspekcie kawał świetnej roboty. Szkoda jedynie, że zabrakło na wersji Score zajebistego podkładu, kiedy Liu Kang zmierza w stronę Świątyni Światła. Poza tym wszystko jest.

Edytowane przez Zwyrodnialec
Odnośnik do komentarza

O muzie wspomnę tylko tyle, że dla mnie to najlepszy soundtrack do filmu w historii.

Tu moim zdaniem, z lekka sie zagalopowales...

 

Że niby gdzie się zagalopowałem? Kluczowe słowa, jeszcze specjalnie podkreśliłem.

 

 

po prostu mam inne odczucia - nie twierdze, ze jest zla. Ba, sam za dzieciaka skakalem i wariowalem w jej rytm, ale mimo wszystko uwazam, ze calosciowo byly lepsze soundtracki do filmow, chociazby taki requiem dla snu, badz pulp fiction. Moim zdaniem oczywiscie ;)

Odnośnik do komentarza
Resident daje przynajmniej coś od siebie

 

Plastikowego nemessisa skaczącego po samochodach na przykład...

 

Pisząc to zdanie miałem na myśli wyłącznie część pierwszą.

 

 

Mowiłem o o RE jako całości. Czesc pierwsza faktycznie była udana, pozostałe mniej. Silent też był okej, ale i RE i Silent wymiekają przy MK. No bo czy dało się wyciągnąć coś więcej z 2wymiarowej klepanki z 3ema ciosami? Dla mnie film kultowy:)I nawet nie ma co zestawiać z całą resztą.

 

Aaa, najgorszy syf na podstawie gry to DOA i Legendy CunLi. To dopiero żal

 

Jestem wręcz przekonany, iż DOA w zestawieniu z niektórymi filmami od Uwe Bolla mogłoby uchodzić za dzieło sztuki współczesnej kinematografii.

 

IMO

 

RE>MK>SH>>>>>>>>>>>>>>>>>Doom>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>cała reszta (nie licząc kilku animacji)

Edytowane przez Kazuo
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

i dobrze. bieganie w kolorowych ciuszkach może i jarało mnie jak miałem 10 lat, ale teraz jeśli reboot serii to tylko w takiej postaci. baraka wygląda trochę kiczowato, zaskakujące jest postawienie scorpiona na pierwszym planie, ale całość materiału zdecydowanie na plus. jeśli już w pierwszy spojrzeniu na nowy film pokazują taki poziom brutalności to w całości chce widzieć wyrywane kręgosłupy i flaki wypruwane na potęgę.

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...