Skocz do zawartości

Codex


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym abyśmy tutaj rozmawiali na temat szeroko pojętej historii uniwersum. O historii ras, o ich kulturze i o wojnach jakie dotychczas się rozegrały. Słowem - wszystko co dotyczy tego świata. Od początków Cytadeli oraz Rady, przez powstanie Przymierza, odkrycie przekaźnika na Marsie po wydarzenia z trylogii.

 

 

UWAGA!

 

W TYM TEMACIE ZNAJDUJĄ SIĘ MEGA SPOILERY DOTYCZĄCE WSZYSTKICH GIER Z UNIWERSUM MASS EFFECT

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Nie wydaje wam się, że trochę za mało czasu minęło od odkrycia technologii protean do podboju kosmosu przez ludzkość? Patrząc na timeline 2103 to odkrycie ruin na marsie, akcja w ME zaczyna się w 2183 CE czyli mija 80 lat, a ludzkość ma już kolonie na kilku planetach, śmiało podróżują w inne zakątki galaktyki, ba normalnie współpracują z obcymi w formie politycznej, badawczej, historycznej czy nawet kryminalnej. Osobiscie wydaje mi się, że 80 lat to lekko za mało, niby po odkryciu ruin protean technologia poszła do góry o 200lat, ale czy ludzkość tak szybko się sama zmienia?

Odnośnik do komentarza

Jestem wstanie to zaakceptować. 80 lat przy tak rozwiniętej technologii jaką ludzkość, w teorii, może dysponować w 2100 roku to wystarczający czas by zbudować translatory obcych języków, rozegrac małą partyjkę z Turianami (wojna pierwszego kontaktu) i otrzymać dostęp do innych przekaźników (co pociąga za sobą kolonizację niektórych planet). Bioware oczywiście nie zrobił tego specjalnie ale zarówno planet do odwiedzenia jak i tych skolonizowanych przez ludzi jest mało. A to można mniej więcej tłumaczyć krótkim stażem Przymierza w tym galaktycznym pakcie. Podsumowując - uważam, że odstęp czasu jest do przyjęcia.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Pamiętaj Zeratul, że tworzenie kolonii to czysty zysk, a nagły rozwój techniki i praktycznie niewyczerpane zasoby surowców mogłyby znacznie wszystko przyspieszyć. Co mieliśmy 80 lat temu? Czarno-białe, nieme kino, a tu wszystko rozwijałoby się jeszcze szybciej, dużo szybciej.

Nie da się dokładnie określić ile takie działanie zajęłoby czasu, ale i tak uniwersum ME należy do jednego z wiarygodniejszych.

Odnośnik do komentarza

Co do ras - wg panów z Bioware humanoidalna budowa ras (wiekszosci) jest jedynym słusznym kierunkiem ewolucji (moim zdaniem też), ale absolutnie nic nie wiemy na temat odżywiania (!!!).

 

Co myślicie na ten temat?

 

A kwestia płci? Kroganie, turianie, salarianie to chyba wyłącznie mężczyźni...

Edytowane przez koziou
Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak pierwszy raz przeczytałem w kodeksie tekst o Salarianach. A konkretnie o tym w jaki sposób salaraianie dla nas ludzi przypominają jaszczurki. To był opis fikcyjnej rasy napisany z niezwykłym naukowym zacięciem. I to mi się w ME podoba. W przypadku takich spraw jak pokarm, którym odżywiają się poszczególne rasy wierzę w pełni w Bioware i ich wyobraźnię. Dotychczas w kodeksie większość opisów została przygotowana sensownie, opierając się na rzeczywistości, i to dla mnie znaczy jedno. Sprawa pokarmu, jeśli zostanie poruszona w dwójce, będzie rzetelnie wyjaśniona z drobnymi szczegółami dotyczącymi sposobu trawienia pokarmu przez każdą rasę ;).

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Inna sprawa. Nie wydaje wam się lekko naciągane, że w poprzednim cyklu istniała tylko rasa Protean? Dlaczego w tym cyklu mamy do czynienia z tyloma rasami, a w poprzednim tylko jedną? Brak info o pozostałych? Czy może proteanie wcale nie byli tacy miłosierni i wymordowali inne rasy? Czy może Bioware nie chciało komplikować nam życia?

Odnośnik do komentarza

No wlasnie to by bylo ciekawe... Proteanie wyniszczyli wszystkie organiczne galaktyczne rasy i opanowali galaktyke, ale za to spotkala ich kara ze strony zniwiarzy. Po zagladzie zreflektowali sie co zrobili i co im zrobiono, wiec postanowili odpokutowac za swoje grzechy pomagajac rasom ktore sie zrodza w nastepnym cyklu.

Odnośnik do komentarza

Proteranie to były różne rasy tyle, że połączone w sojuszu i współpracujące ze sobą. Proteranie bardziej oznaczają cywilizację, niż rasę. Poza tym dodatkowe rozróżnienie na rasy byłoby po pierwsze niepotrzebne, po drugie niemożliwe, bo wszystkie wyginęły i tak naprawdę nie wiadomo jak wyglądają.

Przynajmniej ja to tak odebrałem jak przechodziłem grę.

Odnośnik do komentarza

Ja też zrozumiałem, że byli jednym gatunkiem. Poza tym nie w każdym cyklu musi być kilka inteligentnych gatunków rozwniętych do tego stopnia aby odkryć przekaźniki i dzięki nim podróżować po galaktyce. Wystarczy spojrzeć na długość ewolucji ludzkości by zrozumieć, że cykl 50 tys. lat to zaledwie ułamek czasu potrzebnego na rozwinięcie zaawansowanej cywilizacji, jeżeli gatunek jest, powiedzmy, na poziomie wczesnego homo sapiens.

 

Mając powyższe rozważania na uwadze sądzę, że w jednym cyklu jest wielce prawdopodobne wykształcenie się zaledwie jednego zaawansowanego technologicznie gatunku. W tym czasie inne inteligentne gatunki były zaledwie w powijakach na swoich rodzimych planetach. A to oznacza ignrowanie tychże planet przez Żniwiarzy, z wiadomych powodów, oraz danie możliwości rozkwitu ich cywilizacji.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
W tym czasie inne inteligentne gatunki były zaledwie w powijakach na swoich rodzimych planetach. A to oznacza ignrowanie tychże planet przez Żniwiarzy, z wiadomych powodów, oraz danie możliwości rozkwitu ich cywilizacji.

Właśnie , że z niewiadomych powodów , gdyż Żniwiarze to największa zagadka i (pipi) wie o co im się rozchodzi !

Ale tego raczej nie zrozumiemy , na chwile obecną jest to dla mnie tak pojęte , jak egzystencja Boska.

Może jakieś teorie?

Odnośnik do komentarza

Bestia chodziło mi o to, że z wiadomych powodów żerują na organizmach wysoce rozwiniętych technologicznie. Inteligentną ciemnotę zostawiają w spokoju by mogła "dojrzeć" do odkrycia przekażników itd. Moim zdaniem gnojki sobie hodują organiczne formy życia i potem coś tam z nimi robia lub je po prostu zabijają. Być może to kara, którą po raz pierwszy wymierzyli swym stwórcom i tak kontynuują, w cyklach, masakrę zatraciwszy się w tym co robią.

 

A szczerze mowiąc - cholera ich tam wie ;)

Odnośnik do komentarza
A to oznacza ignrowanie tychże planet przez Żniwiarzy, z wiadomych powodów, oraz danie możliwości rozkwitu ich cywilizacji.

Pytanie dlaczego Proteanie zostawili Ziemię samą sobie... przecież to idealna planeta dla rozwoju życia. Po cholerę ją obserwowali budując skomplikowaną stację na Marsie jak mogli od razu na niej lądować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...