Skocz do zawartości

Ulubione mangi


tukan

Rekomendowane odpowiedzi

ósmy tomik Hellsinga wydany przej JPF... miazga ! Wiele faktów na temat Alucarda i w ogóle kosmos ! teraz pozostaje czekanie na 9 tomik mistrzowskiej serii ...

 

 

pierwszy tom Death Note również od JPF, pomijając fakt że oglądałem anime i znam "poniekąd" fabułę, świetnie się czyta ! Już czeka na mnie drugi tomik... dal fanów mus !

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Stan Sakai był ostatnio w Polsce dzięki czemu zyskałem zajefajne rysunki i odrobinę sławy internetowej. Gdy nadeszła moja kolej na autograf ( a raczej rysunek) nie mogłem się oprzeć zadaniu Mistrzowi kilku pytań przerywająć ekipie Teleranka (co oni tam wiedzą o Usagim). Któs nagrał część mojej wypowiedzi i zamieścił w necie :-D . Jak któs chciałby looknąć oto link (rozmowa jest po angielsku)

 

A to efekt mojego stania godzinę w kolejce:

348c90709e9a3d42.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Vouch... Berserk jest naprawdę godną polecenia mangą(trochę mniej anime chociaż jesli ktoś przebrnie przez początek to Golden Arc wciąga a po zakończeniu raczej na pewno sięgnie się po mangę), ale o tym raczej już większość wie... szkoda tylko że Miura robi takie przerwy pomiędzy kolejnymi wychodzącymi chapterami, a data wydania 298 na razie nieznana

Odnośnik do komentarza

Shigurui ostatnio w nocy przejrzałem, szkoda że tylko pierwszy i kawałek drugiego tomu jakaś grupa przetłumaczyła na angielski na razie. Resztę oglądałem z krzakami, ale w Shigurui czasem dymek zdarza się co pięć stron. Anime którego wyszło 12 odcinków (bardzo dobra ekranizacja mangi), skończyło się w ważnym momencie. Dzięki mandze która obecnie dobiła do 10 tomu w Japonii dowiedzieć się można jak Fujiki traci rękę (co za rzeźnicka walka.) Czekam na tom 11 teraz bo zapowiada się ciekawie i sądzę, że seria zamknie się wraz z 12 tomem, ukazując finałową walkę z samego początku.

Swego czasu przeczytałem też cyberpunkową mangę BLAME! i była rewelacyjna ;)

Odnośnik do komentarza

No właśnie czyli anime urywa się tak że od którego tomu trzeba looknąć?? Chodzi mi o kontynuacje wydarzeń z ostatniego odcinka czyli o ile mnie pamięć nie myli

powrotu Fujiki'ego do dojo i zobaczeniu Kogana po liftingu twarzy,a potem mamy urywek z dobijającym się "jednym z najładniejszych uśmiechów w anime"do drzwi dojo.

Edytowane przez masterlag
Odnośnik do komentarza

Ściągaj tom 7 i wzwyż, oczywiście wszystko jest po japońsku, ale o dziwo to nieważne, bo i tak wszystko z obrazków idzie zrozumieć. Oglądając dalsze wydarzenia i wspomnienia z przeszłości bohaterów, mam po mandze teraz odczucia, że nie łączy ich tylko zemsta

lecz też jakieś dziwne uczucie miłość (Fujiki-Irako.)

Dodam, że manga względem anime jest jeszcze brutalniejsza (samurajski GANTZ) ;)

 

Mangę tomami pobierzesz stąd:

http://rapidshare.com/users/GWPECB/35

Odnośnik do komentarza

Polecam Tenshi Ja Nai (I am no Angel) bardzo przyjemna manga z motywem faceta przebranym za kobietę w szkole dla dziewcząt :) i w dodatku koleś jest idolem....

 

Tenjou Tenge ciągle jest wydawane, choć od 2 tomów czy 3 można się pogubić w fabule.....ale to z tego czego słynęła ta manga/anime ciągle tam jest *wink*

 

Claymore, niestety wydawany jest 1 chapter na miesiąc, więc można uschnąć od czekania....

 

Blame czytałem, ale nie przypadł mi do gustu....trochę za mało czytania :P każdy chapter to 80% rysunki 20% teksty. Przestałem na 4 tomie.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
Claymore, niestety wydawany jest 1 chapter na miesiąc, więc można uschnąć od czekania....

Miesiąc czekania to nic w porównaniu, że manga zaczyna się "psuć".

Blame czytałem, ale nie przypadł mi do gustu....trochę za mało czytania :P każdy chapter to 80% rysunki 20% teksty. Przestałem na 4 tomie.

Profanacja, chociaż z drugiej strony skoro Ci się podobają mangi gdzie koleś przebiera się za dziewczynę i przesiaduje w ich gronie to nic dziwnego ;)

 

NOiSE też jest dobre mimo, że to "one shot", chciałem dorwać też pozostałe pozycje autora BLAME! ale nigdzie nie znalazłem mang: Biomega, Digimortal i Net Sphere Enginer i wielu innych jak jakaś z Wolvarinem a nawet Master Chiefem z Halo.

Odnośnik do komentarza

Ciężko sprofanować tytuł, w którym bohater na każdej stronie prawie nic nie mówi, tylko strzela ze swojego pistoletu we wszyskto co się rusza :) Oczywiście, manga może wyglądać inaczej po 4 tomie, na którym przestałem czytać.... ale zdanie sobie wyrobiłem czytając przynajmniej fragment, nie to co jedna osoba próbująca udawać wielkiego "High and Might" tylko dlatego, że komuś nie spodobał się jakiś tytuł :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Ciężko sprofanować tytuł, w którym bohater na każdej stronie prawie nic nie mówi, tylko strzela ze swojego pistoletu we wszyskto co się rusza :)

Nie we wszystko ;)

Oczywiście, manga może wyglądać inaczej po 4 tomie, na którym przestałem czytać....

W sumie nie, Killy dalej strzela z Beam emitera do Silicon Creatures, są nagłe zwroty akcji, kilka nowych postaci i inne takie nudne rzeczy ;)

ale zdanie sobie wyrobiłem czytając przynajmniej fragment, nie to co jedna osoba próbująca udawać wielkiego "High and Might" tylko dlatego, że komuś nie spodobał się jakiś tytuł :)

Tak wybitnie mi się nie spodobał ;)

Czytam od czasu do czasu i takie popierdółki ale tamta manga była zdecydowanie nie dla mnie, swoją drogą po co brałeś się za tak dziwny i cyberpunkowy tyuł, skoro preferujesz takie spokojniejsze historie :)

Odnośnik do komentarza

Po obejrzeniu ostatnio anime Berserk (całkiem dobre) wziąłem się za mangę, jestem obecnie na 22 Tomie i mogę stwierdzić, że ta manga wymiata. Świetnie to wszystko jest tam wykreowane, masa postaci uwikłana w niespodziewane zwroty akcji, rewelacja. Historia Gutsa wciągnęła mnie ostro, nawet kombinuje sobie grę na PS2 opartą o mangę (dla fana mangi must have, gra nie jest licencyjnym crapem.) Jeszcze 11 tomów i potem sieka na PS2, super. :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hehehe, Berserk rulzuje trza przyznać. Szkoda, że ostatnie tomy, choć nie złe, to nie dorównują wcześniejszym :( . Ostatnio zresztą coś strasznie wolno idzie autorowi tworzenie odcinków. Oby nagle nie stwierdził, że da sobie z Berserkiem spokój .... :P

 

Ulubione mangi? Miecz Nieśmiertelnego, Berserk, Kozure Okami, Vagabond... dużo więcej bym wymienił :P . Aha, Blame! mocarny :D .

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Rurouni Kenshin - dla fanów Naruto i Bleach manga wręcz obowiązkowa do zapoznania. Świetny klimat feudalnej Japonii + wiele odniesień do rzeczywistych wydarzeń na przełomie epok Edo i Meiji, kozacki i 'głęboki' główny bohater, sporo humoru, jeszcze więcej akcji, no i oczywiście wizytówka serii - rewelacyjne walki na katany. Mange powinni przeczytać nawet ci którzy mieli wcześniej styczność z anime, z tego względu iż animowany Kenshin został zbiedzony o ostatnią, notabene najlepszą serię (Jinchuu arc wprawdzie pojawia się w serii OVA, ale jednak nie wykorzystuje potencjału mangi). Przepadasz za shōjo? Wstyd nie znać Rurouni Kenshin.
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ostatnio rozpakowałem karton w którym miałem wrzucone tomiki, wziąłem kolejne 30 z półki, spakowałem i oddałem do biblioteki...

 

w kolekcji pozostały tylko:

 

- Samurai Deeper Kyo (którego nadal kupuje)

- Love Hina

- Battle Angel Alita

 

Reszta mang mnie zainteresowała mniej lub bardziej, te powyższe to jednak moje klasyki

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Eden- brzuch mnie bolał jak to czytałem, mam 25 lat a coś potrafi mnie jeszcze zszokować.

Full Metal Alchemist- najśmieszniejsza manga jaką czytałem, ale oprócz humoru jest też jakaś tam fabuła

Ranma 1/2- równie śmieszna jak FMA, ale tylko do czasu, fabuły brak

Detektyw Jeż- bardzo dokładana i szczegółowa kreska, ciekawa i w miarę sensowna fabuła, przyznaje, że i czasami wzruszająca:).

A mój nr 1 to Usagi Yojimbo, wiem, że to amerykański komiks, ale już wielu się wypowiadało, że Stan Sakai zrobił komiks bardziej japoński niż 90% tego co wychodzi w samej Japonii. Dla mnie to absolutne mistrzostwo. Kreska jak i bohaterowie mogą się wydać infantylne, ale to tylko pozory, Szczerze polecam!

Odnośnik do komentarza

One Piece. Dla ludzi szukających doskonale pokazanej przyjaźni, pomysłowo zrealizowanego świata i akcji urywającej głowę przy samym tyłku. Manga ma w tej chwili około 50 tomów i wciąż wychodzi. Dość powiedzieć, że wielu ludzi uważa, że to właśnie ona zasługuje na miano "następcy DragonBalla" jeżeli chodzi o klimat. Chyba jedynym powodem dla którego seria nie wyszła jeszcze u nas jest bojaźń JPFu, że gdyby tytułsię nie przyjął to musieliby wydawać długą serię która jest nieopłacalna i ma małą grupkę fanów. A zapewne byłoby inaczej...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj zaliczyłem świeżą jeszcze serię 'Doubt' i kurczę, jest bardzo ok. Klimat jest nieco psychodeliczny a więc osoby których urzekło Higurashi szyko się wkręcą. Motywem przewodnim mangi jest gra na komórki - 'Rabbit Doubt' - w której to gracze są stadem królików i muszą znaleźć pomiędzy sobą kłamliwego, przebranego wilka, który pokolei zabija owe zwierzaki. Pewnego dnia grupka graczy spotyka się offline - miło spędzają czas na karaoke, gdy nagle ktoś ich potajemnie atakuje i gdy dochodzą do siebie odkrywają, że znaleźli się w opustoszałym budynku z drzwiami pozamykanymi na kody kreskowe, które to znajdują na własnych ciałach. Znajdują też pierwszą ofiarę i tak zaczyna się gra w Rabbit Doubt w wersji 'live'. Seria jest krótka bo tylko 20 chapterów, ale bardzo fajnie poskładana i oderwać się od niej nie można :D . Zdecydowanie polecam.

 

Mówię Wam, ze Doubt doczeka się animowanej wersji :D .

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...