Jump to content

Metro 2033


.:marioo:.

Recommended Posts

Guest Mr. Blue

Ja raczej nie zagram (aż takiego dobrego kompa nie mam), ale powiem wam jedno: autor książki i współautor gry jest ostro porąbany, uważa np. że Half Life to prosta i głupia strzelanka.

HALF LIFE. H A L F - L I F E.

Edited by Mr. Blue
Link to comment

Half-Life? Najlepszy FPS w jaki grałem, wzór i ideał? Że jest prosty i głupi? Mega LOL!

 

Metro 2033 na razie olewam, kupię po pierwszym, na razie ledwo znajduję czas na Darksiders. Z tego co widziałem w filmikach gierka jest fajna i ma klimacik. Chętnie poczytam jak się sprawuje w akcji.

Link to comment

Jeżeli gościu uważa Half Life'a za głupiego FPSa to co z tego? Ja uważam HL za nic specjalnego. Dla mnie najlepszym FPSem jest Rainbow. To znaczy, że jestem jakiś dziwny? Jak można wysnuć wnioski, że ktoś jest porąbany, bo czegoś nie lubi. Albo jeszcze lepiej. Ma swoje własne, odmienne zdanie.

Link to comment
Guest Mr. Blue

Nie rozumiesz. Gościowi chodziło przede wszystkim o fabułę a nie gameplay, a jeżeli ktoś uważa, że fabuła w Half Life jest prosta i głupia to jest on zwyczajnym ignorantem, który albo nie wie co to jest genialne sci-fi albo myśli, że cała historia musi być opowiedziana w cutscenkach.

Edited by Mr. Blue
Link to comment

Skupcie się może na Metro 2033, a nie Half-Life i czy typ jest debilem (ignorantem itd. - niepotrzebne wstawić). Ja, jak i inni poczytają jakieś opinie o tej gierce, bo zapowiedzi i filmy zapowiadają się znakomicie, a w dobie wydawania co parę dni głośnych hiciorów, gierka trochę na uboczu.

Link to comment
Guest donsterydo

Z recki GT i GS wynika, że to bardzo dobra gra, która cierpi na pewne mniejsze lub większe techniczne wpadki. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, może podczas gry wady nie będą tak uwydatnione. Szkoda tylko, że to gra na 10h myślałem, że tak z 15h jak na grę bez multi.

Link to comment

Gra w sumie nie jest podobna do niczego. Klimatem na pewno do Stalkera, jednak on ma w sumie mocno otwarty świat, metro już nie. Gra ma techniczne niedoróbki, ale która gra dziś ich nie ma. Dla mnie w grach najważniejsza jest własnie klimat i fabuła.

No i bohater mógłby trochę szybciej broń przeładowywać, kiedy oblecą nas z każdej strony mutanty, to bywa to trochę frustrujące. No i gra wcale do łatwych nie należy, ale to dobrze.

Link to comment
Guest donsterydo

Skończcie już z tym k@@@a Half Life'em :rolleyes:

 

Jak ktoś nie zna rosyjskiego to lepiej niech gra z angielskimi głosami bo angielskie napisy nie tłumaczą wszystkiego, np. co mówią osoby w tle.

Link to comment
Guest Kasandra

No to może ja coś dodam.

 

Pierwsze bardzo pozytywne wrażenie zostaje trochę popsute przez niedoróbki wszelkiego rodzaju. Od dziwnej momentami fizyki (koleś biegający z wrośniętym w plecy krzesłem), przez niedorobioną momentami animację po zwyczajne bugi uniemożliwiające przejście niektórych miejsc, bez załadowania początku levelu (te można wybierać).

Zdarzyła mi się akcja, że spotkałem człowieka-bandytę, który był nieśmiertelny mimo to sam jak najbardziej potrafił zabijać. Przeprowadzałem na niego kila ostrzałów, połączonych z granatami i wykończeniem z całej serii powiększonego szotguna, a mimo to koleś nie zszedł. Gdy załadowałem level od nowa, koleś padł normalnie :)

 

Ale pomijając wady, gra jest bardzo klimatyczna. Strzelanie, tak jak pisał kroolik jest faktycznie inne, pierwsza maszynówa to straszny badziew.

Podoba mi się odwzorowanie nastroju upadłej kolonii ludzkiej, pochowanej po kanałach. Przywodzi mi na myśl klimat Fallouta, albo jego daleką interpretację. W każdym razie "miasta" (stacje metra) są fajnie odwzorowane, , chociaż jak do tej pory trochę małe.

Gra jest mocno poskrypotwana, tak że raczej na jeden raz chyba.

Link to comment

Klimat to ta gierka ma, nie można powiedzieć. Grafika ładna, fajne potworki, czasem potrafią wystraszyć. Po odpaleniu gry od razu przestawiłem dialogi na ruski :thumbsup:, wiadomo. Też jestem na początku i już Metro zrobiło na mnie wrażenie. Polecam każdemu kto lubi klimatyczne shootery podchodzące pod Stalkera.

  • Downvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...