Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na aukcji widzialem 3dsa w niezlej cenie pod warunkiem zeby sie go udalo wylicytowac i jest przy nim takie cos napisane

"KONSOLA MA PIN POPRZEDNIEGO WŁAŚCICIELA KTORY UNIEMOZLIWIA NIEKTÓRE ZMIANY FUNKCJI W SYSTEMIE. DA SIE GO ZDJĄĆ POPRZEZ KONTAKT Z NINTENDO."

 

Jak to mozna rozumiec?

Odnośnik do komentarza

Wczoraj na aukcji widzialem 3dsa w niezlej cenie pod warunkiem zeby sie go udalo wylicytowac i jest przy nim takie cos napisane

"KONSOLA MA PIN POPRZEDNIEGO WŁAŚCICIELA KTORY UNIEMOZLIWIA NIEKTÓRE ZMIANY FUNKCJI W SYSTEMIE. DA SIE GO ZDJĄĆ POPRZEZ KONTAKT Z NINTENDO."

 

Jak to mozna rozumiec?

Chodzi o taki PIN co klepiesz żeby np. ustawić połączenie z internetem(zeby skonfigurować dostęp do routera). Domyślnie konsola ma ustawione cztery jedynki (tzn. tak miała moja :P). Poza tym możliwe że chodzi własnie o kontrolę rodzicielską ale poza tym to chyba wszystko już można sobie i bez tego pozmieniać.

Odnośnik do komentarza

Ładny ten Yoshi 3DS, ale złoty i 25th Luigi imo nadal najładniejsze. Podoba mi się polityka Nintendo względem edycji specjalnych. Szkoda że Sony w naszym regionie stawia na czerń.

 

Jak chodzi o polskiego dystrybutora, to najbardziej mnie interesuje które sklepy będą brały od nich gry i konsole. I gdzie będą dostępne bonusy do pre-orderów.

 

widget_YoshisNewIsland.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak myslicie bedzie ten 3ds cos taniej czy tak samo? Ma ktos jakies sprawdzone zrodlo gdzie mozna w sensownej cenie dostac jakis? Nie udalo mi sie wylicytowac za wysoko podskoczyly, masakra kto kupuje uzywke za 550zł gdzie nowe niewiele drozsze.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Ja przedwczoraj kupiłem 3DSa XL a kilka dni wcześniej DSi XL (aktualnie sprzedaje). Nie żałuję wydanych pieniędzy. 

 

Za 3DSa XL zapłaciłem 130F (około 650zł), kusiła mnie cena zwykłego 3DSa za 80F jednak duży ekran przemówił ze kupnem XL. Jeszcze było chwilowe zastanowienie się nad 2DSem co bardzo szybko wybiło mi z głowy testowanie obu w sklepie.

Odnośnik do komentarza

Żeby nie było, przeczytałem temat około 30 stron wstecz, odkopałem i przeczytałem playtesty KILu w PSXie (zwykłego i XL) + poczytałem trochę w necie. Ale i tak paru spraw nie ogarniam, byłoby super jakby komuś chciało się odpowiedzieć, pomóc :P

 

1. 3DS współpracuje w jakiś sposób z WiiU? To znaczy wiem, że na pewno nie ma streaminu jak Vita-PS4 a jakaś inna wspólpraca? Crossbuy czy coś takiego?

2. Jakie akcesoria dodatkowe warto dokupić? Etui, ładowarka to wiem a co z tym całym circle padem (do XL), warto brać?

3. Na początku chciałem kupić używkę ale jednak po namyślę biorę nówkę. I tu właśnie mnie zastanawia co z gwarancją, no teraz znowu jest dystrybutor w Polsce ale jak go nie było. To jak działała gwarancja, gdzie się wysyłało konsolę w razie czego? Aha, i na ile jest gwarancja jak kupię nówkę w Polsce?

4. Ta promocja na pobranie darmowego Super Mario 3D Land definitywnie się skończyła?

5. Gierki na 3DSa oprócz blokady regionalnej nie mają żadnych hmm kodów, online pasów czy coś takiego. W sensie, że bez problemu odpalę każdą (europejską) używkę?

6. Wsteczna kompatybilność. Wiem, że jest - super bo z chęcią ogram stare gierki z DS-a. Tylko czy trzeba na coś uważać, w sensie jakieś gierki mogą nie działać czy coś takiego? Czy wszystko bez problemu odpalę? I najważniejsze, zapodałby ktoś jakąś listą 10-20 must havów do ogrania bo oprócz GTA: CW niczego nie znam:P

7. Pytanie rodzyn :P ale jak 3DSa najlepiej połączyć z netem poza domem? W domu to wiadomo ale jak będę w pracy czy gdzieś to też chciałbym mieć neta.

8. Ostatnie :P Z tego co czytałem można w sklepiku Nintendo płacić złotówkami (opłaca się?). Czytałem, że są jakieś zdrapki coś takiego jak w PSN, sęk w tym, że kompletnie nigdzie ich nie mogę znaleźć w Polsce (włącznie z allegro). Domyślam się, że można płacić kartą kredytową w sklepiku ale z moimi kartami to różnie (z PSN za chu.. nie mogę ich powiązać) - preferuję "karty zdrapki". Chyba, że można jeszcze jakoś inaczej doładowywać N eShop.

 

Wiem, w cholerę w pytań ;p ale chciałbym już jutro najpóźniej we wtorek zamówić konsolę. A mnóstwa kwestii nie ogarniam, wystarczy, że od tygodnia szukając odpowiednich ofert dopiero widzę jaki cyrk jest z konsolami/akcesoriami N w Polsce. Kompletnym szokiem jest dla mnie, że taki duży sklep jak Muve w którym robię najwięcej zakupów nie ma w ogóle konsol, gier - praktycznie nic... Zresztą taka Ultima jeszcze parę dni temu też miała tylko z 2 2dsy na krzyż w swojej ofercie tylko same gry.

Edytowane przez Słupek
Odnośnik do komentarza

Na pewno znajdzie się kilku lepszych fachowców, ale coś tam wiem więc dodam swoje 3 grosze:

 

1.nie współpracuje, nic też nie słyszałem o opcji crossbuy, ale w tej ostatniej kwestii mogę się mylić,

2.w pudełku z 3DSem XL nie ma ładowarki, więc jej zakup to opcja obowiązkowa, poza tym warto etui, etui na gry przy okazji zakupów na brytyjskim amazonie za grosze, folie ochronne, ja mam tylko na dotykowym ekranie, tylko Hori - uważać na podróby, circle pad wykorzystywany jest tylko w niektórych grach np. RE,

3.oficjalny dystrybutor w naszym kraju jest od 01 marca, ja nie widziałem żadnych oficjalnych informacji o cenach i dostępności,

4.nie wiem,

5.każdą używaną grę w wersji europejskiej powinieneś bez problemu odpalić,

6.czytałem kiedyś na ten temat, z tego co pamiętam to obraz gier z DSa odpalonych na 3DSie XL albo jest rozciągnięty, albo grasz z czarnymi paskami po bokach, o grach wartych uwagi napisze ci ktoś inny lub poszukaj, jest parę takich tematów na innych forach,

7.3DS ma tylko wifi,

8.zdrapki można kupić w kioskach Inmedio, płacić za nie można tylko gotówką, występują chyba w 2 lub 3 nominałach,

 

może warto poczekać na jakieś promo na brytyjskim amazonie i zakupić wszystko u nich, mają darmową wysyłkę do Polski kurierem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

 

Trochę lipa z w tym wifi, to do neta podłączę się tylko w domu, bez sensu ;/ Z tym zdrapkami też dziwnie, pierwszy raz słyszę o kioskach Inmedio na szczęście sprawdziłem i są jakieś w Gdańsku.

 

Nie chce mi się czekać na promo ;p chciałbym już maks do wtorku mieć konsolkę. Czaję się na czarnego Xl-a z Luigi Mansion 2 (Electronic dreams) albo za 919 zł jest limitowana edycja z Zeldą z Ultimy. Szkoda, że nie ma jakiegoś limitowanego zestawu XL z Ocariną of Time.

 

A właśnie co do tej folii i etiu to widziałem takie zestawy za 50-70 zł z rysikami, etui, pudełkami na gry i ściereczką. Może coś takiego warto?

 

Swoją drogą z tym brakiem ładowarki w zestawie to też trochę śmiesznie...

 

Jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez Słupek
Odnośnik do komentarza

Jak to nie, a GTA:CW :P <zaciera ręce>

 

Bardziej niż gry "zachęciły mnie pewne okoliczności", że zmieniłem pracę i potrzebuję czegoś do "grania" hehe. Kupiłem laptopa ale chyba jednak nie za bardzo nadaje się grania a raczej to ja nie nadaje się do grania na "kompie". I tego już chyba nic nie zmieni.

 

Więc padło na konsolkę, na początku myślałem o Vicie ale niezbyt jara mnie granie w indyki (w 95%). Pozostał 3DS. No i tak się zaczęło do tego recenzje w PSXie nowej Zeldy i Bravely Default, trailer Luigi Mansion 2. A poza tym nagrzałem się trochę na WiiU więc 3DS będzie dobrą przystawką (i bardziej konieczną).

 

No i tyle a na obecną chwilę myślę tylko o 3DSie :P Chociaż dobrze, że mam South Park to jakoś przeżyłem weekend heh.

 

Co do gierek to najbardziej nagrzany jest właśnie na LM2, Mario 3D Land, Pokemony, Animal Crossing, HARVEST MOON, Zeldy no i GTA z DSa. Zresztą o czym ja pisze, jak zrobiłem sobie (niepełną listę) gierek do ogrania z samego 3DSa to wyszło tego tyle, że PS4 nie dostarczy mi tyle gier w tym roku :P A jeszcze dojdą gry z DSa.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...