Skocz do zawartości

Którą konsole wybrać? X360, PS3, czy Wii? NDS czy PSP?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

A co do kolejności gier, to GoWa III oraz U2 polecam "na później"(mimo, że w nie jeszcze nie grałem ;]). Po prostu po takiej dawce 1 ligowej gry, słabsze tytuły będą się wydawały jeszcze słabsze, a starsze postarzeją się ^^

Hehe, coś w tym jest. Też już tak parę razy miałem, ale od jakiegoś czasu już mnie to nie razi bo tak to już jest, że największe killery występują w mniejszej ilości od tych "zwykłych" gier. Więc siłą rzeczy trzeba do tego przywyknąć, że większość gier będzie odstawać całością od tych "gigantów"...

Inną sprawą jest to, że czasem grafika nie wystarczy by gra mi się spodobała. Świetny gameplay i klimat często mogą zdziałać o wiele więcej niż sama genialna oprawa. Dlatego po dzisiaj świetnie mi się gra w gry z PS2, czy choćby SNES'a .

 

Patrząc na Twój wiek i wypowiedzi. Poza tym prawie każdego exa masz dema.

Więc śmiało sam dokonasz wyboru. Co najpierw i czy w ogóle.

Z tym się zgodzę, najlepiej ściągnąć demko i sprawdzić czy dany tytuł nam się spodoba, bo każdy ma inny gust i wymagania. Choć z drugiej strony niektóre dema prezentują tak różny poziom względem pełnej wersji, że czasem zamiast spowodować, że grę kupimy, efekt jest odwrotny...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Z tym się zgodzę, najlepiej ściągnąć demko i sprawdzić czy dany tytuł nam się spodoba, bo każdy ma inny gust i wymagania. Choć z drugiej strony niektóre dema prezentują tak różny poziom względem pełnej wersji, że czasem zamiast spowodować, że grę kupimy, efekt jest odwrotny...

Tak, tak masz rację.

Tylko właśnie wtedy można spytać się o radę. Czy gra trzyma poziom dema, czy rożni się o dema. Czy pełna wersja jest lepsza itd. itp.

 

Tylko tak jak pisałem prędzej. Szkoda byłoby mi danej osoby, która np. zaufała forumowi i posłuchała rady "nie kupuj HR, GoW3" (bez wcześniejszego sprawdzenie np. dema). Zawsze też jeżeli nie wiemy co wybrać, można przejrzeć temat danej gry. Czy cieszy się popularnością. I przede wszystkim posłuchać opinii więcej niż tylko jednej osoby. Na dodatek dajmy na to która jest "fanbojem" czy coś w ten deseń.

 

Zresztą exy Sony to przeważnie mocarne szpile, które nie schodzą poniżej pewnego poziomu. I które warto przynajmniej obadać ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

 

 

Zresztą exy Sony to przeważnie mocarne szpile, które nie schodzą poniżej pewnego poziomu. I które warto przynajmniej obadać ;].

Cóż to fakt, grałem w większość exów na PS3 i musze się zgodzić, że ich poziom jest bardzo wysoki. Jak dla mnie poziom i ilość exów na PS3 jest najwyższy ze wszystkich obecnych platform. Choć x360 i Wii również mają po kilka pozycji, w które z chęcią bym zagrał i które godnie reprezentują swoją konsolę.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

o matko i już zleciały gwiazdy PE :whistling: Ludzie ogarnijcie się, chłopak pyta się o gry w które warto zagrać, podałem mu 9 gier i 2 których nie polecam a wy już tutaj wielki płacz.

 

@grigori - ale nie tak przykrym jak Ty, moderator który wyzywa innych użytkowników ? dobre...aha i nic nie pisałem ,,nie kupuj'' cytujesz słowa których nie napisałem ? To jest trzeźwe myślenie skoro on chce tylko 6 gier zaliczyć to najlepiej z tym kumplem się wymienić na konsole na 2tyg czy pożyczyć ps3, po co wydawać pieniądze.

 

@slupek - zanim napiszesz kolejną głupotę to sprawdź sobie w trophy co ja mam mistrzu..ale nie ty wiesz lepiej jakie gry ukończyłem... :rolleyes:

Nic nie piszę, że - ,,nie kupuj tych gier'' tylko ,,ich nie polecam'' odróżniasz to?

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Rozumiem miszczu, że uważasz się za gwiazdę. Ale w żadnym poście nie pisałem o tobie, ani do ciebie więc...

Nie tylko ty się tu wypowiadasz/wypowiadałeś.

 

Odróżniasz to ?

 

ta, jasne.

A tak serio też się zastanawiam jak można nie polecać gry, w którą się nie grało.

Piję tutaj do HR.

Nikt tutaj nie pisał ,,nie polecam HR'' a to że ja nie wypowiadałem się w temacie HR nie oznacza że gry nie przeszedłem.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

<ziewaaa>

 

Przejrzyj jeszcze raz temat. Tylko tym razem uważniej.

Poza tym dopóki nie cytowałem ciebie, nie podałem twoje nicku.

To skąd wiesz, że chodzi o ciebie?

 

sorry ale w co ty za gierki pogrywasz ? odpisałeś tak na post @Paliodora który pisał bezpośrednio do mnie. Zaś @psyko napisał tylko że dla niego gameplay HR jest kaleczny, tutaj się całkowicie z nim zgadzam.

 

Zresztą polecaj/nie polecaj co chcesz.

Tylko, że pisząc publicznie trzeba liczyć się z komentarzem.

no jasne, polecając 9 gier i 2 których nie polecam zostałem zjechany przez wyrocznię działu ps3 :rolleyes:

Widać tutaj nie można mieć własnego zdania bo zaraz zacznie się flame...a gdybym miał posłuchać twojego zdania i bym kupił HR to bym się pochlastał (pożyczyłem, nie kupiłem).

Odnośnik do komentarza

sorry ale w co ty za gierki pogrywasz ? odpisałeś tak na post @Paliodora który pisał bezpośrednio do mnie. Zaś @psyko napisał tylko że dla niego gameplay HR jest kaleczny, tutaj się całkowicie z nim zgadzam.

 

Ale z ciebie ciężki człowiek.

W co pogrywam za gierki; różne począwszy od wyścigów kończąc na rpg.

No i właśnie do Psyko piłem. Który wiem, że nie grał w HR. A pisze farmazony (sory Psyk, nie obraź się ;p)

 

Aha jeszcze wracając do pierwszego twojego postu. Nie kupuj - nie polecam w twoich wykonaniu brzmi równo znacznie. Więc nie wyjeżdżaj z tekstami czy widzę różnicę.

 

no jasne, polecając 9 gier i 2 których nie polecam zostałem zjechany przez wyrocznię działu ps3 :rolleyes:

Widać tutaj nie można mieć własnego zdania bo zaraz zacznie się flame...a gdybym miał posłuchać twojego zdania i bym kupił HR to bym się pochlastał (pożyczyłem, nie kupiłem).

No i widzisz fail, bo ja tobie nigdzie i nigdy nie polecałem HR. Więc nie mógłbyś się pochlastać. Ja rzadko kiedy polecam jakieś gry (nawet te które "ubóstwiam").

 

Zresztą daddy.

Chcesz kontynuować wątek to przenieś go do console wars. Bo to jest nieodpowiedni temat.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Cytując jednego z polskich kabareciarzy: "Ja wiedziałem, że tak będzie"...

 

dokładnie, nazwa tematu i wiadomo jak się skończy ;p jak dla mnie do zamknięcia, wystarczy CW. Tutaj nie można własnych opinii wygłaszać.

 

@slupek - na PW dostałeś odpowiedź

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

dokładnie, nazwa tematu i wiadomo jak się skończy ;p jak dla mnie do zamknięcia, wystarczy CW. Tutaj nie można własnych opinii wygłaszać.

Można i zresztą robisz to za każdym razem pisząc post (wyrażasz swoją opinię). No chyba, że wklejasz newsa, fotki albo filmik.

 

Tylko musisz pamiętać, że wygłaszając swoją opinię na publicznym forum. Ta opinia może podlegać cudzym komentarzom.

 

EoT, i również pis

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Po pierwsze: po co mam pożyczac, skoro mogę kupic i miec własne? Nie lubię pożyczac. Po drugie: zdaję sobie sprawę z tego, że są dema, z tym, że są bardzo mylące czasami (Brutal Legend). Granie w dema kosztują czas, a tego jest ograniczona ilośc :) Po trzecie Heavy Rain i God of War 3 to tytuły zdecydowanie obowiązkowe, ale nie teraz. Po co mam płacic 150 zł za grę, skoro mam nieograne rewelacyjne gry kosztujące 50 zł? Za pół roku GoW3 i HR będą kosztowały 100 zł, a taki Uncharted, czy Killzone nadal 50.

Odnośnik do komentarza

Po trzecie Heavy Rain i God of War 3 to tytuły zdecydowanie obowiązkowe, ale nie teraz. Po co mam płacic 150 zł za grę, skoro mam nieograne rewelacyjne gry kosztujące 50 zł? Za pół roku GoW3 i HR będą kosztowały 100 zł, a taki Uncharted, czy Killzone nadal 50.

Widzę, że masz troszkę podobne podejście jak ja.

Z gier tej generacji, jedynie MGS4 kupiłem w dniu premiery, a resztę jak cena spada poniżej 130zł. Zbyt dużo jest świetnych gier, a kasy zdecydowanie mniej. A poza tym to tylko gry, więc jak nie zagram w dniu premiery czy też dopiero miesiąc lub dwa później to koniec świata nie nastąpi, a dla portfela to tylko zbawienie...

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

To nawet nie o kasę chodzi. Grając w nowości ominie mnie dużo świetnych tytułów do których nie będzie mi się chciało wrócic. Tak miałem z PS2, gdzie nie zagrałem w ICO, Shadow of the Colossus, God of War 2, Final Fantasy XII, Beyond Good&Evil, Prince of Persia (cała trylogia)... Dzięki bogom za Okami na Wii, bo też bym nie zagrał w tą genialną grę. Dlatego powiedziałem STOP i nie mam ciśnienia na nowości. Nawet Mass Effect 2 kupiłem dopiero teraz, a jedynkę skończyłem chyba z 10 razy. Ale najpierw chciałem dokończyc Metroid Prime 2 (z pakietu Trilogy). Pograłbym sobie w Final Fantasy XIII, ale jeżeli tak zrobię znowu ominie mnie coś starszego i fajnego (typu Uncharted, czy Ratchet). Jedyny wyjątek zrobię w tym roku dla Super Mario Galaxy 2 ;]

Odnośnik do komentarza

Cóż też racja. Nowości siłą rzeczy bardziej przyciągają niż starsze tytuły. Ja staram się grać w zarówno nowe jak i stare tytuły.

Jedno muszę przyznać, że podziwiam ciebie, mieć tyle konsol i jeszcze mieć czas na przechodzenie wszystkich tych gier. Ja gram tylko na ps2/ps3, a z biedą kończę poszczególne tytuły Najczęściej grę przechodzę w miesiąc, takie mam ślamazarne tempo przechodzenia gier. Po dzisiaj jeszcze zostało mi kilka tytułów z obu konsol, które zacząłem jakiś czas temu. Niektóre nawet rok lub dwa lata temu jak w przypadku FFXII...

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Ha, przesadzasz z tym czasem i ilością kończonych gier. Zobacz na mój gamescore. Konsolę mam od 2006 roku. Lubię miec wszystkie sprzęty, bo wtedy gram w gry, w które chcę, a nie w które muszę, bo nie ma nic innego :)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, najlepiej mieć na wszystko czas i pieniądze. Mam takie pytanie, jako do posiadacza konsol ze wszystkich stajni- z nowej generacji mam tylko X36 i sądzę że gram w miarę w HC stylu. Czy mam czego szukać na Wii, poza tytułami które potrafię policzyć na palcach u jednej ręki?? Mam namyśli Zelę i parę dojrzałych gier typu No more heros, niekoniecznie ze stajni Nintendo.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Dokładnie, najlepiej mieć na wszystko czas i pieniądze. Mam takie pytanie, jako do posiadacza konsol ze wszystkich stajni- z nowej generacji mam tylko X36 i sądzę że gram w miarę w HC stylu. Czy mam czego szukać na Wii, poza tytułami które potrafię policzyć na palcach u jednej ręki?? Mam namyśli Zelę i parę dojrzałych gier typu No more heros, niekoniecznie ze stajni Nintendo.

 

zdecydowanie nie, jeżeli liczysz na konkretne gry HC to wii albo ciebie odrzuci (grafa, przestarzałe rozwiązania w grach) albo przejdziesz te 5 gier na wii i konsola zalegnie pod kurzem.

 

Z konkretnych gier to: mp3, smg1/2, madworld, metroid other m, zelda i to wszystko w sumie...No more heroes wychodzi na x360 i podobno celowniczki DS i RE również. Jeżeli liczysz na gry HC to konsola zdecydowanie nie dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

A ja powiem wprost przeciwnie. Jeżeli jesteś HCGraczem i bierzesz Wii żeby pograc w nie w 3-4 gry w roku to jak najbardziej polecam. W tamtym roku na Wii kupiłem jedną grę (Metroid Prime Trilogy) i byłem z konsoli zadowolony. Dlaczego? Bo nie oczekuje od niej megahitów co miesiąc. Topowe gry na Wii uderzają bardzo rzadko, ale są zdecydowanie lepsze niż u konkurencji. Super Mario Galaxy to najlepsza gra generacji, dwójka zapowiada się bosko. Metroidy są genialne, Zelda świetna. Do tego jakiś Mario Kart i to w zasadzie tyle. Jeżeli to akceptujesz to bierz. Jeżeli nie to sobie daruj. Ja sobie nie wyobrażam nie miec Wii

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Wybieranie pomiędzy PS3 a iXem jest bardzo ciężkie, tak jak kiedyś bez wahania kupiłem 360 bo było więcej dobrych gier, tak teraz exy na PS3 kopią zad o wiele bardziej niż te Microsoftowe :<. Znacznie łatwiej wybrać pomiędzy DS'em a PSP, które w ogóle nie są podobne, chociaż ostatnio myślę nad kupnem taniego psp żeby przypomnieć sobie trochę psxowych gierek (ostatnio nawet Crasha 3 na 105% skończyłem ale laser w mojej PS2 fat już pada).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...