Skocz do zawartości

Którą konsole wybrać? X360, PS3, czy Wii? NDS czy PSP?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Darmowy online i lepsze Ex'y przemawiają na korzyść PS3. X360 jest ubogi w gry ekskluzywne, większość wyszło też na PC(GoW, ME etc), a gry typu halo czy Forza nie każdemu przypadną do gustu. Konsola MS oferuje jednak lepszą ofertę, jeżeli chodzi o online, fajny interfejs dashboardu, współprace z lastfm, facebookiem, dużo DLC, no i cały czas dzieją się jakieś eventy. Można też rozmawiać ze znajomymi, podczas gdy każdy gra w co innego. Jeżeli chodzi o ps3 to nie odczuwa się przynależności do community. Zapraszanie do gry też stanowi problem na ps3. System Achievementów na x360 jest o wiele lepszy od trophies, no i wszystkie gry go supportują. Na ps3 wiele gier nie ma zaimplementowanego sys. trophies. Konsola MS jest bardziej przystępna w Polsce, ze względu na możliwośc spiracenia i grania w nowości za 5 zł. All in all wybieram PS3 bo interesują mnie przede wszystkim gry i granie online za darmo reszta dupereli won. :blush:

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Nie, nie działa.

 

A odnośnie X360 vs PS3 to najlepsza metoda wyboru to metoda na kartkę. Wypisujesz sobie po jednej stronie exy z X360 w które chcesz zagrac, a po drugiej te z PS3. Co przeważa to kupuj. Ficzery konsol są fajne, ale to tylko dodatek do dania właściwego, czyli gier. Jeżeli chcesz głównie multiplatformy to musisz zobaczyc jaki pad jest dla Ciebie wygodniejszy, czy wolisz online świetny, ale płatny, czy "tylko" dobry, ale darmowy. Na konsoli grasz Ty i nikt oprócz Ciebie na niej grał nie będzie. Więc to Twój i tylko Twój wybór

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Aaaa, zapomniałem napisac co w końcu wybrałem ;] Wszak ja założyłem ten temat OLO Więc wybrałem nową slimkę 250GB. Kupiłem w sklepie PE, bo mam tam rabat (nie ma jak stare znajomości :) ) Z konsolą kupiłem Wipeouta, Killzone 2 i, ponieważ mnie wszyscy namawiali, Uncharted 1 i 2. O ile Wipeout fajny, K2 to średniak, o tyle Uncharted 1/2 to arcydzieła. Dzięki za porady!

Odnośnik do komentarza

Ps3 Slim czy Xbox360 Slim? Chodzi mi głownie o granie przez neta i o przyszłość tej konsoli...

Xbox 360 - jezeli 70% Twojej gry to granie Online, nie masz co kupowac PS3. Usluga Live kosztuje - 130 zl rocznie, ale jest 10 razy lepsza niz PSN. Brak lagow w grach, dedykowane serwery, swietna komunikacja - wszytsko wypada na plus X'a.

Odnośnik do komentarza

Pieprzenie. Podam zatem przyklad wygody XLive:

Odpalasz strone www,widzisz,ze kumple juz trenuja w Halo. 1kliknieciem z komputera wysylasz wybranym znajomym by czekali! Dostajesz zwrotke w sec,zebys wlazil bo 1 brakuje.

Odpalasz konsole,widzisz 5znajomych na kanale. 1 przycisk i z nimi juz rozmawiasz jak przez telefon. Brakuje 2go graja wlasnie w Fife. Zapraszasz ich do rozmowy,badz ja przelaczasz... po minucie wszyscy ze soba gadacie,dolaczacie do wspolnej gry i dzielicie na druzyny. Komunikacja wyprzedza ta z PSN o jakies 2lata. Daj znac jak bede mogl chocby to zrobic na Ps3...

 

a co do headsetow-zacznij uswiadamiaz zatem 80%graczy, bo odkad mam PS3 twierdze ze rozmowa nawet podczas grania w takie tytuly jak K2, Battlefield 2 po prostu ssie!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Pieprzenie. Podam zatem przyklad wygody XLive:

Odpalasz strone www,widzisz,ze kumple juz trenuja w Halo. 1kliknieciem z komputera wysylasz wybranym znajomym by czekali! Dostajesz zwrotke w sec,zebys wlazil bo 1 brakuje.

Odpalasz konsole,widzisz 5znajomych na kanale. 1 przycisk i z nimi juz rozmawiasz jak przez telefon. Brakuje 2co graja wlasnie w Fife. Zapraszasz ich do rozmowy,badz ja przelaczasz... po minucie wszyscy ze soba gadacie,dolaczacie do wspolnej gry i dzielicie na druzyny. Komunikacja wyprzedza ta z PSN o jakies 2lata. Daj znac jak bedw mogl chocby to zrobic na Ps3...

 

O, i to sprawia że live jest 10 razy lepszy? Co w takim razie z ludźmi którzy grają po sieci ze 2 razy w tyg po godzince?

Edit: a zrobisz to samo bez komputera?;)

Edytowane przez zwolak6
Odnośnik do komentarza

Pytanie brzmialo - co wybrac, skoro "zalezy mi na graniu przez siec", a to 1 z przykladow. Kolejne to gry, nawet takie perelki jak LBP i problemy przez dluzszy czas z serwerami, gdzie nie dalo sie nawet grac z laczami 20MB! Po prostu, Xbox Live miecie, jest lepsze i tego nikt nie zaprzeczy.

Pewnie dlatego, ze jest platne, ale jakbym mial wybor - wolalbym placic te 130 zl rocznie i zeby ta usluga dzialala jak na Xie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czesc, obecnie posiadam xboxa 360, lecz jest przerobiony (kiedys mnei cos zlapalo ze po co wydawac na gry itp)... sprzedaję go i mam zamiar kupić albo xboxa 360 slim, grac na oryginalach, glownie zalezy mi na live, albo PS3...

 

Chodzi mi głownie o to zebyscie mi doradzili, ja sie ciagle waham, co prawda moje argumenty przewazaja glownie na strone xboxa, lecz boje sie troche o przyszlosc tej konsoli... co jesli niedlugo ps znow wypusci jakas ulepszona wersje 3 ? I jeszcze chodzi o gry, wiecej interesujacych mnei wychodzi na ps3 jednak xbox nie ma blu-ray... dalej : xbox ma platnego live'a a ps3 darmowego, czy na prawde xbox live jest o tyle lepszy ze oplaca sie za niego placic? Prosilbym zeby ktos zwiezle odpowiedzial mi na pytanie co jego zdaniem lepiej wybrac...

 

(mam zlacze 2mb, czy w jakis sposob przeszkadza to w graniu online?) (nie zamierzam bawic sie w move, kinekta lub cokolwiek tym zwiazane... jedynie w gitarke :P)

Edytowane przez Poklados
Odnośnik do komentarza

Jesli chcesz grać na orginałach, masz telewizor hd, lubisz jakość ( exclusivy i sam sprzęt ), ciekawi cie move i granie w 3D to łykaj PS3, jeszcze jesli nie miałes to będziesz miał okazje ograć świetne exclusivy, a zawsze możesz go opchnąć i kupić x-a

Live jest lepszy od onlina w ps3, ale ja nie gram na sieci jak opętany, raczej casualowo i nie widze różnicy.

Miałem już 3 X-y i kupuję nastepnego za pare tygodni, ale stawiam PS3 na miejscu pierwszym.

Polecam PS3 za całokształt

Odnośnik do komentarza

Czesc, obecnie posiadam xboxa 360, lecz jest przerobiony (kiedys mnei cos zlapalo ze po co wydawac na gry itp)... sprzedaję go i mam zamiar kupić albo xboxa 360 slim, grac na oryginalach, glownie zalezy mi na live, albo PS3...

 

Chodzi mi głownie o to zebyscie mi doradzili, ja sie ciagle waham, co prawda moje argumenty przewazaja glownie na strone xboxa, lecz boje sie troche o przyszlosc tej konsoli... co jesli niedlugo ps znow wypusci jakas ulepszona wersje 3 ? I jeszcze chodzi o gry, wiecej interesujacych mnei wychodzi na ps3 jednak xbox nie ma blu-ray... dalej : xbox ma platnego live'a a ps3 darmowego, czy na prawde xbox live jest o tyle lepszy ze oplaca sie za niego placic? Prosilbym zeby ktos zwiezle odpowiedzial mi na pytanie co jego zdaniem lepiej wybrac...

 

 

Po wypisaniu argumentów jakie wypisałeś za PS3, zastanawiam się jaka jest ta większość argumentów za X360 z twojej strony?

Odnośnik do komentarza

 

(mam zlacze 2mb, czy w jakis sposob przeszkadza to w graniu online?) (nie zamierzam bawic sie w move, kinekta lub cokolwiek tym zwiazane... jedynie w gitarke :P)

 

Też mam 2mb tylko że .... jest rozje.bane po trzech domach. Szybkość transferu na PS3 - 16kb/s. Na lapku troche lepiej chodzi net. Gram dużo online i czasami mi się FIFA przycina. Tak to śmiga wszystko bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie PS3 pod względem gier miażdży tutaj x'a, więc jeżeli chodzi właśnie o nie to na twoim miejscu bym własnie wziął PS3, w przyszłym roku jedynie co wartego na x0 wychodzi geow3, i to na jego koniec oprócz tego masz halo/alan wake/fm3i więc jeżeli chce ci sie tyle czekać to bierz wlasnie ta konsole. PS3 pod tym względem wypada o niebo lepiej. Online zależy, ja tam mam nie narzekam w swojej slimce, na dodatek masz go za darmo, a to duży plus jeżeli nie jesteś maniakiem online. Dodać do tego wsparcie 3d i odtwarzacz blu-ray i odpowiedź którą konsole wybrać jest już jasna. Oczywiście tylko doradzam, jaką wybierzesz to sam już zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza

Czesc, obecnie posiadam xboxa 360, lecz jest przerobiony (kiedys mnei cos zlapalo ze po co wydawac na gry itp)... sprzedaję go i mam zamiar kupić albo xboxa 360 slim, grac na oryginalach, glownie zalezy mi na live, albo PS3...

 

Chodzi mi głownie o to zebyscie mi doradzili, ja sie ciagle waham, co prawda moje argumenty przewazaja glownie na strone xboxa, lecz boje sie troche o przyszlosc tej konsoli... co jesli niedlugo ps znow wypusci jakas ulepszona wersje 3 ? I jeszcze chodzi o gry, wiecej interesujacych mnei wychodzi na ps3 jednak xbox nie ma blu-ray... dalej : xbox ma platnego live'a a ps3 darmowego, czy na prawde xbox live jest o tyle lepszy ze oplaca sie za niego placic? Prosilbym zeby ktos zwiezle odpowiedzial mi na pytanie co jego zdaniem lepiej wybrac...

 

(mam zlacze 2mb, czy w jakis sposob przeszkadza to w graniu online?) (nie zamierzam bawic sie w move, kinekta lub cokolwiek tym zwiazane... jedynie w gitarke :P)

 

 

Skoro bardziej Ci podchodzą gry na PS3, to nie masz się nad czym zastanawiać, w końcu to one są najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Houston, we have a problem. Miałem 360tkę przez kilka miesięcy, ale sprzedałem z powodu Killzone 2. Tak więc od ponad półtora roku mam PS3, no i niby jest fajnie (Killzone było ok, LBP też, inFamous i Resistance ujdą w tłumie, no i jeszcze oczywiście świetne było Uncharted, szczególnie dwójka), ale jednak czegoś mi tu brakuje. Bardzo lubię grać w multi, no ale jednak uważam że w porównaniu do Xboxa na PS3 jest ono średnie. Mało kto ma headseta, a więc komunikacja można powiedzieć kuleje (tylko ustawki mogą zapewnić w miarę przyjemne, zespołowe granie). Nie ma jednak grup (na 360tce Xbox LIVE Party), tak więc nawet jeśli jest ustawka, to i tak fajerwerków jeśli chodzi o komunikację nie ma. Zupełnie nie odpowiada mi także dashboard PS3. Nie wiem jak u was, ale u mnie XMB to jeden wielki loading. Powinni dodać także wiele funkcji jeśli chodzi o trofea, friendlistę itd, bo jest troszkę biednie. Dużo bardziej odpowiada mi interfejs w Xboxie. Można powiedzieć że jest on dziecinny (avatary i inne duperele), no ale jednak według mnie można powiedzieć że posiada on duszę, natomiast XMB nie. Tak więc jeśli chodzi o w.w. funkcje, zdecydowanym zwycięzcą jest dla mnie Xbox. No ale żeby nie było za fajnie, bosowie Microsoftu stwierdzili że nie ma nic za darmo, i wprowadzili Golda. Tak więc za podstawowe funkcje płacimy 150 zł... (a od listopada jeszcze więcej). No ale nic nie poradzimy, trzeba się z tym pogodzić. Tak więc z jednej strony lepszy dashboard, więcej funkcji XBL, a z drugiej lepsze exclusive'y. Myślę że jeśli nie zagram na początku 2011 w Killzone 3 to nie umrę, tak samo wygląda sprawa z LBP2, Resistance 3 i inFamous 2. Jedynie Uncharted 3 to wielki must have, no ale do tego jeszcze bardzo daleko. Po stronie Xboxa jest natomiast jeden zdecydowany pewniak - Gears of War 3, na którego musimy poczekać niestety rok. Gier drugiej kategorii (takich jak R3, I2, LBP2 na PS3) na Xboxie raczej dla mnie nie ma. No ale myślę że multiplatformówki by mi wystarczyły. Sprzedaję obecnie PS3 FAT, tak więc za kilka(naście) dni, przy okazji premiery Black Ops, pasowałoby coś kupić. Tak więc PS3 Slim vs Xbox 360 Slim. Coraz bardziej skłaniam się w kierunku takiego rozwiązania: kupuję teraz 360tkę, gram sobie elegancko w multiplatformówki (Black Ops, FIFY, Assassiny itd), a przy okazji premiery Uncharted 3 kupuję ponownie PS3 (myślę że do tego czasu cena ładnie poleci w dół), i po skończeniu U3 zaliczam wszystkie ex'y które wcześniej wymieniłem. No chyba że ma ktoś jakieś ciekawe informacje, że np. twórcom gier na 360tkę zaczyna brakować miejsca na DVD, i lada dzień stwierdzą że oni to (pipi)olą, i będą tworzyć tylko na PS3 - wtedy po prostu zamienię PS3 FATa na Slimkę:)

Edytowane przez PawciosS
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...