Skocz do zawartości

Którą konsole wybrać? X360, PS3, czy Wii? NDS czy PSP?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zdecydowanie brał X360. PS3 miałem dość długo, bo od samej premiery... jakiś rok temu konsola padła, i niejako z przymusu i z dość krzywą miną przesiadłem się na X360. Jakież było me zdziwienie jakością tego sprzętu i tego, jak wyglądają na nim gry. Praktycznie każda multiplatforma na X'ie wygląda/rusza się lepiej. Wiem, że teraz ten trend zanika i gry wyglądają na obu konsolach identycznie, ale takie gry jak choćby Fifa 11 dalej lepiej prezentują się na klocku. Do tego ZNACZNIE wygodniejszy pad, ale to akurat jest kwestia gustu :rolleyes:

 

Jak dla mnie X360 ma tylko jeden minus, w zasadzie to minus długi jak pas startowy, czyli brak możliwości podpięcia do konsoli porządnej kierownicy... ostatnio z produkcji kierownic do X'a wycofał się nawet Fanatec, więc sytuacja na chwilę obecną jest katastrofalna. Dlatego też w najbliższym czasie mam zamiar ponownie zakupić PS-trójkę tylko i wyłącznie do gier wyścigowych, bo gra na padzie nie daje mi już żadnej przyjemności. No i przy okazji ogra się Uncharted 2... tylko tego tytułu brakuje mi na X'ie :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu Kupuje PSX w styczniu kupilem PS2 jestem z niej zadowlony masa tytulow i chce nadal kontynulowac przygode z ta konsola ale nie chce zostac w tyle wiec postanowilem kupic nowa konsole napoczatku pomyslalem nad psp ale szybko mi to wypadlo z glowy no i typuje pomiedzy ps3  a x360 arcade . Wiem jest bardzo duza roznica ale czy mogli byscie mi napisac relacje z uzytkowania tych konsol i ktora polecacie (dla scislosci lubie RPG FPS i dobre MMO)

 

A i prosze wymiencie jakies dobre tytuly na te konsole do porownania.

 

 

Edytowane przez PASIUR123
Odnośnik do komentarza

O MMO to zapomnij,na konsolach na razie to nic ciekawego nie widziałem...

 

 

Mam xboxa stary model 20 GB i jestem z niego nawet zadowolony.

Był dwa razy w serwisie ale z nowymi modelami prawie niema problemów.

Pad jest wygodniejszy niż w PS3. Ja bym kupił xboxa ^_^

Ale nie bierz wersji arcade bo będziesz się tylko męczył dopłać troszkę i kup z dyskiem, cichsza praca i dłuższe życie napędu gwarantowane ;)

 

 

 

Gears of War 1,2

Fable 2,3

Red Dead Redemption koniecznie z dodatkiem Undead Nightmare

Assasins Creed2,

Just Cause2

Alan Wake

 

 

Mam te gry i sa za(pipi)iste i po 100zeta już je kupisz(no za wyjątkiem RDR i Fable3)

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Czyli polecasz mi kupic elite a opyla sie zainwestowac w slima czy mozna klocka kupic fata kupic taniej i czemu ten arcade jest slaby?? a i czy trzeba dokupic karte pamieci tak jak w ps2 czy na dysku sie zapisuje??

 

 

A i podstawowe pytanie czy bedzie dalo sie grac na telewizorach kineskopowych bo nie posiadam na te chwile plackich lcd

 

 

 

Edytowane przez PASIUR123
Odnośnik do komentarza

Polecam ci slimke z dyskiem 250 GB najlepiej się opłaca

Arcade niema dysku więc gry na nim nie zainstalujesz a napęd jest dość głośny...

Jak masz dysk to wszystkie savey możesz zapisać na dysku,albo na pendrive.

Tak zagrasz na kineskopowcu, w zestawie jest przejściówka na RGB.

 

 

lcd kosztują niewiele a różnica jest ogromna.

Radziłbym ci kupić na raty xboxa slim razem z jakimkolwiek lcd choćby 32cale.

W 2500zł byś cię zmieścił..

 

 

ja gram na takim i jest spoko:

http://www.ceneo.pl/5816537

Odnośnik do komentarza

Polecam ultime jak kupisz slimke to dostaniesz rabat całe 5% :P

 

http://www.ultima.pl...alo_wars/i9506/

 

albo

 

http://www.ultima.pl...i_bundle/i9489/

 

 

Gry też u nich kupuję albo w sklepie PSXa...

 

w raty sie nie bawie kasy obecnie nie mam ale za tydzien urodziny gwiazdka to sie dozbiera jeszcze sie namowi troche rodzicow na kase i dojdzie sie do slimki tylko tera w jakich sklepach odradzacie kupno a lcd to jest sprawa przeprowadzki bo w ciagu pol roku sie przeprowadzam wiec lcd to juz jest obowiazek

 

 

W ciągu miesiąca ci oczy na kineskopowcu wypłyną i będziesz trochę rozczarowany jakością obrazu.

Ja wytrwałem trzy tygodnie i poleciałem po lcd :whistling:

 

Polecam tekst coś w stylu "Tata a bo jest taka promocja fajna i Tv lcd takie są teraz tanie, później będą droższe nie czekajmy do przeprowadzki weźmy teraz na promocji..."

Ja bym spróbował co ci zależy zwłaszcza ze i tak macie kupić.

 

sorki za post pod postem

Edytowane przez szczurek
Odnośnik do komentarza

dobra lecim którą konsolę wygrać.... Zalezy czego fanem jesteś. Jak wodotrysków graficznych, nowinek technologicznych w stylu 3D itp to bierz ps3... Jeżeli lubisz gry gdzie trzeba troszkę pomyśleć rpg/jrpg/strategie wal w x360 tyle... (bardzo zwięzły i uproszczony schemat ale:)

 

http://www.psxextreme.info/topic/92179-console-wars-20/page__st__480 tu masz mojego posta troszkę dogłębniej oddającego twój problem (gdzieś środek 25 strony)

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A polecacie Xa jak już ktoś ma PS3? Zdecydowanie denerwuje mnie online na ps3, ale pytanie czy opłaca się za niego aż tyle płacić. Nie wiem też jakie exy na Xa warto kupić na starcie. Od razu mówię że z PS3 jestem bardzo zadowolony ale nie zapowiadają się teraz żadne musthavy a grać w coś trza i do tego się święta zbliżają ; d Myślałem o slimce 250gb

Odnośnik do komentarza

Mam obie konsole i prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie innego stanu rzeczy. Największa przejrzystość tytułów, można zbadać która gra na jaką platformę wygląda lepiej (choć to nie ma wielkiego znaczenia), head set w zestawie z Xem. Nie wyobrażam sobie niemożności zagrania w Gearsów mając God of War III, czy szarpnięcie w Uncharted kiedy inni mają Halo czy Splinter Cella: Conviction.

 

Jeśli kogoś stać polecam takie właśnie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

A polecacie Xa jak już ktoś ma PS3? Zdecydowanie denerwuje mnie online na ps3, ale pytanie czy opłaca się za niego aż tyle płacić. Nie wiem też jakie exy na Xa warto kupić na starcie. Od razu mówię że z PS3 jestem bardzo zadowolony ale nie zapowiadają się teraz żadne musthavy a grać w coś trza i do tego się święta zbliżają ; d Myślałem o slimce 250gb

 

Online na X360 to chyba ostatnia rzecz na jaką ludzie by narzekali. Generalnie jest bardzo przystępny jeśli chodzi o różnorakie opcje związane z dołączaniem do gry. Każda konsola z dyskiem ma w zestawie headset więc nie ma problemu z komunikacją głosową której jakość jest obecnie kapitalna. Abonament na rok kosztuje ok. 140 zł.

 

Co do ważniejszych gier:

 

- Forza 3,

- PGR4,

- Alan Wake,

- Gears of War 1 i 2,

- Halo Reach,

 

Jeżeli nie grasz na PC to dochodzi:

- Conviction,

- Mass Effect 1 i 2,

- Left 4 Dead 1 i 2,

- Metro 2033,

 

Kozaki z XBLA:

- LIMBO,

- Trials HD,

- Shadow Complex.

 

Jest tego masa na XBLA, ale ja się słabo orientuje. Te trzy to absolutny TOP.

 

Ja tak samo jak kolega wyżej nie wyobrażam sobie nie mieć PS3 albo X360.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

ja na allegro ostatnio za 130zl kupilem golda, na polskim live widzialem promocje za 180zl + gra

 

Gry gow1, gow2, halo reach, może project gotham racing 4, fable2/3, banjo kazooie nuts and bolts, i kilkanaście perelek z xbox live arcade np: limbo, trails hd, shadow complex itd. :)

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...