Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

czytam własnie recenzje Kosa na gz.

 

Prawda to,ze ofensywa jest znacznie bardziej premiowana niz defensywa? :/

 

 

"Ale też PES nie próbuje być realistyczny. To szybka i intensywna wymiana ciosów, w której dominuje radosny futbol, a ofensywa ma znaczną przewagę nad obroną."

 

 

jak sie odniesiecie?

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

czytam własnie recenzje Kosa na gz.

 

Prawda to,ze ofensywa jest znacznie bardziej premiowana niz defensywa? :/

 

 

"Ale też PES nie próbuje być realistyczny. To szybka i intensywna wymiana ciosów, w której dominuje radosny futbol, a ofensywa ma znaczną przewagę nad obroną."

 

 

jak sie odniesiecie?

 

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem zdecydowanie. Jak może być przewaga ofensywy nad defensywą jak cholernie trudno jest na siłę przejść obrońców. Trzeba rozgrywać, rozgrywać i jeszcze raz rozgrywać. Czasami te akcje są, aż za mocno mozolne. Praktycznie każda próba grania na pałę kończy się niepowodzeniem. Dodam jeszcze, że rozegrałem sporo meczy online i wyniki jakie padły to gównie remisy lub zwycięstwa jedną bramką. Oczywiście jest wymiana ciosów jak ma to miejsce w footballu, ale nie jest to walka na zasadzie cios i bramka tylko cios za cios i 3 strzały na połowę oddane w światło bramki. Orson odnoszę wrażenie, że jesteś niemiłosiernie nie zdecydowany. Szukasz dziury w całym, żeby udowodnić sobie, że jednak PES'a 2011 nie chcesz kupić Takie odnoszę wrażenie, że z jednej strony chcesz Pes 2011, a z drugiej strony cały czas myślisz, że ten PES zawiedzie ciebie jak te 3 poprzednie. Gwarantuje tobie, że ten PES jest grą bardzo dobrą pod wieloma względami.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

tylko jednego nie czaje a jest to dla mnie kluczowe : dlaczego jedni pisza ze online działa , inni zas ze nie (porównywalne połączenia)

 

a powyzsze pytanie zadałem bo w demo grałem jedynie z konsolą, trudno cos w ten sposób wywnioskowac,

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

tylko jednego nie czaje a jest to dla mnie kluczowe : dlaczego jedni pisza ze online działa , inni zas ze nie (porównywalne połączenia)

 

Bo to zależy jakie masz łącze. Na moim łączu jest wszystko ok. Mam 6 mb i gra śmiga. Czasami mam slowdown'y, ale one akurat wiele mi nie przeszkadzają.

 

 

wtrące się ,mam radiówkę 2 mega rozegrałem ze 30 meczy i wszystko śmiga aż miło a byłem pełen obaw .To jak ludki z naprawde porządnym netem mogą mieć problemy nierozumiem

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Śledzę Waszą dyskusję i postanowiłem, że napiszę parę słów na temat nowego PES'a i FIFY.

 

Rozegrałem w pełną wersję PES'a jakieś 30 meczy, z czego 20 online. Nie widzę znacznej przewagi ofensywy nad defensywą. Jeżeli mamy szybkich napadziorów to skuteczne są kontry, ale jeżeli przeciwnik się cofnie, trzeba mozolnie kosntruować atak pozycyjny, podania, podania i ew. drybling z L1. Skuteczność kontr świadczy też, że taktyka cofnięcia się, gdy gramy słabszym zespołem i polowania na 1-2 szybkie kontry też działa. Wolę oczywiście cisnąć pressingiem, ale nei zawsze się da :)

 

Grałem w ostatnie dwie części PES'a i FIFY. Wcześniej w PES'a lub WE na PS2. Ten PES jest zdecydowanie najlepszy ze wszystkich w jakie grałem. Upodobnił się do FIFY w niektórych elementach, a raczej rozwinał się tam, gdzie to kulało. Animacje są bardzo dobre, aczkolwiek w FIFIE są nieco lepsze. W FIFIE nie podoba mi się tylko to, że zawodnicy poruszają się jakby ślizgali się na lodzie. Stadiony są moim zdaniem lepsze w PESie, zwłaszcza pierwszy rzut przed meczem powoduje, że czujesz niesamowitą atmosferę... Swoboda podań, brak łatwych rajdów skrzydłami, piękne, dające niesamowity fun bramki, które mogą paść w każdy możliwy sposób. Są straszne babole po pięciu odbitkach i piękne loby po rajdach.

 

Wreszcie nie rozumiem, jednego zarzutu wobec PES'a, że jest dużo przypadku. Że niby w FIFIE zależy od gracza 99% wyniku i gry, a w PESie rozumiem, że znacznie mniej. Taki właśnie jest futbol. Obejrzyjcie sobie np. skróty ligi mistrzów, jak padają bramki. Czasem widzę bramę po jakimś kuriozalnym odbiciu i widzę bramkę z PESa :) Błędy barmkarzy też się zdarzają w prawdziwej piłce. Czasem bramkarz minie się z piłką, nie trafi przy wykopie itp. Jeżeli mecz na konsoli trwa 10 minut to wszystkie takie zdarzenia muszą być skoncentrowane. PES ma oczywiście błędy, czy słabości np. to dziwne obieganie piłki kiedy zawodnik do niej dochodzi, ale nie jest to istotne.

 

Ważne jest to, że gra daje tyle radości ile nie dawała od kilku dobrych lat. Po kilku miesiącach grania w PES 2010 zniechęciłem się do gry, znużyła mnie po prostu, bo nie różniła się zbyt wiele od poprzeniczek i pograłem w FIFE. Wykupiłem nawe live season, zagrałem kilkadziesiąt meczy i.... wróciłem do wkurzającego mnie mocno PESa 2010. Mimo kołkowatej animacji, rajdów skrzydłami itp. dawał mi dużo więcej radości niż FIFA. PES 2011 pod względem grywalności wbija w podłogę :) Nie ma chyba żadnej z wad poprzednika, a nowe rzeczy powodują, że gra się zupełnie inaczej, ale... feeling z bramek, tworzenia akcji jest jeszcze lepszy.

 

Master league online - Nie mogę się od tego oderwać :) Nie mam dużo czasu na grę, ale kradnę go jak mogę :) Jestem w pracy i zastnawiam się, kogo teraz dokupić do mojej drużyny. Mam już WF/SS Hulka z Porto (swoją drogą jego wartość wzrosła z 1,5 do 2,9 mln eur, ja niestety kupiłem go na górce, ale warto), dmc/mc Rodwella z Evertonu (1,5 eur) i myślę teraz, czy kupić silnego DC, czy wzmacniać atak. Jak to wciąga...!!! Wczoraj wreszcie zagrałem w competition, Division 4 Cup. Byłem 46, zarobiłem w godzinę 600 tys. eur. Zagrałem 6 meczy, trafił mi się jeden koleś strzelający samobuje. KONAMI powinno to stosunkowo łatwo wyeliminować patchem. Wystarczy, że wprowadzą ograniczenie np. max 6 meczy w competition qualification i nie będzie się opłacało szybko przegrać. Zresztą traci się punkty, można spaść z ligi i poza tym nie to chodzi. Szkoda, że są takie typy, ale im wyższa liga tym jest ich mniej.

 

Na koniec, to że napisałem tego posta świadczy o tym jak bardzo się wciągnąłem. To świetna gra, która bardzo zyskuje im lepiej się ją pozna. Aha, online chodzi dobrze/bardzo dobrze (Aster - 6mb). Są czasem zwolnienia, w niektórych meczach mam wrażenie jakby zawodnicy ciut wolniej reagowali na pada, ale to tylko góra 1 na 5 meczy. Zresztą i tak wtedy się dobrze gra. Nie miałem jeszcze żadnego meczu, gdzie problemy z połączeniem wpływały znacząco na grę.

 

Reasumując, od kilku długich lat nie zaangażowałem się w żadną grę tak jak w tego PES'a. Bardzo polecam :)

Odnośnik do komentarza

I jak tam w D4? dostajecie wiecej kasy? jaki nastepny pulap do D3? Rowniez sie nie zgodze z powyzszym, mianowicie wynik 3:0, 4:0 jest wrecz niespotykany przynajmniej w MLO, 3:0 to pogrom.

 

W quick matchu jest tyle samo kasy. Natomiast po awansie do D4 kasuje rating punktów do 500, do utrzymania potrzeba chyba 501, a do awansu 530. Ale nie jestem pewien, czy dokładnie tyle. W MLO mój najwyższy wynik to 3:2 po mega zaciętym meczu. Ale pozostałe to 0:0, 1:0.

Edytowane przez tomi_d
Odnośnik do komentarza

A ja po 25h na liczniku zauważyłem dwie, mocno wkurzające mnie wady. Po pierwsze wskaźnik szybkości zawodników można sobie wsadzić w dupsko. W tej grze Samuel Eto'o jest z piłką wolniejszy od obrońców, którzy mają 70-75 speeda :/ Rozumiem, że chcieli ukrócić rajdy skrzydłami i obecnie praktycznie ich nie ma, ale to z lekka nierealistyczne :/ Urywając się obrońcy takim Pato czy Krystyną, chcę wrzucić wyższy bieg i zniknąć. A tu wychodząc sam na sam z przewagą 3m na pole karne docieramy z obrońcą na plecach. Dla kogoś, kto w prawdziwej piłce wykorzystuje szybkość jest to wada dość uciążliwa :confused:

Po drugie fizyka piłki. Przy strzałach i podaniach jest w porządku, ale odbijając się od zawodników potrafi wyczyniać cuda.

I nie zgadzam się z Kosem. Nowy PES jest cholernie trudny, sytuacje podpramkowe to rzadkość, a top player w ML to zupełnie inna bajka niż w exhibition. Mimo wszystko syndrom jeszcze jednego meczu jak najbardziej obecny :D

Odnośnik do komentarza

Po rozegraniu kilkunastu meczy gra podoba mi się coraz bardziej. Najlepsza jest swoboda podań i ruchów, naprawdę można podać gdzie się chce i jak się chce. W poprzednim Pesie tak nie było. Dzięki temu gra daje dużo więcej możliwości i pozwala grać w stylu Arsenalu z najlepszych czasów. 1000 podać i bramka.

Po necie gra mi się ok, ale często mam error ocured czy jakoś tak. O dziwo większość meczy po necie wygrałem. Na xbox 360 grałem w ML i tam z konsolą przegrywałem na najwyższym poziomie.

W sumie na PS3 mi się lepiej gra niż na Xbox 360.

Co do rozgrywki, to trzeba być bardzo ostrożnym w obronie. Bardziej niż w poprzedniej części trzeba trzymać linię obrony, bo jedno dobre prostopadłe podanie powoduje wyjście sam na sam. Konsola na najwyższym poziomie zbyt często strzela gola z wolnego. Trochę to denerwuje.

Fajne jest to, że po wgraniu option file, grając po necie masz wszystkie koszulki, składy zgodne z rzeczywistością. Trzeba mieć odpowiednie option file dla swojej wersji. Na PS3 są 3 wersje: 20, 21, 22.

Odnośnik do komentarza

Eto'o kupiony. Teraz trzeba zaczac zbierac na Cristiano albo Roonea :P

Ja tez sie nie zgadzam z Kosem. Wszystko da sie wycwiczyc, ale jezeli pilka faktycznie zostanie dobrze zagrana - to nie da rady jej przeciac, tak jak na zywo, co wydaje mi sie calkiem normalnie. Dla mnie gorsza sprawa jest przełączanie się miedzy zawodnikami i fakt, ze czasem gdy biegne DO piłki nie moge naladowac paska podania, musze przyjac i dopiero da rade naciagnac podanie. No i juz pare razy mialem nerdrage, jak do pustej bramki chlopcy nie potrafili trafic.

Odnośnik do komentarza

I jak tam w D4? dostajecie wiecej kasy? jaki nastepny pulap do D3? Rowniez sie nie zgodze z powyzszym, mianowicie wynik 3:0, 4:0 jest wrecz niespotykany przynajmniej w MLO, 3:0 to pogrom.

Jak dla mnie jest cholernie ciezko kasy dostaje sie tyle samo ale wygrać jest 30x ciężej. W D4 Juz praktycznie nie ma przypadkowych graczy.

Odnośnik do komentarza

I jak tam w D4? dostajecie wiecej kasy? jaki nastepny pulap do D3? Rowniez sie nie zgodze z powyzszym, mianowicie wynik 3:0, 4:0 jest wrecz niespotykany przynajmniej w MLO, 3:0 to pogrom.

Jak dla mnie jest cholernie ciezko kasy dostaje sie tyle samo ale wygrać jest 30x ciężej. W D4 Juz praktycznie nie ma przypadkowych graczy.

 

To prawda, każdy mecz jest ciężki. Na początku myślałem, że to ja mam jakiś regres...:) Na razie będzie walka o utrzymanie. A jak się spadnie to trudno, w D5 będzie okazja do podreperowania morale dużą liczbą zwycięstw :)

 

Czy w MLO da się sprawdzić statsy poszczególnych graczy ze swojej drużyny? Ile spotkań, bramek etc.?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...