Skocz do zawartości

Granie na czuja?


Rekomendowane odpowiedzi

No tak, zauważyłem że miewam takie momenty w których dekoncentruje się i myślę o czymś innym, i o dziwo granie idzie mi lepiej. Gram wtedy i wykorzystuję może z 30 % mojej uwagi, a okazuje się że potrafię przechodzić mega trudne momenty, lub prać przeciwników online. Działa to głównie w bijatykach, platformówkach i wyścigach, w FPS-ach już niekoniecznie, tak jak i w strategiach, ale ogółem zastanowiłem się nad tym i... no niestety, gdy próbowałem samemu symulować taki stan, to już nie było tak efektywnie. Jedynie gdy spontanicznie coś mnie rozproszy w myślach i gram jednocześnie, to wtedy jakoś tak "na czuja". W ten sposób zaliczyłem niejeden trudny moment, a wy?

Odnośnik do komentarza

Ja akurat odwrotnie- kiedy się zdekoncentruje to gram jak automat. Najgorzej jak tak gram w fife, bo łasy na ranking straszliwie jestem. A jak się zdekoncentruje tak podczas meczu ligowego to irytuje mnie to potężnie.

 

Wprowadzenie w stan podobny do transu hipnotycznego najlepiej wypadnie w grze muzycznej, o czym pisał ktoś na górze. Wtedy gracz ma w sobie cząstkę Beethovena lub Chopina, geniuszy aczkolwiek również szaleńców, tworzących z na wpół przymkniętymi oczyma.

 

Mam rację czy nie, heh :)

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

(tak, wiem, stary temat)

Generalnie to jest kwestia tego, że mózg się przyzwyczaja i gra nasza podświadomość. Kierowcy wyścigowi tak mają. To znaczy, że po prostu jesteśmy w czymś na tyle wytrenowani, że tak naprawdę nie potrzebujemy skupienia na tej czynności, mózg się zapomina i "odlatuje". To też pokazuje, jak wielką częścią zwycięstwa są nie umiejętności, a psychika. Kiedy skupiamy się na grze, mimowolnie ruszają nas jakieś nerwy, staramy się robić wszystkie powtarzalne rzeczy leciutko inaczej, staramy się kontrolować wszystko i przez to nam nie wychodzi.

Kiedyś, dawno temu, bodajże Hołek mówił o tym zjawisku. Leci sobie 180km/h przez las i myśli o pniu drzewa, który widział przed chwilą, a reszta dzieje się automatycznie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tak tez mam np przy Guitar Hero, ale też często jak jadę samochodem i się zamyślę nad czymś, to potem jestem pół miasta dalej i nie pamiętam jak pokonałem tą trasę, bo to działo się 'automatycznie'.

 

Dziwne uczucie sorcerer.gif

 

Gorzej jak się na jakimś słupie zatrzymasz :)

 

Ja np za to muszę się skupić inaczej często jest lispson, mam jednak tak samo jak ktoś już wspominał, że za 1 razem (w celu obczajenia np jak wygląda boss czy nowy levle), przechodzę go prawie całego za 1 razem, a potem się męczę.

Odnośnik do komentarza

Ja czasem łapię się na tym, że nie mam pojęcia jakie przyciski wciskam grając w Guitar Hero. Patrzę na palce, a one wykonują jakieś wyuczone ruchy, oczywiście w 100% poprawne. Taki efekt pojawia się tylko wtedy jak nie jestem zbytnio skupiony na grze, przy paru dobrze znanych piosenkach.

Ta sytuacja jest prześmieszna, bo nie wiem co te paluchy wyrabiają i wydaje mi się, że ich w ogóle nie kontroluję ;P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...