Jump to content

Połączenie x360 z TV i 5.1


Recommended Posts

Znajomy ma pytanie, a nie chce mu się rejestrować na forume, to zapodaję jego pytanie z mojego konciwa, pozdro.

 

"Witam!

 

Jestem tuż przed zakupem Xbox360, do niego telewizora LCD oraz zestawu 5.1. Mój problem polega na niewiedzy dotyczącej połączenia podzespołów w prawidłowy sposób, tak, aby wszystko działało ze sobą wykorzystując wszystkie swoje możliwości.

 

Maksymalnie chcę wydać około 3 kawałków (tak, wiem, że nie dostanę w tej cenie żadnego audiofilskiego sprzętu; nie jest to szczególnie potrzebne).

 

Moja koncepcja jest taka: z Xboxa, kablem HDMI poprowadzić do wejścia w TV sygnał (z tego co się orientuję idzie tym wszystko: i obraz, i dźwięk 5.1). Z TV wyjściem SPDiF do amplitunera wbudowanego w zestaw kina domowego (wiem, że może i nie najlepsza jakoś, ale dużo, dużo taniej), kablem czy to optyczny, czy coaxialem, wpuścić sygnał cyfrowy 5.1. Od amplitunera już bezpośrednio do głośników pojedyncze kanały coaxialami.

 

Moje pytanie: czy to będzie tak działać? Jeśli tak, jak dobrać sprzęt, żeby wszystkie wyjścia/wejścia do siebie pasowały i nie było potem problemów (czy też w ogóle braku możliwości) z podłączeniem elementów?

 

Dziękuję za odpowiedzi,

pozdrawiam."

Link to comment
  • Replies 17
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Albert Wesker

Hm. A nie można podłączyc Xa do TV przez HDMI, a kablem optycznym konsolę bezpośrednio do tego amplitunera? I tak szczerze mówiąc kupiłbym amplituner z wejściami i wyjściami HDMI (optyki czy coaxiale to standard) i problem z głowy.

Link to comment

"Nie mam pojęcia, czy Xbox ma wyjście optyczne dźwięku - zdaje mi się, że nie... A co się tyczy HDMI - zapewne jest tylko jedno w Xie, a to jest zarezerwowane dla TV.

 

Zatem: Xbox ma oddzielne wyjście dla dźwięku? Jeśli nie, trzeba surround puścić przez TV. Nadal pozostaje pytanie: jak to zrobić, żeby wszystko zagrało?

 

Co do amplitunera: wejście i wyjście HDMI nic nie da; chyba, że się mylę, to proszę o sprostowanie. No, i ta opcja jest droga, a jak pisałem, chcę tego uniknąć.

 

Czekam na dalsze propozycje, jak to skonfigurować "

Link to comment

"Na kablu? Rozumiem, że chodzi o dokupiony do konsoli kabel HDMI? Jak to wygląda, i jak to podłączyć?

 

Dalej - muszę zatem KONIECZNIE kupić zestaw 5.1 z wejściem SPDiF, tak?

 

Thx for reply;"

 

 

 

"Więc w samej konsoli jest więcej niż jedno wyjście HDMI? Jedno dla TV i drugie dla - jak w tym przypadku - dźwięku?"

Edited by LegionPolski
Link to comment

IMO najprościej podłączyć X'a HDMI do TV, a dźwięk z TV optykiem do Amlitunera (wszystkie nowe TV mają wyjście optyczne). To dla tańszych zestawów 5.1. W przypadku droższych ampli, takich wyposażonych w HDMI, sytuacja ta sama tylko odwrotna kolejność: Xbox HDMI do ampli, ampli HDMI do TV.

Link to comment
  • 1 month later...

A czy zadziała HDMI z konsoli do TV i podlaczenie dodatkowego kabla (tego co dostajemy w zestawie) bezposrednio do amplitunera ?

W PS3 mozna wybrac, skad ma leciec dzwiek - tutaj w menu tego nie widze...

Konsola rozpozna dzwiek automatycznie, czy bedzie jedynie go slyszec na telewizorze ?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.