Skocz do zawartości

Połączenie x360 z TV i 5.1


Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma pytanie, a nie chce mu się rejestrować na forume, to zapodaję jego pytanie z mojego konciwa, pozdro.

 

"Witam!

 

Jestem tuż przed zakupem Xbox360, do niego telewizora LCD oraz zestawu 5.1. Mój problem polega na niewiedzy dotyczącej połączenia podzespołów w prawidłowy sposób, tak, aby wszystko działało ze sobą wykorzystując wszystkie swoje możliwości.

 

Maksymalnie chcę wydać około 3 kawałków (tak, wiem, że nie dostanę w tej cenie żadnego audiofilskiego sprzętu; nie jest to szczególnie potrzebne).

 

Moja koncepcja jest taka: z Xboxa, kablem HDMI poprowadzić do wejścia w TV sygnał (z tego co się orientuję idzie tym wszystko: i obraz, i dźwięk 5.1). Z TV wyjściem SPDiF do amplitunera wbudowanego w zestaw kina domowego (wiem, że może i nie najlepsza jakoś, ale dużo, dużo taniej), kablem czy to optyczny, czy coaxialem, wpuścić sygnał cyfrowy 5.1. Od amplitunera już bezpośrednio do głośników pojedyncze kanały coaxialami.

 

Moje pytanie: czy to będzie tak działać? Jeśli tak, jak dobrać sprzęt, żeby wszystkie wyjścia/wejścia do siebie pasowały i nie było potem problemów (czy też w ogóle braku możliwości) z podłączeniem elementów?

 

Dziękuję za odpowiedzi,

pozdrawiam."

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 17
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Albert Wesker

Hm. A nie można podłączyc Xa do TV przez HDMI, a kablem optycznym konsolę bezpośrednio do tego amplitunera? I tak szczerze mówiąc kupiłbym amplituner z wejściami i wyjściami HDMI (optyki czy coaxiale to standard) i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza

"Nie mam pojęcia, czy Xbox ma wyjście optyczne dźwięku - zdaje mi się, że nie... A co się tyczy HDMI - zapewne jest tylko jedno w Xie, a to jest zarezerwowane dla TV.

 

Zatem: Xbox ma oddzielne wyjście dla dźwięku? Jeśli nie, trzeba surround puścić przez TV. Nadal pozostaje pytanie: jak to zrobić, żeby wszystko zagrało?

 

Co do amplitunera: wejście i wyjście HDMI nic nie da; chyba, że się mylę, to proszę o sprostowanie. No, i ta opcja jest droga, a jak pisałem, chcę tego uniknąć.

 

Czekam na dalsze propozycje, jak to skonfigurować "

Odnośnik do komentarza

"Na kablu? Rozumiem, że chodzi o dokupiony do konsoli kabel HDMI? Jak to wygląda, i jak to podłączyć?

 

Dalej - muszę zatem KONIECZNIE kupić zestaw 5.1 z wejściem SPDiF, tak?

 

Thx for reply;"

 

 

 

"Więc w samej konsoli jest więcej niż jedno wyjście HDMI? Jedno dla TV i drugie dla - jak w tym przypadku - dźwięku?"

Edytowane przez LegionPolski
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A czy zadziała HDMI z konsoli do TV i podlaczenie dodatkowego kabla (tego co dostajemy w zestawie) bezposrednio do amplitunera ?

W PS3 mozna wybrac, skad ma leciec dzwiek - tutaj w menu tego nie widze...

Konsola rozpozna dzwiek automatycznie, czy bedzie jedynie go slyszec na telewizorze ?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...