Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

Ja często robię wślizgi metr, dwa przed biegnącym z piłką zawodnikiem, wtedy w 8 przypadkach na 10 piłka zatrzyma się na naszej nodze i wstając można rozpocząć kontre. Rzadko wjeżdżam "w nogi" ale jeśli już to nie mam sytuacji by mi odgwizdano faul jeśli go nie było. Zależy też który akurat sędzia prowadzi mecz, na początku nie widziałem między nimi różnicy, teraz da się wyczuć że niektórzy są bardzo drobiazgowi a inni gwiżdżą tylko ewidentne faule.

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

1] zdecydowanie każdy sędzia robi różnicę. Jedni gwiżdżą dosłownie wszystko, inni pozwalają grać. Warto słuchać komentarza szpaka na początku meczu [zwłaszcza w meczach online]; zawsze mówi jaki sędzia będzie gwizdał mecz. Jednak nie można mieć pretensji do czerwonych kartek przy kosach sam na sam - jeżeli prostopadła piła przejdzie obrońców a ostatni skosi twojego napastnika zawsze czerwień zobaczy

 

2] zauważyliście że kiedy jesteście w polu karnych przeciwnika chcecie podać do wbiegającego piłkarza, żeby strzelił na pustą, ale jak w porę przeciwnik go skosi bez piłki to NIE MA karnego? Już kilka razy miałem taką sytuację...

 

 

 

 

Wiesz to nie chodzi o to że ktoś przegrywa na Światowej Klasie i płacze. Ja lubię wyzwania i lubię gdy gra jest trudna.

Jednak gdy gram przykładowo Liverpoolem i wygrywam na wyjeździe z Chelsea 3:1, a zaraz po tym meczu rozgrywam spotkanie u siebie z West Ham i przegrywam 2:0 to chyba coś jest nie tak. A dokładnie powiem Ci co jest nie tak, owszem mogę mieć słabszy i gorszy mecz ale napastnicy słabszej drużyny robią takie zwody i tak przedzierają się przez moją obronę jak nie potrafili tego Drogba z Anelką.

Chyba troszkę to bez sensu...

 

 

 

jak chcę trudniejszej gry to po prostu odpalam UT [nie mówię że konsola jest za łatwa - wystarczy zagrać słabszym zespołem]... kolesie  ze składami z tatusiowych kart kredytowych zalewają fife... w pierwszej rundzie słabszych turniejów trafiłem już na hybrydę Realu i Barcy [overall 86], reprezentację Hiszpanii i Chelsea... Oczywiście frustracja jest nieskończona kiedy konsola postanowi dodać otuchy przeciwnikowi online i nie mogę wyjść poza linię 30m...

 

 

PS. Aha jeszcze jedno: Czy ktokolwiek wie ILE tak naprawdę trzeba rozegrać meczów rankingowych [czyli tych szybki mecz rankingowy?] żeby odblokować achiva  za 100 pkt? Mam 102 mecze a gra nie zaliczyła...

 

 

Edytowane przez danonxPL
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę więcej i powoli zaczynam coś chwytać. Na początku było krucho i często w meczu ja oddawałem 2-3 strzały, a komputer 15-20. Nauczyłem się już, że warto długo utrzymywać sie przy piłce i nie podejmując zbytniego ryzyka starać się znaleźć drogę do bramki komputera. Na razie z pewnym powodzeniem testuję ustawienie 5-2-3 z szybkimi skrzydłowymi w pomocy i ataku. Sprawdza się zwłaszcza przy kontrach. Jestem już skuteczniejszy w odbiorze. Zauważyłem, że kluczowa kwestia jest odpowiednie ustawienie tak całej formacji jak i zawodnika, którym się w danej chwili steruje względem przeciwnika z piłką. Nasuwa mi się w tym miejscu porównanie z PESem. Tam często można było przewidzieć gdzie komputer zagra i skutecznie pokryć jego zawodników co spowalniało akcje i ułatwiało przejęcie piłki. Tutaj komputer wydaje sie mądrzejszy i gra mniej konwencjonalnie.

 

I jeszcze pare pytań żółtodzioba :

 

1. Czy czesto wykorzystujecie długie podanie samym kółkiem ? W sytuacji ograniczonego pola widzenia to są zawsze podania na czuja i nie widze dla nich praktycznego zastosowania

 

2. Jak wykorzystujecie cięte podanie R1 + kółko ?

 

3. Jakie zwody najlepiej stosować jeśli chcę zdecydowanie zmienić kierunek prowadzenia piłki, np. przy sprincie na skrzydle w kierunku końcowej linii chcę zatrzymać piłkę tuż przed nią i minąć obrońcę który atakuje mnie od strony bramki ?

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę więcej i powoli zaczynam coś chwytać. Na początku było krucho i często w meczu ja oddawałem 2-3 strzały, a komputer 15-20. Nauczyłem się już, że warto długo utrzymywać sie przy piłce i nie podejmując zbytniego ryzyka starać się znaleźć drogę do bramki komputera. Na razie z pewnym powodzeniem testuję ustawienie 5-2-3 z szybkimi skrzydłowymi w pomocy i ataku. Sprawdza się zwłaszcza przy kontrach. Jestem już skuteczniejszy w odbiorze. Zauważyłem, że kluczowa kwestia jest odpowiednie ustawienie tak całej formacji jak i zawodnika, którym się w danej chwili steruje względem przeciwnika z piłką. Nasuwa mi się w tym miejscu porównanie z PESem. Tam często można było przewidzieć gdzie komputer zagra i skutecznie pokryć jego zawodników co spowalniało akcje i ułatwiało przejęcie piłki. Tutaj komputer wydaje sie mądrzejszy i gra mniej konwencjonalnie.

 

I jeszcze pare pytań żółtodzioba :

 

1. Czy czesto wykorzystujecie długie podanie samym kółkiem ? W sytuacji ograniczonego pola widzenia to są zawsze podania na czuja i nie widze dla nich praktycznego zastosowania

 

2. Jak wykorzystujecie cięte podanie R1 + kółko ?

 

3. Jakie zwody najlepiej stosować jeśli chcę zdecydowanie zmienić kierunek prowadzenia piłki, np. przy sprincie na skrzydle w kierunku końcowej linii chcę zatrzymać piłkę tuż przed nią i minąć obrońcę który atakuje mnie od strony bramki ?

1. Często używam, kiedy chcę podać do wolnego zawodnika, ale na drodze stoi mi przeciwnik. Piłeczka ładnie przelatuje nad nim i prowadzę akcję dalej.

2. Chyba miałeś na mysli L1+O :ermm: Ja używam tego kiedy przeciwnik jest zepchnięty w swoje pole karne (najczęściej przy stałych fragmentach gry) i chcę szybko zmienić stronę boiska.

3. Ja używam przekładanki, po czym szybko wypuszczam skrzydłowego prawym analogiem. Sprawdza się, jeśli dobrze użyjesz prawej gałki.

 

PS: Gram na manualu, więc rady mogą być niekoniecznie dobre dla asysty :)

Odnośnik do komentarza

2. Chyba miałeś na mysli L1+O :ermm: Ja używam tego kiedy przeciwnik jest zepchnięty w swoje pole karne (najczęściej przy stałych fragmentach gry) i chcę szybko zmienić stronę boiska.

 

Miałem na myśli R1 + O opisane w instrukcji jako cięte długie podanie.

3. Ja używam przekładanki, po czym szybko wypuszczam skrzydłowego prawym analogiem. Sprawdza się, jeśli dobrze użyjesz prawej gałki.

Przekładankę robisz L2 + ćwierć obrotu prawą gałką ?

Edytowane przez Bowser4
Odnośnik do komentarza

skoro po rozłączeniu przez przeciwnika zaliczane są pkt rankingowe to DLACZEGO mimo, że mam rozegrane 104 spotkania rankingowe nie ma odblokowanego achiva ? ? ?

Nie wiem jeak to jest w 11 ,ale w fifie 10 jak uciekał z meczu nie ważne w której minucie to nie naliczało punktów rankingowych .Było totalny bezsens powinno liczyć walkowera i punkty do rankingu .

Z tego co poczytałem to dalej jest tak samo w F11

Odnośnik do komentarza

już znalazłem na zagranicznych forach. Po rozłączeniu gra zalicza pkt rankingowe co można sprawdzić na profilu ea, ale konsola nie zalicza takich meczów do odblokowania achiva... Rzeczywiście totalna porażka...

 

Co Wy macie z tym profilem. Normalnie w rankingach w grze mozna spojrzec od razu jak koles Wam wychodzi.

Oraz- zloto wpadnie po zagraniu 100 meczow bez wychodzenia, natomiast w statystykach rozegranych jest tyle ile faktycznie zagrano.

Odnośnik do komentarza

Po wygraniu kilku turniei w F10, przyszedł czas na pierwszy w F11. I pomimo, ze wygrałem eliminacje w swojej grupie, to jednak jest pewna rzecz, która nie daje mi spokoju i postanowiłem zwrócić się z nią do Was:

 

Mianowicie: Jak dzić sobie z kimś notorycznie grającym na dobieg + długie piłki (L1+Trójkąt) w pole karne? Staram się cofać i nie lecieć z wduszonym R2 do przodu i patrzec uważnie na ruch napastników rywala, ale nie do końca mi to wychodziło. Czy zmiana ustawienia z obecnego 4-2-2-2, na takie z pięcioma obrońcami, coś pomoże? Proszę o wypowiedzi, jeśli ktoś chciałby pomóc

Odnośnik do komentarza

To ja jeszcze korzystając z uprzejmości użytkowników, spytam jak się robi zwód, w którym piłkarz puszcza piłkę z jednej strony zawodnika drużyny przeciwnej, a obiega go z drugiej ? Czasem mi to wychodzi przypadkowo i wydaje się mocarne.

 

Mówisz chyba o R3. Dajesz prawy analog w określoną stronę i czasem można fajnie ominąć przeciwnika jeśli nasz gracz ma dobrą szybkość i przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza

To ja jeszcze korzystając z uprzejmości użytkowników, spytam jak się robi zwód, w którym piłkarz puszcza piłkę z jednej strony zawodnika drużyny przeciwnej, a obiega go z drugiej ? Czasem mi to wychodzi przypadkowo i wydaje się mocarne.

 

Mówisz chyba o R3. Dajesz prawy analog w określoną stronę i czasem można fajnie ominąć przeciwnika jeśli nasz gracz ma dobrą szybkość i przyspieszenie.

 

R3 to naciśnięcie prawej gałki, ciężko byłoby jednocześnie ją nacisnąć i wychylić. To co mi wychodzi czasem wygląda na konkretny trick, ale nie znalazłem go jeszcze w necie. Może po prostu ten efekt można uzyskać stosując niektóre tricki.

 

PS. znalazłem, 0:07 Drogba :

Edytowane przez Bowser4
Odnośnik do komentarza

Miałem na myśli wychylenie właśnie. Z tego co pamiętam to czasem po prostu zawodnik przyspiesza i sobie wypuszcza piłkę jak ma miejsce, a jak jest blisko przeciwnika to właśnie go mija w ten sposób że piłka w jedną mańke a on w drugą go obiega. Najlepiej to wychodzi jak podchodzisz do przeciwnika z wciśniętym L2 i w odpowiednim momencie wychylasz prawego analoga.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...