Skocz do zawartości

Najlepsi developerzy w branży.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł na temat zaczerpnąłem z najnowszego Neo Plus. Wrzucamy listę najlepszych producentów. Trzeba oczywiście uzasadnić jakoś swój wybór i to tyle.

 

1. Capcom - za to, że stawiają w swoich grach głównie na świetny gameplay, za spopularyzowanie slasherów genialnym Devil May Cry i za ponadczasowe beat'em up'y jak Cadillacs&Dinosaurs, czy Final Fight.

 

2. Rockstar - za bycie bezkonkurencyjnym w temacie sandboxów i spopularyzowanie tego gatunku, no i jeszcze za kontrowersję i budowanie swojej reptuacji na przesadnej przemocy (Manhunt)

 

3. Naughty Dog - team który w każdej generacji wypuszcza mega dopracowane produkcje i zawsze są w ścisłej czołówce jeśli chodzi o oprawę, obecnie są w tym elemencie najlepsi w branży

 

4. Team Ico - za niebanalne gry, które ciężko z czymkolwiek innym porównać

 

5. Ubisoft - za serie Splinter Cell, Assassin's Creed, Prince of Persia, czy genialne Beyond Good & Evil

 

6. Nintendo - za gameplay w najlepszej postaci i za bycie bezkonkurencyjnym w temacie platformówek

 

7. Insomniac - trochę słabsza wersja Naughty Dog, niemniej jednak też nie zawodzą i nie wypuszczają crapów

 

8. Konami - kiedyś byli mocni, wydawali wiele świetnych serii jak MGS, Silent Hill, czy Suikoden, obecnie to druga liga

 

9. Squaresoft - najlepszy developer jeśli chodzi o jRPG, obecnie odcinają kupony, jednak kiedyś za czasów SNES'a, czy PSX'a nie mieli sobie równych (seria Chrono, Final Fantasy, Xenogears, Vagrant Story)

 

10. Clover Studio - obecnie znani jako Platinum Games (Bayonetta, Vanquish, czy Madworld), za to że wydali najlepszą grę w jaką kiedykolwiek grałem i która stała się ich gwoździem do trumny - Okami :]

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 16
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Valve - za wielkiego Half-life. Z resztą każda ich gra jest wielka i mimowolnie staje się conajmniej hitem (bo taki Half-life czy CS to legenda)

 

Rockstar - za GTA (i RDR)

 

Blizzard - mają u mnie wielkiego plusa za wszystko co robią (poza Wowem), warcraft 3 to jedna z moich ulubionych gier, a Starcraftem 2 udowodnili że cały czas gwarantują najwyższy poziom

 

Bungie - za Halo

 

Ensemble Studios - już nie istniejące, ale są twórcami Age of Empires (moja ukochana seria za małego), zrobili pod koniec żywota Halo Wars w którego też się zagrywam

 

DICE - mimo że nie zawsze prezentowali wysoki poziom (patche do Battlefielda 2, wydanie BF2142, Bad Company który jest zdeka okrojony + lipna beta MoHa) to mam wielki do nich szacunek bo stworzyli wielką serię w którą się zagrywam już koło 5 lat

 

Epic - za Unreala i Gearsy

 

Infinity Ward - mimo tandetnego moim zdaniem MW2 mam szacunek za CoDa 2 (chyba najlepszy FPS opowiadający o IIWŚ) i CoDa 4 (też wielka gra, ale chyba jej sukces przerósł te studio)

 

Remedy - za Maxa Payne'a (kultowa dla mnie gra, jakis czas temu odświeżyłem obie części), nie wiem jak Alan bo jeszcze nie grałem ale niedługo to nadrobię.

 

 

do tych studiów jestem przywiązany, jako ogół muszę jeszcze pochwalić EA - nie jest developerem ale ma parę wartościowych studiów (EA Sports, Visceral Games, Criterion) i wie też z jakimi niezależnymi twórcami podjąć współpracę.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

1. Capcom: Resident Evil, Onimusha, Dino Crisis, Devil May Cry - w tej kolejności. Numero Uno właśnie za te serie świetnych gier. Mogliby odpuścić crapy pokroju Dark Void i zabrać się za nową Onimushe.

 

2. Konami: MGS, Castlevania i wszystko jasne.

 

3. Polyphony: Godziny, dni, miesiące spędzone z każdym kolejnym Gran Turismo.

 

4. Blizzard: Diablo 2 w 2004 roku zmarnowałem całe wakacje na nią. Gra-narkotyk: uzależnia.

 

5. Nintendo: za Zelde(każdą) i Mario(nes).

 

6. Codemasters: Colin(psx), Toca(psx) a teraz Grid i Dirt. Mistrzowie kodu zawsze w dobrej formie.

 

7. Team Ico: głównie za SotC. Jedyna gra którą przeszedłem więcej niż trzy razy.

Odnośnik do komentarza

1. Naughty Dog - od początku Playstation tworzą genialne serie,wpierw Crash na PSX, później Jak & Daxter na PS2,a teraz Uncharted na PS3...nic dodać nic ująć.

 

2. Rockstar - twórcy serii GTA czy innych perełek jak Bully czy The Warriors

 

3. Konami - za serie PES i MGS...choć obecnie trochę podupadły

 

4. Bioware - twórcy serii ME i Dragon Age,ale także innych klasowych produkcji

 

5. Santa Monica Studios - za stworzenie serii God of War ;)

 

6. Infinity Ward - seria COD,a szczególnie COD 4....jednak 6 to jakiś żart ;]

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Top 10 nie będę wymieniał, napiszę tylko o tych do których mam największy sentyment. Kolejność w sumie losowa:

- Naughty Dog: absolutni mistrzowie. Żadne ich gry nie zawodzą, nawet nie są tylko bardzo dobre. Są po prostu świetne. A to co zrobili z Uncharted 2 to mistrzostwo świata! Dla nich kupiłem PS3

- Nintendo (Tokyo i ci od Aonumy): za genialne Zeldy i trójwymiarowe Mariany. Za nowatorstwo i rewolucyjność połączone z kosmicznym gameplayem. I za to, że jako jedni z bardzo nielicznych japońskich developerów nie zawodzą

- Retro Studios - najlepsza gra poprzedniej generacji (Metroid Prime), jedna z najlepszych (dwójka) i jedna z najlepszych w tej (trójeczka). Do tego cudowny prezent dla fanów w postaci Trilogy. No i świetnie zapowiadający się Donkey Kong

- BioWare: królowie RPGów. Świat gier RPG dzieli się na te od BioWare i całą resztę

- Epic: Gearsy. Styka. A jak nie to jeszcze Shadow Complex.

Wyróżnienia dla Team ICO, Turn10 (głównie za pokazanie, że świat wyścigów nie kończy się na serii Gran Turismo), Clover, Blizzard, Insomniac, Rockstar, Relic

Odnośnik do komentarza

1. Rockstar - za tworzenie najlepszych gier. Za gry które kiedyś sobie wyobrażałem, że powstaną. Za dostarczanie setek godzin zabawy, za kontrowersyjność, za tworzenie najlepszych wirtualnych światów, za tworzenie kapitalnych przerysowanych postaci, za filmowość w swoich produkcjach. Za to, że są bezkonkurencyjni w sandboxach, za to, że dają wolność w grach. Za to, że idą w najlepszym growym kierunku ; wolność w grach. Za najlepszą serię GTA i za Bully i RDR. Za profesjonalizm, za podejście do branży do tematu gier.

 

2. Naughty Dog - gdyby nie R* nie miałbym wątpliwości kto dostarcza dla mnie najlepsze gry. Jeszcze żadna ich gra nie zawiodła, gameplayowo i graficznie ich gry to najwyższe półki. Szkoda tylko, że częściej od tych mistrzów nie dostajemy gier.

 

3.Media Molecule - mimo, że wydali tylko/AŻ LBP (zaraz LBP2) to w zupełności wystarczy mi żeby uważać ich za mistrzów kodu i za jednego z najlepszych developerów. LBP to jedna z najlepszych i najbardziej innowacyjnych gier tej generacji.

 

4.Quantic Dream - za odwagę, za dwie oryginalne gry. Szczególnie za Heavy Rain jedną z perełek generacji. Czekam na ich kolejne produkty.

 

5. BioWare - za najlepsze nie japońskie rpg-i.

 

Capcom, Konami, Squaresoft - obecne cienie dawnych potęg. Teraz przeważnie ich gry to średniaki lub tylko dobre gry. Do tego niszczą swoimi nowymi częściami swoje dawne legendy (RE, MGS, DMC, FF, SH itd.).

Ale mimo wszystko kiedyś dostarczali jedne z najlepszych gier.

 

Na wyróżnienie zasługuje Starbreeze Studios za dwa mega klimatyczne fps-y (Riddick i Darkness), Epic za Girsy i 2K Czech za Mafię.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Team ICO- absolutni mistrzowie. Artyści których każdą kolejną gre kupuję w ciemno.

 

LucasArts- bardziej przez sentyment bo ostatnio firma jest niestety na równi pochyłej, ale to przecież oni odpowiadają za złoty wiek przygodówek i takie tytuły jak Full Throttle, Grim Fandango, Indiana Jones czy Monkey Island

 

Quantic Dream- szacunek za odwagę i wizjonerstwo, boleśnie tłamszone przez terminy i wydawców, ale pozostawiające nadzieję że spod ich ręki zawsze wyjdzioe coś niebanalnego

 

Funcom- za serię The Longest Journey, tylko tyle i aż tyle

 

Konami- również główną rolę gra tutaj sentyment- firma legenda

 

Level 5- Popełnili po najlepszej grze na obie kieszonsolki (prof. Layton, Joanna Darc), rzadko która gra potrafiła mnie przykłuć do zabawek przenośnych na tyle godzin co te dwie

 

Ubisoft- wydają mase gier, większość z nich to produkcje co najmniej b.dobre, ale ostrzegam że jeśli skasujecie z listy wydawniczej BG&E 2, to ja skasuję was z tej listy

 

 

Odnośnik do komentarza

UGA - bo dali mi REZ'a

Konami - za MGS'a, Beatmanie i... sporo innych świetnych gier

Psygnosis - ;( - ie jestem w stanie opisac ile oni genialnych gier popelnili w latach switenosci...

Namco - od nich dostalem Soul Blade'a i Soul Calibura

Team ICO - bo stworzyli dwie genialne gry

SEGA - stworzyli niesamowity klimat arcade

Epic - dzieki nim moglem zagrac w pierwszego unreala i genialnego UT

Naughty Dog - to ci panowie stworzyli crasha na psx :*

Capcom - za residenta

Ubisoft - bo potrafia byc kreatywni

Clover Studio aka seeds czy tam platinium games - czy okami to nie jest piękna gra?

Monolith Productions - Shogo, fear, claw... blood. milo wspominam te gry ;]

 

ponadto

 

Treasure, Atari, Taito, Milestone, itd - Shump's!!!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

1. Quantic Dream - za to, że stawiają na emocję/uczucia/historię

 

Valve - za to że klimat w ich grach wylewa się z ekranu

 

Bioware - za mega wciągające rpg sci-fic (me i kotor)

 

 

2. Naughty Dog - za to że ich gry to prawdziwe (wypolerowane) diamenty

 

Media Molecule - za LBP, czyli faktyczną grę nowej (tej) generacji

 

 

3. UBISOFT Montreal - za takie serie jak PoP, SC i AC

 

 

 

Wyróżnienie: thatgamecompany (za to że idą pod prąd i tworzą gry orginalne), 3DO (za najlepszą strategię jaką grałem - H3), DICE (za ME) oraz Criterion (za to że ich gry to czysta zabawa).

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Długo się zastanawiałem kto zasługuję na pierwsze miejsce iiiiii ... nie mogłem wybrać :( Na pierwszym miejscu znajduje się Rockstar i Naughty Dog. GTA, RDR, Uncharted i Crash to być może najlepsze gry w jakie zagrałem dotychczas. Daleeeeeeeekooooooo za nimi, gdzieś tam w oddali czai się Quantic Dream za jedyne w swoim rodzaju HR, DICE za najlepszego FPSa (BC2 ofkoz) i EA za najlepsze gry sportowe :)

Edytowane przez schab0795
Odnośnik do komentarza

Ubisoft są wydawcami, a pytanie dotyczy "najlepszych developerów w branży"

 

Jeśli chodzi ci o moją wypowiedzi to pozwól, że ci wytłumaczę:

 

Ubisoft (Entertainment S.A.) is a French computer and video game publisher and developer
wiki

 

Ubisoft Montreal is a Canadian video game developer owned by French publisher Ubisoft.
wiki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...