Skocz do zawartości

NHL 11


sprite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na IGN też jest recenzja: http://uk.xbox360.ign.com/articles/111/1117242p1.html

Wydaje mi się że jest dużo więcej zmian niż między edycjami NHL 09 a 10, zastanawiam się nad zakupem. Z drugiej strony nie wiem czy się nie wstrzymać do edycji NHL 12, bo 10 żal sprzedawać za 50 zł... Bodiczki fajne, nowy system Face-Off fajny, manualne podania fajne. Ultimate Team z kolei mnie nie grzeje, może dlatego że nie próbowałem jak się sprawuje w przypadku np. Fify. Szkoda że w demie nie ma możliwości zmiany prędkości gry. Poza tym ciekawe jest, czy nowe patenty jak np. złamany kij będą się pojawiać 1 raz na 50 meczy. Ostro reklamowane przy edycji 10 podcięcie hokeisty, a ten z kolan ładuje krążek do bramki zdarzyło mi się 1 raz w przeciągu roku grania. Jak pisałem - szkoda mi sprzedawać NHL 10 za 50 zł i dokładać 150 zł do edycji 11. Ale czekam na dalsze recenzje.

Odnośnik do komentarza

To chyba najlepszy hokej?-napisal Kriss77. Chiba to sie ludka na wodzie :). Gram w nhl 11 drugi dzien i naprawde ciezko mi sie oderwac od pada. W porownaniu do 10 dolozono tyle nowych rzeczy ze poraz pierwszy od kilku lat czuje sie jak bym dorwal nowa gre , a nie kolejna czesc tasiemca. Graficznie jest lepiej ale nazwal bym to tylko ewolucja, nie rewolucja. Za to gameplay REWOLUCJA, zachowanie bramkarzy, kolegow z druzyny, kontrola nad krazkiem zachwyca. I to co trzymac bedzie przez dlugie miesiace to tworzenie akcji i strategia. Dla kogos kto nigdy nie interesowal sie hokejem, na ciezszych ustawieniach gra moze okazac sie przeszkoda nie do pokonania i zniechecic(tu trzeba sie troske znac na hokeju). Jedyne co naprawde razi mnie w tej edycji to soundtrack, zaledwie kilkanascie kawalkow, ale w koncu to hokej a nie gra muzyczna,nie mniej jednak dosc szybko sie obsluchala. Co do ultimate team to nie powiem nic bo zbieranie kart mnie nie jara:)Ogolnie calos napewno polecam. Ps do Kriss 77. Nowe elementy powtarzaja sie czesciej szczegolnie akcje z kijem sa dobre I nie nudza. Do tej pory rozegralem kilkanascie meczy I ciagle pojawia sie cos nowego:) a zapomnialem jak muzyczka sie znudzi mozna wgrac swoja. ( Sorry za litery pisze to z telefonu bez polskiego alfabetu)

Edytowane przez Nick81pl
Odnośnik do komentarza

Gra jest naprawde genialna, ale mimo rozegrania ok 30 meczow w trybie BE GM wciaz dosc trudno zdobywa sie bramki. Wygralem chyba niecala polowe spotkan. Dodam, ze gram na przedostatnim poziomie. Gra jest jednak niesamowicie grywalna i ma syndrom..... jeszcze jednego meczu. Online zargralem jedno spotkanie i nie bylo zadnych lagow. Przegralem po dogrywce. Gra potrafi zaskoczyc nawet przy 30 spokaniu. Mozna zobaczyc cos nowego. Body-chechking jest zrobiony ge-nia-lnie! Tak samo posobinterwencji i ich roznorodnoscwsrod bramkarzy!. Masakra, jak dla mnie. Oczywiscie mozna byloby jakies drobnotki poprawic, jednak moja ocena to solidne 9,5. 

 

 

 

 

PS. Sciezka dzwiekowa, choc nie ma zbyt wielu utworow jest bardzo fajna. Sa naprawde swietne kawalki typu Final Countdown zespolu EUROPE :) oraz inne znane z hokejowych tafli NHL. 

 

 

Odnośnik do komentarza

A jak jest z tym multi na jednej konsoli?

 

 

 

 

Multi na jednej konsoli gralem we dwoch. 1 vs 1 i naprawde przednia zabawa:) Grajac z komputerem na nowym tunerze trzeba bramkarza od CPU zmniejszyc zdolnosci bo strzelanie goli jest masakrycnie trudne, a tak obaj bramkarze bronia tak jak powinni. We 2 w jednej druzynie jest trudniej niz samemu, ale trzeba sie zgrac i wtedy juz zaczyna sie cos ukladac. Ogolnie hokej wysokich lotow. Ta gra mi sie szybko nie znudzi i wkrotce bede mial dylemat czy wlaczyc NHL czy tez FIFE :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza

A jak jest z tym multi na jednej konsoli?

Multi na jednej konsoli gralem we dwoch. 1 vs 1 i naprawde przednia zabawa:) Grajac z komputerem na nowym tunerze trzeba bramkarza od CPU zmniejszyc zdolnosci bo strzelanie goli jest masakrycnie trudne, a tak obaj bramkarze bronia tak jak powinni. We 2 w jednej druzynie jest trudniej niz samemu, ale trzeba sie zgrac i wtedy juz zaczyna sie cos ukladac. Ogolnie hokej wysokich lotow. Ta gra mi sie szybko nie znudzi i wkrotce bede mial dylemat czy wlaczyc NHL czy tez FIFE :D

 

No to widzę z Twojej wypowiedzi, że w multi jest przednia zabawa. Jeszcze jedno pytanie zadam. W ilu maksymalnie można zagrać na jednej konsoli...4? :)

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza

A jak jest z tym multi na jednej konsoli?

 

 

 

 

Multi na jednej konsoli gralem we dwoch. 1 vs 1 i naprawde przednia zabawa:) Grajac z komputerem na nowym tunerze trzeba bramkarza od CPU zmniejszyc zdolnosci bo strzelanie goli jest masakrycnie trudne, a tak obaj bramkarze bronia tak jak powinni. We 2 w jednej druzynie jest trudniej niz samemu, ale trzeba sie zgrac i wtedy juz zaczyna sie cos ukladac. Ogolnie hokej wysokich lotow. Ta gra mi sie szybko nie znudzi i wkrotce bede mial dylemat czy wlaczyc NHL czy tez FIFE :D

 

Na strzelanie bramek ja mam trochę inną metodę: bramkarzy nie ruszam, natomiast podwyższam celność strzałów oraz dokładność podań po stronie gracza. Oczywiście zwiększam też prędkość gry (default jest za wolny) i gra się naprawdę dobrze. Wszystko na trudności Pro. Tak przynajmniej grałem w edycji 10. NHL 11 odbieram z Empiku jak dotrze do salonu - podejrzewam że jutro już będę grał.

Odnośnik do komentarza

Ja gram na All-Star. Rozegralem juz ponad 50 meczow w sezonie zasadniczym trybu BE a GM. Trzeba w grze troche pozmieniac kilka ustawien, poniewaz AI komputeraz jest czasem wkurzajace, ale po poprawkach gra jest przednia i wreszcie jest zdrowa rywalizacja i bramki wpadaja :D Ja nie zmieniam predkosci gry, bo ta standardowa jest dla mnie optymalna i wedlug mnie bardziej realistyczna, ale to juz, jak kto lubi. 

Odnośnik do komentarza

Trochę moich spostrzeżeń na temat NHL 11 po rozegraniu kilku meczy:

- sprawy techniczne - szybsze loadingi (np. wczytanie meczu), gra nie zawiesza konsoli po wyjściu do XMB z gry (edycje 09 i 10 notorycznie kończyły grę zwiechą),

- grafika podciągnięta - odnoszę wrażenie że zmienione zostało oświetlenie, jest bardziej plastycznie, twarze są lepiej zrobione niż w edycji 10,

- trochę więcej animacji bramkarzy i zawodników,

- nowy system fizyki naprawdę działa - jest więcej przepychanek, potknięć, szturchnięć, przepychanek pod bramką (wcześniej były to skryptowane akcje, które szybko kończyły się uwolnieniami), możliwe są sytuacje że 5 chłopa się pod bramką przepycha, ktoś nogą podaje do zawodnika w polu, a ten ładuje krążek do siatki,

- nowy Face-Off też jest super - bez problemu można krążek wycofać, podać do przodu i wykonać szybki strzał, można przyblokować przeciwnika a krążek zgarnia ktoś inny,

- gra bez kija albo ze złamanymi kijem - zawodnik jak piłkarz śmiga z krążkiem i w końcu podaje go do innego zawodnika.

- automatyczna zmiana strategii podczas meczu - nie pamiętam czy wcześniej była automatyczna, czyt tylko manualna - teraz można ustawić automatyczną i naprawdę to działa.

Generalnie zmian jest naprawdę dużo i są widoczne. Dużo bardziej widoczne niż między edycjami 09 a 10. Ciekawe co nowego wymyślą w NHL 12 - nie bardzo widzę co można zmienić. Ale magicy z EA pewnie już knują...

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Kris zgadzam sie ze wszystkim, co napisales.

 

Dodam do tego jeszcze, ze mozna podjechac po kij na lawke rezerwowych i grac dalej. Podniesc go z lodu, jesli nie jest zlamany lub wziac od swojego partnera. Fajnie tez jest zrobiona walka na piesci. Strzelenie niektorych bramek daje ogromna satysfakcje. Mozna z powtorek nagrywac filmiki i umieszczac je w internecie. Nagralem na razie jeden, tak dla proby. Fajna sprawa :)

 

Zblizam sie powoli do konca sezonu zasadniczego. Pozniej zaczne gre od nowa w trybie BE a GM, bo pierwszy sezon troche testowy jest. Grzebalem w ustawieniach gry, aby bylo opytmalnie, bo przede wszystkim bramkarze SI sa zbyt genialni do tych, ktorzy bronia u nas. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Real Time Physics działa, to nie żadna marketingowa ściema. Krążek odbija się od źle ustawionego kija zgodnie z zasadami fizyki (wcześniej podanie było prawie w 100% przyjmowane), podania są bardziej realistyczne. Kolejna sprawa to strzały na bramkę - częściej krążek wchodzi do bramki między słupkiem a bramkarzem, czy oomiędzy parkanami bramkarza. Wcześniej były to skryptowane akcje - albo krążek wpadnie do bramki, albo nie. Hokeiści też częściej grają w powietrzu (np. podbijanie krążka kijem i podania górą)- miałem ostatnio fajną akcję: krążek odbił się rykoszetem od bramkarza w górę, podjechał zawodnik w pola, chwycił krążek i śmignął na bramkę przeciwnika. Wcześniej takiej akcji nie widziałem.

Generalnie moim zdaniem to najlepszy hokej do tej pory. EA może nie robić edycji 12, tylko zrobić konkretne DLC z aktualnymi składami w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zgadzam sie ze wszystkim, co napisal Kris. Podkreslic trzeba, ze to najlepsza gra sportowa! EA w koncu jest z Kanady :D Rozegralem offline juz chyba ze 100 spotkan przeciwko konsoli. Kilka gier pvp przy jednej konsoli oraz kilka spotkan online. Gra miazdzy. Szczegolnie z najnowszym tunerem! Polecam kazdemu, kto choc troche lubi hokej. Warto sprobowac demo i pograc, aby nauczyc sie grac. Ta gra praktycznie nie ma wad. Jedyne, co mogliby poprawic wedlug mnie, to jeszcze bardziej realistyczna jazda na lyzwach. 

Odnośnik do komentarza

Sprite sciagnij demo i pograj sobie troche. Mega wciaga po kilku meczach i....... denerwuje, bo zbyt dlugo nie mozna pograc. Ja przegralem demo maksymalnie i po kilku dniach zamowilem pre-ordera :D Warto bylo! Najlepsza sportowka!

No i chyba tak zrobię :)

 

Tutaj kolejne review:

 

http://www.thesixthaxis.com/2010/10/07/review-nhl-11/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...