Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera SMT4 w US latem za 50$ - http://www.siliconera.com/2013/04/02/shin-megami-tensei-iv-coming-to-north-america-this-summer/

 

Huh... chyba będzie trzeba pomyśleć o imporcie wcześniej niż sądziłem.

 

PS. W Europie pewnie za trzy lata ;p

Region lock na 3DS-ie to pomyłka. Nie zamierzam importować handhelda dla jednej gry. A już mieliby klienta.

Odnośnik do komentarza

Premiera SMT4 w US latem za 50$ - http://www.siliconera.com/2013/04/02/shin-megami-tensei-iv-coming-to-north-america-this-summer/

 

Huh... chyba będzie trzeba pomyśleć o imporcie wcześniej niż sądziłem.

 

PS. W Europie pewnie za trzy lata ;p

Mnie już mają z powodu premiery Soul Hackers i teraz jeszcze SMTIV. Czego chcieć więcej, no może słabego dolara by zakup konsolki wyszedł troszkę taniej :D

Nie wiem po co się zastanawiałem nad 3DS z EU przecież zakup tej kąsolki to jedynie z USA wchodzi w rachubę biorąc pod uwagę dostępność tytułów i ich stosunkowo krótki czas oczekiwania na premiery.

Zresztą problemy z europejską edycją Overclocked jeszcze bardziej rozwiewają wątpliwości z zakupem handhelda.

Odnośnik do komentarza

A ewentualnie macie coś na oku w kwestii importu względnie taniego, z wzięciem pod uwagę kosztów przesyłki i jej odpowiedniego zabezpieczenia?

 

Co do samej konsoli, ja jej tez nie kupię dla wielu tytułów, ale obecnie taki to już urok konsol, przynajmniej jak na mój gust. I tak pewnie 3DS skończy z większą ilością fajnych gierek niż kończąca się generacja stacjonarek. A w takim przypadku już lepiej odrobinę dopłacić i mieć dostęp do bardziej bogatej gamy gier, niż kupić tańszą konsolę by potem się modlić o premierę danego tytułu w EU.

 

Niemniej jednak nadal boli mnie brak dostępu do gier japońskich. Nie wiem czy jest sens się łudzić, że nintendo ogłosi jakiś nowy model konsoli pozbawiony region-locka? Pewnie nie...

Odnośnik do komentarza

Na zdjęcie przez Nintendo region-locka bym raczej nie liczył, a szkoda bo troszkę zakręconych gierek z Japonii by się sprowadziło. Najbardziej mnie dziwi czemu nikt ze sceny homebrew nie zabrał się za próby jej zniesienia. No ale rozumiem, że cała para idzie w to by móc odpalić "kopie gier". . .

 

Co do samej konsoli to póki co mam do ogrania całą bibliotekę z DS'a, a z 3DS też się już troszkę uzbierało. Wymienione Soul Hackers,SMTIV, oba Devil Survivory odświeżone na 3DS'a, Fire Emblem, mariany no i liczę na Fairy Default, że będzie też wydane na zachodzie.

 

Ja będę konsole brał z VGP bądź Estarland. Jak nie dawno patrzyłem na ten drugi to konsola 3DS XL (bo taką planuję kupić) wychodziła tam o prawie 80zł taniej ale ostatnio coś widzę, że nie mają już ich na stanie.Najlepiej to by było mieć jakiegoś znajomego w USA/Kanadzie co by mógł kupić na miejscu i wysłać potem w paczce z zaniżoną wartością bo jednak nie sądzę by te sklepy wymienione wyżej takim procederem się trudniły. A płacić cło i inne haracze niezbyt mi się chce :confused:

Choć jeśli ktoś już wyprosił u nich zaniżenie wartości to niech da znać.

Rozważałem też Play-Asia ale wychodzi tam drożej niestety.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Jakby to powiedzieć, nawiązałem współpracę z firmą, która dla Ghostlight i Midas przygotowuje dokumentacje w odpowiednich językach, aby gry od nich pojawiały się w poszczególnych sklepach :) więcej niestety nie mogę zdradzić ^^, ale jeśli wszystko dobrze się ułoży to już raczej nie będzie takiej sytuacji, że coś u nas nie zostało wydane ;p

Odnośnik do komentarza

Swego czasu na Siliconera pisało o tym, że gra ma wyjść na PS store.Miło widzieć, że nic im w Ghostlight nie pokrzyżowało planów z jej wypuszczeniem. Choć związki z SMT są znikome. Jedynie postacie chara designera Kazumy Kaneko i kompozytora  Shoji Meguro łączy obie rzeczy.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Patrząc na te edycje First Print gier na 3DS chyba wpierw zacznę kupować poszczególne gierki, a dopiero potem samą konsolę. ;p

 

Swoją drogą, czytałem parę recencji Soul Hackers i wychodzi na to, że dostaliśmy powtórkę z Persony czy Strange Journey, to jest klasycznego aż do bólu dungeon crawlera o monotonnych korytarzach i specyficznej otoczce. Jakoś nie jestem prawdę mówiąc przekonany na chwilę obecną - kiedyś pewnie kupię dla zasady, ale chwilowo mam dość tych klasycznych odsłon. Ta ich specyfika bywa w dzisiejszych czasach jednak dobijająca na dłuższą metę. Strange Journey jeszcze był dobry, bo jednak troszkę system usprawnił, niemniej jednak pierwszą Personę to tak sobie wspominam.

Odnośnik do komentarza

Pogieło ich z tą ceną 72 funty wychodzi haha, 80 euro kosztowało mnie Fate Extra CCC Virgin White i tak wygląda.... http://www.acdseeonline.com/share-view/sakiu/m5zKQjcdHCWBq0yfY10D/

 

Jakby dali nendroida jakiegoś, albo ogólnie jakąś figurkę, artbook, soundtrack, cokolwiek... to bym kupił bo zbierałem na taką okazję, a tak zaoszczędziłem sporo kasy....

Odnośnik do komentarza

Atlus szykuje specjalny event poświęcony ich grom na 3DS'a.

20130419_163917_thumb.jpg

Atlus have announced the “Atlus Live 2 Days” event, as part of NicoNico’s Super Meeting 2, which will be taking place at the Makuhari Messe convention center, in Chiba Prefecture, where they’ll have presentations related to their Nintendo 3DS games, including playable demos of Shin Megami Tensei IV and Devil Survivor 2: Break Record.

 

Atlus Live 2 Days starts next Saturday, April 27th, from 10:00 – 18:00 (Japan time). It will continue the next day starting at the same time until 17:00. The event schedules have not been announced yet, but Atlus will have numerous events related to their three upcoming 3DS games—Shin Megami Tensei IV, Devil Survivor 2: Break Record and New Etrian Odyssey: Millennium Maiden.

 

 20130419_171043_thumb.jpg

For Shin Megami Tensei IV, Atlus will have a live Q&A session with key developers working on the game. They’ll be answering various questions including some from Twitter, where everyone is welcome to ask any Shin Megami Tensei IV-related questions using the #真4QA hashtag. A playable demo will be made available to all fans in attendance.

 

Devil Survivor 2: Break Record will have a talk event featuring the voice actors of Yamato Hotsuin and Io Nitta in Junichi Suwabe and Aya Uchida, respectively. A playable demo for Devil Surivor 2: Break Record will also be available for those in attendance; however, it will only feature the parts of the original story from Devil Survivor 2, not the brand new scenario that is reported to be as long as a standalone RPG by itself. Those who get the chance to play any of the demos will get a Jack Frost charm strap and 10 lucky people will be winning 3DS consoles.

 

20130419_170951_thumb.jpg

Finally, while Atlus haven’t announced a Q&A or talk session for New Etrian Odyssey: Millennium Maiden, they will have an Etrian Odyssey live concert composed by Yuzo Koshiro and performed by SQ F.O.E Band.

 

Odnośnik do komentarza

Soul Hackers na 3DS'a zostanie wydane w Europie przez NIS America,premiera na jesieni!

Świetny news. Może w końcu Europa będzie dostawała kolejne odsłony SMT z nie tak dlugim opóźnieniem i nie trzeba będzie się bać, że może coś u nas nie wyjdzie :D

 

A co się tyczy SMTIV to Atlus USA wypuścił nowy teaser trailer :

 

Może jestem naiwny ale liczę, że będzie można ustawić jap. audio bo ten amerykański lektor już mi troszkę zepsuł humor. A sprawdzając próbki głosów postaci na oficjalnej jap. stronie muszę przyznać,że jap. Atlus odwalił kawał genialnej roboty z doborem osób podkładającymi głosy pod tą wersję.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Q&A devów na temat SMTIV:

The crowded NicoNico Super Meeting 2’s second day is still going on, and Atlus’ booth has been one of the main attractions, where the developers of Shin Megami Tensei IV answered several questions from fans as part of the Atlus Live 2 Days event. Here’s what Siliconera gathered from their Q&A session:

 

20130427_223114_thumb.jpg

  • There are no direct connections between Shin Megami Tensei IV and the previous three numbered games. However, there will be remixed versions of their soundtracks.

 

  • The world isn’t tied to that of Shin Megami Tensei: Strange Journey, but the Black Samurai character will have some sort of connection. It was hinted that there may also be a connection to the first Shin Megami Tensei, in the future.

 

  • Total play time to clear Shin Megami Tensei IV will be over 50 hours. Some of the developers claimed that it took 60 and even 100 hours.

 

  • There will be paid DLC. Atlus say that it won’t make you feel as though they’re just trying to make money. and will be worthwhile content.

 

  • Lucifer will be making an appearance in Shin Megami Tensei IV. However, Louis Cyphre won’t be showing his face for now.

 

  • The three Jack brothers will also be making a reappearance, along with a new Jack Frost demon to the series.

 

  • Character voices can be turned on and off.

 

  • You can now acquire experience points through demon fusing and also by conversing with them.

 

  • The “Macca Beam” used by the Preta enemy in Shin Megami Tensei: Strange Journey will be back to haunt players.

 

  • Atlus hinted at a harder difficulty mode being included.

 

  • Shin Megami Tensei IV boasts over 100 tracks used in game. An original soundtrack is expected to be released in he near future.

 

  • According to the map designer, he’s been asked about his reason for focusing so much in the Shinjuku district of Tokyo. He admits that his reason for that is because it’s where he’s been going out to drink lately, but he also wanted to make it clear that other parts of Tokyo will be in the game.

 

  • One fan asked about Shin Megami Tensei lead roles always being male characters and if there’s a chance we could be seeing a female lead in the future. The possibility of a future female lead wasn’t ruled out, although different development team members seemed to have different feeling towards the idea. Some welcomed the possibility of there being a choice of gender, while others felt that Shin Megami Tensei games are better suited to male leads.

 

13shinmegamitenseiiv2_thumb.jpg

  • Another interesting question was with regard to the different-colored scarves the Samurai wear and how it seems to clash with the Japanese style. According to Atlus, the various colors do symbolize something, but they didn’t reveal what exactly. The reason for including the scarves to the design is to give them a unique look, rather than it being a strictly Japanese style.

 

  • The Moon Phase System won’t be part of Shin Megami Tensei IV.

 

  • A comic in V-Jump magazine has been confirmed.

 

Shin Megami Tensei IV will be released on May 23rd in Japan and July 16th in North America. Europe is getting the game, too, but a European release date hasn’t been announced yet.

 

 

Odnośnik do komentarza

There will be paid DLC. Atlus say that it won’t make you feel as though they’re just trying to make money. and will be worthwhile content.

*sigh*

 

Co do żeńskiej postaci, uważam, że byłoby to ciekawe rozwiązanie oferujące multum nowych możliwości, ale niestety mając na uwadze, że jest to produkcja japońska nie ma na coś takiego szans. No chyba, że taka bohaterka by świeciła na lewo i prawo dekoltem i gołym tyłkiem... Ech, Japonia. A potencjał jest niezły, jak gdyby sobie chociażby przypomnieć postać Chiaki z Nocturne, powiedzmy jako jedną ze ścieżek, którą to gracz mógłby podążyć.

 

Poza tym znowu widzę w tym SMTIV schemat - protagonista oraz grupa przyjaciół z których każdy oddaje się innej przynależności, a jedynie gracz otrzymuje wybór. Może i uogólniam, ale zbyt mocno to już oklepane się staje.

Odnośnik do komentarza

 

There will be paid DLC. Atlus say that it won’t make you feel as though they’re just trying to make money. and will be worthwhile content.

*sigh*

 

Co do żeńskiej postaci, uważam, że byłoby to ciekawe rozwiązanie oferujące multum nowych możliwości, ale niestety mając na uwadze, że jest to produkcja japońska nie ma na coś takiego szans. No chyba, że taka bohaterka by świeciła na lewo i prawo dekoltem i gołym tyłkiem... Ech, Japonia. 

A P3P?

Odnośnik do komentarza

Wprowadzenie możliwości grania babką jako gł. bohaterką byłoby miłym dodatkiem. Ale mi tam to nie przeszkadza, że SMTIV będzie się trzymało swojego  schematu tworzenia kolejnych części.

I tak trzeba na plus dodać ciekawie zapowiadającą się eksplorację i brak losowych starć co już jest dużym plusem. Jeszcze jak dadzą w miarę często rozłożone save pointy to bedzie już całkiem świetnie bo jednak zawsze mnie w takich dungeon crawlerach troszkę irytowało, że jak wybito całą drużynę to game over, a czasem sie już gdzieś daleko zaszło i znów na nowo trzeba się przebijać.

Tak naprawdę to każda seria gier jest tworzona według jakieś luźnego bądź bardziej ścisłego zbioru cech i elementów charakterystycznych dla danej marki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...