Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Mi chodziło o całość serii ,nie o Devil Survivor <_<
Devil Survivor jest częścią serii, podobnie jak pierwsza Persona, Strange Journey, czy nawet Demi Kids.

 

Zresztą, zaryzykuję stwierdzenie, że megateny czy ogólnie sporo gier Atlusa wcale nie ma "genialnej" fabuły. Ciekawe, przyzwoite - jasne. Digital Devil Saga, Devil Summoner czy Persony prezentowały sobą coś unikatowego. Niemniej jednak urok tkwi gdzie indziej, a gdyby oceniać tylko i wyłącznie ukazaną historię, to prawdę mówiąc nawet taka Ą Ę Persona 4 nie wypadłaby najlepiej. Większość sprowadza się do końca świata i inwazji demonów "jasnej i ciemnej" strony + zamieszane w to nastolatki. Całość sprawdza się w kontekście gier, które mają znacznie więcej do zaoferowania, albo w kwestii gameplayu, albo immersji, albo bohaterów itp. ale adaptacje są raczej kiepskim pomysłem. P4A było mocno przeciętną serią, a na tle gry to wręcz tragedią. Devil Survivor 2 zaś jest tak miejscami głupi i naiwny, że jedynka wygląda przy nim jak jakieś arcydzieło fabularne. Nie mam pojęcia jak oni to chcą przerobić na anime, jeśli na ich celu jest skupienie się na czymś więcej niż rakietowych biustach.

 

Anime Devil Summoner albo Digital Devil Saga w formie OVA - o, to bym obejrzał już chętniej!

Odnośnik do komentarza

Co się tyczy Devil Summoner'a to z tego co wiem to powstała manga na jego podstawie. A to czy przetłumaczona to już nie wiem, ale myślę, że tak.

No i fakt, DS jako anime byłby spoko. Bardzo mi się podobał ten tytuł, nawet brak dubu nie przeszkadzał.Szkoda tylko, że dwójka nie dotarła do Europy, a ceny wersji USA są coraz bardziej kosmiczne :(

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kto zapisany jako Atlus Faithful pewnie już wie:

 

http://www.atlus.com/soulhackers/

 

 

Ale jakoś mi się nie pali. Odkurzyłem przedwczoraj DS2 i tylko się wkurzyłem, zamiast zrelaksować. Poziom trudności niesamowicie nierówny, nawet podczas misji do grindowania.

Odnośnik do komentarza

Dostałem tego mail'a od Atlus Faithful i cieszę się z tej zapowiedzi. W końcu coś innego niż ciągle męczenie tematu Persony 4.

Teraz tylko jakoś by się przydało kupić 3DS'a z USA, choć wizja cła i innych bonusów od naszych urzędów celnych jakoś mnie stopuje :/ No chyba, że i ktoś w Eu to wyda choćby Ghostlight.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Soul Hackers w US 16 Kwietnia - http://www.siliconera.com/2013/01/17/devil-summoner-soul-hackers-release-date-locked-for-april/

 

Na lokalizację Persona 2: EP chyba nie ma co już liczyć...

 

Nic to, czekamy na dalsze wieści o SMT4 i może wreszcie będzie jakaś motywacja, by kupić 3DSa (właśnie sprawdziłem listę wydanych gier i stwierdziłem, że póki co nie ma tam nic dla mnie...).

Odnośnik do komentarza

Powiem tyle: Intelligent Systems to wybitny twórca gier taktycznych i tylko dobry twórca RPG. Zresztą tych drugich już w zasadzie nie robi i nigdy takich czystych nie robił. Atlus ma różne oddziały, może być różnie, ale wydaje mi się, że się dostosują...

 

A samo założenie crossovera z dziesiątkami postaci (z różnych światów) raczej nie pasowałoby do tradycyjnego jRPG.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Namco Bandai jakoś stworzyło takiego jRPG'a w którym pojawia się większość/wszystkie postacie z głównych części swojej serii Tales of, a dokładniej mowa o Tales of the World: Radiant Mythology. W tym przypadku mechaniką mógłby się zająć Atlus bo mają oni jednak doświadczenie w tworzeniu tych bardziej normalnych jRPGów (vide: za niedługo SMT IV wychodzi na 3DS'a). Kto wie może zaskoczą nas chociaż jakimś trailerkiem na E3 w którym zaprezentują trochę gameplayu (choć bardziej obstawiam na tegoroczny TGS).

Odnośnik do komentarza
Shin Megami Tensei X Fire Emblem is confirmed by Index to be a RPG, you know just in case you were expecting a fighting game or a card battling title.

http://www.siliconera.com/2013/01/24/shin-megami-tensei-x-fire-emblem-is-co-developed-by-nintendo-and-atlus/

 

Niemniej jednak dla Jap RPG może obejmować także gry taktyczne. I w sumie jakoś nie widzę innej opcji. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Garstka newsów:

P4G w EU 22 lutego - http://www.siliconera.com/2013/01/24/persona-4-golden-reaches-europe-on-february-22nd/

 

Arranged OST do pre-orderów Sould Hackers - http://www.siliconera.com/2013/01/25/pre-order-devil-summoner-soul-hackers-for-an-arranged-soundtrack-cd/

(pewnie i tak pocięte, co by prawdziwy ost kupować osobno...)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli komuś faktycznie zależy, a 3DSa jeszcze nie posiada, to szybszym i może nawet lepszym rozwiązaniem będzie import konsoli zza oceanu. Toż to przecież jeszcze Devil Survivor 2 na NDS nie miał swojej europejskiej premiery, a co tu dopiero mówić o Soul Hackers czy SMT4...

 

A jak już konsola będzie (w całości...) na miejscu, to i import gierek będzie zdecydowanie szybszy, a może i nawet tańszy, bez jakiegokolwiek czekania, czy też ryzykowania, że tytuł wcale się nie ukaże. Bo może i takie megateny czy wspomniany PxZ trafią do EU, ale równie dobrze może się trafić sterta innych pozycji, których taki los nie czeka.

 

Osobiście nie biorę nawet pod uwagę europejskiej konsoli. Musieliby wydać jakiś nowy model pozbawiony region locka, aby tak się stało, ale na to jakoś nie liczę.

 

Co do trailera - dubbing odpychający, a i nie słyszę charakterystycznej pioseneczki z japońskich zwiastunów. Czyżby została wycięta?

Odnośnik do komentarza

No ja rozważałem zakup 3DS'a z Europy bo ceny jego na choćby forum PSX Extreme czy nawet w niektórych sklepach są atrakcyjniejsze od łącznych kosztów sprowadzenia konsolki+przesyłka+ ewentualne cło :/ Ale tak ostatnio coraz bardziej się przekonuję, że rzeczywiście to nie ma sensu bo już sytuacja z NDS pokazała jak wiele gier nie wyszło w EU, tylko, że tam było o tyle lepiej, że nie było region-locka ...

 

A co się tyczy samego filmiku, to chyba szanse na jap dub w wersji na rynek amerykański raczej są nikłe i pozostaje zaakceptować ten jaki pokazali. Może jakiejś ogromnej padaki nie ma ale  jakieś super dobry też nie jest.

Odnośnik do komentarza

Fakt, faktem tylko może też okazać się sytuacja zgoła odwrotna, i jakaś gra nie ukazać się w Stanach, a wyjść w Europie. Wszystko jest możliwe, jak pokazuje choćby przykład "pewnej trójcy" na Wii, która ostatecznie została wyproszona przez amerykańskich graczy.

Nie zmienia to jednak faktu, że ewentualne kupienie 3DS'a ze Stanów biore pod uwagę, jak zostanę do tego zmuszony przez jakiś tytuł. Na razie jak widać specjalnie się na to nie zanosi...

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza

 

Mam nadzieję, że muzyczka w tle to battle theme. W pewnym momencie miałem już dość muzyki Strange Journey - nawet jeśli była klimatyczna. W tego typu grach trzeba po prostu czegoś dynamicznego.

 

Aczkolwiek i tak niezaprzeczalnym mistrzem w tej kwestii pozostaje dla mnie Battle for Survival.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...