Skocz do zawartości

Vanquish


schabek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden ukryty. Kolor nieznany.

 

BRĄZOWE

One Day at DARPA

Ukończ wszystkie ćwiczenia treningowe DARPA.

 

Space Normandy

Ukończ Akt 1.

 

Stormng Grand Hill

Ukończ Akt 2.

 

I Don't Speak Kreon!

Ukończ Akt 3.

 

My Way

Ukończ Akt 4.

 

End to Major Combat Operations

Ukończ Akt 5.

 

Operation Overlord II

Ukończ Akt 1 na poziomie trudności Hard lub wyższym.

 

Ain't Life Grand?

Ukończ Akt 2 na poziomie trudności Hard lub wyższym.

 

Cry on, Kreon!

Ukończ Akt 3 na poziomie trudności Hard lub wyższym.

 

The High Way

Ukończ Akt 4 na poziomie trudności Hard lub wyższym.

 

Mission Accomplished

Ukończ Akt 5 na poziomie trudności Hard lub wyższym.

 

Gun Runner

Przeskanuj i zdobądź wszystkie bronie.

 

King of the Hill

Podnieś maksymalnie poziom zdolności operacyjnej broni.

 

Fight or Flight

Ręcznie odpal tryb AR i zniszcz wrogiego robota.

 

Adrenaline Rush

Ręcznie odpal tryb AR Mode i zniszcz trzy wrogie roboty pod rząd.

 

Going in for the Kill

Zniszcz dwa wrogie roboty przy pomocy ataku wręcz.

 

Helloooo, Nurse

Przywróć do życia żołnierza po twojej stronie.

 

Knight in Shining White Armor

Przywróć do życia 20 żołnierzy po twojej stronie.

 

Death Wish

Zniszcz trzy wrogie roboty podczas trybu AR odpalonego z powodu uszkodzeń.

 

40 Yard Dash

Utrzymaj Boost dash do granic wytrzymałości reaktora ARS bez przegrzania.

 

Home Run

Zniszcz nadlatujący pocisk lub granat.

 

Home Run God

Zniszcz dziesięć nadlatujących pocisków lub granatów.

 

Brutality Bonus

Zniszcz ręce i nogi Romanova, następnie wykończ go atakiem wręcz.

 

Romanov This!

Zniszcz Romanova atakiem wręcz.

 

Robots Tend to Blow Up

Zniszcz trzy roboty naraz jednym granatem ręcznym.

 

Hole-in-One

Zniszcz Chicane ręcznym granatem.

 

Short Circuit

Zniszcz dziesięć wrogich robotów, które zostały wyłączone przy pomocy emitera EMP.

 

Two Birds with One Stone

Zniszcz dwa lub więcej wrogich robotów naraz przy pomocy broni LFE.

 

Trick Shot

Zniszcz trzy wrogie roboty naraz przy pomocy obrażeń zadanych przez falę uderzeniową od wyrzutni rakiet.

 

Piece by Piece

Zniszcz ręce, głowę, and plecy robota KNRB-0 Argus.

 

That Ended Up Working Nicely

Po przejęciu kontroli nad wrogim transportem w Akcie 2-2, nie pozwól uciec ani jednemu przeciwnikowi.

 

Failure Breeds Success

Zniszcz dwa roboty Argus w Akcie 2-3 Act 2-3 podczas gdy są w trybie dwunożnym.

 

Leibniz Defense Agency

Obroń statuę Pangloss w Akcie 3-2.

 

Tightrope Walker

Zniszcz dwa działa w Akcie 3-3 i ukończ misję.

 

Fisher is the Other Sam

Poruszaj się po jednoszynowcu w Akcie 3-4 będąc niezauważonym przez wrogich żołnierzy oraz reflektory.

 

Flyswatter

Zniszcz wszystkie unoszące się działa w Akcie 3-4.

 

Guardian

Nie pozwól na zniszczenie ani jednej przyjaznej jednostki pancernej podczas Aktu 3-5.

 

Hurry the #@$% Up!

Zniszcz pięć lub więcej wrogich transportów ze szczytu Kreona w Akcie 3-7.

 

Civil Disobedience

Zignoruj rozkaz do uruchomienia windy w Akcie 4-1. Zamiast tego, utrzymaj pozycję i zniszcz wszystkie posiłki.

 

Buzzard Beater

Zniszcz Buzzarda nie pozwalając mu zejść na ziemię w Akcie 5-1.

 

Smoke 'em if ya got 'em!

Zniszcz 10 przeciwników, których uwagę odwróciły papierosy podczas jednej misji.

 

Auld Land Syne

Zniszcz dwa wrogie roboty, których uwagę odwrócił papieros.

 

 

SREBRNE

Survivor

Ukończ wszystkie Akty.

 

A Heartbreaker and Lifetaker

Zniszcz 100 wrogich robotów atakami wręcz.

 

The Hand of God

Zniszcz dwa Romanovy pod rząd używając jedynie ataków wręcz.

 

Flash! King of the Impossible

Zniszcz czterech wrogów jednocześnie przy pomocy Lock-on lasera.

 

The Best of All Possible Worlds

Znajdź i otwórz ogień do wszystkich statuetek Pangloss ukrytych w kolonii.

 

 

ZŁOTE

ARS Operator

Ukończ wszystkie Akty na poziomie trudności hard lub wyższym.

 

Legend

Ukończ grę nie umierając, bez względu na poziom trudności.

 

 

PLATYNA

Platinum

Zdobądź wszystkie dostępne trofea w VANQUISH.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

ile osób dało tutaj radę?

w przerwach od Dark Souls włączam ten tytuł i już kampania wywołuje u mnie palpitacje, a losowość zgonów czasem wywołuje nagły wypływ piany z pysia; wczoraj oglądałem ostatni challange do zrobienia, średnio ludzie robią go około 20 minut, a jakiś rzeźnik łyka go w niecałe 4, ale to co się dzieje na tym filmiku sprawia, że stwierdzam: ninja gaiden sigma 2 to dziecinne igraszki...

Odnośnik do komentarza

Ja jak wrócę z wakacji to biorę się za ostatni challenge, który jest jedynym elementem na poziomie NGS2. UN1 jest spoko jak się kręcisz, a Daniel zabija bossów. Ja po przejściu tego w taki sposób z Danielem pomagałem ziomkowi, któremu tylko tego brakowało do platyny. Masakra, nie ma nic trudniejszego. Mogę wejść na UN1 z tobą i będę się kręcił, zobaczymy jak szybko zabijesz bossów :) Mi zajęło to jakieś 10 godzin grania, nauki, rzucania padem i toczenia piany z ust. Całe szczęście że miał zaliczone UN2, bo ta misja przeraża mnie najbardziej i na szczęście nie musiałem się jej nigdy uczyć.

 

Vanquish jest na bank 9/10, ale na pewno nie jest to NGS2, oczywiście jeśli zmierzysz się z UN1 lub UN2 walcząc, a nie kręcąc się jak idiota. Ja osobiście jak pierwszy raz zacząłem się kręcić z Danielem, to czułem się jak upośledzony debil. Musiałem później się sprawdzić i samodzielnie przejść chociaż UN1.

 

A co do singla, to zrobiłem go w 2:40h. Nie jest to rekord świata, ale myślę że jest to niezłe tempo.

Edytowane przez mashter
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jasne, jest tak jak mowisz. ja troche poszedlem w skrajnosc, mowiac o graniu z Danielem. osobiscie caly czas mam wrazenie, ze poziom trudnosci rosnie w ngs2 ze wzgledu na skopany multi (lag, zerwane polaczenie, freeze akcji) co generuje zgony niewywolane Twoim bledem. zupelnie inaczej by to wygladalo w sytuacji, w ktorej nie byloby takich problemow. ngs2 jest niesamowicie trudny, ale caly czas te rozgrywki traktuje jako ruletke i randomowe historie bedace przerywnikami wlasciwej gry, a jest ich tyle, ze wkurzaja.

to troche jak z demons/dark souls - to czy przejdziesz te gry nie zalezy od tego, czy rzeczywiscie jestes swietnym graczem, a czy masz na tyle cierpliwosci, by walczyc kwadrans, zanim dojdziesz do miejsca, w ktorym poprzednio polegles i podejmiesz probe pokonania danego fragmentu.

prawdopodobnie naraze sie tu na smiesznosc, ale przypuszczam, ze un1 i 2 dalbym rade zrobic sam (sam znaczy sam, bez towarzystwa bota), gdyby nie zwyczajne znuzenie zmaganiami z singlem, a potem borykanie sie z bugami multi. brakowalo mi juz cisnienia na ten tytul i tego nie potrzebowalem sobie udowodnic.

 

w vanquish jestes Ty vs GRA - jasne zasady, czysty skill, nie myslisz o obciazenach bledami. jak w DS: albo przejdzoesz wzorowo, albo polegniesz z powodu jednego bledu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

wlasnie skonczylem gre na hardzie. powiem szczerze, ze dla mnie ta gra zmienila podejscie do grania w strzelanki na padzie. zawsze konsolowe strzelaniny byly dla mnie uposledzonymi bracmi siekanek komputerowych, ze wzgledu na ograniczona predkosc rozgrywki. vanquish kadzie ten mit na lopatki i przyciska mu gardlo butem do gleby...

"ty w ogole cos tu widzisz?" najlepszy komentarz mojej zony do walki z 2xboogie w 5-3...

 

do challange chyba nie podejde. jednak za wolny jestem... zobacze jeszcze, ale... ciezko raczej.

Odnośnik do komentarza

nie wiem... rok temu pewnie bym sie rzucil, zeby wydluzyc wirtualnego penisa. obecnie mam na tyle malo czasu na granie, ze troche mi szkoda zachodu na masterowanie tytulow, ktore mnie nie kreca na 110%. vanquish jest za(pipi)isty, ale raczej duzo czasu bym musial poswiecic nazaliczenie pieciu czelendzy, a szosty... :confused: chyba nie mam potrzeby, wiec przegra z takimi rzeczami jak ng+ dark souls, deus ex, ac: brotherhood czy dmc hd (nigdy w to nie gralem ;/)

 

zrobilem dwa challange (1 i 5). drugi juz prawie mialem, ale na samym końcu zaplatalem sie i dostalem strzała "niewiadomoskad" ;/

 

niby widać progres, ale trochę to nudne sie robi, jak po raz piętnasty to samo sie wali w tej samej kolejności, ta sama bronią, zeby pójść mały krok do przodu i zginąć. no i mi sie czasem fazy mylą i np. zamiast rzucić emp w portal to przydzwonie rakieta ;) ale przyznać. trzeba, to jedna z najtrudniejszych gier tej generacji. mysle ze top5, a może i top3 (nie ujmuje tu bijatyk, bo te w ogóle są poza moim zasięgiem).

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

http://www.youtube.com/watch?v=A9kC8HIMh-k

 

z tą grą w czelendżach jest taki problem, że masz do odegrania scenariusz, a reżyser jest bardzo wymagający i wymaga setek powtórek, za choćby drobne odstępstwo ;)

tam nie da się wpaść i tak po prostu sobie biegać; jeśli chcesz to rozegrać sam, to odpalasz wyzwanie, na początku giniesz co około minutę czy dwie, ale uczysz się kolejności rozwalania i tak przechodzisz kawałek dalej i już nie giniesz co dwie minuty, a co trzy :) druga opcja jest z użycie YT: znajdujesz jakiś optymalny sposób naśladujesz; tak czy inaczej sprowadza się to do tego, np. wiesz, że po zabiciu ostatniego robocika masz 10 sekund na przybycie drugiej fali, więc lecisz po broń LFE, bo ona na 100% przyda się w następnej fali, masz tę broń, to gnasz na podest, z którego masz najlepszy widok na obszar, na którym zaraz zrobi się gorąco; jeszcze nikogo nie ma, a Ty już rzucasz 3 granaty w 3 konkretne miejsca, bo zanim wybuchną, pojawią się tam portale, z których wyjdzie po kilkunastu drobnych przeciwników i jeśli ich szybko nie sprzątniejsz, nie poradzisz sobie z Boogey'em, który wyskoczy pół minuty po pojawieniu się portalu...

 

mówiąc krótko: musisz się zaprogramować na robienie pewnych czynności, nauczyć się schematu i bezmyślnie(!) go wykonywać na poziomie odruchów, bo na myślenie tam nie ma miejsca; stań bez ruchu na sekundę - zginiesz (nie, nie przesadzam);

 

a wspominałem już, że nie można normalnie biegać, bo to pewny zgon? trzeba robić tzw boost roll - szybko po sobie naciskać L2, X w czasie biegu; ciągle, bez przerwy :) chyba w żadnej grze nie wciska się tak szybko buttonów jak tutaj :flag_of_truce:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zwróć tylko uwagę, ile trwa większość filmików ;) to samo masz z pozostałymi trialami: 90% filmików trwa >20minut, a znajdzie się freak, który zrobił w 6 minut :)

To coś jak Ninja Gaiden Sigma 2 - większości osób zrobienie niektórych misji zajmie tygodnie, a taki forumowy rzeźnik jak Daniel zrobi to w godzinę (i to jak będzie kiepskie łącze, a on będzie miał marny dzień ;)). Tysiąc powtórzeń, robi swoje ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.