Skocz do zawartości

Vanquish


schabek

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że nie ganiam za platynami jak Wy chłopaki, to legendarne teksty o trudności challengów zaszczepiły we mnie jakiegoś maniaka. Myślałem o nich przynajmniej kilka razy dziennie. Napiszę tak - pierwsze pięć to serio jest pikuś w porównaniu do 6. Zorałem je w jakieś - w sumie - 2 może 3h. Natomiast z ostatnim, KOSMICZNYM męczyłem się aż do dziś przez jakieś 6 godzinek(tyle co kampania xd). Ręce jeszcze mi się trzęsą, jak wyłączyłem konsole miałem jakieś zagłuszenia słuchu. I ta ulga, o (pipi)a.

 

 

Wzorowałem się na tutorialu(a bardziej filmie, w którym się chwali i ma (pipi)a czym) tego azjatyckiego robota. Cyborga. Boga skilla. Nawet w 50% nie umiem grać tak jak on. Ale koniec końców z czasem około 12 minut szóste wyzwanie padło. Bez podpatrzenia, w zasadzie nowej nauki grania w Vanquish, nie dotarł bym pewnie nawet do 5 fali wrogów. Jakieś tipy? Granaty wstrząsowe, LFE oraz jak najrzadsze "przeciążanie". I masa szczęścia, choć w moim przypadku był to bardziej wyćwiczony skill. Najgorsze, że teraz po przejściu wydaje się to całkiem łatwe ... Zostało mi kilka trofeów, może z 2h gry i platynka wpadnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja też gram słabo w strzelanki, więc nie ma co się poddawać. Kalinho może potwierdzić jak za(pipi)iście celuje na upośledzonym kontrolerze zwanym dualshock 3.

Na padzie, to się gra w erpegi albo gry logiczne. W strzelanki gra się na myszce, tak samo jak w bijatyki gra się na sticku.

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

No coś niesamowitego ta gra. Cisnę właśnie 6 challenge i banan na buzi jest w każdej chwili. Niesamowity tytuł, tyle pokładów szczęścia ile on wywołuje podczas grania mają na tej generacji może jeszcze ze 3-4 tytuły. :D

E:
Haha, wszystkie challenge wykonane, buła z masłem. Kocham tą grę!

Edytowane przez XM.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Fcuk me, byłem u kuzyna, no i patrzę, a on w Vana z kolegą ciśnie. No to graliśmy z 4h, akurat challenge poszły. Zasiadłem do 6 challenge'a i bite 3h grałem aż przeszedłem (w poprzedniej próbie zawaliłem na końcu, 3mm paska ostatniego bogeya zostały :); w dodatku raz pod koniec bogey wybuchł i mnie zabił). U siebie na konsoli utknąłem na 4 challengu. Ciekawe czy dam radę (muszę jeszcze kampanię dokończyć).

 

Niesamowita gra :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Błagam was, dajcie mi jakieś tipy do czwartego challenga. 

 

Ogólnie ten challenge to banał, nie licząc ostatniego wave'a. W 8 na 10 prób dochodzę do ostatniej fali, ale to co się tam dzieje przechodzi ludzkie granice.

 

To jest totalny random, malutka przestrzeń, crystal viper, 3 romanovy i sporo tych małych, wytrzymałych robocików ninja. Fuck, kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać, padam zazwyczaj po 15 sekundach, pomimo boost rolli i szybkiego przemieszczania się. Mały teren, i co chwilę natrafiam na vipera, który mnie bije :) Jeszcze te romanovy z rakietami, no niby mam tą rakietnicę i potem dochodzi upgrade który dodaje ammo, ale nawet w nich strzelić nie zdążę. Parę sekund i już czerwony ekran.

 

Dodam, że challenge 1, 2, 3 i 5 - wszystkie zdałem za dosłownie pierwszym razem (może oprócz pierwszego, bo wtedy jeszcze nie ogarniałem tej gry). Kampanię na hard zakończyłem z zaledwie 39 zgonami, ale to mnie chyba przerasta. Może jestem za młody na takie skillowe gry, idę strzelać do moich amerykańskich rówieśników w Coda ;)

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Ech, jakoś umęczyłem 4 challenge (nie mam pojęcia jak go zrobiłem, szczególnie ostatni wave). 

 

Mam problem z challenge 6 - pierwsze 4 wave'y to bułka z masłem, ale 5 to jazda bez trzymanki.

 

Nie wiem jak się do niego zabrać. U kuzyna już nie pamiętam, on lepiej w to grał :) Lock On Laser mam używać? Przecież to malutko im odbiera, zanim zdejmę niebieskiego to podczas boost rolli mnie zabiją. LFE na kulki, plus rakietnica - jeszcze popróbuję. Życzcie mi szczęścia :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...