Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki. Może to nie temat przeznaczony do dywagacji nt. trofeów w GT5, ale zauważyłem coś dziwnego. Otóż popatrzcie na ten link: http://www.ps3trophies.com/trophy/Gran-Turismo-5/Gold-Standard

Na chwilę obecną tylko 2 osoby mają (wg. tego rankingu) wbite złote trofeum w GT5. Wszystko by było ok, ale zastanawiam mnie 1 rzecz. Otóż kolega fenrir_7 otrzymał ów trofeum, lecz nie posiada on pucharka za zdobycie 40lvl w A-Spec, a jak wszystkim jest wiadomo, żeby wbić wszystko na złoto, potrzeba mieć lvl 40 ponieważ W Endurance'ach jest wyścig N-Ring 24h dostępny dopiero od 40lvl. Czyżby nie trzeba było zdobywać wszystko w A-Spec oraz B-Spec, a wystarczyłoby wbicie tych wyścigów tylko w B-Spec? Intrygująca sprawa. Mnie i na pewno wielu zapaleńcom starającym się o złoty pucharek na pewno ułatwiłoby to sprawę.

Odnośnik do komentarza

Tak własnie jest. Na GTP koleś, który ma to trofeum napisał, że wystarczy zrobić wszystkie wyścigi w b-spec lub a-spec.

Dla mnie to akurat nie jest najgorsze... W sumie jak dla mnie na drodze do platyny stoją 2 przeszkody:

1. 24h wyścigi, których bez save'a nie tykam.

2. Wyzwanie S. Vettela. Nie wiem jak na kierownicy ale na padzie jest to rzeczyiście absurd. Nie chodzi tu o trudnosć samą z siebie ale o to, że te testy (przynajmniej na padzie) wymagają więcej szczęścia niż umiejętności. Najwiekszym problemem jest to, że na padzie ten Red Bull ma strasznie duże opóźnienie przy skręcaniu. Jak ktoś ma kierę a ciekawi go o czym mówię.. to polecam spróbować na padzie.

Wiem, że na kierownicy tego nie ma.

 

Koniec końców dla mnie jedyna szansa na platyne to save w wyścigach 24h i zlikwidowanie debilnego opóźnienia w sterowaniu Red Bullem <_<

W przeciwnym razie szkoda mi czasu i nerwów.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Akurat wyścigi 24h to żaden problem jeśli wystarczy je zaliczyć tylko w B-Spec. Zostawiasz konsolę na tę dobę i już. Mi zostały 2 wyścigi 24h + Vettel na złoto i wpadnie to trofeum. Dla mnie najgorsze wydaje się być wbicie 40lvl w A-Spec, ale pewnie przyjdzie z czasem.

Vettel'a na padzie nawet nie ruszałem po tym co słyszałem od osób, które próbowały. Aktualnie po ok. 1,5h wbiłem wszystkie 3 na brąz, ale myślę, że ze złotem nie będzie jakichś wielkich problemów - wystarczy po prostu żmudnie ćwiczyć - do perfekcji.

 

Bardzo dobrze że wystarczy wbić te wyścigi tylko w B-Spec... póki co bez opcji save'owania nawet nie tknę tych 24h w A.

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś rady odnośnie B-spec? Próbuję zdobyć Mazdę Furai ale mój debil nawet furą zrobioną na maksa dojeżdża na ostatnim miejscu :/ Poziom 6... Z tego co widzę dalej w B-spec nie dojdę co IMO jest dziwne :(

 

 

Początki zawsze są trudne... pamiętam jak moja łamaga na początku na co 2-gim zakręcie wypadała z toru. Teraz jak ma 39lvl to momentami jeździ nawet lepiej ode mnie... Co do rad to polecam dać mu samochód z napędem na 4 koła, bo czym samochód ma więcej mocy tym trudniejszy jest do opanowania, a samochody 4WD wybaczają bardzo wiele.

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś rady odnośnie B-spec? Próbuję zdobyć Mazdę Furai ale mój debil nawet furą zrobioną na maksa dojeżdża na ostatnim miejscu :/ Poziom 6... Z tego co widzę dalej w B-spec nie dojdę co IMO jest dziwne :(

Mój kierowca podchodził 10 razy do pierwszego wyścigu sunday cup (pierwsze możliwe zawody) i dopiero kiedy kupiłem mu formułe gran turismo dał radę dojechać na pierwszej pozycji >.>

 

 

 

Odnośnik do komentarza

ale beznadzieja!!!!

podczas jazdy Rally promienie sloneczne odbijaja sie od Asfaltu i oslepiaja mnie, a mapa jest na samym srodku, co uniemozliwia widocznosc.

aha.. pilot sie spoznia z przedmowa zakretow.

nie zebym sie czepial, ale nie moge przejechac w zwiazku z tym sie czepiam :P

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

A może mi ktoś powiedzieć co to się dzieje ostatnio z grą online ?

Coraz częściej samochody przenikają przez siebie i nie da się grać w ten sposób.

Wcześniej tego nie było ! Przynajmniej ja tego nie miałem. Już próbowałem na wszystkie sposoby ustawiać swój pokój i dalej to samo, chociaż nie zawsze. W inny pokojach też samochody przenikają coraz częściej...

I o co tu chodzi ?

Odnośnik do komentarza

Ja nie zauważyłem zmian w online...

przenikanie występuje wśród zdublowanych osób oraz tych których "system gry" uzna ze wariatów np za późno zaczynają hamować i na 100% wjechaliby komuś w dupę -> wtedy gra robi takich delikwentów duchami

podobnie jak wracasz z wycieczki na pobocze stajesz sie duchem dla bezpieczeństwa innych

 

ma to swoje plusy i minusy, jak wszystko, jest to lekarstwo na "dzieci" szukające wrażeń

Edytowane przez Bumier
Odnośnik do komentarza

Macie jakieś rady odnośnie B-spec? Próbuję zdobyć Mazdę Furai ale mój debil nawet furą zrobioną na maksa dojeżdża na ostatnim miejscu :/ Poziom 6... Z tego co widzę dalej w B-spec nie dojdę co IMO jest dziwne :(

Mój kierowca podchodził 10 razy do pierwszego wyścigu sunday cup (pierwsze możliwe zawody) i dopiero kiedy kupiłem mu formułe gran turismo dał radę dojechać na pierwszej pozycji >.>

Może masz jakaś hardkorową wersję gry, że do sunday cup fgt potrzebujesz? Załatw sobie szybko x1, bo nici z grania w wyższych klasach :confused:

Odnośnik do komentarza

Ja nie zauważyłem zmian w online...

przenikanie występuje wśród zdublowanych osób oraz tych których "system gry" uzna ze wariatów np za późno zaczynają hamować i na 100% wjechaliby komuś w dupę -> wtedy gra robi takich delikwentów duchami

podobnie jak wracasz z wycieczki na pobocze stajesz sie duchem dla bezpieczeństwa innych

 

ma to swoje plusy i minusy, jak wszystko, jest to lekarstwo na "dzieci" szukające wrażeń

 

Większych bredni to już dawno nie słyszalem hahaha... jeśli tak faktycznie jest to jest to jakaś paranoja ! Wcześniej tego nie było a jadąc taki Nascar to z takim bugiem gra nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza

Ja nie zauważyłem zmian w online...

przenikanie występuje wśród zdublowanych osób oraz tych których "system gry" uzna ze wariatów np za późno zaczynają hamować i na 100% wjechaliby komuś w dupę -> wtedy gra robi takich delikwentów duchami

podobnie jak wracasz z wycieczki na pobocze stajesz sie duchem dla bezpieczeństwa innych

 

ma to swoje plusy i minusy, jak wszystko, jest to lekarstwo na "dzieci" szukające wrażeń

 

Większych bredni to już dawno nie słyszalem hahaha... jeśli tak faktycznie jest to jest to jakaś paranoja ! Wcześniej tego nie było a jadąc taki Nascar to z takim bugiem gra nie ma najmniejszego sensu.

widać zyjemy w innych światach :)

miłej gry zycze :thumbsup:

 

edit

 

wyslij w koncu powtorkę z tego swojego nieporozumienia(wiesz o co chodzi) synek, nie bij piany :thumbsup:

Edytowane przez Bumier
Odnośnik do komentarza

Max lvl dla kierowcy w b-spec to 40 i 100%

to nie jest do konca prawda.

40 lvl nie oznacza 100% w kategori B-Spec.

jest jeszcze Kariera, ktora trzeba doprowadzic do konca, a to oznacza kikadziesiat Race'ow do przodu(jak nie 100?).

Odnośnik do komentarza

moj ma 31 Klase i kariere w okolicy 44% a pozostali nie maja nic, poniewaz nie udostepniam ich do wyscigu.

w zwazku z tym, chcialbym sie upewnic, czy dobrze robie, bu juz sam nie jestem tego pewien :/

IMO: kierowca ktory jezdzi najwiecej zbiera najwiecej Doswiadczen, czyli z tego punktu widzenia, jego kariera wapelni sie najszybciej, bo on sam ukonczyl zadanie w zwiazku z tym, cala pula Doswiaczen laduje u niego w kieszeni.

najgorsze jest to, ze tak do konca nie jestem tego pewien, a robie tak od poczatku.

moje pytanie jest nastepujace wiec: czy moj kierowca wciaz nabywa doswiadczen podczas, gdy jego pasek sily fizycznej, jak i psychicznej jest = 0 (strzalka wskazywalaby, ze tak, bo wskazuje podswietlone na niebiesko U/F)?

P.S

mi nie chodzi o Poziom B-Spec tylko Klase, ktora jest z tym powiazana.

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...