Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... różne rzeczy przychodzą mi do głowy, ale żeby nazwać granie w Shift'a przyjemnością to nigdy. W każdym bądź razie ciesze się, że są ludzie, którym ta gra podchodzi, to potwierdza tylko i wyłącznie moją inność w kwestii oceniania szerokopojętej rajcowności gier wyścigowych. Rzeknę tylko, dla kontrastu, że wolałbym zrobić 100 kółek po Nurbie w Fiacie 500 niż 5 w Shifcie najlepszym Ferrari.

Pozdrawiam :)

 

 

moze dlatego ze wrazenia stricto symulacyjne mam jezdzac na zywo ,majac pod maska 279kunikow mozna poszalec:),a swoja dorga, jaka szkoda ze w shifcie niema ferrari :/ .

Odnośnik do komentarza

Pewnie. Nie zamierzam nikogo krytykować dlatego, że woli Shifta od powiedzmy GT. Grunt żeby każdy dobrze się bawił i szanował zdanie innych.

w GT5 są Rufy czy normalne Porsche ?

@diolek z tego co wiem jest DLC do Shifta, które zawiera Ferrarki

 

tak ale tylko na x360, chyba ze cos sie zmienilo i wydali to dlc takze na ps3?

Odnośnik do komentarza

GT5 bylem zafascynowany od premiery , ale po rozegraniu setek godzin praktycznie zwatpilem w rozwuj tej serii. Jest ku temu kilka powodow np. dlaczego ilosc tras ,wyscigow i zawodow nie jest odpowiednio proporcionalna do ilosci samochodow , posiadam w garazu ponad 850 samochodow ale jezdzilem moze 5% z nich .Do uzbierania kasy na reszte gdzie jedno auto jest warte ponad 1 000 000 nie mam ochoty gdyz gt nie oferuje ewentow gdzie moglbym zarobic te pieniadze.

 

Nie rozumiem dlaczego Polyphony nie zaiplementowalo zawodow specjalnych dla kazdej marki w salonie tak jak to bylo w GT5 prolog , wiadomo mamy zawody sezonowe ale te staly sie nudne i nie pojawiaja sie czesto.

 

Ukonczylem prawie wszystko i dalej czuje niedosyt , ile razy mozna jezdzic w kolko po nurenbergi czy tokio ( o jezdzie po trasach zywcem z ps2 nie bede wspominal ) ,a wywalenie grand canion i el capitana ( najlepsza trasa ever :D ) to jeden z kilku zartow w gt5.

 

Po mocnym ograniu gt5 daje od siebie -8/10 . Czekam na opinie tych co ograli gre juz na maxa.

Odnośnik do komentarza

A ja włączyłem GT po około miesiącu, może dwóch. Grę kupiłem zaraz po premierze i mnie odrzuciło. Za dużo bugów, niedopracowań itd. Ściągnąłem wszystkie łatki, sporo tego było i.... SZOK!!!!! Nareszcie można grać po ludzku. Katuję gierkę non stop. Wypas. Szkoda, że od razu nie dali wszystkiego na cacy. Grę polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Właśnie przeczytałem 121 stron o gran turismo. Sporo się od was dowiedziałem , gry co prawda nie mam ale grałem więc nie będę tutaj nic dodawał, bo już wszystko zostało omówione. Zauważyłem że dużo ludzi tutaj próbuje udowodnić innym jakim jest kozakiem że musi mieć wszystko na złoto, platyny...

Ja jestem graczem starej daty i dla mnie nie ma znaczenia jakie mam osiągnięcia, powiem nawet że wole czasy ps2 gdzie nie było żadnych rankingów i td. Ludzie chyba już zapomnieli że granie powinno sprawiać radość a nie jakiś obowiązek. Kiedyś się sprawie GT5 ale na siłę nie będę robić rzeczy których nie dam rady. (chociaż w poprzednich odsłonach mi się udawało)

Pozdrawiam.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kaper666, cóż za liche sugerowanie, jakoby gry video miały służyć jedynie rozrywce i to takiej, która jest dodatkowo niewymagająca. Z tego co się orientuje, już na samym pudełku jest napisane "REAL DRIVING SIMULATOR". Samo to określenie wyznacza już pewien stopień trudności i poświęcenia, czego dobrym przykładem w wersji "NOT REAL DRIVING SIMULATOR BUT CLOSE TO GT5" jest NFS:Shift i 2, gdzie właśnie dodają jaki to "FUN" dodatkowo płynie z rozrywki i jak "fajnie" się jeździ, niekoniecznie dla "milisekund". Zdaje się, że pomyliłeś gry i w raz z postępującym wiekiem, który jak widać rośnie odwrotnie proporcjonalnie do zapału lub umiejętności powinieneś odejść od starych przekonań i spróbować czegoś innego. GT5 to nie fast-food. Jak wszystko co jest ponad masami, od dzieł sztuki kategorii muzyki czy z zakresu plastycznego, genialnych pisarzy czy wybitnych uczonych, gdzie nie są to rzeczy strawne dla każdego, kto sięgnie ręką na półce w empiku po tytuł w dziale multimedia z przekonaniem, że się będzie "dobrze bawił". GT5 odzwierciedla w bardzo okrojonej formie twój styl życia, włączając w to pasję oraz umiejętności, które często podążają za charakterem człowieka, który de facto takie gt5 bardzo dobrze obnaża, forując słusznie tych, którzy uczą się ustawień aut, poznają historię motoryzacji, wliczając, dzięki możliwością gt5 teraźniejszość jak i przyszłość; dodatkowo chcą się czegoś nauczyć, wznieść się jeszcze wyżej, gdzie po przejściu wyzwania vettela na złota człowiek odchodzi - często po wielu dniach zmagań - odmieniony, ponieważ ilość rzeczy jakie doświadczył, wiedzy której posiadł jak i umiejętności, które wykształcił jest satysfakcjonujące jak niemal nic innego w świecie wirtualnej rozrywki i właśnie to samo tyczy się innych dzieł sztuki i dokonań człowieka, tylko trzeba się wysilić i sięgnąć po nie z pełną premedytacją by czerpać garściami. Nie wszyscy jednak mają ku temu możliwości lub aspiracje i zdaje się, że jesteś jedną z takich osób. Ostatecznie nie ma nic w tym złego, po prostu powinieneś sięgnąć po inną "grę" bo nie wszystkie gry są "grami".

Edytowane przez stabik
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Czytając twoją wypowiedź to się oblałem piwem :lol:. Musisz być wielkim zapaleńcem skoro gt5 cię aż tak odmieniło, ja uwielbiam tą serię nawet mam odpowiednią kiere do niej ale na razie nie posiadam swojej kopii.

A co do twojej wypowiedzi to chyba musiałeś być wstawiony albo na dopalaczach :lol: bo jeszcze nikt tak nie przedstawił gry w takim pryzmacie jak ty.

Pozdrawiam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Ukonczylem prawie wszystko i dalej czuje niedosyt , ile razy mozna jezdzic w kolko po nurenbergi czy tokio... Czekam na opinie tych co ograli gre juz na maxa.
Ja tam od dwóch miesięcy żadnego wyścigu Single Player (za wyjątkiem kilku Sezonowych) nie jechałem. Codziennie jakiś Turniej/Event online mam, więc jeżdzenie ze sztuczną inteligencją mnie już nie bawi. ;)

 

Mój kalendarz:

Wtorek, czwartek, niedziela 21:30 - WTCC

 

Środy (i kwalifikacje w poniedziałek) 22:30 - Super GT

 

Poniedziałki i piątki 21:20 - Ferrari vs Lambo

 

Środy 21:00 GT Racing - od kwietnia

 

Niedziela ok 20:30 Seria GT

 

Piątki (co trzy tygodnie) o 19:00 Wyścigowe Mistrzostwa Polski

 

No i u siebie też jeźdzę ;) - soboty 21:30 GT5 EVENT PRO

 

Zapraszam do rywalizacji z ludzmi, a nie durnym SI. ;)

Edytowane przez SUMO
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

starsza minimalnie prościej się prowadzi - jest dużo mniej nerwowa, ale nowa pomimo nerwowości (np. ostro podskakuje na prostych gdzie teoretycznie jest równiutko, wpada w dziwne wibracje) ostatecznie jest troszkę szybsza - np. w moim wypadku na Suzuce nowszą wersją mam czas lepszy o jakieś 2s. starsza wydaje się szybsza bo jeździ stabilniej i jakby bardziej przewidywalnie, ale w moim przypadku nie przełożyło się to na czas... nowa wydaje się mniej pewna i na początku ciężko jej zaufać, ale wystarczy jej nie przeszkadzać tylko wcisnąć gaz i dać jej jechać tak jak lubi, a efekt sam przychodzi...

 

generalnie co nie kupisz to będziesz zadowolony, oba bolidy prowadzą się bajecznie, dużo lepiej niż Formula GT...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...