Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

To Yamauchi wydał już oficjalne oświadczenie, że tak zaprogramował grę, żeby nie dało się tego eventu zrobić na złoto padem?
A co on wie o robieniu gier? O samochodach, trasach i fizyce/modelu jazdy wie, a grach nic nie wie, dowód to zasada GT: "kup lepszy samochód i wygraj".

 

Co Vettela i pada to wiem z najlepszych źródeł (czołówki Forzy, ale nie TOP1:), że nie da się tego zrobić, że gra faworyzuje posiadaczy kierownic (bardzo chamsko, to się ociera o cheaterstwo, ot taka Marit Bjoergen - "kierownica" z leków dopingujących na astmę vs Kowalczyk - pad). Te osoby grały ze sobą w wielu grach ostro rywalizując, a teraz posiadacze kierownic mają przewagę 2 sek / 1 okr (typowe okr.rzędu 100 sek). W takich warunkach wielu osobom przeszła ochota do walki w time trialach i online (i sprzedali grę).

 

Ponadto: czy wiecie, że w GT5 jest 1000 samochodów?

Wiecie? No to guzik wiecie, bo jest ich 200 (tyle jest do kupienia na levelu 27). Próbowałem startować w Time Trialach i co? Nico, najlepsi mają zawsze bryki których nie da się nigdzie zdobyć, w Forza kupiłbym je na aukcji, a w GT5 można się tylko wkurzyć. Jeśli pojawią się normalne rankingi to i tak nie będą miały sensu, gdy samochodów nie da się zdobyć. Wyjątek to ten tydzień, numerem jest jest (był?) Polak Mato, brykę da się kupić (wow!), ale ta czasówka jest zbyt nietypowa (nie mam nic przeciwko asystom, ale zwykle cała czołówka używa tylko ABS-a.). Mato gra z włączonym automatycznym sterowaniem (na max), inni podobnie (i TCS np.5), nawet w czołówce znalazł się ktoś na padzie.

Odnośnik do komentarza
To Yamauchi wydał już oficjalne oświadczenie, że tak zaprogramował grę, żeby nie dało się tego eventu zrobić na złoto padem?
A co on wie o robieniu gier? O samochodach, trasach i fizyce/modelu jazdy wie, a grach nic nie wie, dowód to zasada GT: "kup lepszy samochód i wygraj".

 

 

GT zawsze tak wygladało i zawsze tak będzie wygladać. Nie podoba się? Sprzedaj.

 

 

Co Vettela i pada to wiem z najlepszych źródeł (czołówki Forzy, ale nie TOP1:), że nie da się tego zrobić, że gra faworyzuje posiadaczy kierownic (bardzo chamsko, to się ociera o cheaterstwo, ot taka Marit Bjoergen - "kierownica" z leków dopingujących na astmę vs Kowalczyk - pad). Te osoby grały ze sobą w wielu grach ostro rywalizując, a teraz posiadacze kierownic mają przewagę 2 sek / 1 okr (typowe okr.rzędu 100 sek). W takich warunkach wielu osobom przeszła ochota do walki w time trialach i online (i sprzedali grę).

 

 

Czy to że człowiek z kierownicą ma lepsze czasy jest dziwne? Nie jest to logiczne. To samo jest w Forzy

 

 

Ponadto: czy wiecie, że w GT5 jest 1000 samochodów?

Wiecie? No to guzik wiecie, bo jest ich 200 (tyle jest do kupienia na levelu 27). Próbowałem startować w Time Trialach i co? Nico, najlepsi mają zawsze bryki których nie da się nigdzie zdobyć, w Forza kupiłbym je na aukcji, a w GT5 można się tylko wkurzyć.

 

 

W GT5 można je wygrać lub kupić w używkach lub salonie sieciowym

Odnośnik do komentarza

Arek: to ja rzeczywiście guzik wiem (btw: ma ktoś jakieś dobre guziki, bo u mnie w mieście sucho), mnie się wydaję że jest 1000 samochodów, ale ja jestem na 29. levelu (ach te seasional events...), więc może się mylę ;)

 

Grzechoo a.k.a. Grzegosz: ja w Ciebie wierzę, ale wiesz że to ja będę pierwszy przecież :D

 

btw btw: jakoś na razie nie miałem więcej czasu na GT5, jak już wspomniałem jestem na 29. poziomie, jakoś też tryb online jest mi na razie obcy, a z chęcią bym się z kimś popróbował. Jest tak bo chcę najpierw "zrobić" wszystko co się da na złoto, a potem... Mam nadzieję że to już niedługo potrwa.

 

btw btw btw: A właśnie, bo jakby nie jestem w temacie online: czy "organizują się" już jakieś online eventy na większą liczbę graczy czy jeno wszystko skupia się w małych, kilkuosobowych grupach "swoich" ziomków? (chodzi mnie o to czy jakiś turniej online jest rozgrywany czy może (jeszcze) nie?)

Odnośnik do komentarza
To Yamauchi wydał już oficjalne oświadczenie, że tak zaprogramował grę, żeby nie dało się tego eventu zrobić na złoto padem?
A co on wie o robieniu gier? O samochodach, trasach i fizyce/modelu jazdy wie, a grach nic nie wie, dowód to zasada GT: "kup lepszy samochód i wygraj".

 

Co Vettela i pada to wiem z najlepszych źródeł (czołówki Forzy, ale nie TOP1:), że nie da się tego zrobić, że gra faworyzuje posiadaczy kierownic (bardzo chamsko, to się ociera o cheaterstwo, ot taka Marit Bjoergen - "kierownica" z leków dopingujących na astmę vs Kowalczyk - pad). Te osoby grały ze sobą w wielu grach ostro rywalizując, a teraz posiadacze kierownic mają przewagę 2 sek / 1 okr (typowe okr.rzędu 100 sek). W takich warunkach wielu osobom przeszła ochota do walki w time trialach i online (i sprzedali grę).

 

Ponadto: czy wiecie, że w GT5 jest 1000 samochodów?

Wiecie? No to guzik wiecie, bo jest ich 200 (tyle jest do kupienia na levelu 27). Próbowałem startować w Time Trialach i co? Nico, najlepsi mają zawsze bryki których nie da się nigdzie zdobyć, w Forza kupiłbym je na aukcji, a w GT5 można się tylko wkurzyć. Jeśli pojawią się normalne rankingi to i tak nie będą miały sensu, gdy samochodów nie da się zdobyć. Wyjątek to ten tydzień, numerem jest jest (był?) Polak Mato, brykę da się kupić (wow!), ale ta czasówka jest zbyt nietypowa (nie mam nic przeciwko asystom, ale zwykle cała czołówka używa tylko ABS-a.). Mato gra z włączonym automatycznym sterowaniem (na max), inni podobnie (i TCS np.5), nawet w czołówce znalazł się ktoś na padzie.

 

To w Forza na kierownicach nie ma lepszych czasów? Może w takim razie lepiej byłoby porównywać ją z grami typu NFS, a nie GT5 ;) Czołówka z NFS pewnie też by to samo powiedziała o Vettelu ;p Ja sam wiem, że Vettela pewnie nawet na brąz bym nie zrobił na padzie (na kierce poszło jakoś :D ), ale nie twierdzę, że to niewykonalne, bo może na padzie innym niż DS3 jest lepiej? ;)

 

Co do 1000 samochodów, to pod opcją "Salon" jest jeszcze opcja "Giełda", polecam! Jest tam mnóstwo świetnych fur, którymi jeździ się niesamowicie (Furai, FGT, GT-ONE, Escudo). Furki z salonów są do tego, żeby sobie na nie popatrzeć (poza X2010 oczywiście, ale kto by go kupował w salonie).

 

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy zarówno z Forzą jak i z GT5! Pamiętaj, że to nie wina Kaza, że do X-klocka jest posucha w temacie dobrych kierownic (i niedrogich) i robi się na nich gorsze czasy :D

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze 5 poziomów i udowodnię Ci, że się da (pewnie po sesji dopiero). W tym przypadku nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Podejrzewam, że na GTPlanet znajdą się osoby, które tego dokonały. Reszta zawodów specjalnych nie jest - nomen omen - specjalnie wymagająca gdy gra się na padzie.

 

Aha, więc ty jeszcze nawet nie odblokowałeś tego wyzwania i piszesz na podstawie gdybań. A może się uda, i podejrzewasz że na GTPlanet <_< Trzeba być na GTPlanet i czytać wypowiedzi. Tylko ci przybliże fakt że jeszcze nikomu się to nie udało. Na Nurburgring i na Monza są miejsca na popełnienie błędu, na to żeby jechać nie równo bez rytmu i nadal zdobyć złoto na monzy i zrebro na nurburgring. Ale złoto jest na DualShocku nie do zdobycia na Suzuce. Tu już nie ma miejsca na jazdę ostrożnie, na popełnienie błędu. Padem tego nie zaliczysz, może gdyby NegCon działał to kto wie.

 

To jest Brąz na DualShocku. Przynajmniej teraz wiesz co ciebie czeka, to nie szkółka niedzielna jak AMG :thumbsup:

 

http://www.youtube.com/watch?v=nPui2oPsYLI

 

Nigdy nie jeździłem X2010, nie wiem też jak trudno jest na padzie tym autem, jednak znając tor Suzuka i prędkości z jakimi poruszają się tam bolidu F1 spokojnie da się pojechać tam szybciej. I to sporo. Odnoszę się tu do filmiku, który wkleiła Julita. Gość nie trzyma wiele razy optymalnego toru jazdy, kilkukrotnie zdecydowanie za wolno wchodzi w zakręty ( tak jak mówię, nie grałem, opieram się na filmikach, które obrazują możliwości potwora z Milton Keynes )

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że nie wziąłeś pod uwagę tego, że na tym filmiku prędkość jest pokazana w milach ;)

 

Poza tym, jak już pisałem wcześniej... precyzja czy też sama prędkosć nie jest tu teoretycznie jakimś dużym problemem na padzie. Chodzi o to, że kiedy gramy na padzie GT5 w MOOOOOCNO przesadny sposób symuluje opóźnienie skrętu koła kierownicy. W tym Red Bullu efekt jest taki jakbyśmy skręcali autobusem (np. z max na lewo do max na prawo) a przecież kąt skrętu kierownicy w tym Red Bullu jest tak mały jak w bolidzie F1 <_<

Odnośnik do komentarza

Ruszyłem w końcu mistrzostwa z nascarem (nienawidzę tego "sportu") wszystko wygrałem spoko oprócz ostatniego wyścigu na Daytonie Oval. Mam tam włączoną odgórnie stabilizacje toru jazdy i kwa na każdym zakręcie samochód zwalnia jak głupi, a cała reszta w trzy dupy pełnym ogniem idzie. Ni hu nie można tego ustrojstwa wyłączyć :/

Wylacz ABS ;)

Odnośnik do komentarza

Nie chodziło mi o cyfry na cyferblacie, tylko o to co widzę na filmiku :) Są spore rezerwy i zostało sporo toru do wykorzystania. No, ale skoro się nie da to się nie da :)

Moze i sie da ale wymaga to znacznie więcej szczęścia niż skilla :/

 

Wychodzi na to, że Sony spartoliło sterowanie na padzie ;) Bo takiej sytuacji imo być nie powinno.

Odnośnik do komentarza

btw btw btw: A właśnie, bo jakby nie jestem w temacie online: czy "organizują się" już jakieś online eventy na większą liczbę graczy czy jeno wszystko skupia się w małych, kilkuosobowych grupach "swoich" ziomków? (chodzi mnie o to czy jakiś turniej online jest rozgrywany czy może (jeszcze) nie?)

my próbujemy wystartować z ligą GT5, tylko na razie mamy mało ludzi :(

jakby ktoś był chętny to niech uderza do mnie na PW albo na PSN :)

Odnośnik do komentarza

Na GT Planet powstala lista rzeczy, ktore gracze chcieliby zobaczyc w grze, mozna glosowac: :)

http://feedback.gtplanet.net/forums/96709-gt5-feedback

Jest tego troche, sa tam ciekawe propozycje - mam nadzieje, ze Polyphony zwroci na to uwage. :)

 

Ja chcialbym zeby poprawiono ta sztywna i statyczna kamere widoku zza samochodu i dano mozliwosc obracania kamery prawym analogiem wokol auta w wyscigu oraz menu wyboru pojazdu. :) Poza tym Online lobby az prosi sie o dodanie wiekszej ilosci filtrow i opcji wyszukiwania gry.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Mi zostało jedno z grand tour (alfa), jeden nascar (lajt) i cały vettel. Wyciągnąłem kierownicę i popróbowałem trochę. Nigdy nie grałem na kierownicy (troszkę w gt5p), czasy miałem podobne jak padzie, nie zdobyłem nawet brązu. Będzie to wymagać dłuugich godzin treningu i całej masy szczęścia, także chyba sobie odpuszczę, szkoda nerwów. Żałuję trochę, bo platyna w zasięgu.

Może jeszcze kiedyś do tego wrócę.

Odnośnik do komentarza
Gość mevek

Mi zostało jedno z grand tour (alfa), jeden nascar (lajt) i cały vettel. Wyciągnąłem kierownicę i popróbowałem trochę. Nigdy nie grałem na kierownicy (troszkę w gt5p), czasy miałem podobne jak padzie, nie zdobyłem nawet brązu. Będzie to wymagać dłuugich godzin treningu i całej masy szczęścia, także chyba sobie odpuszczę, szkoda nerwów. Żałuję trochę, bo platyna w zasięgu.

Może jeszcze kiedyś do tego wrócę.

jak mialbym kielnie na jamie, nie odpuscilbym tak szybko.

niestety nie mam takiego luksusu, jak niektorzy.

kuj, poki gorace!

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...