Skocz do zawartości

Dead Space 2


Gość Kyo

Poziomt trudności trofeów.  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz poziom trudności Trofeów w DS2?

    • Casual
      0
    • Normal
      5
    • Survivalist
      3
    • Zealot
      4
    • Hard Core
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mevek

wlasnie zaczynam kolejna przygode z DS2, by dobic reszte pucharkow do 100% jednak w tym przypadku nie bede korzystal z poradnikow YT, a raczej z dobrego slownika "Angielsko > Polskiego" -> google Tlumacz :P

zaczne od zapisanych stanow gry:

3'Ch - juz przy 1'save mam pla.cut, i krabin,

7'Ch - tutaj doszedl detonator + liniowiec, inventory pelne od wszystkiego.

12'Ch - male zmiany: brak detonatora i liniowca > javelin + plasma.

nie wiem, jak zaczac :/

-na poczatek, zalecam grajac na innym poziomie trudnosci(zealot), zapisywac stan gry, przy kazdej okazji jego napotkania(nigdy nie wiadomo, gdzie was spotka problem, takze warto miec zapisany stan w poblizu, co by pomogl nad nim popracowac), albo przejsc gre raz jeszcze, co jest najlepszym rozwiazaniem.

-najwazniejsze by korzystac z otoczenia, jak najwiecej i naprawde poznac to swietna produkcje doglebnie.

-czyli nie strzelamy w pojedynczego osobnika tylko, jedziemy go na piesci pomagajac sobie staza, noga(zalezy od wielkosci osobnika/sytuacji),

-kiedy musimy strzelac do osobnika, strzelamy jak w DS1, zaczynajac od gornych konczyn, konczac na nodze(jesli konieczne), natychmiast szybko uzuwajac kinezy pozbawiamy go ostrych konczyn gornych, badz zieramy je z gleby, ktorymi jak wiemy mozemy smialo poskromic nastepnego osobnika do nas nadchodzacego.

Uwaga! na grubasa z wielkim brzuchem - strzelenie w jego brzuch, oznacza marnotrawstwo noboi, bowiem wypada z niego chmara robactwa, ktora goni nas przez reszte pomieszczenia.

-pod zadnym pozorem Nie Zabijajcie: przeciwnikow, ktorych mozna uzyc za bron, poniewaz dzieki nim mozemy zaoszczedzic grube poklady amuncji, kasy, apteczek, ktore swetnie sie sprzedaja na "Wezly", bez jakich dalsza gra, to pewna smierc.

-oczywiscie z kinezy wycisamy wszystkie soki, nie oszczedzajac jej, jak wiemy nie konczy sie owa.

-zawsze miej przeladowana bron, czasem zdazaja sie randomowi przeciwnicy w pomieszczeniach juz wczesniej zaliczonych/oczyszczonych (pamietam powrot do sklepu, gdzies ze 7 lokacji w tyl, oj byla niespodzianka!).

-jak, nie macie dosc mocnej broni, laczcie pulapki: detonator na glebe i C4 w poblizu wiazki laseru, badz staza - daje czadowy efek rozbryzgujacych sie w wolnym tempie szczatek nieprzyjaciela(mialem robic fotki).

 

aha... zanim wszedlem na stronke, spedzile 3 minuty w 'Wordpad'zie', zastaawiajac sie, co zrobic z 3'ma stronami zapisek, jakie mialem do ukonczenia HC - bilem sie z myslami... kasowac/ nie kasowac?

wyszlo na to 1, w innym wypadku dorzycil bym tutaj, lecz jednak sorras(to i tak byly wielkie bazgroly :P).

pytajcie nie wiem, co pisac?

___________________________

edit:

- usuwajcie ciala, po wejsciu do pomieszczenia, by plaszczki(czy, jak one tam maja?), nie narobily niepotrzebnego bigosu,

- uciekajcie przed grupa mlodziezy, az skupia sie w jedna grupe, potem wiadomo co!!!

 

___________________________

platinum.png:wub: <- moj prezent Walentynkowy.

 

POSTY EDYTUJEMY!<-- w koncu do tego jest ta opcja :)

Kyo

Edytowane przez mevek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To może ja się podzielę wskazówkami z hardcore.

 

Łącznie przez całe przejście zginąłem 2 razy plus 2 razy gra mi się zawiesiła(niefart, raz po ostatnim bossie, raz niedługo przed). Obie śmierci wyniknęły w sumie z mojego debilizmu i dało się je na luzie uniknąć-jak zginąłem? Pan wybuchowa ręka, w którego strzeliłem gdy był zbyt blisko oraz czarnuch atakujący w plecy-taka akcja zdejmuje 70% życia jak ma się wszystkie upgrejdy więc oczy dookoła głowy!

 

Sejvy normalnie, 5 chapter, 7 chapter i 11 chapter przed akcjami, które sprawiały mi najwięcej problemów na zealocie.

 

Upgrejdowałem się w sposób następujący-w pierwszej kolejności 2 razy HP, potem troszkę dopakowałem damage plasma cuttera i energie do stazy(1) i duration(2). Reszte broni olałem dopóki nie zgarnąłem rippera-jak go dostałem zacząłem pakować w niego nody i jak miałem damage+2 zacząłem go używać do końca gry. W późniejszych chapterach kompletnie zrezygnowałem z plasma cuttera na rzecz dopakowania rippera i zakupiłem pulse rifle na lurkerów, packa i małe glizdy. Dotrwałem tak bez problemu do końca gry-ripper zjada wszystko, nawet czarnuchów w 1s, góra 2s. Jedynie w okolicach 8-9 chaptera dopakowałem HP do maxa żeby mnie niespodziankowe czarnuchy nie zabiły na hita(a mogą). Na ostatniego bossa zakupiłem Force Gun i dopakowałem troszkę damage, a żeby zadać damage w czuły punkt nawalałem pulse riflem.

 

Ad zakupów-na początku amunicja do PC(60-70 sztuk) i zawsze chociaż 1 rząd apteczek(w ostatnich chapterach na wszelki wypadek miałem 3 ; F), ripper koło 30 amunicji styka, na last bossa 40 ammo do force guna i 150 do pulse rifle. Dało radę bez problemu, ripperem naprawdę da się zabić wszystko, nawet brute's w 5s.

Odnośnik do komentarza

Dzar- no ciekawe Twoje dywagacje. Myslalem zeby pierwszego sejwa zrobic na poczatku 5 chaptera, bo potem jest gruba akcja z potworasem i boje sie ze popelnie glupi blad.

 

Co do broni- hmmm... kazdy gra czyms innym na HC. Naczytalem sie juz o Jevelin Gun, potem Detonator a teraz Ty zachwalasz Rippera :) . Do mnie przemawia chyba Jevelin, ktory troszke dopakowany moze jednym strzalem pozbawic zycia nekro. No i Force Gun wazny na zadymy z "malymi". Mysle, ze w przyszlym tyg zaczne zabawe z HC, teraz jeszcze Zealota koncze na NG+ (jest lajtowo).

Edytowane przez daras
Odnośnik do komentarza

Ripper ma to do siebie,że 1 ostrzem możesz spokojnie wyrżnąć kilku przeciwników plus dostają stuna przez co przerywasz ich atak-innymi słowy robisz rzeź, javelinem tego nie zrobisz zwłaszcza w bliskiej odległości a jak wiadomo druga połowa gry jest "ciasna"

 

a jeszcze jedna rada-olać vintage suit. Oszczędzona kasa o wiele bardziej się przyda a praktycznie po chwili dostaje się advanced suit.

Edytowane przez dżar
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Panowie powiedzcie jak sie ma sprawa z tym trofeum tylko 3 zapisania stanu gry podczas rozgrywki tj "Hard to the Core"to znaczy ze doslownie tylko 3, czy tez moze po drodze generuja sie jakies auto checkpointy. Zaciekawiony jestem bo dziennie spedzam okolo godziny przed konsola a gdyby to co pisze sie potwierdzilo to nie mam szans na platyne. Dzieki jak zawsze

Edytowane przez mattpsx
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Kombinezon i staza rozbudowane na maksa pod koniec. Upgrade kombinezonu co 2/3 rozdzialy, stazy podobnie. Nie baw sie w upgrady tlenu czy atakow recznych, tylko HP sie liczy. Staza wedlug uznania, ja najpierw inwestowalem w dlugosc jej trwania, pozniej ilosc strzalow, a szybkosc jej odnawiania sie na koncu.

Bronie, hmmm... :) Uzywalem

 

1 Plasma Cutter (ale teraz wzialbym Pulse Rifle, bardziej go lubie i ma sensowniejsze alt fire) rozbudowywany pod katem "damage" i "capacity"(warto rozbudowywac, gdy ma sie malo albo w ogole amunicji zaladowanej do broni, bo i tak automatycznie po jej rozbudowaniu, odnawia sie cala na maksa).

 

2 Line Gun. To jest cudowna bron. Wykorzystywalem tylko jej alt-fire i bron rozbudowywalem pod tym katem, czyli inwestowanie w alt-fire wlasnie, capacity i koniecznie jeden wezel na special (skraca czas ladowania sie min). Przy wiekszych nalotach wrogow czestowalem ich staza, a pozniej alt fire z Line guna, ktore zmiatalo ich wszystkich. Swietna bron przeciw ostatniemu bossowi, nawet nie trzeba alt-fire rozbudowywac na maksa (czestujesz byla towarzyszke staza, a pozniej Line Gunem)

 

3 Detonator Gun. Niezastapiony w walce ze stalkerami. Otaczasz sie minami i nikt nie ma prawa wstepu :).Bardzo pomocny, gdy jestes oflankowany i na wszelkich otwartych przestrzeniach. Rozbudowywane damage i capacity "po drodze".

 

4 Force Gun Wlasciwie kupilem tuz przed zakonczeniem gry. 3 strzaly i po Markerze. W ogole nie rozbudowywalem, uwaga ma cholernie dlugi czas przeladowywania, przez co zginalem w ostatniej walce :verymad:

 

Staraj sie isc wolno, patrz na sufit, czesto sa tam kratki, z ktorych cos wypadnie, gdy je miniesz. Atak od tylu bywa bolesny :confused: Staraj sie miec jak najwiecej wskaznika zdrowia na kombinezonie. Uzywaj, szcegolnie na poczatku, wszelakich pretow i szponow pokonanych wrogow. Zaoszczedzisz sporo amunicji, a ta jest cenna. Im dalej w gre, tym latwiej. Najgorsze rozdzialy to 6-10. Moje sejwy mialem w rozdzialach: 5, 8, 12.

 

Unikaj jak ognia exploderow ( ci z zolta bomba zamiast reki), sa szybcy i niebezpieczni. Staza pieknie na nich dziala.

Brute jest silny, ale alt-fire z Line Guna w polaczenie ze staza szybko go uspokoja.

Guardian (przylepiony do sciany mackami) jak i Nest (zazwyczaj na zewnatrz, roslinopodobne, duze, i wypluwa w ciebie jakies pociski) padaja od Line Guna. Staza na poczatek polecana.

Leaper (ma tylko 2 rece i ogon) jest szybki i gdy jest jeszcze jeden w poblizu, robi sie nieciekawie. Staza i jakakolwiek bron, by odstrzelic mu to i owo.

 

OK, koncze, bo sie az za bardzo rozpisalem :)

Edytowane przez Ken Marinaris
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najgorsze w tym trofeum jest to, że potrzeba duuuuuuużo czasu PODCZAS JEDNEGO POSIEDZENIA przed TV. Nie stronię od trudnych platyn- mam w Wipeout HD, Batmanie i niedługo będę miał w Child of Eden (hardkor na maxa) i w drugim Batmanie czy nawet Bayonetta jest dosyć trudna, którą również mam. Nie jestem żadnym wymiataczem, bo są gry trudniejsze niż te które wymieniłem. Ale do czego zmierzam: stać mnie na "hard to the core", może kiedyś przysiądę, ale załatwiło mnie zmuszenie Gracza do długiej odsiadki za jednym razem. Preferuję trening 1,5h dziennie i granie przez pół roku i tyle.

Odnośnik do komentarza

trzeba przejść całą grę na 3 sejwach bez checkpointów po drodze a poziom trudności jest przy tym trofeum najwyższy

dokladnie tak jak wyzej :music:

czyli najlepiej przejsc grze raz jeszcze na poziomie zealot i nauczyc sie wszystkich trudnych akcji na pamiec, jak sobie z nimi radzic, obmyslic strategie i wg. tego zaplanowac save'y w odpowiednich dla siebie miejscach. ot sama przyjemnosc.

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

hmm czyli trzeba przejść całą grę na 3 sejwach i bez checkpointów po drodze? poziom trudności jest przy tym trofeum najwyższy czy względnie normalny tzn nie giniemy po 1 trafieniu?

 

Trzeba przejsc na 3 sejwach, nie ma checkpointow. Poziom trudnosci nie jest najwyzszy, na zealot otrzymuje sie mniej amunicji a wrogowie zadaja wieksze obrazenia. Mozna zginac od jednego ciosu, zwlaszcza na poczatku, z czasem RIg sie rozrasta i nie jest juz tak latwo nas zalatwic :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kuna fuck zbieram się do tego trofka i zbieram i się zebrać nie mogę. Zgadzam się z Darasem że najcięższy jest fakt spędzenia tylu godzin na raz przed tv i chyba to mnie najbardziej odrzuca. Czytałem że kupienie packów z bronią trochę ułatwia zdobycie pucharku ale bez jaj żeby wydawać dodatkowe 3 dychy na te duperele. Toż to jedna cała gra z PSN.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...