Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Spraw sobie Vitę i tam ograj MGS, ewentualnie ukoncz na ps3 z załączonym smooth i full screen (to pierwsze wygładza piksele do poziomu telewizora crt)

MGS2 i 3 wyszły na vitę, ps3 i xboxa 360 i hasają w 720/60 . Mimo wszystko polecam wersję na dużym ekranie.

Czwórka wyszła tylko na ps3. Piątka na którą składa się Ground Zero i The Phantom Pain najlepiej prezentuje się na ps4.

Najlepiej ograć jak wychodzily wszystkie chronologicznie.

Pamiętaj że sterowanie w pierwszych trzech częściach wypada dziś strasznie archaicznie i wymaga sporo wprawy (nie ma mowy o zbyt późnych reakcjach, czy blokowaniu się postaci). Imo warto, pierwszą i trzecią część uważam za Top "Games of the Life", więc możesz się domyślić że to nie gameplay i grafika, a fabuła, genialny voice acting i charakterystyczne postacie są przyczyną kultu tej serii.

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Nie mam piniondzów vite :) mam ps3 ss i ogólnie wydaje na gry jak najmniej ale jak najlepiej :) wiec największy mój problem to taki czy kupic kolekcje w hd i zagrac w kazda po kolei żeby poznać fabule czy obejrzeć na yt. 4 i 5 jest juz bardziej nowoczesna i może mi przypasic :) nie jestem typowym każualem i cenie ta serie ale nie wiem czy te starsze części mnie nie odepchna i nie będą męczyć.

Sent from my RM-914_eu_poland_347 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Niby racja, ale interesuje go także czwórka, a to w końcu "podsumowanie" podstawowej trylogii. Gdybym nie miał styczności z erą psxa i odrzucała by mnie taka oprawa, wolałbym już olać mgs1, 2 oraz 4, a faktycznie skupić się na wprowadzeniach do GZ i TPP w rodzaju trójki i Peace Walkera.

@mevek

optymistycznie obstawiam że następnym metalem po V będzie rimejk pierwszego MG, a następnie MG2. Być może w krótszych odstępach czasu , bo MG1 to raczej mało rozbudowany epizod. A po nich: MGS 1 na 20-lecie jedynki. <rozmarzony>

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nic nie kombinuj z chronologią, graj od jedynki do czwórki, PW i piątka, jedynkę ściągaj z PS Store i odpal na PS3 (polecam podłączenie konsolki do TV CRT jak masz taką opcję, bo na dużym LCD, nawet z wygładzaniem, to lekka kupa) lub kup na allegro na PSX (odpalisz na PS3), w ostateczności ściągnij na PC, bo wygląda najlepiej. Jakbyś miał piracić, to równie dobrze możesz sobie strzelić emulator Gamecube'a i łyknąć przystępniejszego MGS : TTS.

W porównaniu do większości gier TPP z okresu 1999 MGS wypada naprawdę BARDZO dobrze pod względem grywalności. Bo w innych kwestiach jest ponadczasowo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...