Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem gdzieś w połowie gry i niestety trochę nudny dla mnie ten MGS. Za mało akcji, za dużo "tego samego". Cały czas identyczny schemat: przygotowanie do misji, skradanie, dotarcie do celu, odszukanie czegoś, kogoś/rozwalenie czegoś, kogoś, powrót do bazy i tak w kółko. Po pięknym Wiedźminie, teren działań strasznie nudny. Jeszcze nie oceniam bo nie skończyłem, ale te 10-15h które już gram to nie granie mojego życia. Zdecydowanie wolałem poprzednie, liniowe części, które wciągały od początku, cały czas byłem ciekaw co będzie dalej.

Poczekam do napisów końcowych z oceną.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie - czy zawsze trzeba zapierniczać taki kawał do punktu rozpoczęcia misji itd.? Wiem już, że jest możliwość "fast travel" poprzez te pomarańczowe platformy, ale czy jest możliwość transportu śmigłowcem np. z jednego punktu lądowania do drugiego, czy wezwanie śmigłowca powoduje automatycznie odlot do bazy?

Odnośnik do komentarza

zrób pauzę i wybierz return to acc zamiast go wzywać (heli to ukryty loading więc zapomnij o skipowaniu animacji). tak da się nim przemieszczać. da się też używać fast travel jeśli wcześniej zdjąłeś tabliczkę z punktem docelowym i akurat nikt cię nie szuka.

 

przy okazji polecam olać wszystkie side opsy oprócz złotych i związanych z łapaniem tłumaczy. gra ma taką strukturę że ciągle zachęca do gromadzenia i grindu, ale wcale tego nie wymaga do ukończenia i true ending. 

Odnośnik do komentarza

@ Fanek

Możesz licznik sprawdzić klikając lewą część touchpada żeby wejśc w menu pauzy (nie mylić z iDroidem) a następnie Records -> Play Records.

 

@Mevek

Pewnie tak, nie sprawdzałe bo nie używam. Napisałem tylko, że jest taka opcja i troche dziwne że nie mozna tak na żadnej z innych map poza bazą. Do MB wpadam co jakis czas na pysznic żeby się tak łapy nie trzęsły jak snajpie i wyczyścić ubranie. Nie przemieszczam się po niej bo nie widzę w tym sensu.

Edytowane przez pawelgr5
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

one się powtarzają, ale mają zmienione zasady np. poziom extreme, total stealth (alarm = game over), oraz subsistence, gdzie zaczynasz bez żadnego sprzętu. nie musisz ich robić do true ending. do tego styknie choćby powtórzenie sobie kilku starych, by pchnąć wydarzenia na Mother Base, gdzie dzieje się

prawie cała akcja w II rozdziale

aby mieć misję nr

45

musisz mieć wymaksowane przywiązanie z Quiet na max, oraz NIE mieć w emblemacie DD jej motylka. 

 

wiem, porażka też bym wolał by wrzucono je w side opsy bez scenek, a zapachacze z pierwszego dać właśnie w II akt.

Edytowane przez nobody
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

one się powtarzają, ale mają zmienione zasady np. poziom extreme, total stealth (alarm = game over), oraz subsistence, gdzie zaczynasz bez żadnego sprzętu. nie musisz ich robić do true ending. do tego styknie choćby powtórzenie sobie kilku starych, by pchnąć wydarzenia na Mother Base, gdzie dzieje się

prawie cała akcja w II rozdziale

aby mieć misję nr

45

musisz mieć wymaksowane przywiązanie z Quiet na max, oraz NIE mieć w emblemacie DD jej motylka. 

 

wiem, porażka też bym wolał by wrzucono je w side opsy bez scenek, a zapachacze z pierwszego dać właśnie w II akt.

ja miałem motylka w emblemacie a misję 45 odblokowałem.

 

te powtórki olać, ani jednej nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...