Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale wychodzi też wiele świetnych gier na PSN oraz dem gier, które warto przetestować przed zakupem więc sam wybrałem 16GB mimo iż nie zamierzam kupować retaili z PSS.

 

No w sumie tak, ale po ile ważą te demka i gry ? I ile maks może ważyć gra AAA na PS Vita ? jest jakieś ograniczenie przez nośnik ?

Odnośnik do komentarza

P-chan - sądze, ze Nintendo nie ma zadnej wylacznosci na Monster Hunter. Po prostu ewolucja tej serii zatrzymala sie w czasach PS2, a ze PSP i 3DS maja podobna moc do czarnulki to bardzo latwo zrobic na nie "nowe" odslony gry. PSV to juz wiekszy orzech do zgryzienia - prostego portu z PSP po prostu sobie nie wyobrazam, a Capcom jak wszyscy doskonale wiemy lubi dorobic sie niskim kosztem. Ta firma jednak doskonale wie, ze MH najwiecej fanow ma na konsolach Sony i z pewnoscia MH powstaje na PSV, tyle tylko ze szybko tej gry nie zobaczymy.

 

A co do samych gier na PSV - narzekasz, ze to glownie porty z PS3. Pytanie tylko, co z tego? Jesli na PSV pojawiac sie beda porty z duzych konsol, a takze gry pokroju Escape Plan i Lumines to nie ma w tym absolutnie nic zlego. Moznawrecz powiedziec, ze kazdy bedzie usatysfakcjonowany. Malo tego, jestem swiecie przekonany, ze w temacie Vity na E3 Sony zmiazdzy jajka wszystkim wstrzymujacym sie z zakupem.

 

W ogole co to za podzial na gry pod handheldy i gry stacjonarne? Przeciez pierwszy Gameboy oferowal praktycznie same tytuly podobne z tymi z NES'a, bo mial do niego zblizona moc. GBA byl tak samo silny jak SNES i co? I dostal zalew platformowek, RPG "od góry" i wszystkich innych mega podobnych gier, nierzadko konwersji. Dopiero DS okazal sie przelomem, bo konsola choc zacofana technicznie w stosunku do PSP oferowala dotykowy ekran, a co za tym idzie developerzy mogli sobie pozwolic na nowe pomysly. Nie zapomnijmy takze, ze konsola ta dostala tez niejeden port z N64. A jak jest z 3DS'em? To konsola nieco mocniejsza od PSP, ale juz teraz doskonale widac, ze gry pod ten sprzet to poziom tych z PS2 - sa konwersje, nowe tytuly i kontynuacje z DS'a, do tego fajny bajerek 3D i jest gites konsola. A PSV? Sony postawilo na mocne bebechy i dzieki temu jest to jedyny sprzet "na czasie", ktory moze pociagnac wspolczesne tytuly HD i zalew konwersji byl do przewidzenia. ALE Vita posiada takze 2 dotykowe panele i gry z cyfrowej dystrybucji dzieki czemu oprocz portow z duzych konsol czekaja nas zapewne takze oryginalne gry logiczne, tekstowe przygodowki i inne gry, ktore blednie nazywamy "przenosnymi".

 

Ja o Vite jestem spokojny - to fantastyczny sprzet, ktory doczeka sie setek wspanialych gier.

 

Nie oceniajmy sukcesu tej konsoli kilka dni po premierze. Poczekajmy przynajmniej rok. Juzteraz przeciez jest duzo ciekawych szpili, a najlepsze przed nami.

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza

Po tych kilku dniach stwierdzam, że sprzęt fajny i naprawdę solidny... o minusach pisałem już wcześniej. W walce z piractwem jak zwykle poszkodowani są uczciwi użytkownicy, bo takich cyrków z przegrywaniem gier itp itd to nigdy wcześniej nie widziałem i nieźle mnie to irytuje!

 

Sam na razie mam Stardust, gra super, ale coś mało trybów. Jeśli inne lepsze tryby są w tym DLC za 10zł to świństwo! ale ogólnie jest super.

Shinobido 2, gra się super na dwóch analogach, czasy Tenchu mi się zaraz przypominają i łezka w oku się kręci :D

 

Filmy na maksa chyba tylko odpala 720p i tylko mp4. Filmy zrobione nawet specjalnie w 29.97 fps 1080 nie chce odtworzyć, ba nawet przegrać na VITE.

 

Po włożeniu karty 16gb zaraz zjadło mi prawie 2gb na coś... widzę, że robi dokładnie to samo co PS3 z tą pamięcią. Trik z grami PSP działa, wystarczy ściągnąć z poziomu PS3 instalkę, podłączyć vite i gra jest widoczna, mogę potwierdzić, że Valkyria Chronicles 2 działa na vicie, mimo że nie ma jej na oficjalnej liście.

 

W ogóle to dzisiaj w empiku widziałem Raymana przecenionego z 160zł na 139, jakbym nie kupił Shinobido 2 to już bym go miał.... tak to muszę na razie poczekać ^^;;;

 

Aha... wczoraj grałem w shinobido 2 z 2h na 100% naładowanej baterii i zeszło mi tak z 1/4 z ikony baterii.

Odnośnik do komentarza

Czy da się na Vicie pobierać w tle dema, czy inne rzeczy ze Store? Czy jak w przypadku PSP trzeba czekać?

 

No i czy w zestawie jest jakiś zasilacz sieciowy czy tylko sam kabelek USB by ładować poprzez podłączenie do komputera?

Odnośnik do komentarza

to nieciekawie...oby takie rzeczy nie były normą

 

Problem nie jest rzadkoscia niestety.

 

 

Sony wie o problemie tzw zamrozenia.

Jakby kogos to spotkalo, to juz wyszukalem sposob.

Trzymac przycisk POWER dlugo, okolice 15 s i wyskoczy menu gdzie bedzie min ponownie uruchomienie konsoli i inne opcje ;)

 

Kolejny handheld ktorego rozkrecilem :D 3DS tez rozkrecilem na czesci 1 LOL

 

EDIT:

 

Trzymajac przycisk PS +start robimy fote ekranu z gry np

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

Raz miałem freeza jak dotąd i to pierwszego dnia użytkowania, po uśpieniu konsoli nie mogłem jej obudzić. Wystarczyło przytrzymać power kilkanaście sekund i po problemie. Dobre rozwiązanie.

 

 

PS: Mam Uncharted i Stardusta od premiery, a prawie ich nie ruszyłem. Non stop cioram w RC (kończę platynować) - ta konsola jest po prostu stworzona do takich produkcji, fenomenalna zabawa i to za śmieszne 22zł...

Odnośnik do komentarza

@luck1985: Pytanie jest tylko takie czy do tego czasu będą jeszcze chętni robić gry na ten sprzęt oprócz Sony...

 

Druga sprawa, to w takim razie, jeśli PSP było droższe od Vity, miało gorszy line up, niż Vita, która dorobiła się również gier z PSP, i jak piszesz po RR nie miałeś w co grać. To wytłumacz mi jakim cudem Vita w analogicznym okresie do PSP, tak słabo sprzedaje się w Japonii, - może ludzie po tym sprzęcie oczekują trochę innych gier, niż te jakie zaoferowało im obecnie Sony...

 

@Don_Pedro: Ja nie mam nic nic do portów niech sobie będą, tylko niech wparze z ilością tych portów idą właśnie takie gry jak Escape Plan i Lumines, a na razie z tym trochę krucho.

Ja próbuje tylko dociec co jest dokładnym powodem tak tragicznej sprzedarzy. Bo to że cena 3DS'a była za wysoka, i konsola na początku nie najlepiej sobie radziła, to szczerze w to wątpię, bardziej tutaj upatruję winy z braku jakiegoś konkretnego tytułu w dniu premiery. A podejrzewam, że gdyby na premierę załatwili choćby Mariana, to do dzisiaj obniżki byśmy nie zobaczyli, lub dopiero w czasie premiery Vity. A że Nintendo dało okienko innym dev'om, bo się skarżyli, i nie wykożystali swojej szansy to już inna sprawa...

 

Co do Monster Huntera, to trójkę i czwórkę raczej tak bardzo bym nie określał, że się tak wyrażę. Czy Nintendo ma na dzień dzisiejszy wyłączność to tak naprawdę się nie dowiemy, Mniejsza o to na razie to Sony ma problem nie firma z Kioto.

 

Nie zapominaj, jednak, że to nie moc sprzedaje konsole tylko gry, co znajdujemy w odzwierciedleniu obecnej sytuacji, i Sony w końcu musi to zrozumieć. Bo na razie firma z Tokio (przynajmniej ja odnoszę takie wrarzenie), strasznie się miota miedzy obozem Nintendo, a smartphone'ów, i nie potrafi się do końca określić, kto ma być ich docelową konkurencją.

I wcale nie mówię tego po złośliwości, bo daleko mi do docinek, czy jakiś uszczypliwości. Szczególnie że obecna sytuacja koncernu nie jest mi obojętna. I chcę tak samo jak w przypadku 3DS'a, by Vita odniosła sukces, bo to się odbije tylko z korzyścią dla nas...

 

Oczywiście po co nam ten cały podział, ja go też nie lubię, ale jeśli o czymś sie rozmawia, to czasami, jeśli chce się przedstawić pewne sprawy to tych podziałów się nie uniknie.

A trzeba to jednak powiedzieć na rynku mobilnym dokonały się pewne zmiany, zmieniły się oczekiwania wobec takich sprzętów, i nie można niestety trwać w tej samej polityce, która jeszcze sprawdzała się te kilka lat temu. Nintendo szybko to zrozumiało, i odrobiło lekcje, teraz czas na Sony.

Choć szczerze Ci powiem, że taki układ jaki ma teraz miejsce mi pasuje, i to bardzo (i wcale Sony nie życze żle - nie liczujcie mnie, tylko dajcie mi dokończyć moja wypowiedż). Na rynku dzięki temu będziemy mieli dwie świetne platformy PSV, do portów, hitów z platform Sony (choćby nowy Uncharted, Resistance, Killzone), i fps, natomiast 3DS'a do całej reszty.

Ja uwarzam, że jest miejsce dla dwóch platform na tym rynku, bo każda z nich się w jakis tam sposób uzupełnia, i szczerze Ci powiem, że mnie mało obchodzi, ile się sprzeda 3DS'ów na świecie, i ile PSV. Ja mam nadzieje, że te konsole powtórzą sukces swoich poprzedników, bo to bedzie oznaczać masę wspaniałych gier.

I żeby było jasne, ja nie skreślam tej konsoli, bo na razie jej nie idzie najlepiej (jak każdej innej), i nie bawię się w domorosłych analityków. Ja tylko lubię trochę pogdybać na jakiś temat który mnie intryguje, i szukać różnych powodów zaistniałej sytuacji...

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza

PSP bylo martwe a dalej na to gry wychodzily, ost nawet jakis kozak FF wyszedl- min dlatego konsola sie sprzedaje.

Japonia to dziwny kraj i w ogole na nich juz nie zwracam uwagi ani sie nie jaram tym krajem jak za dzieciaka.

Konsola sie nie sprzedaje ? Sony pogada z kim trzeba kolejny Final czy inne dziwne robactwa i zaczna kupowac.

Jakie gry sie najlepiej sprzedawaly w JP na PS2 ? Symulator komara...

Odnośnik do komentarza

P-chan - A wiec po kolei. O sprzedaz PSV w Japonii nie martwilbym sie ani troche. Przeciez PSP tez sprzedawalo sie nędznie jeszcze wiele miesiecy po swojej premierze. Myslisz, ze skoro VITA dostala Tales of, Gravity Rush, Dynasty Warriors i pare innych tytulow to juz ma sie sprzedawac jak świeże buleczki? W takim razie od razu napomkne, ze ta konsola dostanie jeszcze dziesiatki takich tytulow i nadal schodzic bedzie w nikłych ilosciach. PSP dopiero rozbujalo sie za sprawa Monster Hunter, a pozniej takze dzieki Final Fantasy. PSV na razie nie ma takiego system sellera, ale jestem gleboko przekonany, ze skoro Sony zapewnilo sobie takie tytuly jak Call of Duty i Assassin's Creed na PSV to dogadalo sie rowniez z Capcom. Przeciez żółto-niebiescy nie sa idiotami - zarobia na tej grze w wersji na PSV krocie.

 

http://www.grasz24.pl/newsy/plotka-monster-hunter-pojawi-sie-na-playstation-vita-jeszcze-w-tym-roku,1,1,8892

 

Co do wymagan graczy odnosnie platform mobilnych - PSP to konsolka ewidentnie dla HC graczy, a prawie-port GTA jest do dzis najlepiej sprzedajaca sie gra na ten system. Gracze chca gry ze stacjonarek w kieszeni. Zobacz jak wyglada sprzedaz PSP - 73,3 mln, a daje obciac przyrodzenie, ze dawno przekroczylaby 100 mln, gdyby nie taka skala piractwa, a co za tym idzie brak nowych gier. A PSV jest w lepszej sytuacji bo nie dosc, ze moze zaoferowac tytuly ze stacjonarek to w dodatku dzieki unikalnym funkcjom doczekamy sie tez setek gier niszowych.

http://www.gram.pl/news_8AnfGuq4_Czy_Sony_za_sprawa_PS_Vita_sprzyja_tworcom_gier_indie.html

Powyzszy news daje do myslenia:->

 

A co do 3DS'a to Ninny stoi w zupelnie innej sytuacji. Gracze szybko zdali sobie sprawe z faktu, ze sprzet jest zbyt drogi w porownaniu z tym co oferuje - takze mam na mysli pierwsze tytuly - a gdy cena zjechala i pojawilo sie wiecej gier to sprzedaz sie nakrecila. ALE ALE, bardziej na miejscu Nintendo martwilbym sie o chec przyciagniecia graczy HC do ich systemu. Spojrzcie na popyt na gry dla wymagajacych graczy na ten sprzet, a potem zobaczcie co tak na prawde sprzedaje sie na 3DS'a. Mariany i pewnie niebawem Pokemony, takze Zelda. I to jest wlasnie recepta na sukces platform Ninny - system sellery w postaci najbardziej popularnych maskotek growych na swiecie. Ninny Polske olewa, ale nawet u nas kazdy wie kto to Mario. Myslisz, ze jakby na 3DS'a nie pojawilo sie Mario Land i Mario Kart to konsola by sie dobrze sprzedawala? Problem tylko w tym, ze o ile mlodsi kochaja Mariana i spółkę, tak starsi celuja raczej w strzelaniny, juchę i gołe dupy, czyli innymi slowy w PSV.

 

Co do ceny PSV - jasne, konsola teraz znajdzie sie w rekach wylacznie rodowitych graczy HC, ktorzy nie boja sie wydac na nia kafla. Potem sprzedaz sie zmniejszy. Ale jako, ze koszt produkcji Vity to w przeliczeniu na zlotowki 560 pln to Sony ma z czego znizac cene - i bardzo dobrze.

 

Jak powiedzialem, PSV to sprzet skazany na sukces. Moze nie od razu, ale z czasem przekona do siebie nawet i 100 mln graczy. Tym bardziej ze juz od samego poczatku zachwyca swoich nabywcow:->

Odnośnik do komentarza

Don pedro- skoro gracze hardcorowi lubia gole dupy i krew, to dlaczego najlepiej sprzedal sie DS ? Najwiecej jest grajacych dzieciakow ?

Troche pojechales, bo N jest jakby powiazane z tymi gierkami i takimi postaciami z debilna muzyczka w tle- mruga, swieci,slodko pierdzi na ekranie- ot cale Nintnedo. Ale byla masa fajnyh gierek ktora nie byla dla dzieciakow, wygladalo gorzej to niz gry na PSP, ale liczylo sie granie, radosc z grania i tutaj DS wygral.

Odnośnik do komentarza

Don pedro- skoro gracze hardcorowi lubia gole dupy i krew, to dlaczego najlepiej sprzedal sie DS ? Najwiecej jest grajacych dzieciakow ?

Troche pojechales, bo N jest jakby powiazane z tymi gierkami i takimi postaciami z debilna muzyczka w tle- mruga, swieci,slodko pierdzi na ekranie- ot cale Nintnedo. Ale byla masa fajnyh gierek ktora nie byla dla dzieciakow, wygladalo gorzej to niz gry na PSP, ale liczylo sie granie, radosc z grania i tutaj DS wygral.

Jasne, nie byl skierowany tylko do dzieciakow, ale takze do dziewczynek, kobiet, takze mezczyzn i staruszkow - innymi slowy, byl dla wszystkich. Jasne, pojawilo sie duzo fajnych przygodowek i gier logicznych, nie jest w dodatku powiedziane, ze kazdy mezczyzna musi grac w FPS'y, a nie w Mario. Skoro konsola sprzedaje sie FENOMENALNIE to i gier najprzerozniejszych bedzie miala duzo. Problem zaczal pojawiac sie dopiero pozniej - kiedy wydawcy i developerzy zobaczyli kto tak na prawde zarabia na DS - zobacz sobie wyniki sprzedazy gier. Nintendo zdominowalo temat, co nie znaczy ze inne ambitne gry sie nie pojawialy. Przeciez koszt produkcji gry na DS'a jest smiesznie maly, a sprzedaz gry na poziomie 300-400 tyś sztuk niejdego wydawce w tym przypadku satysfakcjonowal. Nie zmienia to jednak faktu, ze prawdziwe GTA, God of War i dajmy na to Syphon Filter pojawialy sie na PSP. Tych pozycji nie udzwignalby DS a gracze rowniez takich szpili bardzo pragneli. Smieszy mnie stwierdzenie, ze "PSP to porazka" - doprawdy? 73 mln sztuk to sukces o jakim nie snilo sie zadnemu rywalowi Nintendo na polu handheldow.

 

Teraz analogicznie bedzie z PSV - Ci, ktorzy chca PS3 w kieszeni, a takowych na pewno nie jest malo, to wyboru nie maja, musza kupic PSV bo 3DS jest za slaby. Z czasem takze inni sie przekonaja, bo gier niszowych tez nie zabraknie i jestem o tym swiecie przekonaany.

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że ktoś nie może zrobić porządku w tym temacie i zrobić drugi temat dotyczący kupić czy nie kupić. Jak tu dyskutować o sprzęcie użytkowo skoro nie ma innego tematu a tutaj ciągle posty o tym czy kupić, jaka vita gówniana albo super albo jakie jest nintendo. :bad:

 

Jak widać moderacja całkowicie to olewa, nawet michaelis wcześniej głupio kłócił się z orzeszkiem spamując ten temat, więc o czym my tu rozmawiamy...

 

Zastanawiam się czy Logitech ma w planach wydanie jakiegoś pokrowca/zbroi, bo Playgear'y do PSP były bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...