Skocz do zawartości

Crysis 2


Stona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Fabuła nie bo mamy jakieś tam ataki obcych i w ogóle. Chodziło mi o filmowe akcje i te time eventy z wciskaniem przycisków (vide oklepane już łapanie za rękę w MW) . Po prostu gra stała się komercyjną papką żeby mieć wysoką sprzedaż. Każdy wie jak dobrze sprzedają się MoH i te wszystkie CoD ( bo te gry są przyjemne, mają filmowe akcje,prowadzenie za rączkę). Teraz mamy jakby to co wszyscy kochają filmowość gry znaną z TV i filmów klasy B. Jakiś koleś Alcatraz wszyscy myślą, że to Prophet siedzi w skafandrze. Potem dowiadują się, że to Alcatraz siedzi w kombinezonie i oczywiście to on uratuje świat i Amerykę przed najazdem obcych.Zły pułkownik i inne tanie zagrywki. Dobrzy w szeregach złych i vice versa po tajniaku. A do tego oskryptowane chodzenie od czekpointu do czekpointu.

Odnośnik do komentarza

jedyna różnica pod tym względem do crysis 1 to mniejsze mapy, ale wynagrodzone przez lepsze akcje podczas skryptów.

W jedynce swoboda polegała na tym, że też musiałeś dojść do checkpointu, ale na wiele większej mapie. Do tego najczęściej było to kręcenie się po nudnych zaroślach. Nie udawajmy, że c1 to był jakiś mega sandbox, ot poziomy jak wszedzie, tyle że otwarte i duże (mniej lub bardziej).

Odnośnik do komentarza

Fabuła nie bo mamy jakieś tam ataki obcych i w ogóle. Chodziło mi o filmowe akcje i te time eventy z wciskaniem przycisków (vide oklepane już łapanie za rękę w MW) . Po prostu gra stała się komercyjną papką żeby mieć wysoką sprzedaż. Każdy wie jak dobrze sprzedają się MoH i te wszystkie CoD ( bo te gry są przyjemne, mają filmowe akcje,prowadzenie za rączkę). Teraz mamy jakby to co wszyscy kochają filmowość gry znaną z TV i filmów klasy B. Jakiś koleś Alcatraz wszyscy myślą, że to Prophet siedzi w skafandrze. Potem dowiadują się, że to Alcatraz siedzi w kombinezonie i oczywiście to on uratuje świat i Amerykę przed najazdem obcych.Zły pułkownik i inne tanie zagrywki. Dobrzy w szeregach złych i vice versa po tajniaku. A do tego oskryptowane chodzenie od czekpointu do czekpointu.

Przecież to tylko gra, czego można wymagać więcej. To jest tak jak z filmami, są podzielone na gatunki; komedie, sensacja , horrory itp. Jezeli nie pasuje mi film muzyczny to poprostu go nie ogladam. Z grami jest tak samo, czego mozna oczekiwać wiecej od Crysisa? Jest taki jaki być powinien, moim zdaniem genialny, idelanie wpasowuje sie w gatunek który soba reprezentuje, czyli jest dokładnie taki jaki byc powinien lącznie ze scenariuszem. Czytając ciebie mam wrażenie że nie lubisz filmów muzycznych bo tyle w nich muzyki więc trzeba sie troszkę powyżywać na forum na tych co lubią. Pisz sobie co chcesz to tylko moja uwaga. Natomiast sam Crysis jest genialny, ma moze jakies niedociagniecia ktore sa tylko niedociagnieciami i niczym wiecej. Dla mnie gra zasluguje spokojnie na 90% , i spokojnie moge ja polecic wszystkim fanom gatunku. W tym rokun jest to jeden z tytułów must have.

Edytowane przez Apollo302
Odnośnik do komentarza

A co jest złego w multi by EA?

hmm no nie wiem. moze np to jak wyszedl vietnam i wszyscy grali na lvl 1 bo nie dalo sie pobrac statow z ich servera przez tydzien? czy moze niemozliwosc tworzenia squadow w bad company 2 zeby sie razem podlaczyc na server?

 

no ale skoro to temat o crysis 2 to wymienie co tutaj spaprali:

-do wiekszosci serverow nie dalo sie podlaczyc albo tracilo sie polaczenie w pierwszej sekundzie gry (glownie wszystkie officjalne ale i nie tylko) prowadzi to do poszukiwania przez godzine dzialajacego servera ktory odrazu dodasz do ulubionych bo jest sprawdzony. swietny wyznacznik ulubionego servera nie? zeby dzialal. to tak jak gustowac w kobietach ktore spelniaja jedno wymaganie: oddychaja. (ale dodanie do ulubionych i tak nie robi bo juz dwa razy mi wyczyscilo te liste)

-wyszukiwarka serverow nie potrafi zapamietac ustawien filtru wiec co fail to connect to server trzeba je ustawiac na nowo. mala rzecz a wnerwia

-klopoty z polaczeniem sie z hostem w party

-przypadki gdy razem z kolega w party podlanczasz sie do servera a potem sie okazuje ze ciebie podlaczylo a kolege nie bo ktos zabral jego spot zanim go zloadowalo do lobby

-niezapisywanie custom buildu choc to troche nieprecyzyjne bo co wybralem za perki to on zapamieta ale tego ze je odblokowalem juz nie zapamieta=nie leveluje ich w trakcie gry. jedyny przypadek gdy mi zapamietalo to gdy po wyborze wyszedlem z gry. bez kitu swietne rozwiazanie by wychodzic z gry co zmiane perka czy broni

-niezapisywanie statow o ile nie wyjdziesz do main menu co sie przeklada na to ze jak gram sobie tak z 2 godziny na wielu mapach a potem mi przerwie polaczenie z serverem to nie zapisze mi ani expa ani osiagniec ani statow. wyjatkiem sa dogtagi z jakies niewiadomej przyczyny

-zbyt czeste wywracanie sie calych serverow bo gdy nie wywalalo w srodku meczu sprawdzalem server i byl juz pusty

-nawet po wyjsciu do main menu zdarzaja sie rollback o level dzieki czemu wbilem juz 20k exp na lvu 11 choc wystarczy tak z 6 by wejsc na 12

-lobby ktore wpadaja do infinity zone gdy odliczaja do startu gry (1 sec do startu przez godzine)

 

staty i lvlele to nic ale to ile sie trzeba nameczyc by pograc to masakra. o problemie z koniecznoscia wpisywania keya co odpalenie multi juz nie wspomne bo latwo to obejsc.

Odnośnik do komentarza

A co jest złego w multi by EA?

hmm no nie wiem. moze np to jak wyszedl vietnam i wszyscy grali na lvl 1 bo nie dalo sie pobrac statow z ich servera przez tydzien?

lol w00t? Miałem nama od czasów premiery chyba, ze statami był problem ale nie przez tydzień i nie zawsze. Czasami po prostu się nie ładowały.

czy moze niemozliwosc tworzenia squadow w bad company 2 zeby sie razem podlaczyc na server?

ProTip. Jeśli ktokolwiek z ludzi z listy gra już na serwie, to robi pusty team, reszta dołącza do serwa i wbija się do tego teamu automatycznie [ofkoz serwy mają autobalans dlatego ktoś niestety trafi do przeciwnika, ale to chyba logiczne, prawda?]

W ogóle co za susz, robisz sobie teamy i dopiero dołączasz do serwera? Przemyślałeś to w ogóle? :turned:

 

 

Co do problemów z C2 to nie wiem, pograłem w Betę, nie miałem problemów z logowaniem.

Odnośnik do komentarza

A co jest złego w multi by EA?

hmm no nie wiem. moze np to jak wyszedl vietnam i wszyscy grali na lvl 1 bo nie dalo sie pobrac statow z ich servera przez tydzien?

lol w00t? Miałem nama od czasów premiery chyba, ze statami był problem ale nie przez tydzień i nie zawsze. Czasami po prostu się nie ładowały.

czy moze niemozliwosc tworzenia squadow w bad company 2 zeby sie razem podlaczyc na server?

ProTip. Jeśli ktokolwiek z ludzi z listy gra już na serwie, to robi pusty team, reszta dołącza do serwa i wbija się do tego teamu automatycznie [ofkoz serwy mają autobalans dlatego ktoś niestety trafi do przeciwnika, ale to chyba logiczne, prawda?]

W ogóle co za susz, robisz sobie teamy i dopiero dołączasz do serwera? Przemyślałeś to w ogóle? :turned:

 

 

Co do problemów z C2 to nie wiem, pograłem w Betę, nie miałem problemów z logowaniem.

tez mialem nama od pierwszego dnia premiery i bylo jak mowie i nie tylko ja ale polowa ludzi na serverach z ktorymi gralem.

 

i tak robie squad zanim wejde do serverow jesli tylko moge. przyzwyczajenie z matchmaking i gdy sobie gram z przyjacielem to mozemy squadem wbic na server jednoczesnie a nie ze wpierw jeden a potem drugi jesli w miedzy czasie sie nie zapelnil. powinno to byc bo nawet taka spaprana gra jak black ops nie byla tak glupia by tego nie miec.

 

@ kazun. nie zrozum mnie zle. multi crysis 2 jest swietne. tylko ze nie dziala. gdyby bylo slabe jak w dead space 2 to bym sie tym nie przejmowal. bo zrobic multi to nie wystarczy tylko dac mozliwosc grania w wiele osob. trzeba wiecej jak ea to udowodnilo w c2

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

 

tez mialem nama od pierwszego dnia premiery i bylo jak mowie i nie tylko ja ale polowa ludzi na serverach z ktorymi gralem.

 

i tak robie squad zanim wejde do serverow jesli tylko moge. przyzwyczajenie z matchmaking i gdy sobie gram z przyjacielem to mozemy squadem wbic na server jednoczesnie a nie ze wpierw jeden a potem drugi jesli w miedzy czasie sie nie zapelnil. powinno to byc bo nawet taka spaprana gra jak black ops nie byla tak glupia by tego nie miec.

 

 

 

No to widocznie ja byłem w tej drugiej połowie. Ale rozumiem, Tobie nie działało, więc psioczysz.

 

Co do grania. Gramy na ogół w 3-5 osób z tego forumka. Nie mamy problemu żeby grać na tym samym serwerze. Czary?

 

W sumie mógłbym przenieść te posty do topicu o BFie ale mi się nie chce kombinować. Wybaczcie offa ;) Wyszedł chyba z tego powodu, że C2 nie jest wart by o nim dyskutować ;)

Odnośnik do komentarza

tak to sobie wyobrazam jak to bylo w takim black ops czy crysis 2. wysylasz im invite, dolaczaja sie do twojego party. szukasz servera ktory ma 5 slotow lub wiecej. leader party wybiera join i wszyscy jednoczesnie tam wbijaja zajmujac ostatnie sloty.

gdy tego nie ma tworza sie sytuacje gdy 4 osoby wbilo a ostatnia sie nie zmiescila bo ktos juz sie podlaczyl i wszyscy wychodza i trzeba szukac servera ktory ma tak z 10 slotow wolnych by byc bezpiecznym albo czekaja az sie zwolni slot.

dodatkowy plus z tego jest taki ze w takim crysis 2 odrazu albo po zmianie mapy wszyscy w party sa w tej samej druzynie i tak juz zostana. bo jak gram z ziomkami z ktorymi siedze na skype czy vent to wole grac z nimi a nie przeciwko. teamwork lepszy itp

 

dla was jest to naprawde takie niespotykane i niezrozumiale?

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

tutaj uderzasz akurat w granie w 5 ziomkow w tym swoim przykladem no chyba ze szukasz serverow 15v10 zanim tam wbijacie.

powiem ci jak to dziala w crysis 2. wbijasz na server 16 osobowy gdzie jest obecnie 5v6. rozdziela was 2 do jednej 3 do drugiej. i jest 8v8. na nastepnej mapie gra sama nas wrzuca do jednego teamu bo widzi ze jestesmy party i nadal jest 8v8. bo jak juz mowilem zbieram ziomkow by grac z nimi a nie przeciw nim.

Odnośnik do komentarza

Hmm, jeżeli gra faktycznie przy starcie rundy miesza tak, by kumple z party byli razem, a nie musieli kampić na miejsce w drużynie przeciwnej, to to ma sens. Przyznaję.

 

 

Ale czasami naprawdę miło jest pograć przeciwko sobie :) Ile śmiechu jest :)

 

 

PS: Crysis nie ma podziału na składy żadne w obrębie tej samej drużyny chyba, nie? Po prostu drużyna A i drużyna B - tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...