Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GregZPL

Ile będą wychodzić? Max 2 lata. I nie wszystkie. GCN był mocniejszy niż PS2, miał bazę klientów taką jak Xbox, a multiplatformy i tak nie wszystkie wychodziły. Nintendo kupują absolutni hardcorowcy zakochani w ich grach, albo totalni casuale. Nie ma nikogo pośrodku. Nie ma dla kogo tych multiplatform wydawać

Odnośnik do komentarza

Wiadomo przeciez, ze konsol intendo nie kupuje sie dla multiplatform tylko dla gier 1-st party, wiec i tak nie ma co sie martwic. Jednak nie ma tez co lapac sie na scieme o grach multiplatformowych bo wiadomo jak to bedzie.

Ja tam nie biore Wii U na premiere, po pierwsze mam w co grac, a po drugie poki co nie ma gier, ktore sklaniaja mnie do zakupu tej nowej konsoli.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Żeby ocenić jako tako przyszłość multiplatform na Wii U trzeba najpierw zapoznać się ze specyfikacją nowych konsol od SONY i Microsoftu oraz datą ich wydania. Ważne jest też, jak będzie wyglądała dalsza polityka wydawnicza SONY i Microsoftu w odniesieniu do PS3 i X360. O PS3 chyba nie ma się co martwić, a Microsoft może nie popełni ponownie tego samego błędu. W takim wypadku developer tworzący multiplatformy miałby 3 systemy o podobnych możliwościach i dużej bazie odbiorców, oraz 2 systemy mocno od nich odbiegające (chociaż kto wie, czy faktycznie aż tak bardzo od Wii U...) pod oboma względami. Wydaje mi się, że taki stan rzeczy dawałby spore szansę na 2-3 lata zalewu Wii U przez multiplatformy.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Myślę, że PS4/Xbox3 nie będą tak bardzo odbiegały od WiiU jak PS3 i X360 od Wii. Raczej różnica będzie jak DC - PS2. To tylko moje domysły, więc nie będę szukał cytatów ^_^ Nawet w tej hipotetycznej sytuacji robienie multiplatform na WiiU jest IMO dyskusyjne. Na GCN multiplatformy się nie sprzedawały, na Wii gry od 3rd party też nie. Takie Call of Duty nawet na PSP się lepiej sprzedaje niż na Wii. Zresztą, już teraz wiadomo, że Tomb Raider na WiiU nie wyjdzie. Tak samo GTA V. I chyba Bioshock. To mówi wszystko

Odnośnik do komentarza

Moc nastepnych konsol od Sony i Microsoftu bedzie znacznie wyzsza od Wii U, widac to na przyklad po nowych silnikach jakie sa szykowane z mysla o next-genach. Roznica pomiedzy DC a PS2 nie byla az taka duza, a Wii U bedzie chyba bardziej zblizone do obecnych konsol niz nastepnych.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Trudno powiedzieć też, czy te silniki nie są przygotowywane pod Wii U. Wiadomo właściwie coś konkretnego na temat faktycznej specyfikacji tego systemu, nie licząc 2 GB ramu (co już jest samo w sobie mocno odstaje od obecnej konkurecji)?

 

edit@ dół- a to nie wiedziałem, biję się w pierś

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Zaczana sie smiesznie - wolny RAM, a do tego instalacja 5GB update na dzien dobry, ktorego nie mozna anulowac, do tego slabo zoptymalizowane gry. Pojechali i tyle i na nic tu obrona fanboyow, Nintendo kpi sobie z ludzi wypuszczajac zacofana konsole i koniec, zacofanie swoja droga bo NDS i Wii tez takie byly, ale to z patchem i instalacja juz mnie zdziwilo - to niepodobne do Nintendo, zawsze dbali o software i sprzet tak zeby dzialal bez jakichkolwiek problemow.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Nintendo same w sobie jest trochę zacofane. Źle że weszło w ten cały "onlajn" w tak słaby sposób, choć na 3DSie wszystko śmiga. Na Wii też...

 

Nie mam pojęcia czemu w przypadku WiiU ilość faili przypadających na nius internetowy jest powyżej średniej. Może chcieli na siłę zdążyć przed świętami opchąć to na półki? Zapewne coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza

Wii U dla obecnych konsol jest tym czym Wii bylo dla poprzednich - ot lekki hardware upgrade poprzedniej konsoli z dodanym gadzetem i juz mamy nowa konsole. Teraz podczas premiery wychodza oszczednosci i widac jak gry wygladaja i chodza, Nintendo ma nadzieje, ze ludzie rzuca sie na padlet tak jak rzucili sie na Wii-Lota.

Moim zdaniem minusem sa ludzaco podobny wyglad jak i sama nazwa konsoli, wiele osob moze pomyslec, ze padlet jest jakims nowym dodatkowym kontrolerem do Wii i tyle.

Giantbomb mial wczoraj bardzo fajny stream, na ktorym pokazywali konsole oraz gry. Oczywiscie nie obylo sie bez problemow - nie dalo sie polaczyc z siecia, a do tego trzeba bylo sciagac dosyc duze uaktualnienia. Nie ogladalem calego bo bylo juz pozno, poza tym calosc trwala ponad 7(!) godzin. Na szczescie calosc mozna obejrzec tutaj:

 

http://en.twitch.tv/...omb/b/341162921

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

W żadnej wypowiedzi nie było powiedziane że chodzi o multiplatformy jak cod itp.(chyba że coś przegapiłem) a jedynie że WiiU ma zapewnione wsparcie od dev'ów 3-rd party w temacie gier.A jak wiemy nigdy u Big N z multiplatformami szału nie było a co za tym idzie można łatwo wywnioskować że chodzi głownie o tytuły na wyłączność , plus jakiś tam odsetek multiplatform bo te tak czy siak będą się ukazywać z upływem czasu w coraz mniejszych ilościach ale jednak.

Odnośnik do komentarza

Oficjalnie, "prawie wszystkie gry i akcesoria". Co znaczy to "prawie", chyba jeszcze nie wiadomo. Na razie nikt nie odkrył, żeby jakaś gra nie działała. Na pewno Wii Channel (osobny kanał do gier z Wii) ma blokadę regionalną, tak że może być już naprawdę trudno coś zrobić, żeby pograć w grę niewydaną w Europie...

Odnośnik do komentarza

Wiecie moze czy kompatybilnosc wsteczna bedzie dotyczyc wszystkich gier z Wii? Od czasu wyjscia uncharted 3 i gears of war 3 sprzedalem konsole x360 i ps3 a nie interesowalem sie w ogole konsolami i grami ale ze sie skusilem i zamowilem WiiU przydalaby mi sie taka informacja.

 

Typowy czysty fanboy nintendo, i nie mam Ci tego za złe. Wii U mogę na dzień dzisiejszy traktować jako gadżet w postaci ładnej szkrzynki przy której mogę sobie zasiąść i na chwilę włączyć gierkę na 15 min. Mam nadzieję że scena undergroundowa przełamie się bardziej niż w przypadku wii i nasz zaskoczy konsola możliwościami ( nie mówie tu o grafice).

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak mnie w sumie ciekawi do kogo taki Warner kieruje tą nową wersję Batmana. Do ludzi co już grali i może kupią drugi razy (np dla nowych funkcji i dodatków), czy jednak do potencjalnie nowych klientów? Wiadomo, bliższa prawdy wydaje się opcja nr 2, to w takim razie po chuj w trailerze wrzucać tak rażące spoilery? Nawet mimo tego, że gra ma już ponad rok na karku.

 

Odnośnik do komentarza

Wiecie moze czy kompatybilnosc wsteczna bedzie dotyczyc wszystkich gier z Wii? Od czasu wyjscia uncharted 3 i gears of war 3 sprzedalem konsole x360 i ps3 a nie interesowalem sie w ogole konsolami i grami ale ze sie skusilem i zamowilem WiiU przydalaby mi sie taka informacja.

 

Typowy czysty fanboy nintendo, i nie mam Ci tego za złe. Wii U mogę na dzień dzisiejszy traktować jako gadżet w postaci ładnej szkrzynki przy której mogę sobie zasiąść i na chwilę włączyć gierkę na 15 min. Mam nadzieję że scena undergroundowa przełamie się bardziej niż w przypadku wii i nasz zaskoczy konsola możliwościami ( nie mówie tu o grafice).

Kolego WiiU bedzie moja druga konsola Nintendo, jako dzieciak super bawilem sie za czasow NESa. Swoje w zyciu sie nagralem i zadna konsola nie przebila do tej pory NESa i PSXa jesli chodzi o fun. Traktuje WiiU jako konsole rodzinna przy ktorej bedzie dobrze bawilo sie moje dziecko jak i od czasu do czasu ja z zona. Cytujesz mnie, dlatego ci odpowiadam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Kup sobie Wii. Mówię Ci to jako naczelny fanboj Nintendo na forum PE. Miałem N64 od dnia premiery europejskiej, Gamecube i Wii. Wii to cała dotychczasowa historia Nintendo zamknięta w jednej konsoli. Są tu dostępne praktycznie wszystkie stacjonarne gry Nintendo od NES do N64. Do tego jest wsteczna kompatybilność z GCN. No i, rzecz jasna, gry z Wii. WiiU tego nie będzie miało. I na razie nie ma żadnych gier. Szkoda Twoich ciężko zarobionych pieniędzy. Zanim ograsz wszystko co byś chciał, na WiiU wyjdą gry, konsola wygrzebie się z tego całego syfu związanego z premierą. A może nawet stanieje. Jako fanboj Nintendo serdecznie ODRADZAM Ci kupno WiiU

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...