Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra głupota ludzka nie zna granic....miesiącami sapałem do Wii U, nadeszła wiekopomna chwila kupienia najbardziej zacnej konsolki 8-mej generacji i ch.uj po długich rozważaniach chciałem wziąć z ED Bundle'a z Mario Kart 8-mką za1100zł z przesyłką ale nie, patafiany musiały podbić o 100zł cenę. Jako że w Ultimie mam zniżkę to u nich z przesyłką wychodzi 1155zł to pomyślałem że zaoszczędze 45zł i kupię ZombiU (już to w sumie zrobiłem), No i znowu mój posrany mózg nie daje mi spokoju bo jak widzę co się dzieje z obudową czarnej wersji po dłuższym czasie ścierania kurzu ściereczką tak miękką że nawet futerko puszystego króliczka robi z obudowy jesień średniowiecza aż mnie skręca (poza tym zacząłem mieć fazę na białe konsole). 

 

Mam takie szczere pytanie do posiadaczy Premiuma. Czy naprawdę warto kupić tą wersje? Ilu z was korzysta z podstawki i ładowarki do gamepada? Od ED jest fajny zestaw z Wii U Party, Nintendo Land, Wii Remote Plus no i w środku od razu znajduje się sensor bar co było dla mnie najwazniejszym atutem dla wersji Premium ale jako że mam niezłą już schizę, nie wiem co wybrać. W sumie odpowiedź byłaby prosta gdybym miał pewność że Mad Games sprzedając limitkę Wind Wakera udowodniłby mi że konsola z gamepadem jest rzeczywiście nowa, nie zjechena i jedynie kodu na gre nie ma w zestawie....

Odnośnik do komentarza

@ Velius 

 

Ehhh żeby była taka możliwość ;-P A tak na "serio" wiem że lubisz jak Twoje konsole wyglądają po latach jak (pipi) ale mnie w to nie mieszaj ;-]

 

@Donsterydo

 

Miałem dwa razy zwykłego 3DS'a i szczerze bardzo rzadko korzystałem z takowej ładowarki bo preferowałem normalne podłączenie aby grać dalej. Basic oprócz koloru widzi mi się bardziej bo ma od razu Wii remote plus. Szkoda po prostu że nie ma białego premiuma bo zwyczajnie białe konsole podobają mi się bardziej wizualnie. Wiem na konsoli się gra a nie ogląda ale pamiętam jak mnie to irytowało jak 360 w wersji S przyciągał kurz jak magnez. 

 

 

Edit: 

 

Typem rozrzutnym nie jestem, zwyczajnie jakoś chce znależć złoty środek ze wiem za co płace, a zastanawiam się czy większośc tych "dodatków" do Premiuma na pewno u mnie jakkolwiek się przydadzą skoro za niższą cenę mogę mieć od razu Wii lota i dwie gry ale z drugiej kwestia tego jakie są to gry =_= Nie wiem może szukam dziury w całym. Tak czy siak dzięki Donsterydo za odpowiedź. :-]

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Skąd takie info? Wg mnie będzie w 2016, tak jak nowy Mario i Metroid. 2015 jest już mocno zawalony tytułami, na tą chwilę aż 15 exów :)

Tzn może i będzie to 2016. Ale w 2015 roku będzie na pewno zapowiedź gry. Ale i czy wydanie? To Ninny, więc kto wie. Ale dali notkę, że fani AC będą happy w 2015 roku.

Odnośnik do komentarza

Dobra głupota ludzka nie zna granic....miesiącami sapałem do Wii U, nadeszła wiekopomna chwila kupienia najbardziej zacnej konsolki 8-mej generacji i ch.uj po długich rozważaniach chciałem wziąć z ED Bundle'a z Mario Kart 8-mką za1100zł z przesyłką ale nie, patafiany musiały podbić o 100zł cenę. Jako że w Ultimie mam zniżkę to u nich z przesyłką wychodzi 1155zł to pomyślałem że zaoszczędze 45zł i kupię ZombiU (już to w sumie zrobiłem), No i znowu mój posrany mózg nie daje mi spokoju bo jak widzę co się dzieje z obudową czarnej wersji po dłuższym czasie ścierania kurzu ściereczką tak miękką że nawet futerko puszystego króliczka robi z obudowy jesień średniowiecza aż mnie skręca (poza tym zacząłem mieć fazę na białe konsole). 

 

Mam takie szczere pytanie do posiadaczy Premiuma. Czy naprawdę warto kupić tą wersje? Ilu z was korzysta z podstawki i ładowarki do gamepada? Od ED jest fajny zestaw z Wii U Party, Nintendo Land, Wii Remote Plus no i w środku od razu znajduje się sensor bar co było dla mnie najwazniejszym atutem dla wersji Premium ale jako że mam niezłą już schizę, nie wiem co wybrać. W sumie odpowiedź byłaby prosta gdybym miał pewność że Mad Games sprzedając limitkę Wind Wakera udowodniłby mi że konsola z gamepadem jest rzeczywiście nowa, nie zjechena i jedynie kodu na gre nie ma w zestawie....

 

Zastanawiając się w ten sposób, nigdy konsoli nie kupisz. Jak mam Basica (kupiłem za 600 zł półrocznego z paragonem). Nie ukrywam że cena miała znaczącą rolę przy kupnie, bo w przypadku odsprzedaży mniej bym stracił. Konsola jednak została. Dokupiłem pena 16 GB za 35 zł (tak to wygląda http://www.psxextreme.info/topic/103654-wii-u-temat-dla-zielonych-w-temacie/?p=3267275) i mam spokój z pamięcią. Nie odczuwam braku akcesoriów z Premium. Gry z Wii mnie na chwilę obecną nie interesują, więc brak wiilota i gruchy też mnie nie boli. Chętnie zagrałbym w remastery Mario Galaxy i Zeld z Wii. Ale w remastery obsługiwane padem, bo machanie łapami przed TV jakoś mnie nie kręci. Miałem Move do PS3 i więcej się kurzyło, aż w końcu znalazło innego właściciela.

Do rzeczy - podstawki i pamięć z Premium są moim zdaniem nieistotne. Jest na Wii U w co grać, będziesz chciał grać w gry z Wii to wtedy będziesz się martwił o wiilota, gruchę i sensor bar.

Odnośnik do komentarza

A ja dorzucę po kilku miechach użytkowania moje 5 groszy nt. WiiU

 

Posiadam WiiU 32GB, które było kupione jako nowe. Wcześniej miałem jeszcze model Basic 8GB, ale sprzedałem. Potem maszynka się rozkręciła i postanowiłem wrócić do tematu.

 

Generalnie konsola jest świetna, choć przeszkadza w niej kilka rzeczy. Nie chodzi oczywiście o braku filmów BLU-RAY, muzyce MP3, MKV czy innych duperelach. 

 

Po obcowaniu z PS4 i XONE, najbardziej boli chyba ograniczona do minimum wielowątkowość i fakt, że nie mogę np. grać i przejść do jakiegoś okienka bez gaszenia gry (nie we wszystkich przypadkach). Do tego wymuszane kopiowanie obrazu na tabletopad, kiedy zwykle mi to nie jest potrzebne, a mógłbym sobie tam przepiąć np. listę kontaktów czy okno rozmów.

 

W ogóle brak czatu w czasie rzeczywistym to spory mankament, a z pomocą dodatkowego ekranu dałoby się to zrealizować. 

 

Do tego konsola potrafi być momentami głośna - chodzi o pracę napędu, aczkolwiek to być może z moim egzemplarzem jest coś nie tak.

 

-----------------------------------------------------------

 

Trzeba też uczciwie przyznać, że akcesoria do konsoli są dość drogie i chyba szczęście że pracuje w sklepie z grami pozwala mi troche na akcesoriach jak i samych grach przyoszczędzić, bo taki PRO CONTROLLER 190zł warty nie jest.

 

-------------------------------------------------------------

 

Multiplatformy na konsoli prawie nie występują, ale mi to wisi - od tego mam inne konsole. Cała reszta to jednak cud, miód i malina. Gra się rewelacyjnie, a grywalność eksów jest niesamowita. Graficznie też gry te dają radę - m.in genialnym wykonaniem.

 

----------------------------------------------------------

 

Miło byłoby gdyby dodali emulacje GameCuba, to pozwolili by mi schować GC do szafy ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To ja też sobie ponarzekam :)

 

-Bieda w Virtual Console. Gdzie perełki z Gacka, gdzie arcydzieła z N64, gdzie inne super gierki z bogatej przeszłości Nintendo. Do tego dodajmy że są dwa sklepiki bo ten z Wii jeszcze działa. Jednym słowem bieda i bałagan.

 

-Ceny gier i akcesoriów. Jasne, ceny nowości są wyraźnie niższe niż na PS4/Xbone. Ale do diaska czemu te gry nie tanieją? Starsze tytuły z PS3 kupię za 39zł. W przypadku Nintendo nie ma takiej możliwości.

 

-Instrukcje do gier, a w zasadzie ich śmierć. To dotyczy także Sony i M$, ale liczyłem że oldschoolowcy z Nintendo nie pójdą tą drogą. Pamiętacie bogate booklety z N64, GBC, GBA czy Gacka. Rysunki bohaterów, broni, mapka świata, wprowadzenie. Coś pięknego.

 

Ale zasadniczo jestem bardzo zadowolony z Wii U :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I owszem - jest bardzo fajnie wykonany, aczkolwiek jednak według mnie nie warto - taki pad z XONE kosztuje w hurcie właściwie tyle samo, a jednak jest to moim zdaniem inna liga. 

 

Pomijam, że PRO kupiłem nowe 50zł taniej, więc też nie narzekam specjalnie :P Aczkolwiek mógłby być tańszy nieco. 

 

Jak kupiłem oryginalnego białego japońskiego Pro za 159 zł + cebulowy kod Allegro na 20 zł. Ale jak go porównam do DS3 to też jest inna liga w jakości wykonania  :) A tak na marginesie - w jakim sklepie pracujesz? 

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Dobra głupota ludzka nie zna granic....miesiącami sapałem do Wii U, nadeszła wiekopomna chwila kupienia najbardziej zacnej konsolki 8-mej generacji i ch.uj po długich rozważaniach chciałem wziąć z ED Bundle'a z Mario Kart 8-mką za1100zł z przesyłką ale nie, patafiany musiały podbić o 100zł cenę. Jako że w Ultimie mam zniżkę to u nich z przesyłką wychodzi 1155zł to pomyślałem że zaoszczędze 45zł i kupię ZombiU (już to w sumie zrobiłem), No i znowu mój posrany mózg nie daje mi spokoju bo jak widzę co się dzieje z obudową czarnej wersji po dłuższym czasie ścierania kurzu ściereczką tak miękką że nawet futerko puszystego króliczka robi z obudowy jesień średniowiecza aż mnie skręca (poza tym zacząłem mieć fazę na białe konsole). 

 

Mam takie szczere pytanie do posiadaczy Premiuma. Czy naprawdę warto kupić tą wersje? Ilu z was korzysta z podstawki i ładowarki do gamepada? Od ED jest fajny zestaw z Wii U Party, Nintendo Land, Wii Remote Plus no i w środku od razu znajduje się sensor bar co było dla mnie najwazniejszym atutem dla wersji Premium ale jako że mam niezłą już schizę, nie wiem co wybrać. W sumie odpowiedź byłaby prosta gdybym miał pewność że Mad Games sprzedając limitkę Wind Wakera udowodniłby mi że konsola z gamepadem jest rzeczywiście nowa, nie zjechena i jedynie kodu na gre nie ma w zestawie....

 

Ja miałem podobne obawy co do Mad Games ale dali najlepszą cenę ( 1099zł z mario kart). Odebrałem osobiście konsola faktycznie fabrycznie nowa. :)

Ba nawet kumpel z Nimi się dogadął i wymienił Mario Kart na 3D world bez żadnej dopłaty.

 

Co do rysowania się konsoli, masz racje faktycznie jest bardzo bardzo delikatna i dodatkowo mega ściąga kurz.

Z racje tego, że póki co nie skończyłem jeszcze gamer roomu, gadżety takie jak podstawki póki co siedzą w pudełku.

 

Szczerze odradzam bundle pack'a z Zeldą bo cena zabija….

Odnośnik do komentarza

O zesz ty w dupe mariana...wlasnie odpalilem na chwile Wii U po raz pierwszy w zyciu zeby obadac czy dziala bo cena jaka za nia dalem byla dosc niska i balem sie jakichs kwiatkow ale wszystko ok. Ba, wszystko ok...odpalilem na chwile demko Bayonetta 2 i mnie poskadało po calym pokoju. Mam PS4, gralem na xbox one, ale dopiero teraz poczulem ten dziwny feeling "nowej generacji". Tak powinny sie prezentowac next-genowe gierki! Mimo ze Wii U slabiutkie to grajac w to demko nie wiedzialem gdzie sie podziać.

 

Moze to przez to ze bylem przyzwyczajony do kiepskiej grafiki na Wii itp, a moze przez to ze gameplay urywa 4 litery. Zobacze czy moge podlaczyc controller z Wii ktory byl dodawany do xenoblade chronicles i jak tak to lece po bayonette. Ale bedzie grane (pipi)a mać! :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trochę już sobie pograłem na Wii U i jestem wniebowzięty jakością gierek, ale muszę sobie kupić Pro Controllera. Padlet mimo, że wygodny to jakoś odchodzi mi chęć odpalania konsoli jak pomyśle, że muszę to wielkie ustrojstwo trzymać w łapach. Na allegro ceny 190/200zł plus przesyłka za normalnego pada ;( Bayonetta już do mnie leci, a grać jak ni ma =/ Ktoś wie gdzie taniej dostanę Pro Controllera czy muszę szykować dwie stówki ?

Odnośnik do komentarza

 

Mam takie szczere pytanie do posiadaczy Premiuma. Czy naprawdę warto kupić tą wersje? Ilu z was korzysta z podstawki i ładowarki do gamepada? 

 

Mam czarną od roku. Podstawki nie użyłem nigdy. Jeśli chodzi o pamięć, te 32GB przydaje się na pierdoły z e-shopu, jakieś dema, a i jakaś duża gra się zmieści. To jedyna zaleta, ale jak kupisz pendrive masz to samo. Nie zastanawiałbym się i brał białą jeśli Ci się bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...