Skocz do zawartości

PES 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Po takiej przerwie możesz nie wiedzieć, że teraz nie wystarczy nacisnąć guziki i hop - masz piłeczkę. :) Dokuczyć może Ci masa błędów samej gry, śmiał się kiedyś ktoś ze mnie, że praktykuję podwojone krycie (x+[ ]) i szybkie przełączanie się między zawodnikami w obronie ustawiając ich odpowiednio, aktualnie mam blisko 65%/70% posiadania piłki w meczu i nie tracę praktycznie bramek, inna sprawa, że rozgrywka na sprzęcie MS gwarantuje idealną rozgrywkę. Zaraz tu wpadnie jakiś mądrala i powie Ci o kombinacji R2 + o + x i na końcu SELECT. Osraj to i ćwicz - najprostsze metody są niezawodne o ile potrafisz je wykorzystać. Na PS3 grałem sporo meczy z FOTO26 - wymiatacz w obronie. Piłkę odbiera x.. ale świetnie steruje zawodnikami w obornie. Ćwicz, ćwicz, ćwicz.. :)

Odnośnik do komentarza

heh no fakt, ale sterowanie zawodnikiem w obronie tez duzo dawalo (kiedys), mi by wystarczył pes6 przeniesiony do hd ;p

a są jakieś treningi żeby poćwiczyć?

ps. gram na ps3

ps.2. - a co daje SELECT? "oco chosi" ;p ?

 

up - tak, jest na oficjalnej stronie konami chyba nawet na pc

 

 

edit -

1. wkurza mnie dziwne przełączanie między zawodnikami, ale pewnie gdzies w opcjach trzeba se poustawiac (milion opcji w porównaniu do starego dobrego pesa)

2. gdzie sie podzialy statsy zawodników? teraz są tylko literki?

Edytowane przez gracz1666
Odnośnik do komentarza

Sterowanie w obronie to podstawa Panie - od zawsze. Nie słyszałeś o kombinacji z selectem? :o Ale masz plecy.. Możesz nie wiedzieć bo weszło to dopiero w 2011. Po kombinacji R2 + o + x + select ławka rezerwowych wbiega na boisko i wspiera Twoją obronę przez +/- 3 sekundy. Opcje z selectem możesz użyć tylko dwa razy na miesiącu.

 

 

 

 

 

 

 

SPROSTOWANIE:

Z całego posta jaki napisałem zapamiętałeś tylko ten (pipi)y select.. Każdy chce poznać 'złotą metodę odbierania piłki' nie ma takiej i to właśnie było ukrytą wskazówką powyższego posta. Bez urazy. Pozdr.

Edytowane przez elentario
Odnośnik do komentarza

Pora na garść przemyśleń z mojej strony:

- demo to ewidentnie jakaś wczesna wersja - grafia jest brzydka, animacja chrupie, a kolizje szwankują bardziej niż w poprzednich latach; wszystko na 100% poprawią przed wydaniem; widać, że chcieli pokazać ludziom, w jakim zmierzają kierunku;

- SI uległa znacznej poprawie, konstruowanie akcji sprawia przyjemność, zawodnicy za(pipi)iście wystawiają się na pozycje, a gdy tego nie robią (rzadko), można nimi pokierować;

- z drugiej strony poziom trudności, nawet na Top Playerze, nie stanowi żadnego wyzwania. Moim Milanem łoję wszystkie ekipy w demie, wczoraj z Man U wygrałem 4:0, a CPU miał może 2 akcje; nie rozumiem narzekań na poziom trudności i wyczekuję szóstej gwiazdki (Superstar) w finalnej wersji;

- doskonałe pojedynki 1on1, gdy obrońca cofa się przed napastnikiem czekając aż ten za daleko wypuści piłkę (R2+X); jeżeli źle wyczuje moment, zostanie 5 metrów z tyłu; ogólnie pojedynki 1on1 dają masę radochy zarówno w ataku jak i defensywie;

- nie uświadczyłem zwalniania zawodników z piłką po 20-metrowych rajdach; szybcy piłkarze urywają się aż miło, dlatego niezbędna jest uważna gra w obronie z R2+X;

- rozumiem zachwyty nad powrotem do czasów PS2, głównie ze względu na drybling, który znów jest szybki i piekielnie skuteczny. Być może aż za bardzo, choć z drugiej strony poprawili grę w obronie, więc przewaga ataku nad defensywą nie jest jakaś super widoczna. Mimo wszystko mam nadzieję, że trochę utemperują zawodników z wysokimi statsami speedu i dryblingu;

- a propos statsów - beznadziejnie rozwiązano ich przestawienie na ekranie taktyk, jakiś debil wpadł na pomysł umieszczenia tam literek, a żeby porównać np dwie konkretne statystyki dwóch piłkarzy trzeba się mocno nagimnastykować i zaliczyć 5 ekranów :confused:

- bramkarze i strzały do poprawy; ci pierwsi, choć znacznie poprawiono ich animacje, bronią gorzej niż w 2011; te drugie znów są zbyt losowe, do siły nie ma zastrzeżeń;

- defaultowe tempo mogłoby być ciut wolniejsze, takie jak na -1;

 

Ogólne wrażenia pozytywne, nowa SI, podobnie jak iphone4, znów zmienia wszystko (lol), a drybling samym balansem ciała (coś, czego najbardziej brakuje mi w FIFIE) daje masę radochy. Jeżeli poprawią w/w mankamenty, chętnie spędzę przy tej grze kolejne 12 miesięcy :)

Edytowane przez ted360
Odnośnik do komentarza

Czekam spokojnie, mocno w(pipi)iłem się podejściem (dziecinnym podejściem MS) do sprawy związanej z demem PES2012 na X360, ale teraz po tym co tutaj czytam - dobrze, że dostanę poprawioną wersję demo. Nie będzie już niedomówień, a wszyscy którzy ciupią już teraz niech się szarpną na kilka zdań. NAWET JEŻELI ZMIENI SIĘ ICH POGLĄD O 180 STOPNI, względem dnia poprzedniego.

 

+1

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

W 2011 nawet taki Casillas potrafi wypluć w ciągu meczu 4/6 strzałów. To nie są realia - bramkarz, który puszcza w sezonie ok. 20/30 bramek w jednym meczu serwuje 3/4 bramki na dobitkę. Nie musi łapać bomb, ale szmaty powinien. Co do tych super strzałów ala 'krystyna' powinien parować do boku (jeżeli nie na rzut rożny) i sporadycznie przed siebie, a nie nagminnie.

 

Wiesz realiami tez nie są sytuacje kiedy w bramce stoi jakiś nadczłowiek, który wyjmuje co drugi strzał z okienka. Mało tego robi to wykonując takie parady, że mała bania. Tak naprawdę trudno jest z balansować bramkarza w grze.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

ja tam sie nie znam, ale dla mnie najlepszy balans bramkarzy, podań, zawodników i wogole gry byl za starych pesow na ps2, teraz za duzo kombinuja i wchodza w jakies dziwne pomysly. pogram jeszcze, ale nie wiem jak dlugo - jak nie ogarne obrony to chyba odpuszcze, zobacze moze demko fify i pewnie oleje znowu gry pilkarskie do nastepnej generacji. nie wiem, kiedys pes dawal mi duzo frajdy, nie byl tak w (pipi) skomplikowany (jakies taktyki ustawiac, kursory, teraz dziwna gra w obronie), byl w miare prosty w ogarnieciu i dawal fun w graniu z cpu jak i z ziomalami w rl.

albo może dam nizszy poziom/zaczne od nowa przygode od newbie i moze jakos pojdzie znów.....

Edytowane przez gracz1666
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

dużo osób narzeka na grę w obronie a wg mnie juz w 2011 roku był to mocny element pesa , tu jest jeszcze lepiej. Czemu tak sądze?

 

Bo prosta sprawa- robisz chaos, biegasz na pałę z wcisnietym iksem , tudzie wcisniesz L2 (czy R2, ja mam to pod L2- w każdym razie zejscie nisko na nogi) ze złym tajmingiem , nieopatrznie ,miną cię jak tyczkę w slalomie. Czyli trzeba patrzec co sie robi.

 

To własnie ma poprawic Fifa 12 bo gra w obronie w seri od EA to pożoga istna

Odnośnik do komentarza

Niektórzy od tego PESa oczekiwali albo drugiej fify albo gwiazdki z nieba... Gra jest płynna, świetnie konstruuje się akcje, strzały są wyważone, bo nie każdy ma młotek jak Gerrard kiedy mu piłka najdzie, sytuacje 1 na 1 stanowia wyzwanie zarowno dla atakujacego jak i obroncy. Nie ma powtarzalności, wiekszosc bugów została usunieta. Jedyny mankament to bramkarze, ktorych ponoc poprawia do nastepnego dema. Żeby nazwac PESa grą arkadową lub niegrywalnym gniotem to na prawde trzeba byc wyjatkowym ignorantem, zaślepionym w dodatku.

 

PS.

Niech ktoś mi powie, ze tego typu bramki nie wpadaja w PESie...

http://www.youtube.com/watch?v=yMLrewoEcR0&feature=player_embedded

 

 

a tu polecam popatrzec na bramke numer 3 i 4. Gdyby to by sie dzialo w PESie, zaraz byłby płacz, ze bramkarze niedorobieni, ze konami złe, ze cały swiat przeciwko waszemu skillowi.

http://www.youtube.com/watch?v=D5L4aLrCqr4&feature=player_embedded#!

Edytowane przez Matinx
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiecie po co jest statystyka Explosive Power i jak używać running Bursta? :D

Bardzo ułatwia to mijanie obrońców.

 

burstcontrols.jpg

 

najbardziej przydatna rzecz do dryblingu w tym momencie to właśnie te bursty, można zacząć emulować akcje Messiego z nagłym depnięciem, taki Hulk albo Neymar są przez to odpowiednio dopakowani i mogą jedna akcją zrobić kuku, nie wspomnę nawet co ze mną robi Cavani (cpu)...idzie jak taran ; bursty sa lepiej opisane w commands pod menu jak zapauzujesz

 

bursty można odpalać wciskając wszystko naraz ale łatwiej wchodza jak z np z msca będziesz szybko po kolei wciskał R2-R1 i przód wtedy wchodzi bankowo, tak samo burst z pójściem do boku, masz włączone R2 idziesz na obrońce i dajesz skos z R2 i już masz sytuację na strzał, polecam Zlatana do takiej akcji bo strzał ma rozrywający siatkę :nyam1:

 

O co Wam chodzi z tymi bramkarzami? W realu przy każdym strzale napastnik idzie na dobitkę w jakimś celu. To, że np. co 3 mocny strzał może być odbity przez bramkarza to true. O wiele bardziej nieprawdziwi są bramkarze klejący każdy strzał.

 

masz rację że bramkarze nie mogą być perfekcyjni (jak w pewnej innej grze), w pesie właśnie uwielbiam tą wolność i fakt że każdy strzał może być bramką ; tylko że aktualnie gk jest bardzo "winning elevenowy", w WE zawsze gk byli za słąbi, wypluwali za dużo, puszczali piłki w środek albo sami sobie wbijali, i tacy są w tym preview demie - za słabi ; do sząłu doprowadzają mnie lekkie turlające się strzały przechodzące tuż obok gk, wczoraj przy rzucie wolnym Elano bramkarz wpadł z piłką do bramki bo piastkował do boku ale już w bramce...z takim gk w online rzucałbym padem po 3meczach więc on musi być poprawiony inaczej będzie bardzo bardzo źle

 

BTW wczoraj cpu strzelił mi fajną bramkę Cavanim...lamkę (cutback) xDDD dzięki Konami :bad:

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

I jeszcze.. bo nie moge edytować tamtego posta.

 

Sprawdźcie oba gole: W pierwszym przypadku juz widze placz, ze pilka leci w bramkarza a on nic nie robi. Druga bramka, ze AI z(pipi)ane, bo obronca nie wybija na rog tylko zostawia pilkę za soba.

http://www.youtube.com/watch?v=0MMZQrcWxsA&feature=player_embedded#!

 

WSZYSTKIE GOLE SA W ZASADZIE Z JEDNEGO DNIA.

I dlatego PES jest swietny, bo jest nieobliczalny i zdarza sie wszystko to, co w prawdziwej pilce.

Edytowane przez Matinx
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj pograłem troche w demo i dzisiaj pewnie wieczorem już dłuży czas troche pomiele, ale moge powiedzieć, że gra już jest zamówiona. Napewno pod wzgledem grywalności, poruszanie sie zawodników po różnych sektorach boiska jest lepsze, animacje itd. :turned: PES to PES nie ważne jaki by był to i tak sie w niego gra od 98 do teraz.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze.. bo nie moge edytować tamtego posta.

 

Sprawdźcie oba gole: W pierwszym przypadku juz widze placz, ze pilka leci w bramkarza a on nic nie robi. Druga bramka, ze AI z(pipi)ane, bo obronca nie wybija na rog tylko zostawia pilkę za soba.

http://www.youtube.com/watch?v=0MMZQrcWxsA&feature=player_embedded#!

 

WSZYSTKIE GOLE SA W ZASADZIE Z JEDNEGO DNIA.

I dlatego PES jest swietny, bo jest nieobliczalny i zdarza sie wszystko to, co w prawdziwej pilce.

 

Amen :) Za to oraz inne futbolowe smaczki kocham tę serię. Niektórzy fani wirtualnej piłki chcieliby zdaje się gry, w której przed oddaniem strzału wiadomo, gdzie poleci piłka i czy wpadnie, czy nie. Graliście kiedyś na pełnowymiarowym boisku? Tam naprawdę sporo sytuacji jest dziełem przypadku, który znajdziecie (choć w minimalnym stopniu) nawet w grze genialnej Barcelony.

ps - Roma (aka włoska Barca) odpadła z Bratysławą ;)

Odnośnik do komentarza

Adam_Bhatti Adam Bhatti

Erm, yeh. Fuckin blown away. #PES2012

 

Adam_Bhatti Adam Bhatti

Sworn to secrecy, so I'm in hype mode. But yeh, **** the demo.

 

Adam_Bhatti Adam Bhatti

Wait until next week lads. But just me mindful that...I'm fuckin blown away, sit on that, be happy, and be patient

 

Adam z WENB pewnie dostał już review code, on sam chciał lepszych gk i podań z mniejszą asystą, i pewnie to dostał :)

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Czy ja dobrze widzę w wypowiedzi Adama

 

"Wait until next week..."

 

?? Bo jeżeli Konami mówiąc, że kolejne demo będzie we wrześniu, miało na myśli 1 września, to będę w szoku :D

 

Wait until next week w sensie koniec embarga :D Wtedy poda szczegóły. Demo podejrzewam wyjdzie 14.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza
Adam_Bhatti Adam Bhatti

Erm, yeh. Fuckin blown away. #PES2012

 

Adam_Bhatti Adam Bhatti

Sworn to secrecy, so I'm in hype mode. But yeh, **** the demo.

 

Adam_Bhatti Adam Bhatti

Wait until next week lads. But just me mindful that...I'm fuckin blown away, sit on that, be happy, and be patient

 

Adam z WENB pewnie dostał już review code, on sam chciał lepszych gk i podań z mniejszą asystą, i pewnie to dostał :)

Czy to ten sqm Adam, ktory przez ostatnie lata non stop porownywal rozne kody gry?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...